NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Novaturo atstovai-Jolanta Valeikaitė

Jolanta Valeikaitė
Jolanta Valeikaitė
Tenerifė, Kanarų Salos
Kodėl pasirinkote atstovo užsienyje profesiją? Kokios priežastys tai lėmė?

Tikriausiai mane, kaip ir daugelį, sužavėjo galimybė keliauti, pažinti naujas šalis, galimybė prisiliesti prie senųjų civilizacijų paliktų istorinių objektų. Be to, džiugino mintis, jog laukia šimtai nuotykių ir tūkstančiai įdomių žmonių.

Ką labiausiai vertinate šioje profesijoje?

Labiausiai šiame darbe vertinu kiekvieną dieną augančią profesinę ir gyvenimišką patirtį, savo asmenybės tobulėjimą, galimybę bendrauti su nuostabiais žmonėmis ir labai gerai pažinti šalis.

Kokie yra Jūsų pomėgiai ir hobiai?

Gyvenime vadovaujuosi posakiu „sveikame kūne – sveika siela“, todėl laisvalaikiu mėgstu sportuoti, nesvarbu ar tai būtų aerobikos užsiėmimai sveikatingumo klube, ar važinėjimas dviračiu pušyne, ar bandymas su draugų kompanija baidarėmis įveikti sraunių upių slenksčius. Dar vienas mano pomėgis – šį kartą grąžinantis kūną iš vidaus – kulinarija. Mane žavi galimybė iš pavienių produktų išgauti unikalų skonių derinį, patrauklią vizualinę patiekalo išraišką ir tuo nudžiuginti artimuosius. Įkvėpimo naujiems šedevrams neretai ieškau ir kitų kraštų virtuvėse.

Atstovo užsienyje svajonių atostogos. Kokios jos ir kur?

SSavo svajonių atostogomis turiu progą pasimėgauti kiekvieną kartą po komandiruotės grįžusi į gimtinę. Tuomet lepinuosi mamos ir močiutės ruošiamais gardžiais tradiciniais lietuviškais patiekalais, ilgais bei šiltais pasisėdėjimais su draugais, teatru, muziejais, parodomis, iki paryčių skaitomomis knygomis ir tingia ramybe. Tai tęsiasi iki tol, kol vieną dieną staiga pajuntu nenugalimą kelionių, pažinimo, veiksmo ir naujų nuotykių troškulį.

Jei nebūčiau atstovu užsienyje, dabar būčiau...?

Rinkodaros specialiste. Šis dinamiškas darbas kažkuo panašus į atstovo užsienyje: reikalauja kūrybiškumo, iniciatyvumo, gebėjimo prisitaikyti, mokėti laiku ir vietoje priimti sprendimus. Galbūt, ateityje apjungus universitete įgytas rinkodaros vadybos žinias ir turizmo srities įgūdžius, žengsiu dar vieną žingsnį profesinio tobulėjimo link.

Šalis, kurioje dar nesate buvę, bet trokštate nuvykti?

Tai Japonija. Pirmą kartą ja susižavėjau po režisierės Sofijos Kopolos filmo „Pasiklydę vertime“, kuris įtaigiai atskleidė po apgaulinga didmiesčio ramybe pasislėpusius Rytų ir Vakarų civilizacijų skirtumus. Vėliau jau sąmoningai domėjausi šios šalies istorijos paveldu, žavėjausi kultūrinio ir socialinio gyvenimo subtilybėmis bei keistenybėmis, kol galiausiai galutinai mane nuginklavo japonų virtuvė, nuo kurios, prisipažinsiu, tapau priklausoma. Taigi svajoju nuskristi į Japoniją ir pasilikti ten 1-2 mėnesiams. Manau, tai optimalus laikas apkeliauti visas šalies salas, pajusti ore sklandančią rytietišką dvasią, priimti arba atmesti mūsų visuomenės sugalvotus stereotipus.