Pasas ir vizos

Primename, kad į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių (Egiptas, Tunisas, Turkija ir kt. ne ES valstybės) reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos (gali būti reikalaujama ir 12 mėnesių galiojančio paso, pvz., vykstant į Indiją). Patariama tai išsiaiškinti prieš išvykstant ir, esant reikalui, pasikeisti pasą ir prasitęsti jo galiojimo laiką. Tikslesnę informaciją apie tai gali suteikti kelionių agentūra, migracijos tarnybos. Pažymėtina, kad vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl ruošdami vaiką kelionei tėvai (globėjai) turėtų atkreipti dėmesį į jo paso galiojimo laiką. Daugiau informacijos apie sienų kirtimo ir pasų tvarką rasite www.urm.lt arba www.pasienis.lt.

Valstybių, į kurias vykstant Lietuvos piliečiams nereikia vizos, sąrašą galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete: http://www.urm.lt. Tarp šių šalių yra Graikijos Respublika, Ispanijos Karalystė, Italijos Respublika, Portugalijos Respublika, Kroatijos Respublika, Kipras, Bulgarijos Respublika, Prancūzijos Respublika.

INFORMACIJA APIE VIZŲ TVARKAS:

 
 
Pastaba. Ši informacija yra paruošta turistams ir kelionių agentūroms 2017 01 01. Imigracijos, muitų ir civilinės aviacijos taisyklės sezono metu gali keistis. Kelionių agentūroje ar reikiamos šalies diplomatinėje atstovybėje būtinai pasiteiraukite naujausios informacijos. NOVATURAS neatsako už tai, kad neįsigijęs (negavęs) vizos turistas neišvyksta į kelionę, taip pat už pasienio, migracijos, muitų ir civilinės aviacijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu.