NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Kokios asociacijos kyla pagalvojus apie Egiptą? Tai piramidžių šalis? Viena iš senovės civilizacijų? Papiruso atradimo vieta? Visa tai teisinga. Galima pridėti ir tai, kad egiptiečiai sugalvojo mūsų naudojamą 365 dienų kalendorių, saulė per metus čia šviečia apie 3 500 valandų ir Egiptas yra puiki vieta nardymui. Šiandien Egipto kurortus tikriausiai labiau žinome kaip TOP atostogų vietas, į kurias galima vykti visus metus, nes tiek vandens, tiek oro temperatūra čia išlieka tinkama maudynėms ar poilsiui saulėje. Bet kurį Egipto kurortą pasirinkti, ką verta pamatyti ir ką reikėtų žinoti vykstant į šią šalį? Visa tai apžvelgsime.

Orai Egipte

Geriausiai į Egiptą keliauti nuo spalio iki balandžio, kuomet vyrauja šilti ir saulėti orai. Tuo metu – Egipto žiema, tačiau temperatūra siekia maždaug 20–25 °C. Gegužės–rugsėjo mėnesiais temperatūra gali būti apie 35 °C ir daugiau kurortuose prie jūros, o sostinėje Kaire – 40 °C. Todėl keliones į Kairą ar į dykumas apžiūrėti piramidžių planuokite spalio–balandžio mėnesiais, taip išvengsite kaitros.

Egipto kurortai

Kelionė į Egiptą

1. Šarm aš Šeichas

Įsikūręs Raudonosios jūros pakrantėje, šis kurortas vadinamas vienu didžiausiu ir prabangiausiu Egipto kurortu. Čia pamatysite daug aukštos klasės viešbučių, mėgausitės biriu baltu smėliu paplūdimyje ir ekstremalių pojūčių ieškosite nardydami. Kurorto pakrantė nusėta koralais, todėl bristi į vandenį be apavo pavojinga. Dauguma viešbučių turi į jūrą nutiestus saugius medinius tiltus. Kelionę į Šarm aš Šeicho kurortą renkasi tie, kurie vertina viešbučio komfortą, nepriekaištingą aptarnavimą ir platų pramogų pasirinkimą. Visgi, lankytinų vietų čia tikrai yra ir už viešbučio sienų!

Nardymas Šarm aš Šeiche

Kokios lankytinos vietos Šarm aš Šeiche?

 • Aplankykite delfinariumus ir paplaukiokite su delfinais.
 • Leiskitės į ekskursijas – keliaukite pamatyti Sinajaus (arba Mozės) kalno ir šalia jo esančio Šv. Kotrynos vienuolyno. Į Sinajaus kalną veda net 3750 vienuolių rankomis iškirstų laiptelių.
 • Nardykite! Naama Bay ir Ras Om el Seidas – puikios vietos nardymo mėgėjams, tikrai nustebins nuostabiu povandeniniu gyvenimu.
 • Nuvykite į Ras Mohamed povandeninio Raudonosios jūros pasaulio draustinį, kur rasite koralinių rifų sodus. Tai sau lygių visame Šiaurės pusrutulyje neturinti vieta, pasižyminti koralų ryškumu ir gausa, jūros augmenija ir gyvūnija.
 • Aplankykite kurorto turgų, kur galėsite įsigyti vietinių prieskonių bei kitų egiptietiškų prekių.

2. Hurgada

Kelionė į Hurgadą

Tai vienas populiariausių ir labiausiai turistų lankomų Egipto kurortų, iš mažo žvejų miestelio virtęs dideliu poilsiautojų traukos objektu. Poilsis Hurgadoje pradžiugins net 40 km paplūdimio ruožu. Hurgadoje pilna įvairiausių parduotuvių su gėrybėmis ne tik iš Egipto, bet ir iš visos Afrikos. Šį miestą dažniausiai renkasi tie, kurie nori ne tik paatostogauti viešbutyje, bet ir suprasti tikrąjį Egipto gyvenimą, nes Hurgados gatvėse pamatysite ir kasdieniško vietinių gyvenimo, ir trankių vakarėlių.

Kelionė į Hurgadą

Kokios lankytinos vietos Hurgadoje?

 • Nuvykite į Jūros muziejų, kuris yra tik keliais kilometrais nutolęs nuo pačio miesto. Ten iš arčiau susipažinsite su jūros gyvūnais.
 • Išbandykite vandens pramogas: giluminę žvejybą, pasiplaukiojimą burlente, buriavimą.
 • Leiskitės nardyti: Gota Abu Ramada, Gubalo sąsiauris, Giftuno salos yra populiarios vietos nardyti. Čia galėsite pamatyti povandeninį pasaulį su rajomis, koraliniais rifais ar net praplaukti šalia Antrojo Pasaulinio karo krovininio laivo liekanų.
 • Jei nenorite ar dar nedrįstate nardyti, Raudonosios jūros grožybes pamatyti galite ir povandeniniu laivu. Sindbad povandeninis laivas nuleis jus į 22 metrų gylį.
 • Pasidomėkite ekskursijomis iš Hurgados. Rasite ir ekstremalių pramogų – pasivažinėjimas džipais ar keturračiais smėlio kopose.

3. El Gūna

Kelionė į El Gūna

Lankėtės Venecijoje ir jums patiko? O galbūt visada norėjote pamatyti šį miestą? Galite pamatyti egiptietišką šio miesto variantą – El Gūna kurortą, esantį 27 kilometrų atstumu nuo Hurgados. Tai vadinamoji Raudonosios jūros Venecija, išsidėsčiusi tarp įlankų ir lagūnų. Tiesa, tai žmogaus rankų darbas, ne natūraliai susiformavęs paviršius. Šis kurortas visai kitoks nei Hurgada ar Šarm aš Šeichas. Visą kurortą sudaro 20 salelių, sujungtų tilteliais, čia nerasite daugiaaukščių pastatų, o gyvensite jaukiuose vasarnamiuose. Tai puikiai tiks romantiškoms atostogoms.

Kelionė į El Gūna

Kokios lankytinos vietos El Gūnoje?

 • Išbandykite kelionę laivu upe Nilu. Šioje išvykoje taip pat pamatysite faraono Ramzio šventyklą ir kitus didingus senovės statinius.
 • Leiskitės į ekskursijas dykumose, kur galėsite jodinėti kupranugariais, išgerti vietinės arbatos ar stebėti saulėlydį ir žvaigždes.
 • Pasiplaukiokite valtimi po El Gūna kanalus.
 • Išbandykite jėgos aitvarus – čia gausu įvairių šio sporto mokyklų.
 • Keliaukite į piečiausią Egipto miestą Aswan, kuris įsikūręs visai šalia Nilo. Nors kelionė iš El Gūna autobusu truks apie 5.5 valandas, šis vienas iš gražiausių miestų šalia Nilo turi ką parodyti. Viena iš žymiausių vietų – Abu Simbel senovinė šventykla, kuri yra iškalta milžiniškuose akmeniniuose luituose. Čia rasite ir senovinių vienuolynų, todėl šis miestas tikrai parodys tikrąją Egipto dvasią.

Kelionė į Egiptą

Patarimai vykstantiems į Egiptą arba D.U.K.

 • Ar į Egiptą vykti saugu?

Vykstant į bet kokią užsienio šalį privalu pasidomėti ir apie saugumo situaciją toje šalyje. Tai padaryti galima Užsienio reikalų ministerijos puslapyje.

 • Ar reikalinga viza?

Taip. Su vizos išdavimo sąlygomis galite susipažinti čia.

 • Gerti vandenį iš čiaupo ar pirkti buteliuose?

Egipte rekomenduojama nevartoti vandens iš čiaupo, todėl keliaujant į ekskursijas vandens atsargomis pasirūpinkite parduotuvėje.

 • Kokia Egipto valiuta?

Egipto pinigai yra Egipto svaras (EGP), tačiau atsiskaitymas galimas ir eurais bei doleriais. Visgi, patartina turėti ir vietinių pinigų.

 • Kokio maisto tikėtis Egipte?

Egipto virtuvėje rasite daug vaisių ir daržovių, įvairių prieskonių bei padažų. Nacionalinė virtuvė pilna patiekalų iš pupelių, makaronų, ryžių, juodųjų lęšių. Galėsite paragauti ir įdomesnių derinių: netgi ryžius čia verda su riešutais, mėsa ar vaisiais. Žinoma, viešbučių meniu labiau pritaikytas turistams.

 • Ar Egipte reikia derėtis?

Taip, tačiau nepamirškite elgtis mandagiai. Vadovaukitės taisykle „elgiuosi taip, kaip norėčiau, kad elgtųsi su manimi”.

 • Ką reikia žinoti apie važiavimą taksi?

Prieš pradėdami kelionę taksi automobiliu, paklauskite, kokia bus kaina, nes gali būti, jog vairuotojas neturi taksometro. Kaip ir turguje ar įsigyjant suvenyrus, galioja ta pati taisyklė – derėkitės.

 • Ką reikėtų žinoti apie ramadaną?

Ramadanas – egiptiečiams svarbus šventasis mėnuo, kuomet jie pasninkauja. Kasmet vyksta vis kitu laiku, priklausomai nuo mėnulio fazių. Tuo metu galite pastebėti, jog dalis kavinių ar restoranų dienos metu neveikia, tačiau sutemus viskas atgyja ir dirba iki pat vėlumos. 2019 metais ramadanas prasidės gegužės 5 dieną ir baigsis birželio 4 dieną.

Leiskitės į kelionę po užburiantį Egiptą!

 

 

Susijusios kelionės

2019-03-21
4 nakvynės
Liko vietų
2 vietos

4 nakvynės kaina asmeniui

nuo 355,00 €
2019-06-19
7 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

7 nakvynės kaina asmeniui

nuo 679,00 €
2019-03-21
3 nakvynės
Liko vietų
2 vietos

3 nakvynės kaina asmeniui

nuo 349,00 €
2019-03-21
3 nakvynės
Liko vietų
2 vietos

3 nakvynės kaina asmeniui

nuo 369,00 €
2019-03-21
4 nakvynės
Liko vietų
2 vietos

4 nakvynės kaina asmeniui

nuo 389,00 €
2019-03-31
7 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

7 nakvynės kaina asmeniui

nuo 615,00 €
2019-04-07
6 nakvynės
Liko vietų
5 vietos

6 nakvynės kaina asmeniui

nuo 545,00 €