NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Turbūt Baltarusija yra ta kaimynė, apie kurią lietuviai turi daugiausiai stereotipų ir klaidingų įsivaizdavimų. Ir nieko nuostabaus. Juk tai valstybė, į kurią norint patekti, reikia sutvarkyti daugybę popierių, gauti vizas ir kirsti daug streso keliančią bei laiko suryjančią valstybės sieną. Ir visa tai tik tam, kad nukeliautum dvidešimt metų į praeitį ar įsigytum pigių ir nostalgiją kiek keliančių produktų. Būtent kaip pigią, prorusišką ir kiek atsilikusią šalį Baltarusiją įsivaizduoja lietuviai. Tačiau neabejotinai, Baltarusija yra daug įvairesnė ir glaudžiai susijusi su Lietuva. O neilga, bet intensyvi savaitgalio kelionė autobusu leis pakankamai gerai pažinti ir šios šalies realijas, ir savos valstybės istoriją.

Keliaudami autobusu, turistai įgyją vieną labai svarbų pranašumą – pirmenybę kertant valstybinę sieną, todėl nėra priversti stovėti ilgose lengvųjų automobilių eilėse (net iki penkių šešių valandų). O ties Medininkų pasienio punktu matydami kelių ar net keliolikos kilometrų vilkikų eilę, ne vienas patiria lengva šoką. Tad nuo pat pirmų akimirkų ši kelionė nuteikia smagiai. Ir nepaisant savo intensyvumo, ji nevargina: mat objektų daug, stojama dažnai ir nereikia ilgas valandas vargti autobuse.

Pirmoji diena praeina pažindinantis su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija. Įspūdingos pilys ar jų griuvėsiai primena buvusios valstybės didybę. Ypač pribloškia Nesvyžius. Senoji Radvilų rezidencija, tai milžiniškas rūmų kompleksas, turintis parką ir apsuptas žavingų tvenkinių, savo maštabais puikiai atskleidžia, jog ši giminė tikrai valdė šalį. Tačiau tikras stebuklas laukia užėjus į šalia rūmų esančia “Dievo Kūno” jėzuitų bažnyčią. Tai pirmieji Rytų Europoje barokiniai maldos namai, su itin ištaigingu vidaus dekoru, kurių rusyje palaidoti Radvilų giminės atstovai. Tiek bažnyčia, tiek ir patys rūmai pribloškia savo ištaigingumu. Na o požemiai dvelkia paslaptimi ir atrodo net kiek šiurpūs. Ne ką mažiau įspūdingos ir Myriaus bei Lydos pilys. O Naugarduke, kurio pilies belikę tik griuvėsiai, nuo kalvos atsiveria žavi panorama ir galima pamatyti “Viešpaties Atsimainymo” bažnyčią, kur susituokė Vladislovas Jogaila ir Sofija iš Alšėniškių. Visai šalia griuvėsių yra net du poetui Adomui Mickevičiui skirti paminklai, kurių vienas saugo paslaptį: nors visų visada yra matomas, bet niekas jo nepastebi.

O aplink istorija alsuojančius monumentus, netrūksta ir vietinio kolorito. Tiek Myriaus, tiek Nesvyžiaus pilys vasarą labai mėgstamos vestuvininkų, tad turistai praleidžia daug laiko stebėdami vestuvinių suknelių madas, spėliodami batų kulnų aukštį ar net sudalyvaudami foto sesijoje bei jaunavedžių pasveikinime.

Žinoma, Baltarusija tai ne vien istorija, bet ir dabartis, kurią puikiai pristato valstybės sostinė Minskas. Mieste jungiasi moderni šiandiena su sovietine praeitimi. Viena vertus centrinė Minsko dalis – išbaigtas stalinistinės architektūros ansamblis, savo gabaritais keliantis ir šiurpą, ir šypseną. Kita vertus, daug naujų statybų, netrūksta ir didelių projektų, tokių kaip Nacionalinės bibliotekos pastatas. Tiesa, jie šypseną kelia kiek dėl kitų priežasčių. Apskritai, įdomu pamatyti tobulai suplanuotą, dydžiais priblokšti turinti proletarų miestą. Minskas turi ir nedidelį, kiek chaotiškai atstatytą senamiestį, kurio architektūra atspindėdama Vilniaus baroko mokyklą, drauge atskleidžia kaip arti LDK sostinės šis miestas yra.

Apsipirkti ar pramogauti nusiteikę keliautojai kiek nemaloniai nustemba, jog ir Minskas, ir Baltarusija nėra pigūs. Išties kainos labai panašios į lietuviškas. Tačiau atsigavę po pirmo šoko, tikrai ras kur išleisti pinigus. Ieškantys nostalgijos, privalo paskanauti plombyro ar eskimo ledų. O besidomintys nacionalinės virtuvės ypatumais atras dranikus, stambiai tarkuotų bulvių blynus. Baltarusiai taip juos mėgsta ir taip didžiuojasi, jog deda visur: galima išbandyti ir mėsainį, kur vietoje bandelės bus du dranikai. Maloniu netikėtumu gali tapti žinia, jog šiuo metu Baltarusijoje tikras lietuviškos virtuvės bumas. Minske vis lengviau rasti šaltibarščių ar cepelinų.

Dar viena pramoga - lietuvio įkurtas Dudutki etnografinis kaimas. Tai šiek tiek  Rumšiškes primenatis objektas, tik mažesnis ir įvairiapusiškesnis. Tai ne tik senųjų sodybų, cerkvių, malūnų rekonstrukcija. Taip pat yra daug gyvulių, paukščių, pristatomi senieji amatai, galima paragauti nacionalinių valgių ir svarbiausia - tikros baltarusiškos naminukės, užkandant raugintu agurku su medumi ir juoda duona. Skonių derinys kiek neįprastas ir netikėtas, tačiau puikus.

Tad intensyvus savaitgalis Baltarusijoje leidžia nugriebti pačią grietinėlę. Per labai trumpą laiką galima pamatyti istorinius paminklus, tuo pačiu geriau susipažįstant ir su LDK istorija. O taip pat pamatyti ir šiandieninę Baltarusiją, kasdienines jos realijas. Galima palyginti, kaip skiriasi pasauliai, atskirti saugomos sienos.

Susijusios kelionės

Baltarusija: Minskas ir senieji LDK miestai iki - 15%
Liko vietų
10+ vietų

1 diena kaina asmeniui

nuo 84,15 €
99,00 €

Perbraukta kaina reiškia reguliarią kelionės kainą, apskaičiuotą pagal kelionių organizatoriaus užsienio partnerių, oro vežėjų ir kitų paslaugų teikėjų paslaugų kainas. Aktyviais kelionių organizatoriaus veiksmais organizuojant bendradarbiavimą su užsienio partneriais bei pasirinktos verslo vykdymo strategijos dėka klientams galime pasiūlyti įsigyti paslaugas mažesnėmis kainomis.

Sutaupote 14,85 €