NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Kelionė į Austrijos sostinėje Vienoje vykstančią muziejų naktį – tai išskirtinė kelionė, kuri vyksta tik kartą metuose. Be to, tai vienas įspūdingiausių renginių visoje Europoje, į kurį suguža turistai iš įvairiausių pasaulio kraštų. Bendra muziejų dvasia įtraukia į pasakišką ir įdomų Vienos pasaulį. Šiame festivalyje už simbolinį mokestį turėsite galime aplankyti per 130 įvairiausių Vienos muziejų, mokslo, meno įstaigų, visuomeninių pastatų. Tai festivalis, į kurį galima tradiciškai grįžti kiekvienais metais ir tyrinėti miestą vis giliau, nuodugniau, muziejų po muziejaus, pastatą po pastato. Be to, keliaudami autobusu, jūs aplankysite Slovakijos sostinę Bratislavą bei į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktą Varšuvos senamiestį ir kylančius Lenkijos sostinės dangoraižius.

Pakeliui per Lenkijos sostinę Varšuvą

Daugelis kelionių autobusu neaplenkia Lenkijos. Gerėjant keliams, daugėjant paslaugų, vis ryškiau šviečiant istoriniam paveldui Lenkija darosi vieta, per kurią keliauti malonu ir įdomu. Ne išimtis ir Varšuva, kurią pelnytai galima vadinti feniksu pakilusiu iš Antrojo pasaulinio karo pelenų. Būtent tiksliai atstatytas Varšuvos senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą.

Varšuva yra ir politinis, ekonominis, kultūrinis Lenkijos centras, kuriame vis aukščiau stiebiasi dangoraižiai, dygsta viadukai ir keliai, daugėja vietų pavalgyti, pasilinksminti, pernakvoti. Varšuvoje lankytojus traukia ir Koperniko mokslo centras, žymaus kompozitoriaus Chopino gyvenimo ir kūrybos vietos. Tad nesvarbu ar Varšuvoje praleisite tik kelias valandas ar visą dieną – tai bus puiki įžanga į Vienos muziejų naktį.

Vienos išorės blizgesys ir dar labiau spindintis vidus

Viena – tai miestas žavintis ir savo išore, ir vidumi. Imperatoriškos Hagsburgų dinastijos valdytas miestas atspindi  viską, kas susiję su prabanga, didybe, solidumu... Per šimtemečius tai buvo kultūrinio gyvenimo centras. Vienoje nėra aukštų dangoraižių – miesto valdžia stropiai saugo žalias erdves ir architektūrinį paveldą. Taigi 10 pagal dydį Europos miestas, turintis apie 1,7 mln. gyventojų gali nustebinti bet kurį atvykėlį. Tai vienas iš nedaugelio pasaulio miestų, kuris turi muziejų kvartalą ir daugiau nei 100 įvairiausių muziejų.

Šiuose visuose muziejuose ir sudėliotas Vienos vidus, siela, protas, paveldas, išradingumas, istorija. Lietuvoje jau tapo populiari Muziejų naktis, siūlome ją bent kartą gyvenime praleisti Vienoje – sostinėje, kurioje muziejų nepritrūks niekam.

Didžioji muziejų naktis Vienoje užburs savo renginiais, muzika ir atviromis daugelio muziejų durimis. Be to, nemokamai bus galima lankyti bažnyčias, visuomeninius pastatus, sudalyvauti koncertuose, gurmaniškose vaišėse.

Festivalio metu visas viešasis transportas bus pritaikytas muziejų lankytojams, o pačios ekspozicijos dirbs per naktį. Tad reikia tik gerai nusiteikti, pailsėti ir nerti į Austrijos sostinės senamiestį bei kitų miesto rajonų viešas erdves.

Pirmai pažinčiai su miestu būtina apeiti patį senamiestį, susipažinti su jo didinga istorija. Šv. Stepono katedra, Hoher Markt aikštė, Anker laikrodis, Vienos opera, Parlamento pastatas, deivės Atėnės fontanas, Rotušė, Hagsburgų rūmai – tai tik dalis Austrijos galingiausio miesto.

Įdomiausi Vienos muziejai

Vakare apie 18 val. prasideda Muziejų naktis. Iš 100 lankytinų vietų nebus lengva atsirinkti įdomiausias ir labiausiai intriguojančias, bet gal šie keli patarimai ir geriausiai vertinamų muziejų dešimtukas padės apsispręsti:

 

  • Meno istorijos muziejus – vienas žinomiausių pasaulio muziejų!
  • Imperatoriškoji Hagsburgų pilis – visa buvusios Austrijos imperijos didybė vienoje vietoje.
  • Belvederio pilis-muziejus – Savojos princo buvusi rezidencija su meno kolekcija.
  • Gamtos istorijos muziejus – čia pamatysite dinozaurų skeletus ir meteoritus.
  • „Albertina“ meno muziejus – viena brangiausių pasaulio meno kolekcijų.
  • Muziejų kvartalas – jame rasite visko.
  • Trečio žmogaus muziejus – skirtas filmų gerbėjams ir besidomintiems pokarine Austrija.
  • Centrinės kapinės – čia ilsisi 2,5 žmonių, tarp kurių L. V. Beethovenas, Brahmsas, Schubertas, Straussas.
  • Imperatoriškasis Vienos lobynas – tiek aukso ir brangakmenių vienoje vietoje pamatysite ne daug kur.
  • Kelionė laiku per Vieną – miesto istorija per 50 minučių.

Bratislava – dar viena sostinė prie Dunojaus

Pakeliui namo po visos ilgos muziejų nakties malonu užsukti į jaukią Slovakijos sostinę Bratislavą. Šalia to paties Dunojaus įsitaisęs miestas išsiskiria aukštai ant kalvos stūksančia Bratislavos pilimi. Centrinė miesto aikštė, Pranciškonų bažnyčia, senoji Bratislavos rotušė ir vienintelis išlikęs gynybinės sienos akcentas Mykolo vartai ir bokštas, vienas seniausiu rytų Europos universiteto pastatas, Šv. Martyno katedra, kurioje buvo karūnuojami Vengrijos karaliai – per trumpą ekskursiją galima pamatyti visus žymiausius miesto architektūrinius ir istorinius objektus. O svarbiausiai, kad Bratislavoje tikrai rasite puikių restoranų, kuriuose prisėdę galėsite sukirsti tradicinių slovakiškų patiekalų.

Kelionės vadovas: Romas Prakapas