NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Rūpindamiesi keliautojų saugumu, savo veikloje vadovaujamės atsakingų institucijų informacija. Savo veiklą atnaujiname atsižvelgdami į Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, mūsų partnerių užsienyje siunčiama informacija. Informacija apie skrydžius bei poilsiautojus priimančias užsienio šalis nuolat atnaujinama, ją rasite čia.

Suprantame, kad virusas sujaukė daugelio keliautojų planus, todėl visiems, kurie artimiausiu metu planavo vykti atostogų, siūlome kelionių keitimo alternatyvas arba galimybę keisti kelionių planus į vėlesnes datas. Jei dar dvejojate dėl būsimų savo atostogų, kviečiame rinktis kelionių kuponą kaip alternatyvą ir ramiai susiplanuoti savo būsimas keliones, kai keliauti bus saugu.

Kelionių kuponas

Kelionių kuponas – geriausias pasirinkimas, jei dėl COVID-19 sukeltų apribojimų jūsų kelionė buvo atšaukta, o konkrečių atostogų planų dar neturite. Kelionių kuponas išduodamas sumai, kurią keliautojas sumokėjo kelionių agentūrai. Dėl kupono išdavimo prašome kreiptis į savo kelionių agentą.

Kodėl verta rinktis kelionių kuponą?

  • Kelionių kuponu keliautojai gali atsiskaityti už bet kurią mūsų organizuojamą kelionę ar turizmo paslaugą – skrydžių bilietus, viešbučių ar kitas papildomas paslaugas.
  • Kuponu nebūtina pasinaudoti iškart – jis galios net 12 mėnesių nuo kelionių apribojimų pabaigos.
  • Kelionių kuponas prilygsta organizuotos kelionių sutarties dokumentui, todėl keliautojai dėl savo sumokėtų pinigų gali būti ramūs – jiems galioja kelionių organizatorių turimi draudimai ir bankų garantijos.
  • Panaudoti kelionių kuponą keliautojai gali toje pačioje kelionių agentūroje, kurioje jis buvo išduotas.

Specialus pasiūlymas! Jei panaudosite kelionių kuponą iki 2020 m. liepos 31 d., suteiksime 10% nuolaidą Jūsų išsirinktai poilsinei ar pažintinei kelionei lėktuvu ar autobusu ir 5% nuolaidą egzotinei kelionei. Visiems, kurie pasinaudos kuponu po 2020 m. liepos 31 d., taikysime 3% nuolaidą kelionėms (nuolaidos nesumuojamos).

Poilsinių kelionių keitimas

Jei jūsų kelionė užsakomaisiais Novaturo skrydžiais turėjo vykti liepos mėnesį (liepos 1 d. – 31 d. išvykimai) į Ispanijos ar Tuniso kurortus arba liepos-rugpjūčio mėnesiais (liepos 1 d. – rugpjūčio 31 d.) į Bulgarijos, Turkijos, Juodkalnijos, Egipto kurortus – galite keisti kelionę be keitimo mokesčio, persikelti kelionę į vėlesnę datą arba rinktis kelionių kuponą ir atidėti sprendimą vėlesniam laikui.

Kelionės keitimo sąlygos:

  • Galimybė keisti savo kelionę į Graikijos (Kretos, Rodo, Korfu) ir Ispanijos (Barselonos) kurortus pagal vykdomų skrydžių tvarkaraštį. Šiems keitimams galioja kelionių kupono specialus pasiūlymas.
  • Galimybė perkelti savo kelionę į bet kurį vėlesnį 2020 m. periodą. Šiems keitimams galioja kelionių kupono specialus pasiūlymas.
  • Galimybė nukelti savo kelionę į 2021 metus už tą pačią kainą, išlaikant kelionės datą (analogiška data arba +/-3 d., jei tą pačią dieną išvykimo nėra), kryptį, viešbutį, kambario, apgyvendinimo ir maitinimo tipą, trukmę. Šis pasiūlymas galioja atliekant keitimą iki 2020 m. liepos 31 d. Kelionės kaina bus perskaičiuojama tuo atveju, jei naujai pasirinktos kelionės išvykimo datos metu keičiasi vaiko amžius ar kelionės trukmė.
  • Galimybė pasinaudoti kelionių kupono alternatyva ir vėliau išsirinkti bet kurią kitą „Novaturo“ siūlomą poilsio, pažintinę, egzotinę ar slidinėjimo kelionę, arba apgyvendinimo Baltijos šalyse paslaugą.
  • Galimybė susigrąžinti pinigus už dėl pandemijos ribojimų atšauktas keliones.

Jeigu pasinaudojama akcija „Auksinė galimybė keisti kelionę“ ir keičiama užsakyta kelionė į naują kelionę, visa už keičiamą kelionę sumokėta avansinė įmoka yra įskaitoma į naujos kelionės kainą.

SPECIALUS PASIŪLYMAS: jei kelionių kuponą panaudosite iki 2020 m. liepos 31 d., suteiksime 10% nuolaidą išsirinktai poilsinei ar pažintinei kelionei lėktuvu ar autobusu, 5% – egzotinei kelionei. Panaudojant kuponą po 2020 m. liepos 31 d., visoms kelionėms taikysime 3% nuolaidą. Nuolaidos nesumuojamos.

Norėdami sužinoti tinkamiausias kelionių alternatyvas ir detalias keitimo sąlygas, susisiekite su savo agentu ir jis Jums pasiūlys geriausių kelionės keitimo variantų.

Kelionių atšaukimo sąlygos

Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.751 straipsnio pataisa numato už dėl pandemijos neįvykusias keliones pinigus keliautojams grąžinti per 90 dienų laikotarpį nuo apribojimų vykdyti veiklą pabaigos. Ši įstatymo pataisa yra taikoma ir iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos sudarytoms sutartims, pagal kurias dėl apribojimų neįvyko organizuotos kelionės. Susipažinti su šiuo pakeitimu galite čia.

Suprantame, kad pinigus už neįvykusias keliones norisi susigrąžinti kuo anksčiau, todėl pinigų grąžinimą pradedame jau liepos mėnesį. Pirmiausiai grąžinami pinigai bus tiems klientams, kurių dėl pandemijos atšauktos kelionės turėjo įvykti anksčiausiai.

Dėl pinigų grąžinimo prašome kreiptis į Jus aptarnavusią kelionių agentūrą arba į kelionių organizatorių, jei kelionė buvo įsigyta tiesiogiai. Mes stengsimės, kad pinigų grąžinimas įvyktų kaip įmanoma greičiau.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už Jūsų kantrybę ir supratimą.

Kas sprendžia, į kokias šalis vykti saugu?

Šalis, į kurias laikinai patariama nevykti, skelbia Užsienio reikalų ministerija. Kviečiame sekti rekomendacijas: https://keliauk.urm.lt/lt/

Rūpindamiesi keliautojų saugumu, mes vadovaujamės atsakingų institucijų rekomendacijomis – Užsienio reikalų ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos. Mes taip taip pat nuolat bendraujame su savo partneriais užsienyje, gidais, dabar besiilsinčiais poilsiautojais.

Kuo skiriasi keliavimas su kelionių organizatoriumi ir savarankiškai?

Keliaudami su kelionių organizatoriumi, galite būti gerokai ramesnis, nes už jus atsakomybę neša būtent kelionių organizatorius. Tam bendrovės turi specialų finansinį rezervą, kuris būtų panaudotas nenumatytoms aplinkybėms spręsti. Bendrovės atsako už visą kelionės organizavimą ir keliautojais rūpinasi nuo išvažiavimo iki grįžimo namo.

Kuo skiriasi kelionių organizatorius ir kelionių agentūra?

Kelionių organizatoriai vykdo visą kelionių planavimą, organizavimą ir neša atsakomybę už keliautojus. Kelionių agentūra daugiausiai užsiima kelionių pardavimu. Jei įsigijote kelionę iš agentūros, būtinai pasidomėkite, kas yra jos organizatorius, nes būtent jis neša atsakomybę už jūsų atostogas.

Informacija dėl vasaros Tokijo olimpinių žaidynių

Kovo 24 dieną Tarptautinis Olimpinis Komitetas drauge su vasaros olimpinių žaidynių Tokijuje organizavimo komitetu pranešė, kad XXXII-osios vasaros olimpinės žaidynės Tokijuje yra atidedamos atsižvelgiant į Pasaulio Sveikatos Organizacijos rekomendacijas ir siekiant apsaugoti visų - atletų, olimpinių žaidynių organizatorių, bei visos tarptautinės visuomenės sveikatą. Vasaros olimpinės žaidynės Japonijos sostinėje bus surengtos 2021 metų liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.

Olimpinių žaidynių organizatoriai šiuo metu svarsto dėl atidėtų olimpinių žaidynių iškilusius klausimus ir prašo kantrybės bei supratimo, kol galės pateikti daugiau informacijos apie sprendimus ir planuojamus galimus pakeitimus. Kol kas viskas vyksta įprasta tvarka, laukiame Tokijo Olimpinių žaidynių organizavimo komiteto informacijos ir veiksmų plano. Kai turėsime iš organizatorių naujienų – pasidalinsime su Jumis.

Daugiau informacijos čia:

Naudingos nuorodos