NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Rūpindamiesi keliautojų saugumu, savo veikloje vadovaujamės atsakingų institucijų informacija. Atsižvelgami į Europos komisijos pratęstą rekomendaciją susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, mūsų keliautojus priimančių šalių siunčiamą informaciją ir bendrą šiuo metu esančią bei numatomą kelionių ribojimo tarp šalių situaciją, „Novaturo“ užsakomųjų skrydžių suplanuotas keliones atšaukiame iki birželio mėn. 30 d.

Visiems klientams, kurie artimiausiu metu planavo vykti atostogų, siūlome be jokių papildomų mokesčių keisti kelionių planus į vėlesnes datas. Jei dar dvejojate dėl būsimų savo atostogų, kviečiame rinktis kelionių kuponą kaip alternatyvą ir ramiai susiplanuoti savo būsimas keliones, kai keliauti bus saugu.

Kelionių kuponas

Kelionių kuponas – geriausias pasirinkimas, jei dėl COVID-19 sukeltų apribojimų jūsų kelionė buvo atšaukta, o konkrečių atostogų planų dar neturite. Kelionių kuponas išduodamas sumai, kurią keliautojas sumokėjo kelionių agentūrai. Dėl kupono išdavimo prašome kreiptis į savo kelionių agentą.

Kodėl verta rinktis kelionių kuponą?

 • Kelionių kuponu keliautojai gali atsiskaityti už bet kurią mūsų organizuojamą kelionę ar turizmo paslaugą – skrydžių bilietus, viešbučių ar kitas papildomas paslaugas.
 • Kuponu nebūtina pasinaudoti iškart – jis galios net 12 mėnesių nuo kelionių apribojimų pabaigos.
 • Kelionių kuponas prilygsta organizuotos kelionių sutarties dokumentui, todėl keliautojai dėl savo sumokėtų pinigų gali būti ramūs – jiems galioja kelionių organizatorių turimi draudimai ir bankų garantijos.
 • Panaudoti kelionių kuponą keliautojai gali toje pačioje kelionių agentūroje, kurioje jis buvo išduotas.

Specialus pasiūlymas! Jei panaudosite kelionių kuponą iki 2020 m. liepos 31 d., suteiksime 10% nuolaidą Jūsų išsirinktai poilsinei ar pažintinei kelionei lėktuvu ar autobusu ir 5% nuolaidą egzotinei kelionei. Visiems, kurie pasinaudos kuponu po 2020 m. liepos 31 d., taikysime 3% nuolaidą kelionėms (nuolaidos nesumuojamos).

Kelionių keitimas

Poilsinių kelionių keitimas 

Kelionių keitimas gegužės 01 d. - birželio 30 d. išvykimų periodu už tą pačią kainą

Jei jūsų kelionė užsakomaisiais Novaturo skrydžiais turėjo vykti gegužės – birželio mėn. į kelionės keitimo sąlygose išvardintas atostogų kryptis, galite savo keliones perkelti nemokamai ir už tą pačią kainą į 2021 m. vasaros sezono gegužės – birželio mėnesius (analogišką 2021 m. vasaros sezono datą arba +/-3 d., jei 2021 m. tą pačią dieną išvykimo nėra). Šio laikotarpio keičiamoms kelionėms pritaikysime ir mažiausios kainos garantiją. Tai reiškia, kad, jei Jūsų pasikeistos kelionės kaina ateityje keistųsi, mes įsipareigojame Jums sugrąžinti kainos skirtumą.

Norėdami pasinaudoti šiuo privalumu, sužinoti detalias keitimo sąlygas, susisiekite su savo agentu iki birželio 20 d., jis Jums pasiūlys geriausių kelionės keitimo variantų. Vėliau daromi keitimai bus atliekami pagal tą dieną galiojančias kainas.

Kelionės keitimo sąlygos:

 • Keitimas už tą pačią kainą yra galimas išlaikant kelionės kryptį, viešbutį, kambario, apgyvendinimo ir maitinimo tipą, trukmę.
 • Keitimai nurodytomis sąlygomis galimi šioms atostogų kryptims: Barselona (Ispanija), Korfu sala (Graikija), Marmaris (Turkija), Enfida ir Džerbos sala (Tunisas), Hurgada (Egiptas), Tivatas (Juodkalnija).
 • Kelionės kaina bus perskaičiuojama tuo atveju, jei naujai pasirinktos kelionės išvykimo datos metu keičiasi vaiko amžiaus kategorija ar kelionės trukmė.
 • Keitimus galima atlikti iki 2020 06 20 imtinai. Vėliau daromi keitimai bus atliekami pagal tą dieną sistemoje galiojančias kainas
 • Jei iškiltų kitų papildomų klausimų, kurių nėra aprašyta kelionių keitimo sąlygose, susisiekite su savo kelionių agentu, jis Jums pasiūlys tinkamiausias alternatyvas.

Jei Jūsų pasirinkto viešbučio 2021 05 01 – 2021 06 30 laikotarpiu nebūtų pasiūloje, o rinktis kito viešbučio nenorite, rekomenduojame rinktis kelionių kupono alternatyvą. Tokiu atveju galėsite pasinaudoti kelionių kupono teikiamomis apsaugomis ir privalumais, o už būsimą kelionę atsiskaitysite kelionių kuponu.

Pažintinių kelionių keitimas

Kelionių keitimas kovo 11 d. – gegužės 31 d. išvykimų laikotarpiu užsisakiusiems keliones

Jei jūsų pažintinė kelionė autobusu ar lėktuvu turėjo vykti kovo 11 - gegužės 31 d. ir buvo atšaukta, galite nemokamai pasikeisti į tokią pačią kelionę vėlesniam laikui, už tą pačią kainą arba kelionės atidėjimą vėlesniam laikui. Išsirinkti atostogas galite bet kada per šiuos metus, o pati kelionė gali vykti ir kitąmet. Norėdami pasinaudoti šiuo privalumu ir sužinoti detalias keitimo sąlygas, susisiekite su savo agentu iki gegužės 31 d. Vėliau daromi keitimai bus atliekami pagal tą dieną galiojančias kainas.

Kelionės keitimo sąlygos:

 • Kelionių keitimas taikomas išvykimams iki 2020 05 31.
 • Apie kelionės keitimo poreikį būtinai informuokite likus ne mažiau nei 14 dienų iki keičiamos kelionės pradžios.
 • Išsirinkti naują kelionę ir ją užsisakyti galėsite iki 2020 12 31, kelionė gali vykti ir 2021 m.
 • Sumokėta įmoka už kelionę užskaitoma bet kuriai kitai pasirinktai „Novaturo“ kelionei.
 • Naujai rezervacijai taikomos tos pačios apmokėjimo sąlygas, kokios buvo taikomos iki 2020 05 31 užsisakytai kelionei.

Kelionių keitimas užsisakiusiems pažintines keliones autobusu ir lėktuvu išvykimams nuo birželio 01 d.

Kelionės keitimas galimas pagal įprastas pagal sutarties sąlygas.

Egzotinių kelionių keitimas

Kelionių keitimas kovo 14 - balandžio 16 d. išvykimų laikotarpiu užsisakiusiems keliones

 • Jei jūsų egzotinė kelionė turėjo vykti kovo 14-balandžio 16 d., mes ją nemokamai pakeisime į kitą kelionę už tą pačią kainą, į tą pačią kryptį, viešbutį, kambario tipą ir trukmę išvykimams iki gruodžio 10 d. arba 2021 m. sausio 1-balandžio 16 d. Šiuos keitimus galima atlikti iki gegužės 31 d.
 • Jei norite pasikeisti egzotinę kelionę į bet kurią kitą „Novaturo“ siūlomą kelionę ar atidėti savo sprendimą vėlesniam laikui, siūlome rinktis kelionių kuponą ir jo teikiamas naudas. Jei panaudosite kelionių kuponą iki 2020 m. liepos 31 d., suteiksime 5% nuolaidą Jūsų išsirinktai egzotinei kelionei arba 10% nuolaidą poilsinei ar pažintinei kelionei lėktuvu ar autobusu. Visiems, kurie pasinaudos kuponu po 2020 m. liepos 31 d., taikysime 3% nuolaidą kelionėms (nuolaidos nesumuojamos)

Kelionių keitimas gegužės 1-rugpjūčio 31 d. išvykimų laikotarpiu užsisakiusiems keliones

 • Jei jūsų egzotinė kelionė į Balį ar Seišelius turėjo vykti gegužės 01-rugpjūčio 31d., mes ją nemokamai pakeisime į kitą kelionę už tą pačią kainą, į tą pačią kryptį, viešbutį, kambario tipą ir trukmę. Lentelėje žemiau rasite galimus keitimo laikotarpius. Šiuos keitimus galima atlikti iki gegužės 31 d.

 • Jei norite pasikeisti egzotinę kelionę į bet kurią kitą „Novaturo“ siūlomą kelionę ar atsidėti savo sprendimą vėlesniam laikui, siūlome rinktis kelionių kuponą ir jo teikiamas naudas. Jei panaudosite kelionių kuponą iki 2020 m. liepos 31 d., suteiksime 5% nuolaidą Jūsų išsirinktai egzotinei kelionei arba 10% nuolaidą poilsinei ar pažintinei kelionei lėktuvu ar autobusu. Visiems, kurie pasinaudos kuponu po 2020 m. liepos 31 d., taikysime 3% nuolaidą kelionėms (nuolaidos nesumuojamos

Startavus 2020 –2021 m. žiemos atostogų sezono egzotinių krypčių pardavimams, keliautojams, norintiems pasikeisti dėl pandemijos atšauktas keliones, galime pasiūlyti platesnį egzotinių kelionių išvykimų pasirinkimą ir kviečiame keliauti tada, kai bus saugu.

Dėl kelionių planų keitimo prašome susisiekti su savo kelionių agentu.

Kelionių atšaukimo sąlygos

Situacija neeilinė visame pasaulyje, visame turizmo versle nėra buvę panašaus atvejo, todėl šioje vietoje yra daug teisinio reguliavimo neapibrėžtumo. Dėl to vyksta daug diskusijų tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungos institucijose. Valstybinė vartotojų teisių tarnyba taip pat skatina ieškoti kompromiso - ieškoti galimybių atidėti kelionę vėlesniam laikui, pakeisti kelionės kryptį arba pasinaudoti klientams saugiu kelionių kuponu kaip alternatyva. Kol tęsiasi teisinio reguliavimo procesai ir patys neturime aiškaus atsakymo, kada bus išspręstas klausimas dėl pinigų grąžinimo už dėl pandemijos atšauktas keliones. Mūsų tikslas - kiek įmanoma greičiau žinoti aiškias procedūras, kaip galėsime naudotis numatytomis pagalbos priemonėmis, kad klientams galėtume kuo greičiau grąžinti pinigus už atšauktas keliones ir tam ruošiamės.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, Europos komisijos pratęstą rekomendaciją susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, mūsų keliautojus priimančių šalių siunčiamą informaciją ir bendrą šiuo metu esančią bei numatomą kelionių ribojimo tarp šalių situaciją, sprendimus dėl pinigų grąžinimo klientams priimsime ne anksčiau nei birželio 30 d. Suprasdami padėties rimtumą, žmonių prašome keliones atidėti ir vykti į užsienį tada, kai keliauti bus vėl saugu. Suprantame, kad dėl pinigų grąžinimo norisi aiškių atsakymų, todėl tikimės atsakingų institucijų sprendimų greitu metu, kad su klientais už atšauktas keliones atsiskaitytume kuo greičiau.

Kas sprendžia, į kokias šalis vykti saugu?

Šalis, į kurias laikinai patariama nevykti, skelbia Užsienio reikalų ministerija. Kviečiame sekti rekomendacijas: https://keliauk.urm.lt/lt/

Rūpindamiesi keliautojų saugumu, mes vadovaujamės atsakingų institucijų rekomendacijomis – Užsienio reikalų ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos. Mes taip taip pat nuolat bendraujame su savo partneriais užsienyje, gidais, dabar besiilsinčiais poilsiautojais.

Kuo skiriasi keliavimas su kelionių organizatoriumi ir savarankiškai?

Keliaudami su kelionių organizatoriumi, galite būti gerokai ramesnis, nes už jus atsakomybę neša būtent kelionių organizatorius. Tam bendrovės turi specialų finansinį rezervą, kuris būtų panaudotas nenumatytoms aplinkybėms spręsti. Bendrovės atsako už visą kelionės organizavimą ir keliautojais rūpinasi nuo išvažiavimo iki grįžimo namo.

Kuo skiriasi kelionių organizatorius ir kelionių agentūra?

Kelionių organizatoriai vykdo visą kelionių planavimą, organizavimą ir neša atsakomybę už keliautojus. Kelionių agentūra daugiausiai užsiima kelionių pardavimu. Jei įsigijote kelionę iš agentūros, būtinai pasidomėkite, kas yra jos organizatorius, nes būtent jis neša atsakomybę už jūsų atostogas.

Informacija dėl vasaros Tokijo olimpinių žaidynių

Kovo 24 dieną Tarptautinis Olimpinis Komitetas drauge su vasaros olimpinių žaidynių Tokijuje organizavimo komitetu pranešė, kad XXXII-osios vasaros olimpinės žaidynės Tokijuje yra atidedamos atsižvelgiant į Pasaulio Sveikatos Organizacijos rekomendacijas ir siekiant apsaugoti visų - atletų, olimpinių žaidynių organizatorių, bei visos tarptautinės visuomenės sveikatą. Vasaros olimpinės žaidynės Japonijos sostinėje bus surengtos 2021 metų liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.

Olimpinių žaidynių organizatoriai šiuo metu svarsto dėl atidėtų olimpinių žaidynių iškilusius klausimus ir prašo kantrybės bei supratimo, kol galės pateikti daugiau informacijos apie sprendimus ir planuojamus galimus pakeitimus. Kol kas viskas vyksta įprasta tvarka, laukiame Tokijo Olimpinių žaidynių organizavimo komiteto informacijos ir veiksmų plano. Kai turėsime iš organizatorių naujienų – pasidalinsime su Jumis.

Daugiau informacijos čia:

Naudingos nuorodos