NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas
Slapukų nustatymai

Rūpindamiesi keliautojų saugumu, savo veikloje vadovaujamės atsakingų institucijų informacija. Savo veiklą atnaujiname atsižvelgdami į Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, mūsų partnerių užsienyje siunčiama informacija. Informacija apie skrydžius bei poilsiautojus priimančias užsienio šalis nuolat atnaujinama, ją rasite čia.

Suprantame, kad virusas sujaukė daugelio keliautojų planus, todėl visiems, kurie artimiausiu metu planavo vykti atostogų, siūlome kelionių keitimo alternatyvas arba galimybę keisti kelionių planus į vėlesnes datas. Jei dar dvejojate dėl būsimų savo atostogų, kviečiame rinktis kelionių kuponą kaip alternatyvą ir ramiai susiplanuoti savo būsimas keliones, kai keliauti bus saugu.

Kelionių kuponas

Kelionių kuponas – geriausias pasirinkimas, jei dėl COVID-19 sukeltų apribojimų jūsų kelionė buvo atšaukta, o konkrečių atostogų planų dar neturite. Kelionių kuponas išduodamas sumai, kurią keliautojas sumokėjo kelionių agentūrai. Dėl kupono išdavimo prašome kreiptis į savo kelionių agentą.

Kodėl verta rinktis kelionių kuponą?

  • Kelionių kuponu keliautojai gali rinktis bet kurią kitą „Novaturo“ siūlomą poilsio, pažintinę, egzotinę ar slidinėjimo kelionę ir pasinaudoti specialiu kelionių kupono pasiūlymu** ir pagerinta „Auksinės galimybės keisti kelionę“ sąlyga***.
  • Pasinaudoti kelionių kupono alternatyva ir rinktis „Novaturo“ siūlomą apgyvendinimo Baltijos šalyse paslaugą.
  • Kuponu nebūtina pasinaudoti iškart – jis galios iki 2021 liepos 1 d.
  • Kelionių kuponas prilygsta organizuotos kelionių sutarties dokumentui, todėl keliautojai dėl savo sumokėtų pinigų gali būti ramūs – jiems galioja kelionių organizatorių turimi draudimai ir bankų garantijos.
  • Panaudoti kelionių kuponą keliautojai gali toje pačioje kelionių agentūroje, kurioje jis buvo išduotas.

*** Visiems šiais metais 2021 žiemos poilsio keliones jau įsigijusiems ir dar tik planuojantiems įsigyti klientams (t. y. išvykimams iki 2021 04 30) taikysime pagerintą „Auksinės galimybės keisti kelionę“ sąlygą – klientas turės galimybę vieną kartą pakeisti poilsio kelionės lėktuvu datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, maršrutą ir/ar sezoną nemokamai, likus ne mažiau kaip 14 d. iki išvykimo.

Poilsinių kelionių keitimas

Klientams, kurių planuotos kelionės neįvyks, rekomenduojame:

  • Nukelti savo kelionę į 2021-2022 m. UŽ TĄ PAČIĄ KAINĄ (analogišką 2021-2022 m. datą arba +/-3 d., jei 2021 m. tą pačią dieną išvykimo nėra)*.
  • Pasinaudoti kelionių kupono alternatyva ir rinktis bet kurią kitą „Novaturo“ siūlomą poilsio, pažintinę, egzotinę ar slidinėjimo kelionę ir pasinaudoti pagerinta „Auksinės galimybės keisti kelionę“ sąlyga**.
  • Pasinaudoti kelionių kupono alternatyva ir rinktis „Novaturo“ siūlomą apgyvendinimo Baltijos šalyse paslaugą.
  • Susigrąžinti pinigus už dėl pandemijos ribojimų atšauktas keliones.

* Bendrosios kelionių keitimo UŽ TĄ PAČIĄ KAINĄ sąlygos: Kelionių keitimui už TĄ PAČIĄ KAINĄ galioja visos 2021-2022 m. išankstinių pardavimų privilegijos: mažiausios kainos garantija, nemokama „Auksinė galimybė keisti kelionę“, nemokamas keliautojo vardo ir pavardės keitimas; Keitimas už TĄ PAČIĄ KAINĄ yra galimas išlaikant kelionės kryptį, viešbutį, kambario, apgyvendinimo ir maitinimo tipą, trukmę. Kelionės kaina bus perskaičiuojama tuo atveju, jei naujai pasirinktos kelionės išvykimo datos metu keičiasi vaiko amžiaus kategorija ar kelionės trukmė. Keitimai ta pačia kaina galimi, jei viešbutis turi galimybę patvirtinti kambarį naujai datai (upon hotel availability).

**Visiems šiais metais 2020-2021 žiemos poilsio keliones jau įsigijusiems ir dar tik planuojantiems įsigyti klientams (t.y. išvykimams iki 2021.04.30) taikysime pagerintą „Auksinės galimybės keisti kelionę“ sąlygą – klientas turės galimybę vieną kartą pakeisti kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, maršrutą ir/ar sezoną nemokamai, likus ne mažiau kaip 14 d. iki išvykimo.

Norėdami sužinoti tinkamiausias kelionių alternatyvas ir detalias keitimo sąlygas, susisiekite su savo agentu ir jis Jums pasiūlys geriausių kelionės keitimo variantų.

Kelionių atšaukimo sąlygos

Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.751 straipsnio pataisa numato už dėl pandemijos neįvykusias keliones pinigus keliautojams grąžinti per 14 dienų laikotarpį nuo apribojimų vykdyti veiklą pabaigos. Ši įstatymo pataisa yra taikoma ir iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos sudarytoms sutartims, pagal kurias dėl apribojimų neįvyko organizuotos kelionės. Susipažinti su šiuo pakeitimu galite čia.

Suprantame, kad pinigus už neįvykusias keliones norisi susigrąžinti kuo anksčiau, todėl pinigų grąžinimą pradedame jau liepos mėnesį. Pirmiausiai grąžinami pinigai bus tiems klientams, kurių dėl pandemijos atšauktos kelionės turėjo įvykti anksčiausiai.

Dėl pinigų grąžinimo prašome kreiptis į Jus aptarnavusią kelionių agentūrą arba į kelionių organizatorių, jei kelionė buvo įsigyta tiesiogiai. Mes stengsimės, kad pinigų grąžinimas įvyktų kaip įmanoma greičiau.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už Jūsų kantrybę ir supratimą.

Forma dėl pinigų grąžinimo rasite čia.

Kas sprendžia, į kokias šalis vykti saugu?

Šalis, į kurias laikinai patariama nevykti, skelbia Užsienio reikalų ministerija. Kviečiame sekti rekomendacijas: https://keliauk.urm.lt/lt/

Rūpindamiesi keliautojų saugumu, mes vadovaujamės atsakingų institucijų rekomendacijomis – Užsienio reikalų ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos. Mes taip taip pat nuolat bendraujame su savo partneriais užsienyje, gidais, dabar besiilsinčiais poilsiautojais.

Kuo skiriasi keliavimas su kelionių organizatoriumi ir savarankiškai?

Keliaudami su kelionių organizatoriumi, galite būti gerokai ramesnis, nes už jus atsakomybę neša būtent kelionių organizatorius. Tam bendrovės turi specialų finansinį rezervą, kuris būtų panaudotas nenumatytoms aplinkybėms spręsti. Bendrovės atsako už visą kelionės organizavimą ir keliautojais rūpinasi nuo išvažiavimo iki grįžimo namo.

Kuo skiriasi kelionių organizatorius ir kelionių agentūra?

Kelionių organizatoriai vykdo visą kelionių planavimą, organizavimą ir neša atsakomybę už keliautojus. Kelionių agentūra daugiausiai užsiima kelionių pardavimu. Jei įsigijote kelionę iš agentūros, būtinai pasidomėkite, kas yra jos organizatorius, nes būtent jis neša atsakomybę už jūsų atostogas.

Naudingos nuorodos