NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Artėjant prie Dubajaus, lėktuvo iliuminatoriuje tarsi miražas iš jūros ir dykumos miglos išnyra aukščiausio pasaulio dangoraižio Burj Khalifos smailė. Širdis pradeda plakti dar stipriau leidžiantis virš jūroje supiltų palmės formos pusiasalių, lėktuvo sparnais braukiant netoli aukštų miesto pastatų ir ratais palietus Arabijos dykumoje pastatyto oro uosto taką. Kaip nepasimesti šiame dykumoje sukurtame pramogų, prabangos ir inovacijų rojuje - Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE)? Keli patarimai ir įžvalgos šiame paskojime padės iš Arabijos perlo parsivežti pačius tikriausius įspūdžius.

DUBAJAUS STEBUKLAI IR ŽEMIŠKAS GYVENIMAS

Nusileidus pirmasis pasitinka modernusis Dubajus. Iš mažo žvejų miestelio išaugęs pasaulinės reikšmės ekonomikos ir turizmo centras vieną po kito „kepa“ aukščiausius pasaulio pastatus, didžiausius prekybos centrus, originaliausias pramogas.

VERTA PAMATYTI:

Burj Khalifa – aukščiausias iš aukštų

Labiausiai Dubajus išgarsėjo pastatęs aukščiausią pasaulio pastatą Burj Khalifą. 828 m aukščio dyglys perverentis dangų nustebins ne mažiau nei Egipto piramidės ar Maču Pikču paslėpatas inkų miestas Peru. Naujausių laikų architektūros ir inžinerijos stebukle 124-tame ir 148-ame aukštuose yra įkurtos apžvalgos aikštelės. Pakeliui į jas pamatysite daug interaktyvių parodų, liftu kilsite 10 m/s greičiu ir stebėsite apylinkes iš paukščio skrydžio.

Romantiškieji šokantys fontanai

Įspūdingas ne tik aukščiausias pasaulio pastatas, bet ir jo prieigos. Mažame dirbtiniame ežeriuke aplink Burj Kalifą – dar viena Dubajaus atrakcija – šokantys fontanai, kurių srovė šauna net į 150 m aukštį. Vakarais šieme vandens telkinyje galima pasiplaukioti tradicine valtele ir fontanus stebėti iš labai arti.

Miestas mieste

Greta įsitaisęs ir vienas didžiausių pasaulyje – Dubajaus prekybos ir pramogų centras. Šiame milžiniškame statinyje, yra apie 1200 parduotuvių, didelė čiuožykla, pramogų parkai ir apie 150 kavinių ir restoranų įvairiausiam skoniui patenkinti. Tai lyg miestas mieste. Čia smalsiausiuosius sužavės ir žymus Dubajaus akvariumas su dirbtiniais koralais, gausiais žuvų būriais ir sparnais mosuojančiomis rajomis.

Tikrosios Dubajaus spalvos ir skoniai

Antra vetus, tikrai nepatartina užsibūti „naujajame“ Dubajuje per ilgai, nes šiame mieste yra ir senesnės bei labai spalvingos miesto dalys Bur Dubajus ir Deira. Čia gausu muziejų, mečečių, stovi Al Fahidi fortas. Deiroje labiausiai verta aplnkyti išskirtines turgavietes.

Aukso turgus apakins savo blizgesiu ir brangesnybių gausa – nuo mažyčių auskarų iki galingų aukso dirbinių, kuriuos sunku nulaikyti rankose.

Deiros prieskonių turguje galva apsvaigs nuo kvapų. Jaukiame turgelyje prekybininkai žarsto šafraną, kardamoną ir kitus arabiškus pagardus. Greta parduodami džiovinti vaisiai, riešutai, tabakas.

O Deiros žuvies turguje kvapas gal ir ne pats maloniausias, tačiau čia galėsite įsigyti banano dydžio krevečių, prisižiūrėti metro ilgio žuvų ar mėlynųjų krabų. Jūrų gėrybių čia tiek, kad mažų mažiausiai kelių užsinorėsite paragauti.

ŠARDŽA: DUBAJAUS PRIEMIESTIS AR SAVITAS MIESTAS?

Šardža praktiškai jau susiliejo su Dubajumi ir dabar labiau primena didelio miesto tęsinį, tačiau iš tiesų tai atskiras ir labai savitas miestas, kuriam UNESCO pasaulio paveldo komisija suteikė Arabų pasaulio kultūros sostinės vardą. Todėl šiame mieste nestinga ir Dubajaus žvilgesio, ir islamo religijos paveldo, menų, autentiškų turgaviečių ir puikių muziejų. Tiesa, atmosfera Šardžoje daug kuklesnė, tad visiems atvykėliams – vyrams ir moterims – privalu dėvėti drabužius pridengiančius kelius, pilvą ir nugarą, o ir alkoholio Šardžos emyrate - nerasite.

ABU DABIS – REKORDŲ MIESTAS

Šalies sostinė Abu Dabis niekada negalėjo pasigirti tokiu dėmesiu kaip Dubajus, tačiau tai nesutrukdė miestui ir visam emyratui įgyvendinti dešimtis įspūdingų architektūros, inžinerijos ir ekologijos projektų.

Didžiausias rankomis apsiūtas kilimas pasaulyje, greičiausias atrakcijonas, labiausiai pasviręs bokštas, save iš atsinaujinančios energijos išlaikantis, aplinkos neteršiantis dykumų miestelis – tai tik keli rekordų nebijančio laužyti miesto pasiekimai.

Pridėkime dar tai, kad Abu Dabis įsikūręs salų grandinėje Persijos įlankoje tarp mangrovių miškų bei pasakiškų paplūdimių ir gausime dar vieno įspūdingo JAE miesto paveikslą.

Miesto simbolis - Šeicho Zayedo Didžioji mečetė – tituluojama tikru modernios Islamo architektūros šedevru. Šventovės vidus savo papuošimais ir kristalais ir prabanga dar labiau atima žadą nei atrodytų tobula išorė. Joje yra ir žymusis kilimas, prie kurio 1200 meistrų rankomis dirbo dvejus metus, ir prabangūs sietynai. Be to, mečetė matoma nuo visų tiltų jungiančių Abu Dabio salas.

Unikali ir Abu Dabio sakalų ligoninė. Čia gydomi šie milijonų verti skraidantys medžioklės partneriai. Sakalų ligoninės komplekse yra ir greitųjų medžioklinių Saluki šunų veisimo ir pardavimo centras, kuris patiks ir vaikams, ir suaugusiems.

Yaso sala – atskiras pramogų rojus

Nors Yaso sala priskiriama Abu Dabiui, tačiau dėl naujai pastatytų kompleksų Yaso sala tapo tarsi atskiras miestas.

Pirmiausiai, tai įspūdingas „Ferrari“ teminis parkas, kurio pagrindinė atrakcija – pasivažinėjimas atrakcijonu įsibegėjančiu iki 240 km/val. greičio per 4,9 s. Šalia viso centro puikiai dera ir F-1 lenktynių trasa, kuri kiekvienais metais sutraukia minias aistruolių į greičiausias pasaulio automobilių lenktynes. Be to, ši trasa yra atvira visiems norintiems išbandyti lenktyninio automobilio galią.

Kitas salos pasididžiavimas – milžiniškas vandens parkas. Karštose Arabijos dykumose toks parkas įgauna dar didesnę prasmę, o adrenalino ir puikių įspūdžiu čia pasisems ne tik vaikai.

Dykumų ir ramybės oazės Al Aine ir Hatoje Nors Dubajuje ir Abu Dabyje galima praleisti visą amžinybę, tačiau nuoširdžiai siūlome ištrūkti iš šių didmiesčių bent vienai dienai ir pamatyti tikrą, modernią, bet kartu ir autentišką šalies pusę.

Al Aino mieste verta aplankyti didžiausią regiono zoologijos sodą, kuriame vietos ir egzotiniai gyvūnai gyvena puikiomis sąlygomis, vykdomos jų veisimo ir edukacinės programos. Al Ainas žymus ir savo sukurta dykumų oaze, kurioje auga 150 tūkst. medžių ir datulių plantacijos.

Kalnuose įsikūrusi Hata dėl savo drėgno, vėsaus ir net sąlyginai lietingo klimato tampa populiaria savaitgalio išvykų vieta paties Dubajaus ir kitų miestų gyventojams. Įspūdingi kalnų vaizdai paverčia Hatą puikia ramaus poilsio oaze.

10 dalykų, kuriuos būtina nuveikti Jungtiniuose Aabų Emyratuose:

1. Aplankyti dangoraižį Burj Khalifa ir iš jo įmažinti miestą

2. Išvysti Šeicho Zayedo mečetę savo akimis

3. Išbandyti F-1 trasą Yaso saloje

4. Įsigyti šafrano Deiros prieskonių turguje

5. Nupirkti aukso dirbinį savo damai ar artimiesiems Deiros aukso turguje

6. Pamatyti liūtus moderniame zoologijos sode Al Aine

7. Rasti išėjimą iš didžiausio pasaulyje prekybos centro Dubajuje

8. Išvysti prabangių automobilių paradą Dubajaus Marinos rajone

9. Išbandyti visus geriausius JAE paplūdimius

10. Užsirašyti ir įsiminti bent 10 šalies rekordų