NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Vietomis šiek tiek apšiurę fasadai dažnai slepia įspūdingo gamtos grožio, nesuskaičiuojamo kultūrinio paveldo ir nuostabiai draugiškų žmonių šalį Kubą. Ši Karibų jūros sala tai tarsi kitas pasaulis, kuriame galima pasijusti lyg nukeliavus atgal į praeitį. Kelionės į Kubą metu galima atsisveikinti su įprastu vakarietišku gyvenimu ir visą laiką tikėtis būti nustebintu. Miestų atmosfera ir architektūra su akmenimis grįstomis gatvelėmis ir savo charakterį turinčiais skverais primena apie čia kadaise gyvavusias intrigas ir prabangą aistringų žmonių apsuptyje. Tačiau Kuba po truputį vejasi šių dienų pasaulį, tad norint dar paragauti šios salos unikalumo – nereikėtų snausti.

Dalinamės patarimais ką verta, o galbūt tiesiog įdomu žinoti prieš keliaujant į Kubą – spalvotų senovinių automobilių ir cigarų kraštą.

Kelionė į Kubą

Keliaujant į Kubą svarbu pasirinkti tinkamą sezoną

Keliauti į Kubą ir mėgautis išsvajotomis atostogomis galima ištisus metus, tačiau jei nenorite per savo atostogas sulaukti lietaus, tai palankiausias sezonas keliauti tęsiasi nuo gruodžio iki gegužės mėnesio. Šiuo laikotarpiu yra menka tikimybė sulaukti kritulių ir tvyro aksominis oras. Karščiausia Kuboje būna birželio-rugpjūčio mėnesiais. Tuomet temperatūra pakyla net iki +38. Vėsiausia temperatūra – sausio mėnesį, tuomet temperatūra laikosi apie +22. Vasarą vandens temperatūra būna +28, žiemą – +25. Skrydžiai į Kubą iš Vilniaus į Havaną, per Stambulą vykdomi gruodžio-kovo mėnesiais, tad oras bus pats tas šiltoms atostogoms.

Teks priprasti – Kuboje dvi skirtingos valiutos

Dar prieš keliaujant į Kubą naudinga žinoti apie vieną didesnių Kubos išskirtinumų, prie kurio visiems tenka priprasti, – dvi skirtingas valiutas. Tai Kubos pesas (CUP) ir Kubos konvertuojamasis pesas (CUC). Konvertuojamaisiais pesais atsiskaito turistai, kurio vieno peso vertė atitinka vieną JAV dolerį, o Kubos pesais daugiausia naudojasi vietos žmonės, jų vertė yra 24 kartus mažesnė nei konvertuojamųjų pesų. Nė vienos šių valiutų neįsigysite už Kubos ribų, todėl pinigus teks išsikeisti atvykus į šalį. Tačiau, nors bankomatų Kuboje daugėja, išsiimti pinigų iš bankomato šalyje vis dar sudėtinga. Dažniausiai bankomatai įrengti prabangių viešbučių teritorijose ir priima tik VISA korteles. Bankomatai pinigus išduoda JAV doleriais, kuriuos reiks išsikeisti banke ar keityklose. Todėl geriausia į Kubą vežtis grynųjų pinigų – JAV dolerių ar eurų.
Dvi skirtingos valiutos gal ir skamba painokai, tačiau pabuvus bent keletą dienų tikrai įmanoma visa tai perprasti.

Kelionė į Kubą

Kubos saloje – jokių gerai žinomų prekės ženklų

Savo kelionės į Kubą metu nesitikėkite išvysti nei vieno greito maisto restorano „McDonald’s“, „KFC“ ar „Starbucks“. Jums taip pat neteks sutikti ir reklamų, demonstruojančių didelius prekybos centrus, nes paprasčiausiai Kuboje jų nėra. Tokia padėtis tęsiasi dar nuo 1962 metų, kuomet šalį valdant Fideliui Castro, amerikiečiai Kubai uždėjo embargą ir nuo to laiko amerikietiškų gaminių prekyba saloje yra nelegali. Būtent dėl to Kuboje laikas tarsi sustojo septintajame dešimtmetyje, bet tai šalį padaro tik dar įdomesne. Tad keliaujant į Kubą nusiteikite pasinerti į jų vietinę kultūrą ir produktus.

Lauktuvėms – kubietiški cigarai, vietinis romas ir kava

Kubietiški cigarai – tai tarsi Kubos skiriamasis ženklas ir žymiausia šios salos prekė, populiari visame pasaulyje. Tačiau vertėtų pasisaugoti gatvėje sutiktų vietinių, siūlančių rankų darbo cigarus, laikomus tikrais meno kūriniais – jie gali būti prastos kokybės ir sukišti į padirbtas pakuotes. Kitas tikrai vertas įsigyti produktas – Kubos romas. Tai pasaulyje pripažinta ir viena seniausių šios šalies eksporto prekių. Pigesnio ir kokybiško romo rasite kiekvienoje turistams pritaikytoje parduotuvėje. Kava – mažiau žinomas, tačiau taip pat kokybiškas ir skanus šios salos produktas.

Kelionė į Kubą

Keliauti po Kubą – traukiniais arba automobiliu

Kuba yra vienintelė Karibų jūros valstybė, turinti išplėtotą geležinkelių tinklą. Ir nors traukiniai čia lėti, dažnai vėluoja ar atideda kelionę, tai puikus būdas susipažinti su vietiniais, pamatyti gamtą ir salos gyvenimą. Pagrindinė geležinkelio linija čia driekiasi beveik per visą salą – nuo vakarinės salos dalies iki pat rytinės.

Norintiems pamatyti daugiau ir būti nepriklausomiems nuo grafikų, verta pagalvoti apie automobilio nuomą. Nors kainos palyginti aukštos, tačiau tai populiariausias ir patogiausias transporto tipas paplitęs tarp turistų. Kuboje nėra automobilių spūsčių, pagrindiniai keliai ne patys blogiausi ir apytuščiai. Tačiau atminkite, kad kelio ženklinimo beveik nematyti, kalnų keliuose reikės būti nepaprastai atidiems, o naktį vairuoti nepatariama. Degalinių Kuboje taip pat nedaug, todėl verta turėti papildomą degalų baką.

Kelionė į Kubą

Ribojamas internetas

Ne paslaptis, kad šioje komunistinėje šalyje yra daug draudžiamų ar ribojamų dalykų. Vienas iš jų – internetas. Tam, kad galėtumėte Kuboje prisijungti prie interneto, jums reikės ne tik wi-fi taško, bet ir interneto kortelės. Jos parduodamos viešbučiuose ir mažose telekomunikacijų įstaigose „Etecsa“. Tokios kortelės kainuoja 1 CUC ir suteikia galimybę internetu naudotis valandą laiko. Pasinaudojus, reikia būtinai atsijungti nuo tinklo, nes kitaip tarifas toliau tiksės. Šia kortele galima naudotis visoje saloje ir pasinaudojus kodais prisijungti pakartotinai, kol baigsis valanda. Tada reikės kitos kortelės su nauju kodu.

Bet gal tai puiki proga iš tiesų atsijungti ir pasilsėti nuo visko?

Kelionė į Kubą

Ką verta aplankyti atostogų Kuboje metu?

Atostogaujant Kuboje, tikrai neverta viso laiko praleisti tik viešbutyje. Ši Karibų jūros sala tikrai turi ką pasiūlyti. Žvelgiant į Kubos žemėlapį, galima pastebėti, kad tai iš tiesų nemaža sala – jūroje nusidriekusi net 1200 km, tad nenuostabu, kad ir lankytinų ir dėmesio vertų vietų čia tikrai apstu! 

 

Havana – karštas pietiečių temperamentas ir autentiškas senamiestis

Kubos sostinė Havana – tai salos širdis, kurioje susilieja tradicinis miesto žmonių gyvenimas su įspūdingos architektūros paveldu ir Karibų jūros kurortais. Lankantis Havanoje verta nepraleisti galimybės aplankyti senamiesčio, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jame tiek daug įvairiausių įdomybių, jog greičiausiai jų visų vienos kelionės metu gal ir nepavyks pamatyti, bet pamėginti verta. Nepasigailėsite, jei aplankysite Havanos katedrą, Senąją aikštę, karinį gynybinį fortą, Revoliucijos muziejų ar užsuksite į „Ambos Mundos“ viešbutį, kuriame kadaise gyveno garsus amerikiečių rašytojas Ernestas Hemingvėjus.

Kelionė į Kubą

Tačiau tikrasis Havanos veidas atsiveria vos pasukus už senamiesčio. Griūvanti, bet nuostabi architektūra, siauros gatvelės, vietiniai besisupantys kėdėse ir rūkantys cigarus tarpduryje įrengtos parduotuvėlės su vietinėmis prekėmis. Taip pat verta užsukti paragauti ir vietinių kokteilių į populiariausius Havanos barus „El Florida“ ar „La Bodeguita del Medio“, kuriuose lankėsi ir pats Hemingvėjus! Be to, baruose galite sutikti ir vietinių salsos mokytojų, kurie čia pat praves šokių pamokas. Tad jei norit pajusti Havanos ritmą, pasiklyskit tikrajame mieste.

Kelionė į Kubą

Trinidadas – vaizdas iš atviruko!

Kelionės į Kubą metu nepraleiskite galimybės aplankyti ne tik šalies sostinės Havanos, bet ne ką mažiau išskirtinį, Karibų jūros pakrantėje įsikūrusį Trinidado miestą. Dėl savo unikalios ispaniškos kolonijinės architektūros miestas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Taip pat būtent Trinidade galima atrasti vienus geriausių paplūdimių saloje. Jei jūsų kūnas ištroškęs šiek tiek vitamino D, Trinidadas gali jums pasiūlyti ir vieną geriausių paplūdimių pasaulyje – Ancon, kuris yra visai netoli miesto. Baltas smėlis, turkio spalvos vanduo ir labai nedaug žmonių – ar gali būti geriau?
Trinidadas garsėja ne tik paplūdimiais, bet ir šokiais pagrindinėje miesto aikštėje. 73 tūkst. gyventojų turintis miestas tikrai išsiskiria savo atpalaiduojančia energija. Tad nepraleiskite progos įsisukti į užkrečiamus salsos, rumbos, mambos ir kitus lotyniškuosius ritmus!

Kelionė į Kubą

Pažintis su tabako subtilybėmis Vinjaleso slėnyje

Vinjaleso slėnis – vienas gražiausių gamtos kampelių visoje Kuboje. Slėnį supa Organoso kalnų grandinė, kuriuose gausu urvų, olų bei karstinių įgriuvų. Keliaudami iki Vinjaleso slėnio ne tik turėsite progą pamatyti įspūdingus gamtos vaizdus, bet ir aplankyti tradicines tabako plantacijas bei susipažinti su tabako auginimo ir džiovinimo subtilybėmis. Žymiausi Kubos cigarai atkeliauja būtent iš šio slėnio plantacijų, kadangi šiame slėnyje jau nuo seno vietiniai verčiasi tradiciniu tabako ir javų auginimu.

Kelionė į Kubą

Sjenfuegosas – šimto liepsnų miestas

Prabanga dvelkiantis ir vietinių Pietų Perlu pramintas Sjenfuegosas – ideali stotelė prancūziškos architektūros gerbėjams. Šis miestas, išsidėstęs palei vieną gražiausių natūralių įlankų Kuboje, yra vienintelis visoje šalyje įkurtas prancūzų. Savo kilme miestas nėra panašus į kitus salos miestus: jis išsiskiria idealia plano simetrija, neoklasikiniu pastatų stiliumi ir ilgu pėsčiųjų bulvaru. Sjenfuegosas patiks vertinantiems praeito amžiaus vidurio modernią architektūrą.

Sjenfuegoso apylinkėse veši cukranendrių plantacijos, auginami kavamedžiai. Būtent dėl to šis miestas yra vienas pagrindinių Kubos uostų, per kurį eksportuojama kava, tabakas, cukrus.

Kelionė į Kubą

Atostogos Kuboje – tai nuotykių kupina kelionė toli nuo rūpesčių, žadanti laisvės, laimės ir svaiginančių šokių perpildytą laiką.
Keliaujantiems į Kubą – atraskite, grožėkitės, pažinkite kultūrą, gatvėje prasilenkite su senovinį, spalvotą automobilį vairuojančiu kubiečiu, įsikandusiu cigarą ir tiesiog pagyvenkite kubietišku ritmu!

Kelionė į Kubą

Susijusios kelionės

2020-04-03
11 nakvynių
Liko vietų
6 vietos

11 nakvynių kaina asmeniui

nuo 1835,00 €
2020-04-03
11 nakvynių
Liko vietų
6 vietos

11 nakvynių kaina asmeniui

nuo 1339,00 €
2020-04-03
11 nakvynių
Liko vietų
6 vietos

11 nakvynių kaina asmeniui

nuo 1489,00 €
2019-12-25
10 nakvynių
Liko vietų
4 vietos

10 nakvynių kaina asmeniui

nuo 1515,00 €
2020-04-03
11 nakvynių
Liko vietų
6 vietos

11 nakvynių kaina asmeniui

nuo 1409,00 €
2020-04-03
11 nakvynių
Liko vietų
6 vietos

11 nakvynių kaina asmeniui

nuo 1925,00 €
Liko vietų
6 vietos

11 nakvynių kaina asmeniui

nuo 1949,00 €
2020-04-03
11 nakvynių
Liko vietų
6 vietos

11 nakvynių kaina asmeniui

nuo 2019,00 €