NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas
Slapukų nustatymai

Tailandas – pasaulio turizmo meka. Kiekvienais metais Tailando sostinę Bankoką ir įvairiausius šalies kurortus užplūsta dešimtys milijonų turistų. Todėl čia galima rasti visko – nuo „viskas įskaičiuota“ viešbučio paslaugų, iki mažų sunkiai randamų svečių namų „vidury niekur“, nuo budistų šventyklų iki keisčiausių naktinių klubų, nuo įvairiausio maisto restoranų iki plaukiojančio turgaus. Viską vainikuoja šimtai kilometrų puikių paplūdimių ir žydros jūros pakrantės. Siūlome 15 vietų, veiklų ir patirčių, dėl kurių būtina aplankyti Tailandą.

1. Pamatykite Didžiuosius rūmus Bankoke ir visą senamiestį

Nors tai viena turistiškiausių Tailando vietų, tačiau šis pastatų ir istorijos kompleksas, pastatytas karaliaus 1782 m., vertas jūsų dėmesio. Čia atvykę nepraleiskite pro akis smaragdinės Budos ir netoliese pastatytos didžiausios gulinčios Budos skulptūros visame Tailande. Taip pat įspūdingai atrodo Aušros šventykla, į kuria galima persikelti keltu. Naktį, kai visas kompleksas apšviestas, tai viena romantiškiausių vietų mieste.

2. Kelionės į Tailandą metu apsilankykite maisto turguj

Tailando gatvės maisto kultūra tiesiog stulbina turgaus lankytojus. Tokiame turguje galėsite ragauti įvairiausių patiekalų – nuo ant iešmelių suvertų daržovių, jūros gėrybių ir mėsos kepinių iki egzotiškų sriubų, troškinių ir visiškai neįprasto maisto. Daugiausiai tokių gatvės maisto prekyviečių yra sostinėje Bankoke, tačiau tailandietišku gatvės maistu galėsite mėgautis bet kurioje kitoje šalies vietoje.

3. Leiskitės į džiunglių žygį prie Čiangmajaus

Čiangmajus – tai Tailando šiaurės džiunglių sostinė. Tai miškais apsuptas miestas, kuriame gausu ir budistinių šventyklų – jų čia per 300. Nors dabar čia gausu besileidžiančių lėktuvų ir transporto, tačiau Čiangmajus išliko puikia vieta pailsėti, medituoti ir pabūti gamtoje. Viena iš puikių dienos pramogų Čiangmajuje – žygis po netoliese esančias džiungles. Jo metu ne tik aplankysite tradicinius kaimelius, tačiau ir susitiksite su drambliais, keliausite per ryžių laukus, pamatysite krioklius ir daug kitų tikrų džiunglių vaizdų.

4. Sudalyvaukite „Full Moon“ vakarėlyje

Jaunimui „Full Moon“ vakarėliai tapo atostogų Tailande vizitine kortele. Gražiuose paplūdimiuose galėsite šėlti elektroninės muzikos apsuptyje iki ryto, kartu su daugybe spalvingų žmonių iš viso pasaulio. Visi jie atvyksta vieno – gerai praleisti laiką.

5. Pabūkite Khao Sok nacionaliniame parke

Pigios kelionės į Tailandą, tai galimybė pamatyti daugybę nacionalinių ir gamtos parkų. Vis dėl to Khao Sok parkas išsiskiria tropinių miškų grožiu. Tai viena iš vietų, kur iškrenta daugiausiai kritulių per metus, šiems parko miškams jau 160 mln. metų. Be to čia daug klintinių uolų, kyšančių iš vandens, daug kur teška kriokliai. Čia galima stebėti daugelį įdomiausių Tailando miškų gyventojų, 300 rūšių paukščių, 36 rūšys šikšnosparnių, nakvoti įdomiausiose ir atokiausiose gamtoje įrengtose lodžijose.

6. Paskutinės minutės kelionės į Tailandą pirvalumai - tailandietiškas masažas

Tailandietiškas masažas apipintas legendomis ir išbandyti jį būnant šioje Pietryčių Azijos šalyje tiesiog būtina. Tik nepamirškite pasiskaityti, kurioje vietoje ir pas ką geriausiai jį užsisakyti, nes pasiūla varijuoja nuo pačių paprasčiausių masažo paslaugų iki prabangių SPA centrų.

7. Susiorganizuokite turą per Tailando salas

Dar vienas gamtos turas vertas pamtyti keliaujant į Tailandą – jūroje išsimėčiusios salos. Visos jos skirtingos, vienos labiau mėgstamos turistų, kito atokesnės ir sunkiau pasiekiamos. Pradėję iš vakarėlių sostinės Puketo galėsite pasiekti, Ko Phi Phi, Ko Samui, Ko Pha Ngan, Ko Tao salas. Visose jose rasite ir gerų nardymo sąlygų, ir vakarėlių, ir gamtos, ir pasakiškų paplūdimių.

8. Nuvykite į turistų dar mažiau paliestą kaimą Isano provincijoje

Visiems norintiems pamatyti tikrą Pietryčių Azijos kaimo gyvenimą verta nukeliauti į Isano provinciją, kuri labiausiai atitrūkusi nuo turistinio Tailando šurmulio. Išvykę kartu su turų organizatoriais į kelionę pas regiono vietos šeimas patirsite nepakartojamų įspūdžių. Ruošite kartu vakarienę, apsipirksite vietos turguje, dalinsitės kultūrinėmis patirtimis ir tradicijomis, pamatysite džiungles netoli Kambodžos ir Laoso pasienio, Mekongo upę, tiesiog pasinersite į ramų ir neskubų Tailando kaimo gyvenimą. Tai išskirtinė patirtis šurmuliuojančiame, kurortais nusagstytame Tailande.

9. Pasimaudykite su drambliais

Vienas didžiausių keliaujant Tailande simbolių – Azijiniai drambliai. Antraip nei jų giminaičiai Afrikoje, Azijiniai drambliai ne tokie laukiniai, pripratę gyventi su žmonėmis ir draugiškai nusiteikę atvykėlių atžvilgiu. Maudynės su didžiausiu planetos sausumos žinduoliu padarys neišdildomą įspūdį. Siūlome kelis puikius dramblių rezervatus Tailande – išsirinkite artimiausią ir pirmyn: Auksinio trikampio Azijos dramblių fondas Čiangrajuje, Dramblių gamtos parkas Čiangmajuje, Dramblių uostas Kanchanaburyje, Dramblių kalvos Khao Soke, Phang Nga dramblių parkas.

10. Panardykite koralų rifuose prie Tailando krantų

Dar viena kelionės į Tailandą pramoga – koraliniai rifai ir nardymas. Geriausi koraliniai rifai jūsų laukia Adamanų jūroje, vakarinėje šalies dalyje. Hin Daeng (Raudonos uolos) ir Hin Mouang (Purpurinės uolos) koraliniai rifai turėtų būti kiekvieno nardytojo pasaulio vietų dešimtuke. Tailando jūros vandenys labai skaidrūs, vandens temperatūra svyruoja aplink +28 C, tad nardymas čia malonus ir su daug įspūdžių bei spalvų. Nardymo paslaugas rasite vos ne kiekviename Tailando kurorte, yra net lietuvių nardymo gidų, kurie jūsų įspūdžius padarys dar ryškesnius.

11. Išmokite kelių Tailando virtuvės paslapčių

Kelionė į Tailandą gali tapti ir virtuvės pamokomis – viena smagiausių patirčių šioje spalvotoje šalyje. Tailando virtuvė turi gilias egzotinių skonių derinimo tradicijas – čia nuolat dera saldūs, rūgštus, aštrus ir sūrus skoniai. Daugiausiai tokių klasių įsikūrę sostinėje Bankoke, tačiau ir mažesniuose Tailando miesteliuose rasite nepakartojamų virėjų, kurie pasidalins tradicinės virtuvės paslaptimis.

12. Aplankykite legendinį tiltą per Kvai upę

Tai žymus japonų Antrojo pasaulinio karo metais pastatytas tiltas, kuris sujungė Tailandą su Birma ir leido karo tikslais pasiekti net Indiją. Bet išgarsėjo šis tiltas ne dėl to, kad buvo svarbus strategiškai, tačiau dėl to, kad jį statė karo belaisviai, labai sunkiomis sąlygomis ir su daugybe aukų. Be to šį tiltą išgarsino karinė drama „Tiltas per Kvai upę“, kuri susižėrė net 7 Oskaro statulėles. Tai dalis kraupios Tailando istorijos, kuriai kaip monumentas stovi tiltas per Kvai upę.

13. Apžiūrėkite bent vieną UNESCO paveldo objektą

Tailandas turi tris kultūrines vertybes ir du gamtos stebuklus įtrauktus į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ban Chiang archeologinių vietovių – tai viena svarbiausių priešistorinių gyvenviečių visoje Pietryčių Azijoje. Ajutajos senovinis miestas – dar vienas kultūrinis stebuklas išlikęs nuo XIV a. strategiškai patogioje Tailando vietoje. Istorinis Sukotai miestas ir aplinkiniai kompleksai taip pat nusipelnė jūsų dėmesio. Aukštai kylančios šventovių smailės tiesiog privers jus aiktelėti. Dong Phayayen-Khao Yai miškų komplekse gyvena per 800 rūšių gyvūnų, o Thungyai-Huai Kha Khaeng gamtos rezervate galėsite išvysti visus miškų tipus esančius Pietryčių Azijoje. Dar vienas geras dalykas, kad visos penkios UNESCO vietovės Tailande yra palyginti mažame plote.

14. Pasimaudykite prie vieno iš didelių Tailando krioklių

Tailandas tropikų ir krioklių kraštas, tad pamatyti bent vieną ar du kelionės metu tiesiog būtina. Tai bus jūsų gražiausios nuotraukos iš egzotiškos šalies. Daugelis krioklių Tailande turi baseinėlius tarp uolų, kur galėsite pašokinėti į vandenį ir panardyti kartu su vietos vaikais ir jaunimu.

15. Pasidomėkite kraupia istorija Pragaro ugnies perėjos memorialiniame muziejuje

Pragaro ugnies perėja – tai dar viena karo laikus menanti vieta, kur žuvo daugybė žmonių. Memorialinis muziejus Kančanaburyje tikrai vertas jūsų apsilankymo, čia surinkti faktai privers dar kartą susimąstyti apie karo žiaurumus. Tai ant uolos iškalto geležinkelio istorija, kurios metu nuo ligų ir bado mirė daugybė karo belaisvių. Tai buvo japonų sumanymas nutiesti geležinkelį Indijos ir britų armijos puolimui.

Susijusios poilsinės kelionės