NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas
Slapukų nustatymai

Turkija – viena daugiausiai turistų priimančių šalių pasaulyje. Turkijoje susilieja viskas kas geriausio – šilta jūra, nuostabi gamta, puikios paslaugos, daug istorinio paveldo, dviejų pasaulių – Europos ir Azijos tradicijos. Štai 7 vietos, be kurių kelionė į Turkiją bus nepilna.

1. Antalija

Daugelio turistų ir atostogautojų kelias prasideda ir baigiasi Antalijoje bei aplinkiniuose kurortuose. Ir ne veltui. Čia šilta jūros pakrantė ir didelis viešbučių bei pramogų pasirinkimas sutraukia mases poilsiautojų. Pati Antalija pakankamai didelis miestas, norintiems atokesnių Turkijos kurortinių zonų verta rinktis Alaniją arba Kemerą. Atostogos prie Viduržemio jūros Turkijoje – pigios, skanios, saulėtos ir be jokių rūpesčių.

2. Kapadokija

Kapadokija – viena unikaliausių Turkijos ir viso didelio Azijos žemyno vietų. Tai keistų ir įspūdingų formų vulkaninio tufo kalnai primenantys fėjų ir elfų karalystę. Stačios smailės plačiuose slėniuose žavi ne tik gamta, bet ir žmonių istoriniu palikimu. Žmonės Kapadokijos uolose išrausė ir įrengė Derinkuyu ir Kaymakli miestus, kuriuose galėjo gyventi ir dešimtys tūkstančių žmonių. Dabar šie kompleksai kartu su pasakišku Kapadokijos kraštovaizdžiu sutraukia daug atvykėlių kiekvienais metais

3. Ankara

Verta aplankyti ir Turkijos sostinę Ankarą. Šis miestas pakankamai skiriasi nuo kito megapolio Stambulo. Šalies gilumoje ant Antalijos plynaukštės beveik 1 km aukštyje įkurtas miestas turi gražų senamiestį, Ankaros pilį. Turkijos sostinėje verta apsilankyti „Anatolijos civilizacijų“ archeologijos muziejuje, kurio kolekcijos ir ekspozicijos nusileidžia gal tik Paryžiaus Luvrui ar Britų muziejui Londone.

4. Stambulas

Stambulas – Turkijos perlas. Tai kosmopolitiškas ir galingą žymę pasaulio istorijoje palikęs miestas. Kartu su Roma, Atėnais buvęs Konstantinopolis užima svarbią vietą žmonijos istorijoje. Todėl 16 mln. žmonių mieste pasiruoškite ilgiems tyrinėjimams. Svarbiausia miesto vieta – Auksinis ragas, kuriame yra Mėlynoji mečetė, Sofijos soboras, nuo Antikos laikų likęs obeliskas, didžiuliai Sultono rūmai, milžiniškos vandens saugyklos, įspūdingas senamiestis, o krantines skalauja Bosforo sąsiaurio vanduo. Be to, Stambule yra ką veikti ir kitose miesto dalyse. Stambule gausu puikių turkiško maisto restoranų, pasilinksminimo vietų, yra ir vienas didžiausių pasaulyje dengtas turgus, kuriame rasite visko – nuo juvelyrikos iki tekstilės.

5. Troja

Legendinė Homero aprašyta Troja taip pat yra Turkijos teritorijoje. Daugelis faktų apie Troją balansuoja ant mito ribos, tačiau šios istorijos apie didingus mūšius buvo populiarios ir Antikos laikais, ir dabar. Todėl apžiūrėti šį mitinį, bet tuo pačiu ir archeologinį objektą tikrai verta, o istorijos mylėtojams ir būtina.

6. Pamukalė

Pamukalė – tai Turkijos gamtos suformuotas stebuklas, kur mineralinės versmės, besileidžiančios nuo kalvos, suformavo balto kalcio terasas. 2,6 km ilgio ir 600 m pločio baltų terasų kompleksas iš tolo primena didelę medvilnės pilį. Iš čia ir kilo pavadinimas Pamukalė. Tai UNESCO pasaulio paveldo organizacijos saugomas objektas, kurio karštose versmėse žmonės maudėsi jau prieš tūkstančius metų. Dabar ši teritorija saugoma, o gydomieji centrai įrengti šiek tiek atokiau.

7. Efesas

Dar vienas Turkijos istorinis ir archeologijos stebuklas – senovinis Efeso miestas. Tai didžiausias iki šių dienų išlikęs antikinis miestas. Jis įkurtas net prieš 3 tūkst. metų. Apgriuvusiame mieste gausu Antikos palikimo – lankytojus pasitinka buvę pirčių kompleksai, didelis ir mažas amfiteatrai, akropolis, akvedukas, fontanas, Heraklio vartai ir daug kitų įdomybių. Apsilankę čia pasijusite tarsi pabuvę pačiuose Atėnuose.