NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Apie Maljorkos grožį yra girdėję visi. Maljorka – spalvinga, ryški ir pilna pojūčių sala, kurioje galima daug patirti, pamatyti bei paragauti. Salą kasmet aplanko daugiau nei 5 milijonai turistų. Čia verta pasinerti į romantiško poilsio bangas, paklaidžioti nežinomais kalnų keliukais, atrasti jaukius miestelius ar fotogeniškus gamtos kampelius. Čia puikiai laiką praleis pramogas mėgstantis jaunimas, iršeimos, mėgstančios ramesnį poilsį – sala draugiška visiems.

KĄ VEIKTI MALJORKOJE?

Pasinerti į gyvenimo sūkurį sostinėje Palmoje

Palma yra tarsi salos perlas. Joje gyvena beveik pusė salyno gyventojų, o kas antras pastatas – viešbutis.

Palma poilsiautojams turi ką pasiūlyti – nuo įspūdingos architektūros iki nutrūktgalviškų nuotykių. Miestas alsuoja senove. Kodėl gi neapžiūrėjus vienos iš gražiausių Europoje katedrų? Palmos katedra stebina savo grakštumu ir subtilumu. Nepabijantiems iššūkių - galima užlipti 208 laiptelius ir pasiekti jos bokštą.Miestas turi ir žavingą miesto rotušę, stabtelkite jaukioje kavinukėje šalimais.Važiuokite į Belverio pilį, buvusią karalių rezidenciją, kuri vėliau tapo kilmingųjų kalėjimu. Sužinokite, ką slepia Palmos senamiesčio gatvelės, praeikite Borno pazažu,o vakare įsitraukite į šurmuliuojantį vakaro ritmą.

Aplankius salos sostinę verta nuklysti į pasakiško grožio kaimelius Valdemosą bei Deiją.

Pasižvalgyti po romantiškąsias Valdemosą ir Deiją

Valdemosa – mažas miestelis, įsikūręsantvaizdingoslėnioviršūnės.Aplankykite Kartiaziano vienuolyną, kurį pastatė salos karalius. Muziejuje galima susipažinti su vienuolių buitimi. Čia gyveno ir romaną užmezgė dvi iškilios asmenybės: prancūzų rašytoja Žorž Sand (parašiusi knygą „Žiema Maljorkoje“) ir garsus lenkų kompozitorius bei pianistas Frederikas Šopenas.

Deijos apylinkės – itin mėgstamos poetų, kompozitorių, dailininkų. Miestelis išlaikęs tipišką ispanų gyvenvietės atspalvį. Pasisemkite įkvėpimo apžvalgos aikštelėje, kur atsiveria puikus vaizdas į jūrą ir stūksančią įspūdingą Sa Foradados uolą.

Pabėgti į kalnus

Jei nusibodo miesto pramogos, metas leistis į kalnus. Laukinį Formentoropusiasalį salos šiaurėje pasieksite važiuodami vaizdingais kalnų serpantinais.Čia iš apžvalginių aikštelių atsiveria pasakiški peizažai, apipinti skardžiais, pušynais ir žydro vandens fonu. Nusileidus nuo kalnų galima atsipūsti jaukiame ir ramiame Formentoro paplūdimyje.

Įkvėpti senovės

Esporleso miestelis, įsikūrės nuošaliame Tramuntanos kalnų slėnyje, slepia etnografinį dvarą La Granja. Jei įdomi senovės Maljorkos gyvenimo buitis – tiesiog privalu praleisti pusdienį čia ir apžiūrėti rūmų kambarius, sales, terasas.Dvarą supa nuostabūs sodai, čiulenantys fontanai, žydinčios gėlės.

Pasiklausyti muzikos - į Drakono olą

Rytinė salos pakrantė garsi daugybe stalaktitų-stalagmitųurvų, paslaptingų olų. Šalia Porto Kristo miesto, didžiausioje Drakono oloje (Cuevas del Drach), paklaidžiokite popaslaptingą požemių pasaulį -maršrutas po žeme vingiuoja 1700 metrus. Specialioje„salėje“ prie požeminio Martelio ežero rengiami muzikos koncertai, kur žiūrovai susėdę ant uolų stebi unikalų reginį.

Atrasti perlų lobį

Važiuojant link Manakoroir Montuirio miestelių įsikūrę dirbtinių perlų auginimo fabrikai. Čia perlai auginami, apdirbami ir parduodami. Galėsite ne tik pamatyti jų auginimo procesą, bet ir damos namo grįžti pasipuošusios perlų vėriniu. 

MALJORKOJE ATRASKITE:

NAKTINĮ GYVENIMĄ

Keliaujant tiesiog būtina atsipalaiduoti ir patirti nuotykių. Didieji naktiniai klubai susitelkę  salos sostinėje Palmoje.Maljorka populiari tarp Europos jaunimo, ir mėgstama ne tik del nuostabios gamtos bei gero klimato, bet ir dėl įvairiaspalvio naktinio gyvenimo.

IDILIŠKĄ RAMYBĘ

Maljorka nėravien tik triukšminga sala. Tam tikrose salos vietose, Siljote, Kala Mandijoje, Kala Meskidoje, Sa Komoje, Kala Majore, naktinių klubų beveik nėra, tad jos labiau tinkamos ramesnio poilsio mėgėjam, kur įtrauks idiliškas, neskubus, bet karštas ritmas. Čia galėsite mėgautis smėlėtais paplūdimiais, statyti smėlio pilis, skaityti knygas ir tiesiog gėrėtis horizontais.

MAGIŠKUS PAPLŪDIMIUS

Viduržemio jūra skalauja net 554 km Maljorkos pakrančių.Maljorkoje yra net 262 paplūdimiai. Dauguma jų puraus ir balto smėlio. GražusEs Trenc paplūdimys, visai netoli sostinės Palmos, kurį suma nepakartjamos gamtos spalvos. Es Carbo ir Es Dolc - pamėgti vietinių. Palmanovos paplūdimiai tiks ieškantiems judesio, erdvės, pramogų, kavinių ar barų. Cala Mondrago paplūdimyje gausu kopų, tad niekada nepristigs ir smėlio – jis priklauso Nacionalinaim parkui.

VILIOJANČIUS MALJORKOS SKONIUS

Čia vyraujapopuliari ir mėgstama Viduržemio regiono virtuvė: šviežios daržovės, alyvuogių aliejus, jūros gėrybės, vaisiai, alyvuogės ir migdolai. Saldumynų mėgėjams rekomenduojama paragauti migdolų skonio ledų. Vyno mylėtojų gomurius skalaus ispaniškas vynas, šioje saloje jo tikrai netrūksta. Maljorkoje auga alyuogių giraitės, vynuogynai, žydi migdolai, tad galėsite ne tik paskanauti šviežių produktų, bet ir pasigėrėti jų augimo procesu.