NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Tvarkinga ir sustyguota, ekonomiškai galinga ir įvairi Vokietija turi ir romantiškąjį veidą. Tarp galingų miestų, plačių greitkelių ir didelių oro uostų tvyro ir rami, daili bei kerinčiai graži Vokietijos pusė. Reino upės pakrantėje išsidėstę miestukai žavi savo architektūriniu stiliumi, istorinėmis peripetijomis ir ištobulintu gyvenimo būdu. Ne veltui čia gyveno, mokėsi ir kūrė žymiausi pasaulio menininkai, mokslininkai ir valstybės kūrėjai.

Pirma stotelė – genijų miestas Veimaras

Berlynas, Miunchenas, Hamburgas, Frankfurtas, Brėmenas, Kelnas  – tai vokiški miestai, kuriuos dažniausiai girdime ir matome. Tačiau jei reikėtų išrinkti Vokietijos širdį ir kultūrinę sostinę, ja neabejotinai taptų apie 70 tūkst. gyventojų teturintis Veimaro miestukas. Tai Vokietijos Šviečiamojo amžiaus sostinė, kurioje gyveno ir kūrė J. W. Goethe, F. Schilleris, J. S. Bachas, L. Cranachas, F. Lisztas, F. Nietzsche ir daugelis kitų žymių menininkų bei mokslininkų.  Visi jie prisiminti ir įamžinti vasarą žaliuojančiuose Veimaro parkuose. Tai miestas, kuriame po Pirmojo pasaulinio karo susikūrė Veimaro respublika gyvavusi 1919-1933 m., yra ir nacių rėžimo randų.

Pasivaikščiokite po miesto senamiestį ir apsilankykite J. W. Goethes name bei sode, F. Schillerio name, Teatro aikštėje, Wittums rūmuose, Bauhaus muziejuje. Apeikite miesto rotušę, vėlyvosios gotikos Šv. Petro bažnyčią. Galiausiai įkvėpkite gaivaus Veimaro kvapo atsisėdę ant suoliuko viename iš jaukių parkų.

Seniausias Vokietijos miestas Tyras ir Mozelio upės pakrantė

Tyras nuo 1986 m. yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą. Tai seniausias dabartinės Vokietijos miestas pilnas Romos imperijos laikų palikimo. Spėjama, kad šį miestą įkūrė imperatorius Augustas. Čia stovi didingi vartai, amfiteatras, įmantrios terminės pirtys, imperatoriškojo sosto kambarys ir seniausia šalies vyskupų bažnyčia, kurioje yra ir romaniško stiliaus detalių. Iš naujesnių laikų žavi seniausia Vokietijoje gotikinė bažnyčia ir barokiniai Karlo Marxo namai. Tad jei dar turite abejonių, kodėl reikėtų užsukti į Tyrą, tai vienas žodis jus įtikins – seniausias.

Be to, daugiausiai pėstiesiems skirtas miesto centras pilnas restoranų ir kavinių įsikūrusių nepakartojamuose gotikiniuose pastatuose. Miestas pakankamai artimas ir Liuksenburgui, ir Prancūzijai, o tai atsispindi vietos virtuvėje bei miesto gyvenime pilname studentiško klegesio.

Vyninės Tyre siūlo paragauti vynų iš netoliese esančių vynuogynų. Po viešnagės mieste būtina apsilankyti ir kairiajame Mozelio krante esančiuose idiliškuose kaimuose ir vyno ūkiuose.

Pažintį su Mozelio upės pakrante geriausiai užbaigti Koblence, kur upė įteka į kitą gerai žinomą Vokietijos simbolį – Reiną. Tai dar vienas romėnų laikus menantis  miestas, kuris buvo įkurtas kaip kariuomenės fortas strategiškai geroje vietoje. Dabar tai gėlių ir parkų pilnas miestas, iš kurio patogu tyrinėti visą Reino ir Mozelio upių regioną.

Reinos upės slėniai

Elco pilis – tai viena romantiškiausių išlikusių tvirtovių visoje Vokietijoje. Per amžius ši pilis niekada nebuvo apgriauta, todėl išlaikė savo pasakišką išvaizdą su bokšteliais ir bokštais, balkonėliais, stogo kraigais ir akmeninėmis sienomis kylančiomis ant kalvos iš tankaus miško. Dar nuostabiau, kad pilis statyta prieš 900 metų vis dar priklauso ją stačiusiai šeimai. Pilies viduje laukia neeilinė ekskursija, kurios metu nusikelsite į viduramžius.

Norintiems užtvirtinti visą romantiškosios Vokietijos vaizdą, verta pasiplaukioti Reino upe palei pakrantės miestelius. Šv. Goaru miestelis Reino pašonėje pavadintas Akvitinijos atsiskyrėlio vardu. Prieš jus iškils ir Loreley uola, į kurią upės srovė sudaužė ne vieną laivą. Vienas žaviausių Reino slėnio miestelių Bacharachas sužavės savo XIV a. viduramžių senamiesčiu. O vaizdingame Reino upės krante įsitaisęs romėnų laikus menantis Rudesheimas garsėja savo vyninėmis ir centrine gatve.

Ten, kur gimė J. S. Bachas

Tiuringija – dar vienas legendomis ir istorijomis apipintas Vokietijos kraštas. O Eizenachas – vienas žymiasių Tiuringijos miestų. Tiesa, jis žymesnis dėl garsių čia gyvenusių žmonių pėdsakų, nei dėl viduramžių sienų. Eizenachas – tai gimtasis genialaus kompozitoriaus  J. S. Bacho miestas, čia yra išlikęs ir jo namas, paverstas muziejumi.

Dar vienas žymus žmogus susijęs su Eizenachu – Reformacijos pradininkas M. Liuteris. Jo namas stovi Turgaus aikštėje, o netoliese esančioje Šv. Jurgio bažnyčioje reformatų vadovas skaitydavo pamokslus. Miestas žavi ir Hercogų rūmais. Netoli Eizenacho yra ir 1067 m. pastatyta Vartburgo pilis. Tai viena iš geriausiai išsilaikiusių Vokietijos viduramžių pilių su įspūdinga ir puošnia Iškilmių sale, Šv. Elžbietos apartamentais, Landgrafų kambariais. Sakoma, kad čia vykdavo dainių varžybos, kurias R. Vagneris įamžino operoje Tanhoizeris.

Kelionės vadovė Aušra Vareikytė