NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Nežinau, ar yra pasaulyje dar tokia stebuklinga ir nuostabi vieta, į kurią nuo pat ankstyvos vaikystės svajoja pakliūti kiekvienas vaikas, kaip Disneilendas. Ir toks neįtikėtinai romantiškas ir žavus miestas, kurio neįmanoma neįsimylėti, kaip Paryžius. O dabar pabandykite įsivaizduoti, kokias emocijas patirsite, kai šias dvi vietas apjungsite ir išvyksite į nedidelę kelionę... į Disneilendą ir į Paryžių!

Penkios šalys

Paryžiaus Disneilendas – viena ryškiausių Prancūzijos sostinės įžymybių. Tai tikras mažas pasaulis su savo teritorija, tvarka ir personažais. Tai pramogų, atrakcionų, vaikiško šėlsmo ir juoko pasaulis. Šioje stebuklų šalyje vaikai patenka į pasaką, o suaugę sugrįžta į vaikystę. Disneilende vaikiškos svajonės tampa realybe, o realybė virsta stebuklu! Patekti šičia iš Paryžiaus patogiausia elektriniu traukiniu. Tas stebuklų pasaulis užima 1943 ha plotą ir norint jame orientuotis, prie įėjimo į parką patariu pasiimti žemėlapį. Parkas suskirstytas į penkias pramogų šalis, kurios išsidėstę apie Miegančios Gražuolės pilį, Disneilendo simbolį: pagrindinė gatvė – Main Street, fantazijos šalis – Fantasyland, „pasienio“ šalis – Frontierland („Laukiniai Vakarai“), nuotykių šalis – Adventureland ir atradimų šalis – Discoveryland.

Main street (Pagrindinė gatvė)

Pagrindinė gatvė nuo įėjimo į Disneilendo parką veda link Miegančios Gražuolės pilies. Gatvė pastatyta XIX amžiaus pabaigos – XX amžiaus pradžios amerikietiško miesto stiliumi. Jos architektūra primena Volto Disnėjaus gimtąjį Marselino miestą Misurio valstijoje. Pagrindinėje gatvėje yra geležinkelio stotis, iš kurios siauruoju geležinkeliu išvyksta traukinys su garvežiu ir veža aplink visą Disneilendo parką. Čia įsikūrę daugybė parduotuvėlių, restoranų, iš čia galima patekti į kitas parko šalis ir aplankyti Miegančios Gražuolės pilį. Pilyje nuostabūs vitražai ir kambariai, kaip ir animaciniame filme. Čia veikia rankų darbo stiklo gaminių parduotuvė. Pilies rūsyje yra Drakono urvas. Drakonas didžiulis – 27 m ilgio, gali judėti, leisti dūmus ir griausti. Pagrindinėje gatvėje du kartus per dieną vyksta Disnėjaus herojų paradas, kuris palieka neišdildomą įspūdį!

Fantasyland (Fantazijos šalis)

„Fantazijos šalis“ yra išsidėsčiusi už pilies ir orientuota į mažiausius Disneilendo parko lankytojus. Čia atrakcionai „ramesni“ ir supažindina su populiarių pasakų siužetais. Atrakcionas „Pėterio Pano skrydis“ – savotiškas funikulierius, kuriuo galima praskristi virš Londono ir Paryžiaus stogų. „It‘s a small world“ atrakcionas įeina į penkių populiariausių Disneilendo parko atrakcionų skaičių. Jį sudaro 300 animacinių lėlių, kurios atstovauja vaikus iš visų žemynų. Atrakciono dalyviai, įsėdę į valteles, plaukia per tunelį viduje didžiulio pastato ir grįžta į starto vietą. Jie išvysta lėles nacionaliniais drabužiais, kurios savo gimtąja kalba dainuoja dainą „Mažas pasaulis“. Plaukdami svečiai aplanko skirtingus pasaulio regionus. Prie populiarių atrakcionų nutįsta didelės eilės. Norint sutaupyti laiko, prie atrakciono galima išsiimti specialų bilietą „Fast pass“, kuriame bus nurodytas laikas, kada jums ateiti ir nestovėti bendroje eilėje. Kuriems atrakcionams galima išsiimti „Fast pass“ bilietą yra nurodyta žemėlapyje.

Frontierland (Pasienio šalis)

Ši parko dalis sukurta“Laukinių Vakarų“ stiliumi. Pagrindiniai atrakcionai – amerikietiški kalneliai „Big Thunder Mountain“ ir vaiduoklių namas „Phantom Manor“. Amerikietiškų kalnelių atrakciono veiksmas vyksta saloje ir grindžiamas istorija apie Didžiojo Griaustinio miestą, kurio įkūrimas ir klestėjimas siejamas su Henrio Reivensvudo aukso vietų atradimu 1849 metais. Senas traukinukas veža lankytojus į ilgą tamsų tunelį po Tolimųjų Vakarų upe, o paskui prasideda kelionė Didžiojo Griaustinio saloje. Visas smagumas – greitas važiavimas po atviru dangumi išsiraizgiusiais tuneliais, stengiantis išvengti Didžiojo Griaustinio kalno nuošliaužų griūties. Norint geriau suprasti populiaraus atrakciono „Vaiduoklių namas“ esmę, būtina įsigilinti į jo istoriją. Henri Reivensvudas ant Didžiojo Griaustinio kalno rado aukso klodus ir įkūrė kalnakasybos kompaniją ir to paties vardo miestą. Praturtėjęs Reivensvudas aukštai ant kalvos pasistatė prabangų namą su vaizdu į Didžiojo Griaustinio kalną, kur jis gyveno su šeima ir augino dukterį Melani. Sklido gandai, kad ant Didžiojo Griaustinio kalno apsigyveno Paukštis Griausmas. Pagal legendą, jo įniršis galėjo sukelti baisų žemės drebėjimą, bet Reivensvudas netikėjo ta istorija. Laikas bėgo, aukso ištekliai ant Didžiojo Griaustinio kalno seko ir šachtininkai buvo priversti lįsti vis gilyn į kalno gelmes. Melani suaugo ir susižadėjo su traukinio mašinistu, kuris, Henrio nusivylimui, po vedybų su jo dukra, ketino išvykti iš šių vietų. Henri Reivensvudas darė visa, kas įmanoma, kad sutrukdytų jų vedyboms, bet visos pastangos buvo bergždžios, kol neįvyko baisus žemės drebėjimas, užmušęs Henri kartu su žmona Marta. Melani vedybų dieną atsirado paslaptingas, niekam nežinomas Vaiduoklis. Kada Melani ruošėsi vestuvėms savo kambaryje, Vaiduoklis nuviliojo jos jaunikį į palėpę ir pakorė. Nuotaka sėdėjo viena didelėje salėje, slinko valandos, o jaunikis nepasirodė. Svečiai išsiskirstė ir Melani liko viena name. „Kada nors jis ateis,“ – sau pakuždėjo Melani ir belaukdama mylimojo nuolat klaidžiojo namo kambariais ir dainavo dainas apie prarastą meilę. Vaiduoklis, apsigyvenęs name, juokdavosi iš jos jausmų. Vieną po kito iš pomirtinio pasaulio jis kviesdavo savo mirusius draugus dalyvauti amžinajame vakarėlyje. Pamažu namas tapo apleistas, voratinkliai apraizgė kiekvieną jo kampą. Buvo kalbama, kad Melani išprotėjo. Ji slankiojo namo kambariais dainuodama dainas, o apie ją šokdavo ir linksmindavosi demonai ir vaiduokliai. Nuolatinis Vaiduoklio juokas prasiskverbdavo pro namo sienas. Jokia gyva dvasia šiame name daugiau nebepasirodė. Dauguma šio atrakciono gerbėjų sako, kad Vaiduoklis yra Melani tėvas, Henri Reivensvudas, keršijantis iš ano pasaulio. Kelionė judančiomis juodos spalvos krėslais po vaiduoklių pilną namą ir sudaro šio atrakciono prasmę.

Adventureland (Nuotykių šalis)

„Nuotykių šalis“ žinoma dviem garsiais atrakcionais: „Indiana Džounsas“ ir „Karibų jūros piratai“. Šios šalies centre yra įrengtas „Piratų laivas“ ir mini saloje - „Robinzono slėptuvė“. Nuotykių pasaulį čia sukuria Afrikos, Azijos, Pietų Amerikos ir Okeanijos džiunglės. Įkurti egzotines džiungles čia, kur kartais žiema būna rūstoka, nelengvas uždavinys. „Karibų jūros piratai“ yra vienas iš penkių populiariausių Disneilendo parko atrakcionų. Šio uždaro atrakciono dalyviai įlaipinami į valtis ir plukdomi į piratų valdas, kur panirsta į piratų nuotykius su patrankų šūviais, ginklų žvangėjimu, sprogdinimais, linksmybėmis. Visą laiką lydi daina „Jo Cho“ („Pirato gyvenimas tinkamas man“). „Indiana Džounsas ir Pavojaus šventykla“ – amerikietiškų kalnelių atrakcionas, paremtas kino filmais apie Indianą Džounsą. Dalyviai keliauja šachtininkų vežimėliais po laukines džiungles, viduje šventyklos griuvėsių, daug posūkių ir galiausiai inversija - keliautojai apverčiami galva žemyn.

Discoveryland (Atradimų šalis)

Ši Disneilendo parko dalis buvo sukurta XIX amžiaus fantastų įsivaizduojamos ateities dvasioje. Visa šalis panaši į Kosminį miestą iš H.Velso ir Ž.Verno romanų. Populiariausias (vienas iš penkių) Atradimų šalies atrakcionas „Kosminis Kalnas: Misija 2“. Tai amerikietiški kalneliai, kurių tema – kelionė į kosmosą, remiantis Ž.Verno romanu „Nuo Žemės į Mėnulį“. Dalyviai sodinami į „kosminį laivą“ – futuristinio dizaino traukinuką. Iki starto vyksta laiko atskaita ir kosminis laivas-traukinukas šauna aukštyn Mėnulio kryptimi. Keliautojai susiduria su kometomis ir asteroidiniais laukais. Jie pasiekia viršutinį savo kelionės tašką ir tada grįžta atgal į Žemę, kirsdami išsilydžiusių asteroidų lauką. Šis atrakcionas su inversija – dalyviai ne kartą apverčiami galva žemyn. Kelionė užtrunka 2 minutes ir 18 sekundžių, maksimalus aukštis 43 m ir maksimalus greitis 75,5 km/val. Kitas atrakcionas „Žvaigždžių kelionės“ sukurtas garsaus kino filmo „Armagedonas“ motyvais. Dalyviai panardinami į galaktikos kelionių ir tarplanetinių konfliktų atmosferą, jie tampa kosminio laivo keleiviais. Atradimų šalyje būtina pažiūrėti 30 minučių trukmės miuziklą „Liūto-Karaliaus legenda“.
Disneilende vaikams patiks, neabejokite! O ką galvoja tie, kas juos augina, – kitas dalykas.


Kelionės vadovė: Algimanta Diburienė