NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Šią salą pamėgti yra labai paprasta. Taigi pernai Pasaulio kelionių apdovanojimuose ji pelnytai jau trečią kartą gavo pirmaujančios Europos salos titulą, o 2015 m. pirmavo viso pasaulio kontekste!  Tie, kurie Madeiroje jau buvę, šnekučiuotis apie įspūdžius gali valandų valandas. Salos nuostabumo žodžiais neapsakysi. Tad turbūt nesunku susivilioti ir pamąstyti apie artimiausią progą aplankyti Madeira, tiesa?

MADEIRA: susipažinkite

Sala iškilusi, rodos, iš paties Atlanto gelmių, nutolusi nuo visų žemynų. Konkrečiau - 1 000 km į pietvakarius nuo Portugalijos ir 520 km nuo Afrikos žemyno krantų. Čia vyrauja šilkinis subtropinis klimatas. Vasarą vidutinė oro temperatūra beveik neperkopia 23 laipsnių, o žiemos dieną retai nukrinta žemiau 16-os. Madeira kartu su šalia esančia Porto Santo sala yra Portugalijos autonominis regionas, turintis savo sostinę, vėliavą, herbą ir parlamentą. 

SALOS MARGUMAS

Egzotinės įvairiaspalvės gėlės, mėlynas vandenynas, kalnai ir daug žalių atspalvių – tokia kompozicija džiugina akį beveik visur, kur tik nukrypsta žvilgsnis. Madeira didžiuojasi 35 000 kv.m botanikos sodu, kuriame galima rasti daugaiu nei 2 tukst. rušių augalų iš skirtingų pasaulio kampelių. Botanikos sodo vizitinė kortelė – spalvotas kilimas.O kur dar visos vaisių plantacijos! Saloje auga mažieji bananai, pasifloros, papajos, avokadai, anonos, mangai, bananų ir ananasų, bananų ir pasiflorų hibridai.

NUVYKUS Į SALĄ

Ši sala kažkuo primena lietuvių taip pat labai pamėgtas Kanarų salas. Pirmiausia, dėl amžino pavasario: tiek ant žemės, tiek ore ir vandenyje. Čia veiklos sau randa adrenalino mėgėjai, kurie mėgsta lenktyniauti su bangomis ir vėju, minti dviratį kalnuose, vaikščioti kalnų takeliais ir eiti į žygius. Trumpai tariant, Madeiroje klimatas aktyviam poilsiui tinka tiesiog idealiai! Beje, čia galima pasiplaukioti su delfinais ir netgi stebėti banginius - juk būdami ten atsiduriate vandenyno glėbyje! 

TIPINĖ PRAMOGA

Norint pažinti Madeiros gilumą, tiesiog būtina pasivaikščioti painiais levadų (drėkinimo kanalai) takais. Kad įsivaizduotumėte, kokie jie iš tiesų painūs: bendras levadų ilgis 57 km ilgio saloje iš viso siekia daugiau kaip 2 500 km. Šiais kanalais keliaujančiu vandeniu aprūpinami vynuogynai, bananų plantacijos ir t.t. Šalia jų įrengti siauri pėsčiųjų takeliai. Jais pasiekiamos pačios atokiausios salos vietos, prie kurių nepavyksta priartėti nei automobiliu, nei motociklu ir taip pamatoma akiai neįprasta gamta. 

KVAPĄ GNIAUŽIANTI PRAMOGA

Ši Portugalijos sala i gali didžiuotis žadą atimančiais skardžiais. O viena vieta Madeiroje daugumai lankytojų tiesiog užgniaužia kvapą. Tai - Kabo Žirau (port. Cabo Girao) - keliolika kilometrų į vakarus nuo Funšalio nutolusi, 589 m virš jūros lygio įrengta apžvalgos aikštelė stikliniu pagrindu. Aukščio bijantiems žmonėms tai bus rimtas iššūkis,  Po kojomis iš nyra dramatiškas vaizdas – į salos krantus dūžtančios Atlanto vandenyno bangos ir uolėtų kalnų papėdė. 

ANTROJI RELIGIJA

Antroji salos religija - futbolas. Būtent iš Madeiros kilęs vienas geriausių pasaulio futbolininkų Cristiano Ronaldo. Čia yra ir jo muziejus, Tad jei pasitaikys proga kartu su vietiniais pasižiūrėti futbolo rungtynes - energijos pasikrausite ilgam! 

SALOS PAKRANTĖS

Madeira garsėja įstabiomis raižytomis pakrantėmis, žaluma ir uolomis, tačiau taip pat ir unikaliais miesteliais, kuriais nusagstytos salos pakrantės. Beje, čia nėra natūralių smėlėtų paplūdimių, tačiau daugiau nei 10 iš jų yra įvertinti mėlynąja vėliava. Dauguma paplūdimių yra vulkaninės kilmės, o maudynėms visuose kurortuose yra įrengti jūros vandens baseinai.

AUTENTIŠKAS MIESTELIS

Salai žavesio suteikia ir autentiškas Santanos miestelis. Tokių mažų ir jaukių trikampių namelių, kurie iš pažiūros lyg vienodi, tačiau iš tiesų kiekvienas kažkiek kitoks, niekur kitur nepamatysite. 

SALOS DIDMIESTIS

Ne toks ir didmiestis, tačiau salos masteliu taip galima būtų jį pavadinti. Apie 110 tūkst. gyventojų turinti Madeiros sostinė Funšalis, kaip ir dera salos sostinei, yra svarbus istorinis uostas, reikšminga per Atlantą plaukiančių kruizinių laivų stotelė. Miestas su istorija. Funšalyje gausu istorijos paveldo: katedra, miesto teatras, dvarai, juodojo bazalto ir baltojo marmuro gatvelės. Čia įsikūrę geriausi salos restoranai, viešbučiai, taip pat didžiausias parduotuvių pasirinkimas, pradedant prekiaujančiomis autentiškais dirbiniais ir baigiant žymiausiu šviežių vaisių ir žuvų turgumi Funšalio turgumi Mercado Dos Lavradores. 

Funšalio centre paieškokite funikulieriaus ir pakilkite į Montės kalną, ant kurio stūkso ir didinga bažnyčia, o po kojomis atsiveria įspūdingi sostinės vaizdai: bažnyčių bokštai, gėlėtos aikštės, žali statūs šlaitai ir neaprėpiamas vandenyno horizontas.

Turintys drąsos nuo Montės kalno gali nusileisti neįprasta transporto priemone – toboganu, kuris primena medines roges. Tokios atrakcijos nerasite jokioje kitoje pasaulio vietoje. 

SALOS SKONIAI

Niekur kitur Europoje nerasite šviežiai nuskintų mangų, papajų ir kitų egzotinių vaisių – tik Madeiroje. Didžiausią jų pasirinkimą rasite jau minėtame Funšalio vaisių ir kitų gėrybių turguje. Taip pat būdami šioje spalvingoje saloje nepraleiskite progos paragauti vietinės česnakinės duonos bolo bo caco ir, žinoma, įvairiausių rūšių jūrų gėrybių bei žuvų, kurios iš vandenyno iki lėkštės atkeliauja tą pačią dieną, o kai kur net ir per kelias valandas. Mėgstantiems mėsos patiekalus rekomenduojama

paragauti espetada – tai labai į mums gerai pažįstamus šašlykus panašus patiekalas, taip pat patiekiamas ant iešmo. 

MADEIROS KAIMYNĖ

Porto Santo sala yra visai šalia Madeiros, bet gerokai skiriasi nuo didžiosios kaimynės. Tai to paties Madeiros salyno dalis, turinti viena didžiulį (tiksliau – ilgą) išskirtinumą – devynių kilometrų auksinio smėlio paplūdimį. Atrodo, kad ši sala tiesiog sutverta paplūdimio poilsio mėgėjams. Kelionė vandenynu iš Madeiros čia trunka apie 2,5 valandos. >/p>

MADEIRA PER 2 DIENAS! 

Jei salai pažinti norite skirti tik kelias dienas , o likusį laiką  - aktyviam laisvalaikiui gamtoje ar poilsiui žvelgiant į vandenyną, tuomet tų ypatingų dienų planas galėtų būti toks: 

1 DIENA. RYTINĖ PAKRANTĖ

  • Ryte. Pico de Areiro – dieną pradėkite pakildami į aukščiausią privažiuojamą viršūnę.
  • Perpiet. Aplankykite Ribeira Frio parką, kuriame yra upėtakių ūkis ir jį supantis sodas. Tai dviejų geriausių salos levadų trasų pradžia.
  • Popiet. Jūsų dėmesio vertas Santanos miestelis, tapęs savotišku etnografijos muziejumi po atviru dangumi.
  • Vakarop. Nuvykite į Sao Lorenso kyšulį, nuo kurio atsiveria dar daugiau kvapą gniaužiančių vaizdų. 


2 DIENA. VAKARINĖ PAKRANTĖ

  • Ryte. Cabo Girao – čia užfiksuosite nepamirštamus ir dramatiškus horizontus ir vaizdus po kojomis.
  • Porto Moniso – miestelis, garsėjantis gamtos suformuotais lavos baseinais.
  • Vakarop. Pasigrožėkite įspūdingais salos šiaurinėje dalyje krentančiais kriokliais ir vulkaninės kilmės urvais.         

Susijusios kelionės

2019-09-27
7 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

7 nakvynės kaina asmeniui

nuo 699,00 €
2019-09-27
7 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

7 nakvynės kaina asmeniui

nuo 935,00 €
2019-10-04
7 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

7 nakvynės kaina asmeniui

nuo 589,00 €
2019-09-27
7 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

7 nakvynės kaina asmeniui

nuo 595,00 €