NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Šių metų spalio mėnuo dovanojo mums ne tik vasariškai šiltus ir saulėtus orus, bet ir unikalią, tik kartą per metus pasitaikančią galimybę stebėti kaip pasveikę ir sustiprėję pilkųjų ruonių mažyliai grįžta į tikruosius savo namus – Baltijos jūrą! Namo sėkmingai sugrįžo 11 pilkųjų ruonių mažylių: Čiauškutė, Kliunkis, Šelmis, Žaibas, Plocius, Spurga, Sarmata, Plioris, Pūga, Paklydėlis ir Serbentas.

„Visi jie iš Rygos įlankos. Įlanka užšalo, susidarė ledas, ant kurio paprastai ir vaikuojasi ruonės. Tačiau ledas buvo plonas ir per greit, nespėjus ruoniukams ūgtelėti, ištirpo ir jie kaip obuoliukai sukrito į jūrą, o vyraujantys vėjai atnešė iki Lietuvos kranto“, - mažylių istoriją papasakojo Lietuvos jūrų muziejaus paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjas A. Grušas.

Visų į krantą išmestų ruoniukų būklė buvo sunki. Mažyliai svėrė mažiau, nei ką tik gimę, o tai jiems mirtinai pavojinga. Lietuvos jūrų muziejaus specialistai pamestinukus išslaugė, pagydė ir suteikė jiems išskirtinius, jų charakterį atspindinčius vardus. Visa tai LJM muziejaus kolegos jau trisdešimt metų daro savo asmenine iniciatyva, neturėdami tam specialių patalpų ir sąlygų. Įvertinus šias aplinkybes, galimybė pamatyti kaip guvūs ir sveiki ruoniukai išdykaudami pranyksta Baltijos jūros bangose sukelia daug stiprių emocijų.

 

Dalinamės kartu išvykose dalyvavusių kolegų atsiliepimais:

„Labai džiaugiuosi, kad teko vykti į ruoniukų paleidimo į jūrą išvyką. Ir nors dėl nepalankaus oro mažyliai į jūrą iškeliavo po keleto dienų, aš šią išvyką apibūdinčiau kaip nuotykį, kuris paliko tikrai neišdildomų įspūdžių. Sužavėjo Jūros muziejaus darbuotojų  pasakojimai, atsidavimas ir pasiaukojimas. Jie tiek daug deda pastangų vaduojant ruoniukus pamestinukus iš mirties, o vėliau padeda susijungti su gamta ir patirti jiems laisvės jausmą! Didžiuojuosi Novaturu, kad įsitraukė į šį projektą ir suteikė galimybę prisidėti prie jo sėkmės - tiek dalinantis informacija, tiek ir kviečiant savo klientus prisijungti prie šio projekto.

Apskritai jūra  man simbolizuojasi su laisve ir galia, būtent tokie šie gyvūnai įstrigo mintyse - laisvi, galingi ir laimingi“.

Jolanta Krikštaponė (Baltic Clipper)

„Labai džiaugiuosi, nepagailėjusi brangaus laiko ir praleidusi nuostabią dieną kartu su Novaturu, Mariumi Jovaiša, kolegomis ir ruoniukais.  Labai džiaugiuosi, kad taip iš arti galėjau prisidėti prie tokios ypatingos akcijos – paleisti išgydytus ruoniukus į laisvę. Iš tiesų, pradžioje labai nesureikšminau prisidėjimo prie labdaringos iniciatyvos, neskatinau klientų. Bet pabuvus taip arti, kažkaip viskas labai įsiprasmino ir dabar nevaržomai visiems pasakoju apie tai ką mačiau, ką girdėjau ir kodėl tai reikėtų daryti. Džiugu, kad klientai gana noriai prisideda.  O aš džiaugiuosi, kad nors maža dalimi galiu prisidėti prie tokios jautrios akcijos“.

Rasa Tilvikienė (Glotera)

„Ačiū Novaturui už galimybę sudalyvauti kilniame įvykyje, kurio metu Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai paleido keturis be galio gražius ruoniukus – Spurgą, Sarmatą, Pliorį ir Plocių į jų gimtuosius namus – Baltijos jūrą. Muziejaus darbuotojai juos nuprausė, išgydė, išmokino kaip išgyventi laukinėje gamtoje ir paruošė naujam gyvenimo etapui. Pagarba muziejaus darbuotojams, kurie kelis mėnesius paromis nemiegojo, aukojosi ir jiems pavyko! Sąlygų šiam kilniam tikslui praktiškai nėra, bet mes kiekvienas galime prisidėti prie Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro statybų nors keliais eurais. Šis reabilitacijos centras iš tiesų palengvins darbą muziejaus darbuotojams ir suteiks galimybę išgelbėti dar daugiau Baltijos jūros gyvūnų.

Nastė Ivanova (West Express)

Stebint laukinių gyvūnų grąžinimo į jų natūralią aplinką procesą, tampa dar aiškiau, kaip svarbu yra turėti jūros gyvūnų „ligoninę“. Lietuvoje iki šiol nėra specialios įstaigos, kurioje gyvūnai būtų gydomi, slaugomi ir išmokomi gyventi laisvėje. Šiuo metu gyvūnai gydomi viename iš Lietuvos jūrų muziejaus administracinio pastato kabinetų, įrengus jame dvi vonias. Iš čia kilo viso šio projekto pavadinimas „Mano namai – ne vonia!”

Planuojama, kad modernus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras duris atvers jau po poros metų, todėl šio projekto sėkmei svarbi kiekviena diena! Primename, kad pirkdami „Novaturo“ kelionę internetu ar kelionių agentūroje turite galimybę prisidėti prie Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro statybų projekto 3, 5 ar 10 eurų savanoriška socialinės atsakomybės įmoka. Surinktos lėšos bus pervedamos gyvūnų reabilitacijos centro statybų projektui įgyvendinti.