NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas
Slapukų nustatymai

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Laukiantiems ar dar tik planuojantiems atostogas, vienoje vietoje pateikiame visą svarbiausią informaciją susijusią su saugumo reikalavimais keliaujant. Atsiradus naujoms ar papildomoms saugumo rekomendacijoms, informaciją atnaujinsime. Visų keliaujančių prašome būti sąmoningiems ir tiek vykstant į kitą šalį, tiek grįžus į Lietuvą laikytis visų rekomenduojamų saugumo reikalavimų.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą

Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

NVSC ANKETA

Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

COVID-19 TYRIMAS*

Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

Detalesnę informaciją apie COVID-19 tyrimo atlikimo vietas bei kainas poilsio kryptyse rasite prie konkrečių poilsio krypčių saugaus keliavimo informacijos.

SAVIIZOLIACIJA*

Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

* REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

 • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
 • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
  • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
  • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą (nuo 2021-04-12 ne daugiau kaip 180 dienų),
  • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
 • pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims, kai
  • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
  • pagal pilną skiepijimo schemą,
   • tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas). E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis.

  Informacija keliaujantiems į Turkiją (atnaujinta 2021 04 09)

  Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Turkiją, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

  Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

  Prieš kelionę į Turkiją

  KELEIVIO ATVYKIMO FORMA

  Nuo 2021 m. kovo 15 d. visiems į Turkiją keliaujantiems asmenims yra privaloma per paskutines 72 val. iki atvykimo į šalį užpildyti Keliautojo atvykimo formą (angl. Traveller Entry Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją.

  Elektroninę formą reikia užpildyti https://register.health.gov.tr/ kiekvienam keliautojui (įskaitant vaikus), ją užpildžius sugeneruojamas HES kodas. Formą reikia pateikti atspausdintą arba parodyti atsisiųstą telefone registracijos į skrydį metu.

  Pildant Keliautojo atvykimo formą būtina nurodyti miestą ir viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Miesto laukelyje turi būti įvesta ANTALYA, o visi viešbučių Turkijoje adresai pateikiami ČIA.

  Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

  COVID-19 TYRIMAS

  Visiems į Turkiją vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas) anglų arba turkų kalba.

  72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami.

  COVID-19 tyrimą rekomenduojame atlikti „Antėja laboratorija“: užsisakydami „Novaturo“ kelionę ar skrydžio bilietus įsigykite papildomą paslaugą „COVID-19 tyrimas ir sertifikatas“ ir pasinaudokite specialiu pasiūlymu.

  Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

  COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

  DRAUDIMAS

  Vykstantiems į Turkiją būtinai rekomenduojame įsigyti Turkijos vyriausybės siūlomą COVID DRAUDIMĄ, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19.

  Atkreipiame dėmesį, kad neapsidraudusiems asmenims susirgus COVID-19 liga gydymo paslaugos teikiamos mokamai. Viešbučiai Turkijoje nėra įsipareigoti padengti apgyvendinimo išlaidų asmeniui, kuris dėl kelionės metu patvirtinto teigiamo COVID-19 rezultato turi viešbutyje izoliuotis ilgiau nei planuojamos atostogos.

  Rekomenduojama įsigyti šių rūšių draudimus:

  • Turistų apsaugos ir paramos draudimas (Tourist Protection and Support Insurance)
   Šis draudimas padengia apdraustojo gydymo ligoninėje išlaidas.
   Draudimas gali būti užsakomas 0-65 m. amžiaus asmenims ir galioja 30 d.
   Draudimo kaina nuo 15 EUR (priklausomai nuo pasirinktų sąlygų).
  • Apgyvendinimo paramos draudimas (Accommodation Support Insurance)
   Šis draudimas padengia apdraustojo apgyvendinimo pratęsimo išlaidas iki 100 EUR per dieną, maks. 15 dienų (iš viso 1500 EUR).
   Draudimas gali būti užsakomas 0-65 m. amžiaus asmenims ir galioja kelionės metu.
   Draudimo kaina nuo 43,50 EUR (priklausomai nuo pasirinktų sąlygų).

  Daugiau informacijos apie kiekvieną draudimo rūšį ir sąlygas galite rasti čia (anglų k.): https://tga.gov.tr/insurance/

  Draudimus galite užsakyti čia (anglų k.): https://www.covidinsurance4turkey.com/

  Šie draudimai nedengia apgyvendinimo išlaidų susirgusių keliautojų artimiesiems, taip pat keliautojų grąžinimo iš atostogų krypčių po saviizoliacijos išlaidų.

  Saugumas kelionės metu

  ATVYKIMO Į TURKIJĄ TVARKA

  Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukę. Keleiviams ir lankytojams, kurie nedėvės kaukės, bus draudžiama patekti į terminalą.

  Oro uostuose prieš pasų kontrolę kiekvienam asmeniui patikrinama temperatūra. Jei įtariama, kad keleivis turi COVID-19, keleiviui paskiriamas karantinas izoliuotoje oro uosto vietoje, kol atliekamas nemokamas COVID-19 testas. Testuojamam asmeniui be nustatytų neigiamų COVID-19 simptomų leidžiama išvykti iš oro uosto, laikantis nurodytų taisyklių. Testuojamas asmuo su sunkiais COVID-19 simptomais nuvežamas 2-iems valandoms į izoliacinę patalpą laukti PGR tyrimo rezultatų.

  Visiems į Turkiją atvykstantiems keleiviams, kurie per pastarąsias 10 dienų lankėsi Brazilijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje ir Pietų Afrikoje, bus privalomas 14 dienų karantinas Turkijos oficialių valdžios institucijų nustatytose vietose. Dešimtą karantino dieną keleiviams reikės atlikti antrą PGR testą ir, jei tyrimo rezultatas bus neigiamas, izoliacijos laikotarpis baigsis.

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

    • Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose viešose vietose ir saugaus atstumo laikymasis.
    • Turkijos piliečiams ir gyventojams taikoma komendanto valanda (darbo dienomis nuo 21:00 iki 5:00 ir savaitgalį nuo penktadienio 21:00 iki pirmadienio 5:00). Turistams ir kai kuriems paslaugų teikėjams komendanto valanda netaikoma.
    • Viešuoju miesto transportu leidžiama naudotis tik užimant sėdimą vietą, kad būtų užtikinamas tinkamas saugus atstumas tarp keleivių. 20 metų ir jaunesniems bei 65 metų ir vyresniems žmonėms draudžiama naudotis viešuoju transportu.
    • Turistai gali keliauti privačiomis transporto priemonėmis be papildomo leidimo, jei jie turi savo apgyvendinimo / kelionės užsakymo dokumentą.
    • Judriose gatvėse ir aikštese gali būti ribojamas žmonių skaičius. Neleidžiami žmonių susibūrimai namuose.
    • Restoranai veiks tik maisto pristatymo būdu. Viešbučių restoranai veiks ir bus atviri tik viešbučio klientams.
    • Turkiškų pirčių, saunų, masažo salonų, baseinų, pramogų parkų ir pan. paslaugos sustabdytos. Viešbučiuose šios paslaugos bus teikiamos tik jų klientams.

  TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

  Vykstantiems į Turkiją būtinai rekomenduojame įsigyti draudimą, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19. Daugiau informacijos apie Turkijos vyriausybės rekomenduojamus draudimus (anglų k.) rasite čia: https://www.covidinsurance4turkey.com/.

  Asmeniui susirgus besimptome ar lengva COVID-19 forma, kai nebūtinas gydymas ligoninėje, sudaromos sąlygos kelionės metu nemokamai karantinuotis viešbutyje, izoliacijai paskirtame kambaryje. Šiuos kambarius aptarnauja priskirtas viešbučio personalas, teikiamos valymo paslaugos, pristatomas maistai ir gėrimai.

  Kai kurie viešbučiai papildomai rūpinasi keliautojais ir tuo atveju, kai dėl teigiamo COVID-19 tyrimo ir privalomos izoliacijos jie negali išvykti pasibaigus numatytam atostogų laikui. Priklausomai nuo užimtumo, apgyvendinimą karantino metu jie suteikia nemokamai. Šių viešbučių sąrašą rasite ČIA.

  Atkreipiame dėmesį, kad viešbučių sprendimas padengti apgyvendinimo išlaidas asmeniui, kuriam dėl teigiamo COVID-19 rezultato tektų viešbutyje izoliuotis ilgiau nei planuojamos atostogos, priklauso nuo viešbučių politikos ir gali keistis be išankstinio pranešimo.

  Tuo atveju, jei pilną kelionės paketą įsigijusiam keliautojui dėl teigiamo COVID-19 ir privalomos izoliacijos užsisakytas viešbutis negalės užtikrinti nemokamo apgyvendinimo, keliautoju pasirūpins NOVATURAS ir suteiks keliautojui apgyvendinimą su maitinimu izoliacijos laikotarpiu nemokamai. Apgyvendinimui izoliacijos metu pasiūlytas viešbutis, kategorija ar maitinimo tipas gali skirtis nuo keliautojo originaliai užsisakytų savo atostogoms. Ši sąlyga galioja balandžio ir gegužės mėnesio išvykimams.

  Asmeniui patvirtinus teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, kai yra reikalingas gydymas ligoninėje, gydymo ir susijusias išlaidas dengia keliautojas asmeninėmis lėšomis arba jo įsigytas draudimas.

  Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

    • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
    • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
    • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos. 

  Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Turkiją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

  Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

  NVSC ANKETA

  Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

  COVID-19 TYRIMAS*

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Turkijoje susitikimo metu.

    • Atstovai poilsiautojų patogumui suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina 30 EUR/asm.
    • Atstovai pageidaujantiems atlikti tyrimą savarankiškai padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją, pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.
    • Poilsiaujantiems Alanijos viešbučiuose taip pat yra galimybė patogiai savarankiškai atlikti testą Alanijos centre esančiose laboratorijose. Testavimo mašinos surenka mėginius ir siunčia į Antalijos laboratoriją 4 kartus per dieną. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 12-24 val. Tyrimo kaina ~25 EUR/asm. + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų).

  SAVIIZOLIACIJA*

  Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

  * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
   • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
   • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą (nuo 2021-04-12 ne daugiau kaip 180 dienų),
   • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
  • pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims, kai
   • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
   • pagal pilną skiepijimo schemą,
    • tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas). E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

   Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis.

   Informacija keliaujantiems į Egiptą (atnaujinta 2021 03 08)

   Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Egiptą, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

   Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

   Prieš kelionę į Egiptą

   VISUOMENĖS SVEIKATOS FORMA

   Visiems į Egiptą keliaujantiems turistams (įskaitant vaikus), yra privaloma iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

   Užpildytą formą privaloma pateikti atvykimo oro uoste Egipte, todėl rekomenduojame ją atsispausdinti ir užpildyti iš anksto. Formą galite atsisiųsti ČIA.

   Pildant sveikatos formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau pakanka įvardinti užsisakyto viešbučio pavadinimą ir kurortą.

   COVID-19 TYRIMAS

   Visiems į Egiptą vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą.

   72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

   COVID-19 tyrimo sertifikatas privalo atitikti visus šiuos reikalavimus:

   • Išduotas anglų arba arabų kalba ir ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Egiptą.
   • Tai turi būti sertifikato originalas (el. paštu gautas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
   • Sertifikatas negali būti išrašytas ranka (ranka parengtas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
   • Ant sertifikato turi būti aiškiai matomas jį išdavusios laboratorijos antspaudas ir gydytojo parašas ARBA vandenženklis arba QR kodas, kuris rodo testo rezultatus oficialiame laboratorijos interneto puslapyje.
   • Parašas ant sertifikato turi būti originalus (elektroniniu parašu pasirašytas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
   • Sertifikate nurodyta klientų informacija turi būti aiški ir teisinga.

   Keliautojams, kurių turimas COVID-19 tyrimo sertifikatas neatitinka visų būtinų reikalavimų, bus privaloma papildomai atlikti testą laboratorijoje oro uoste už 30 USD/asm. (arba atitinkamą sumą kitomis valiutomis). Testo rezultatų 2-3 dienas būtina laukti izoliuojantis viešbučio kambaryje.

   COVID-19 tyrimą rekomenduojame atlikti „Antėja laboratorija“: užsisakydami „Novaturo“ kelionę ar skrydžio bilietus įsigykite papildomą paslaugą „COVID-19 tyrimas ir sertifikatas“ ir pasinaudokite specialiu pasiūlymu.

   Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

   COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

   DRAUDIMAS

   Vykstantiems į Egiptą būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų draudimą teiraukitės pas savo kelionių agentą. 

   Saugumas kelionės metu

   INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

   Privalomas veido kaukės dėvėjimas viešajame transporte ir visose uždarose erdvėse (viešbučių vidaus erdvėse, parduotuvėse ir t.t.). Atvirose erdvėse (gatvėse, paplūdimiuose, viešbučių teritorijose) veido kaukės dėvėjimas neprivalomas. Visuomet būtina laikytis saugaus atstumo.

   Viešbutyje

   • Kiekvieną kartą įeinant į viešbutį svečiams bus tikrinama temperatūra.
   • Bagažas prieš įsiregistruojant dezinfekuojamas.
   • Ant grindų išdėstyti ženklai nurodo būtiną išlaikyti fizinį atstumą.
   • Skatinamas elektroninis atsiskaitymas.
   • Maksimalus apgyvendinimas kambaryje galimas 2 suaugusiems ir 2 vaikams (iki 12 m. amžiaus).

   Restoranai (įskaitant viešbučiuose)

   • Eilių prie restoranų mažinimo tikslu gali būti vykdomos išankstinės registracijos (telefonu ar el. priemonėmis).
   • Kiekvieną kartą įeinant į restoraną svečiams bus tikrinama temperatūra.
   • Skatinamas elektroninis atsiskaitymas.
   • Pasirinktas maistas patiekiamas laikantis saugaus atstumo („served buffet“), savarankiškai to daryti neleidžiama.
   • Tarp stalų turi būti išlaikomas 2 m atstumas, tarp asmenų prie vieno stalo bent 1 m atstumas, daugiausia 6 asmenys prie vieno stalo.
   • Rekomenduojamas vienkartinių stalo įrankių naudojimas (kiek įmanoma).
   • Renginiai ir kaljano rūkymas restoranuose draudžiami.

   Viešbučių baseinai ir paplūdimiai

   • Baseinais ir paplūdimiais naudotis galima, tarp gultų turi būti išlaikomas 2 m atstumas.
   • Paplūdimio ir baseino rankšluosčiai pristatomi į kambarius.
   • Pramoginės veiklos pasiūla paplūdimiuose ir prie baseinų yra sumažinta.

   Sporto ir sveikatingumo klubai

   • Galima naudotis sūkurine vonia, sauna ir masažo paslaugomis.
   • Naudojimasis garinėmis pirtimis ir dušu sporto ir sveikatingumo klubuose draudžiamas.

   Šventės ir renginiai

   • Vakarėliai, socialiniai susibūrimai ir renginiai leidžiami atvirose viešbučių erdvėse, talpinant ne daugiau kaip 300 žmonių ir laikantis visų atsargumo priemonių, susijusių su higienos saugumu.
   • Susitikimai uždarose erdvėse ir konferencijos leidžiami, jei juose dalyvauja 50% salėje talpinamų asmenų ir ne daugiau kaip 150 dalyvių.

   Aktyvi ir pramoginė veikla

   • Išvykose ir įvairiose veiklose gali dalyvauti tik 50% bendro galimo dalyvių skaičiaus.
   • Gali būti tikrinama dalyvių temperatūra.
   • Privalomas veido kaukės dėvėjimas ir saugaus atstumo laikymasis.

   TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

   Vykstantiems į Egiptą būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų draudimą teiraukitės pas savo kelionių agentą.

   Egipto vyriausybė yra įsipareigojusi karantino metu padengti turistų apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas (užsakytame arba kitame paskirtame viešbutyje), o esant poreikiui ir gydymą valstybinėse ligoninėse iki pasveikimo. Kartu keliaujantys asmenys nemokamai ištiriami dėl COVID-19 ir, neigiamo testo atveju, gali tęsti atostogas arba išvykti į Lietuvą.

   Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

   • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
   • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
   • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

   Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

   Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Egiptą yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

   Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

   NVSC ANKETA

   Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

   COVID-19 TYRIMAS*

   Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

   Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Egipte susitikimo metu.

   • Atstovai poilsiautojų patogumui suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Tyrimo rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina 45 EUR/asm.
   • Atstovai pageidaujantiems atlikti tyrimą savarankiškai padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją, pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį. Tyrimo rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo kaina ~30 USD/asm. + pervežimo kaina į abi puses ~15-25 USD/asm. (kainos priklauso nuo atstumų ir bus patikslintos „Novaturo“ atstovo susitikimo metu).

   SAVIIZOLIACIJA*

   Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

   * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

   • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
   • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
    • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
    • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą (nuo 2021-04-12 ne daugiau kaip 180 dienų),
    • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
   • pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims, kai
    • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
    • pagal pilną skiepijimo schemą,
     • tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas). E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

    Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis.

    Informacija keliaujantiems į Maldyvus (atnaujinta 2021 03 08)

    Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Maldyvus, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

    Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

    Prieš kelionę į Maldyvus

    APGYVENDINIMO REZERVACIJOS DOKUMENTAS

    Turistai, atvykdami į Maldyvus, privalo su savimi turėti atspausdintą apgyvendinimo rezervaciją įrodantį dokumentą (Vaučerį). Be jo, kaip ir be kitų reikalaujamų dokumentų, turistai nebus įleidžiami į šalį.

    COVID-19 TYRIMAS

    Visiems į Maldyvus vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo vienerių metų) ne anksčiau nei likus 96 val. iki išvykimo iš Lietuvos yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti originalas, popierinės formos, anglų kalba.

    COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti nurodyta:

    • Teisingi asmens vardas ir pavardė (sutapti su nurodytais pase),
    • Sertifikatą išdavusios laboratorijos pavadinimas ir adresas,
    • Atlikto tyrimo tipas įvardintas kaip PGR metodas,
    • Mėginio paėmimo data ir laikas,
    • Tyrimo rezultatas.

    COVID-19 tyrimą rekomenduojame atlikti „Antėja laboratorija“: užsisakydami „Novaturo“ kelionę ar skrydžio bilietus įsigykite papildomą paslaugą „COVID-19 tyrimas ir sertifikatas“ ir pasinaudokite specialiu pasiūlymu.

    Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

    COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

    KELIAUTOJO SVEIKATOS DEKLARACIJA

    Visiems turistams, keliaujantiems į Maldyvus, yra privaloma ne anksčiau nei likus 24 val. iki atvykimo į šalį užpildyti internetinę Keliautojo sveikatos deklaraciją (angl. Traveller Health Declaration). Formą užpildyti galite čia: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create

    Pildant Keliautojo sveikatos deklaraciją yra būtina:

    • įkelti asmens nuotrauką, kuri gali būti padaroma išmaniuoju telefonu, tačiau turi atitikti paso nuotraukai keliamus reikalavimus;
    • įkelti atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą patvirtinantį dokumentą;
    • nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Visą viešbučių Maldyvuose sąrašą su adresais rasite ČIA.

    DRAUDIMAS

    Maldyvų vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais. Rekomenduojama iš anksto įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas. Atvykus į Maldyvus galimybės įsigyti šį draudimą jau nebus. Draudimą galima užsisakyti internetu https://myallied.mv/type/inbound-allied/new

    Draudimo kaina: 25-45 USD/asm.

    Draudimo užsakymo laikas: ne vėliau kaip 24 val. iki kelionės pradžios.

    Pagrindinės draudžiamosios rizikos, įskaitant kilusias dėl COVID-19:

    • Izoliavimosi įstaigos išlaidos: 75-150 USD/dienai (daugiausia 14 dienų)
    • Skubi medicinos pagalba: 2000–3000 USD
    • Neatidėliotinos medicinos išlaidos: 75 000–100 000 USD
    • Palaikų repatrijavimas: 20 000 USD

    Saugumas kelionės metu

    ATVYKIMO Į MALDYVUS TVARKA

    Atvykus į Maldyvus, oro uoste Jums gali būti matuojama temperatūra bei atliktas COVID-19 testas. Testo rezultatų būtina laukti izoliuojantis viešbutyje.

    Atvykus į Maldyvus, rekomenduojama savo mobiliajame telefone įsidiegti „TraceEkee“ programėlę https://trace.hpa.gov.mv/index.html?lang=en 

    Turistams neleidžiama vykti į kitas Maldyvų salas ir sostinę Malę. Keliavimui tarp salų yra būtinas Turizmo ministerijos patvirtinimas, dėl kurio reikia kreiptis el. paštu splitstays@tourism.gov.mv 

    INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

    Atkreipiame dėmesį, kad prieš išvykstant iš viešbučių, kurie Maldyvuose turi oficialų svečių namų (angl. guesthouse) statusą, yra privaloma ne anksčiau nei likus 72 val. iki išvykimo iš Maldyvų atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu. Tyrimo kaina yra 100-200 USD/asm. Informacijos apie konkretaus viešbučio statusą ieškokite viešbučio aprašyme.

    TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

    Vykstantiems į Maldyvus būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas. Daugiau informacijos apie draudimo sąlygas anglų kalba rasite https://myallied.mv/type/inbound-allied/new.

    Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą ir ieškos galimybių įsigijusiems keliones reguliariasiais skrydžiais arba tik skrydžio bilietus klientams po saviizoliacijos grįžti į Lietuvą kuo mažesniais kaštais ir/ar kuo patogesnėmis sąlygomis.

    Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

    Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Maldyvus yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

    Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

    NVSC ANKETA

    Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

    COVID-19 TYRIMAS*

    Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

    Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ partnerių viešbučių atstovai Maldyvuose.

    • Poilsiautojų patogumui į didžiąją viešbučių dalį bus suorganizuotas laboratorijos atstovo atvykimas, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina 100-120 USD/asm.
    • Poilsiautojai, į kurių viešbučius laboratorijos atstovui nebus galimybės atvykti, bus atstovų nukreipiami į artimiausią kliniką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo kaina 85 USD/asm. + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų).

    SAVIIZOLIACIJA*

    Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

    * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

    • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
    • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
     • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
     • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą (nuo 2021-04-12 ne daugiau kaip 180 dienų),
     • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
    • pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims, kai
     • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
     • pagal pilną skiepijimo schemą,
      • tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas). E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

     Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis.

     Informacija keliaujantiems į JAE (atnaujinta 2021 03 08)

     Prieš kelionę į Jungtinius Arabų Emyratus

     APGYVENDINIMO REZERVACIJOS DOKUMENTAS IR ATGALINIS BILIETAS

     Turistai, atvykdami į Jungtinius Arabų Emyratus privalo su savimi turėti atspausdintą apgyvendinimo rezervaciją įrodantį dokumentą (Vaučerį) bei atgalinį skrydį įrodantį dokumentą.

     SVEIKATOS DEKLARACIJOS FORMA

     Visiems turistams, keliaujantiems į Jungtinius Arabų Emyratus, reikės užpildyti Sveikatos deklaraciją formą (angl. Health Declaration Form), kurią rekomenduojame atsispausdinti ir užsipildyti iš anksto arba užpildysite atvykus.

     Formą atsisiųsti galite čia: https://c.ekstatic.net/ecl/documents/dubai-health-declaration-form.pdf 

     Pildant sveikatos deklaracijos formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau užteks nurodyti tik viešbučio pavadinimą, pilno adreso nėra būtina nurodyti.

     ĮSIPAREIGOJIMO FORMA

     Visiems turistams, keliaujantiems į Jungtinius Arabų Emyratus, reikės užpildyti Karantino įsipareigojimo formą (angl. Quarantine Undertaking Form), kurią rekomenduojame atsispausdinti ir užsipildyti iš anksto arba užpildysite atvykus.

     Formą atsisiųsti galite čia: https://c.ekstatic.net/ecl/documents/dubai-arrivals-quarantine-procedure-declaration-form-july.pdf

     COVID-19 TYRIMAS

     Visiems į Jungtinius Arabų Emyratus vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į šalį yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti originalas, popierinės formos ir tik anglų arba arabų kalba.

     72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko) ir iki atvykimo į JAE (į JAE atvykstama kitą dieną nei išskrendama iš Lietuvos).

     COVID-19 tyrimą rekomenduojame atlikti „Antėja laboratorija“: užsisakydami „Novaturo“ kelionę ar skrydžio bilietus įsigykite papildomą paslaugą „COVID-19 tyrimas ir sertifikatas“ ir pasinaudokite specialiu pasiūlymu.

     Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

     COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

     DRAUDIMAS

     Jungtinių Arabų Emyratų vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais. Dėl to turistas privalo turėti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas. Šį draudimą galite užsisakyti pas mus.

     Šį draudimą galite užsakyti pas mus už 28 Eur/asm. ne vėliau kaip 7 dienos iki kelionės pradžios. Norint užsisakyti draudimą reikia pateikti paso kopiją.

     Šis draudimas gali būti užsakomas 3 mėn.-69 m. amžiaus asmenims ir galioja tik JAE teritorijoje, t. y. neapima iki atvykimo į JAE ar po išvykimo iš JAE kilusių rizikų padengimo.

     Pagrindinės draudžiamosios rizikos, įskaitant kilusias dėl COVID-19:

     • Skubios medicinos pagalbos ir susijusios išlaidos: iki 150000 AED
     • Skubi medicininė evakuacija: 7500 AED
     • Apgyvendinimo išlaidos, jei patvirtinamas COVID-19: iki 350 AED/dienai/asm. (maks. 14 dienų)
     • Palaikų repatrijavimas: 10000 AED
     • Kelionės dokumentų praradimas: 500 AED

     Daugiau informacijos apie draudimo sąlygas anglų kalba rasite ČIA.

     Saugumas kelionės metu

     ATVYKIMO Į JAE TVARKA

     Atvykus į Jungtinius Arabų Emyratus Jums reikės pateikti:

     • užpildytą Sveikatos deklaracijos formą,
     • užpildytą Karantino įsipareigojimo formą,
     • neigiamo COVID-19 PGR tyrimo rezultato sertifikatą,
     • apgyvendinimo rezervacijos dokumentą,
     • atgalinį skrydžio bilietą,
     • medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas.

     Atvykus į Dabajų, oro uoste Jums gali būti atliktas COVID-19 testas. Testo rezultatų būtina laukti izoliuojantis viešbutyje.

     Atvykus į Dubajų, privaloma savo mobiliajame telefone įsidiegti „COVID19 – DXB“ programėlę - App iOS, Android.

     INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

     • Viešbučiuose apgyvendinimas neturi viršyti 70 % galimos apimties.
     • Asmenų skaičius prie viešbučių baseinų ir privačiuose paplūdimiuose neturi viršyti 70 % viso galimo asmenų skaičiaus.
     • Sporto, pramoginiuose bei uždarose erdvėse organizuojamuose sėdimuose renginiuose lankytojų skaičius neturi viršyti 50 %, o prekybos centruose – 70 % viso galimo lankytojų skaičiaus.
     • Maitinimo įstaigos gali veikti iki 1:00 val. nakties, paskutinis užsakymas gali būti priimamas iki 24:00.
     • Negalimas muzikos leidimas restoranuose, prie baseinų ir paplūdimiuose.
     • Šiuo laikotarpiu neveiks barai ir aludės.

     TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

     Visi į JAE atvykstantys turistai privalo turėti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas. Daugiau informacijos apie draudimo sąlygas anglų kalba rasite ČIA.

     Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą ir ieškos galimybių įsigijusiems keliones reguliariasiais skrydžiais arba tik skrydžio bilietus klientams po saviizoliacijos grįžti į Lietuvą kuo mažesniais kaštais ir/ar kuo patogesnėmis sąlygomis.

     Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

     Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Jungtinius Arabų Emyratus yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

     Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

     NVSC ANKETA

     Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

     COVID-19 TYRIMAS*

     Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

     Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ partnerių atstovai JAE susitikimo metu.

     • Poilsiaujantiems Dubajaus viešbučiuose pageidaujant bus organizuojamas laboratorijos atstovo atvykimas į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per ~24 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina 65 USD/asm.
     • Pageidaujantys atlikti tyrimą savarankiškai Dubajuje galės tai padaryti šiose laboratorijose. Tyrimo kainos yra apie 30-60 EUR/asm. (priklauso nuo pasirinktos laboratorijos) + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų).
     • Poilsiaujantiems Ras al Chaimos viešbučiuose PGR tyrimas Ras Al Chaimos ligoninėje ir Ras Al Chaimos medicinos centre iki 2021 m. kovo 31 d. atliekamas nemokamai (išskyrus transporto išlaidas, priklauso nuo atstumų). Nemokamam tyrimui būtina pateikti bent 2 n. trukmės apgyvendinimo Ras Al Chaimoje rezervacijos dokumentą. Tyrimo rezultatai gaunami per 12-24 val. Dėl paslaugos kainos balandžio mėn. teirautis atstovo susitikimo metu.
     • Poilsiaujantiems Šardžos viešbučiuose atstovai nukreips į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Dėl tyrimo kainos teirautis „Novaturo“ atstovo susitikimo metu.

     SAVIIZOLIACIJA*

     Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

     * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

     • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
     • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
      • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
      • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą (nuo 2021-04-12 ne daugiau kaip 180 dienų),
      • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
     • pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims, kai
      • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
      • pagal pilną skiepijimo schemą,
       • tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas). E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

      Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis.

      Informacija keliaujantiems į Tenerifę (atnaujinta 2021 03 31)

      Prieš kelionę į Tenerifę

      VISUOMENĖS SVEIKATOS FORMA

      Visiems turistams, keliaujantiems į Tenerifę, yra privaloma per paskutines 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Form). Formą pasirinktinai galima pildyti vienam asmeniui (Individual FCS Form) arba keliems kartu keliaujantiems asmenims (Family/Group FCS Form).

      Forma pildoma internetinėje svetainėje https://www.spth.gob.es/  arba SpTH mobiliojoje programėlėje susikuriant asmeninę paskyrą ir pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją.

      Atkreipiame dėmesį, kad pildant formą yra prašoma nurodyti keleiviui priskirtą vietą lėktuve. Rekomenduojame iš anksto užsiregistruoti skrydžiui internetu ir sužinoti tikslią priskirtą sėdėjimo vietą (daugiau informacijos rasite ČIA) arba nurodyti formoje 99L vietą, o sužinojus konkrečią vietą atnaujinti informaciją formoje. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

      Sėkmingai užpildžius sveikatos formą keliautojui priskiriamas QR kodas, kurį prie atvykimo vartų bus privaloma pateikti atspausdintą arba parodyti mobiliajame telefone ar SpTH mobiliojoje programėlėje. Net pildant vieną formą keliems asmenims, QR kodas sugeneruojamas kiekvienam keliautojui. Po informacijos atnaujinimo formoje (jeigu tikslinama vieta lėktuve ar kt.), netrukus sugeneruojamas naujas QR kodas.

      Pildant sveikatos formą būtina nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Visi viešbučių Tenerifėje adresai pateikiami ČIA.

      COVID-19 TYRIMAS

      Visiems į Tenerifę vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti originalas, popierinės arba elektroninės formos ir tik anglų arba ispanų kalba.

      COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti nurodyta: keleivio vardas, pavardė, paso arba asmens tapatybės kortelės numeris, tyrimo data ir laikas, testą atlikusios gydymo įstaigos pavadiniams ir kontaktai, testo atlikimo technika ir neigiamas testo rezultatas.

      COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą (pasą/asmens tapatybės kortelę), kurį naudojote pildydami visuomenės sveikatos formą (FCS) – duomenys QR kode ir tyrimo rezultatus patvirtinančiame sertifikate privalo sutapti. Į kelionę taip pat būtina vykti su šiuo asmens dokumentu.

      COVID-19 tyrimą rekomenduojame atlikti „Antėja laboratorija“: užsisakydami „Novaturo“ kelionę ar skrydžio bilietus įsigykite papildomą paslaugą „COVID-19 tyrimas ir sertifikatas“ ir pasinaudokite specialiu pasiūlymu.

      Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

      Saugumas kelionės metu

      ATVYKIMO Į TENERIFĘ TVARKA

      Atvykus į Tenerifę reikės praeiti sanitarinę kontrolę. Tam reikės pateikti priskirtą QR kodą, neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikatą, ir praeiti sveikatos patikrą, kur bus vertinama ar keleivis neturi matomų simptomų ir matuojama temperatūra.

      Neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikatą reikės pateikti ir įsikeliant į turistinio apgyvendinimo įstaigas Kanarų salose.

      Privaloma savo mobiliajame telefone įsidiegti „Radar COVID“ programėlę, kuri informuoja esant galimam kontaktui su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu, atsižvelgiant į buvimo vietą.

      Veido kaukę privaloma dėvėti visose viešose erdvėse.

      Kanarų salų vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis visais keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais. Vyriausybė padengs apgyvendinimo ir medicinines išlaidas.

      INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ 

      • Ribojamas žmonių judėjimas nuo 22:00 iki 6:00.
      • Viešoje ir privačioje erdvėje galima būriuotis ne didesnei nei 4 asmenų grupei, išskyrus kartu gyvenančius asmenis. Jei grupę sudaro tiek kartu gyvenantys, tiek kartu negyvenantys asmenys, jų skaičius negali viršyti 4 asmenų.
      • Maitinimo įstaigos gali veikti iki 22:00 val., tarp atskirų staliukų turi būti išlaikytas 2 metrų atstumas.
      • Maitinimo įstaigose prie vieno staliuko gali sėdėti ne daugiau nei 4 asmenys.
      • Sporto užsiėmimuose uždarose ir atvirose erdvėse, centruose, kur neįmanoma nuolat išlaikyti 2 metrų atstumą, gali dalyvauti ne daugiau nei 4 asmenys, įskaitant instruktorių.
      • Masiniai renginiai – festivaliai, šokiai po atviru dangumi, paradai, renginiai, kurių metu negalima tinkamai kontroliuoti dalyvių skaičiaus ir užtikrinti saugaus atstumo, negali būti rengiami.
      • Rekomenduojama vengti nebūtinų kelionių viešuoju transportu ar naudotis viešuoju transportu piko metu.
      • Nuo 2021 03 31 visiems asmenims nuo 6 metų amžiaus privaloma dėvėti veido kaukę visose viešose erdvėse, nepriklausomai nuo išlaikomo saugaus atstumo (įskaitant paplūdimyje, prie baseino ir pan.). Išimtis taikoma tik užsiimantiems individualiu sportu lauke ar turintiems sveikatos sutrikimų.

      TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

      Vykstantiems į Tenerifę būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų draudimą teiraukitės pas savo kelionių agentą.

      Kanarų salų vyriausybė rūpinasi COVID-19 draudimo neturinčiais turistais, kompensuoja jų gydymo išlaidas bei susirgusių ir kartu keliaujančių artimųjų apgyvendinimo (daugiausia 15 n.) išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į Tenerifę turistiniais tikslais ne ilgesniam nei 30 d. laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose.

      Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

      • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
      • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
      • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

      Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

      Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Ispaniją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

      Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

      NVSC ANKETA

      Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

      COVID-19 TYRIMAS*

      Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

      Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Tenerifėje susitikimo metu.

      • Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. PGR tyrimo kaina ~99 EUR/asm. / antigenų testo kaina ~30 EUR/asm. + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų). Tyrimo rezultatai gaunami per ~24 val.
      • Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis „Novaturo“ atstovo susitikimo metu.

      SAVIIZOLIACIJA*

      Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

      * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

      • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
      • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
       • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
       • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą (nuo 2021-04-12 ne daugiau kaip 180 dienų),
       • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
      • pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims, kai
       • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
       • pagal pilną skiepijimo schemą,
        • tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas). E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

       Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis.

       Informacija dėl COVID-19 testo prieš kelionę

       COVID-19 TYRIMO POREIKIS

       Turistams, vykstantiems į užsienio šalis, pagal priimančioje šalyje galiojančią tvarką, gali būti privaloma iki kelionės pradžios atlikti COVID – 19 (KORONAVIRUSO) TYRIMĄ ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą.

       Esant poreikiui atlikti COVID – 19 (koronaviruso) tyrimą, yra svarbu laikytis priimančios šalies nustatytų reikalavimų dėl tyrimo atlikimo laiko (dažniausiai tam tikro valandų skaičiaus iki atvykimo į šalį) ir rezultatus įrodančio dokumento formos (dažniausiai reikalaujama sertifikato anglų kalba). Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

       COVID-19 TYRIMO ATLIKIMO LAIKAS

       Kuomet galioja reikalavimas COVID-19 tyrimą atlikti ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio, vėliausias tyrimo atlikimo laikas, kad būtų spėta prieš kelionę išduoti sertifikatą:

       • kai skrydis trečiadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas pirmadienį, sertifikatas bus išduotas antradienį.
       • kai skrydis ketvirtadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas antradienį, sertifikatas bus išduotas trečiadienį.
       • kai skrydis penktadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas trečiadienį, sertifikatas bus išduotas ketvirtadienį.
       • kai skrydis šeštadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas ketvirtadienį, sertifikatas bus išduotas penktadienį.
       • kai skrydis sekmadienį: o Vilniuje ir Kaune, kur laboratorijos dirba ir šeštadieniais, vėliausiai tyrimas gali būti atliktas penktadienį, sertifikatas bus išduotas šeštadienį. o kituose miestuose vėliausiai tyrimas gali būti atliktas ketvirtadienį, sertifikatas bus išduotas penktadienį (išimtiniais atvejais tyrimą galima atlikti penktadienį ryte, o sertifikatą gauti penktadienį vakare).

       REGISTRACIJA COVID-19 TYRIMUI

       Įprastai COVID–19 tyrimas atliekamas tik klientams iš anksto užsiregistravus telefonu, tyrimui registruojama eilės tvarka.

       Esant dideliam besiregistruojančių tyrimui asmenų skaičiui, tyrimas gali būti paskirtas tik po kelių dienų. Todėl labai SVARBU registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Mūsų klientų patogumui bendradarbiaujame su UAB „Medicina Practica“, rekomenduojame kreipiantis dėl tyrimo prisistatyti NOVATURO klientais ir nurodyti savo skrydžio datą.

       COVID-19 TYRIMO INFORMACIJA

       COVID-19 tyrimo nustatymas vyksta PGR metodu, kuomet tiriamoji medžiaga paimama iš abiejų nosies ertmių bei nuo tonzilių ir minkštojo gomurio.

       UAB „Medicina Practica“ laboratorijose šio tyrimo kaina 75 EUR + sertifikato kaina 5 EUR. Atsiskaitymas už tyrimą atliekamas atvykus į laboratoriją, jis galimas tik banko kortele.

       SVARBU:

       ·         Atvykdamas atlikti tyrimą, klientas privalo turėti būtent tą asmens dokumentą, su kuriuo jis vyks į kelionę.

       ·         Sertifikatas gali būti išduodamas lietuvių, rusų ir anglų kalbomis, mūsų klientams reikia pasirinkti sertifikatą anglų kalba.

       Daugiau infomacijos apie COVID-19 tyrimą rasite čia: https://medicinapractica.lt/svarbi-informacija-koronaviruso/

       Informacija keliaujantiems per Estiją

       • Asmenims, keliaujantiems iš Lietuvos per Estiją tranzitu į kitas šalis, judėjimo laisvės apribojimai ir reikalavimai 10 dienų izoliuotis ar atlikti COVID-19 testą nėra taikomi, kai jiems nepasireiškia jokie COVID-19 ligos simptomai bei į Estiją jie atvyksta tiesiogiai iš Lietuvos, Latvijos ar Suomijos teritorijos.
       • Talino oro uoste atsitiktine tvarka pasirinktiems keleiviams gali būti tikrinama temperatūra ir atliekami COVID-19 testai. Informaciją apie saugumo reikalavimus oro uoste galite rasti čia: https://www.tallinn-airport.ee/en/passengers/covid-19-faq/
       • Daugiau informacijos galite rasti Estijos Užsienio reikalų ministerijos https://vm.ee/en/information-countries-and-quarantine-requirements-passengers ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos https://keliauk.urm.lt/keliones-rekomendacijos/estija interneto puslapiuose.
       • Keliaujantiems iki Estijos per Latviją tranzitu bei pavežantiems ar vykstantiems pasiimti tranzitu per Latviją keliaujančių asmenų į/iš oro uostų ar uostų izoliuotis Latvijoje ar turėti atliktą testą neprivaloma. Vidinės Europos Sąjungos sienos Latvijoje su Lietuva ir Estija yra atviros. Daugiau informacijos galite rasti čia: https://lv.mfa.lt/lv/lt/news
       • Visi keliaujantys „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais iš Estijos (Talino oro uosto) su skrydžių bendrove „Smartlynx Airlines“, privalo užpildyti formą, pateikdami joje informaciją apie savo sveikatos būklę (Questionnaire of Health status). Formą galite rasti čia https://bit.ly/2CECRAv (EN). Formą reikia atsispausdinti ir užpildyti 2 egzemplioriais bei saugoti iki kelionės pabaigos, nes ją gali paprašyti pateikti tiek Talino oro uoste, tiek atvykus į paskirties oro uostą. Neužpildžiusiems formos iš anksto, ji bus pateikiama Talino oro uoste pildymui prieš skrydį.
       • Prieš kelionę būtina susipažinti ir jos metu vadovautis saugumo reikalavimais, galiojančiais oro uoste ir skrydžio metu. Ši informacija pateikiama „Smartlynx Airlines“ interneto svetainėje https://www.smartlynx.aero/passengers/before-the-flight/safe-travel-health-measures ir Saugios kelionės atmintinėje.

       Informacija keliaujantiems į ar per Latviją

       • Nuo 2021 m. sausio 25 d. vykstant į Latviją privaloma turėti neigiamą, ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą COVID-19 testą PGR metodu (sertifikatas EN, FR, DE, RU kalbomis arba lietuvių kalba, jei keliaujama tik iš Lietuvos į Latviją). 72 val. skaičiuojamos nuo mėginio paėmimo, o ne nuo testo rezultato paskelbimo datos
       • Testas yra privalomas visiems per Latviją žemės transportu keliaujantiems asmenims bei pavežantiems ar vykstantiems pasiimti tranzitu per Latviją keliaujančių asmenų.
       • Testas atvykstant į Latviją nebūtinas: keliaujantiems oro transportu tranzitu per Rygos oro uostą į kitas šalis (ne ilgiau nei 24 val. oro uosto tranzito zonoje laukiantiems jungiamojo skrydžio), vaikams iki 11 metų, vakcinuotiems asmenims, kurie gali tai įrodyti.
       • Visiems asmenims, vykstantiems į Latviją, privaloma ne anksčiau nei prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo užpildyti elektroninę anketos formą https://covidpass.lv/ ir išsisaugoti QR kodą. Kiekvienam suaugusiajam anketa turi būti pildoma atskirai, nepilnamečiams anketą užpildo tėvai arba teisėti globėjai. Asmuo anketoje turi nurodyti savo asmeninę ir kontaktinę informaciją, faktinės gyvenamosios vietos adresą, kur galima pasiekti asmenį, taip pat šalis ir išvykimo datas, kuriose asmuo per paskutines 14 dienų iki atvykimo į Latvijos Respubliką yra buvęs.
       • Vykstant privačiu automobiliu, testo arba medicininių dokumentų turėjimo faktą būtina pažymėti covidpass.lv anketoje, o keliaujantiems kitais būdais – pateikti keleivių pervežimo įmonės atstovui arba Latvijos pasienio ir policijos pareigūnams, jiems to pareikalavus.
       • Vykstantiems per Latviją tranzitu, kai įgyvendinami visi reikalavimai ir nepasireiškia COVID-19 simptomai, 10 dienų izoliacija nėra taikoma.
       • Visi keliaujantys „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais iš Latvijos (Rygos oro uosto) su skrydžių bendrove „Smartlynx Airlines“, privalo užpildyti formą, pateikdami joje informaciją apie savo sveikatos būklę (Questionnaire of Health status). Formą galite rasti čia https://bit.ly/2CECRAv  (EN) ir https://bit.ly/3aCSepL  (RU). Formą reikia atsispausdinti ir užpildyti 2 egzemplioriais bei saugoti iki kelionės pabaigos, nes ją gali paprašyti pateikti tiek Rygos oro uoste, tiek atvykus į paskirties oro uostą.
       • Prieš kelionę būtina susipažinti ir jos metu vadovautis saugumo reikalavimais, galiojančiais oro uoste ir skrydžio metu. Ši informacija pateikiama „Smartlynx Airlines“ interneto svetainėje ir Saugios kelionės atmintinėje.

       COVID PAUZĖ paslauga

       Nuo šiol suteikiame dar daugiau lankstumo ir užtikrintumo planuojant keliones. Su COVID PAUZĖ paslauga galėsite NEMOKAMAI atidėti poilsio kelionę, jei prieš atostogas Jums bus patvirtintas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas.

       • COVID PAUZĖ užtikrina galimybę vieną kartą keisti poilsio kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, kelionės kryptį ir/ar net sezoną.
       • Šia paslauga galima pasinaudoti iki kelionės pradžios likus ne mažiau nei 24 val., pateikiant teigiamą rezultatą patvirtinantį dokumentą ne vėliau nei per 24 val. nuo jo išdavimo.
       • Paslaugos kaina – 19 EUR/asm. (kūdikiams iki 2 metų amžiaus nemokama).
       • Paslauga gali būti užsakoma naujos kelionės rezervavimo metu ir pridedama prie anksčiau atlikto kelionės užsakymo, jei iki kelionės likę ne mažiau kaip 14 dienų.
       • Visas papildomos paslaugos COVID PAUZĖ sąlygas galite rasti ČIA.

       Prieš kelionę

       • Ruošdamiesi kelionei, pasirūpinkite apsauginėmis kaukėmis – jų prireiks skrydžio metu, dezinfekuojančiu skysčiu (ne didesnės nei 70 % alkoholio koncentracijos). Priemonių įsigyti galėsite ir oro uoste, taip pat ir skrydžio metu.
       • Įsitikinkite, kad nekarščiuojate ir neturite kitų, COVID-19 virusui būdingų simptomų.
       • Prieš kelionę rekomenduojame pasitikrinti naujausią informaciją dėl kelionių ir sienų apribojimų Europos Komisijos parengtoje internetinėje svetainėje, kurioje pateikiama informacija ir lietuvių kalba: https://reopen.europa.eu/en 

       Oro uostas

       Atvykimas į Vilniaus oro uostą:

       • Į oro uostą įleidžiami tik galiojantį bilietą turintys keleiviai. Prieš atvykdami į oro uostą, pasitikrinkite, ar nebuvo skrydžio pakeitimų.
       • Į Vilniaus oro uostą įleidžiami tik apsaugines kaukes dėvintys keleiviai, jas privaloma dėvėti nuolat.

       Vilniaus oro uoste:

       • Visi keleiviai, kol bus taikoma visiška pasienio kontrolė, privalės praeiti pasienio kontrolę.
       • Atvykimo ir išvykimo terminaluose keleiviams užtikrinamos rankų dezinfekavimo priemonės.
       • Vilniaus oro uoste yra sudaryta galimybė įsigyti asmens apsaugos priemonių.
       • Skirtingų skrydžių registracijos vietos yra išdėstomos maksimaliu atstumu viena nuo kitos.
       • Laukiantiems registracijos eilėje, rekomenduojama stovėti 1-2 metrų atstumu nuo kito žmogaus.
       • Organinio stiklo skydai yra įmontuoti ant registracijos stalų, saugumo patikrinimo vietose bei prie įlaipinimo vartų.
       • Terminalo patalpos, vežimėliai, horizontalūs ir vertikalūs paviršiai valomi dezinfekavimo priemonėmis.
       • Oro uosto darbuotojai keleivius pasitinka dėvėdami asmens apsaugos priemones.
       • Kas antra sėdimųjų suolų kėdė yra pažymėta kaip nenaudojama.

       Atnaujinti reikalavimai bagažui:

       • Rankiniame bagaže bus leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže - iki 2 l. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis.
       • Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.

       Atvykus į kitą oro uostą:

       • Priimančiųjų šalių oro uostuose keleiviams gali būti tikrinama temperatūra.
       • Visas judėjimas po oro uostą vyks taip, kad kiek įmanoma būtų užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis.
       • Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukes.

       Skrydis ir pervežimas į viešbutį

       Skrydis:

       • Įlaipinimas į lėktuvą bus pradedamas nuo paskutinių eilių, todėl keleiviai turės palaukti, kol jų grupė bus pakviesta įlaipinimui.
       • Keleiviai, lipdami į lėktuvą, privalo dėvėti veido kaukę, uždengiančią burną ir nosį.
       • Prieš skrydį, skrydžio metu ir po jo, visi keleiviai turi laikytis saugaus atstumo ir higienos normų.
       • Viso skrydžio metu tiek keleiviams, tiek skrydžio palydovams privaloma dėvėti apsaugines kaukes. Rekomenduojama rinktis medicinines, o ne daugkartinio naudojimo medžiagines kaukes.
       • Keleiviams karšti patiekalai bus tiekiami specialiose vakuuminėse pakuotėse.
       • Prieš tiekiant karštus patiekalus, keleiviams bus suteikta galimybė servetėle dezinfekuoti staliukus.
       • Skrydžio metu ribojamas keleivių judėjimas, kontroliuojama eilė prie tualetų.
       • Atlikus aptarnavimą, įgulos nariai kas 15 min. vykdys tualetų dezinfekaciją.
       • Skrydžio metu už prekes atsiskaityti rekomenduojama banko kortelėmis ( VISA/MASTERCARD).
       • Dėl sumažintos maitinimo pasiūlos skrydžio metu, rekomenduojame maistą užsisakyti iš anksto.
       • Skrydžio metu bus galima nusipirkti asmeninių higienos priemonių (kaukių, pirštinių, dezinfekcinio skysčio ar servetėlių).
       • Daugiau informacijos suteiks oro uostų darbuotojai ar skrydžių palydovai.
       • Mūsų organizuojamų kelionių aviacijos partneriai „GetJet Airlines“ rūpinasi keliautojų saugumu pagal Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūros rekomendacijas ir skrydžius vykdo pagal Saugumo protokolą, kurį galite rasti ČIA.

       Pervežimas į viešbutį:

       • Pervežimo iš oro uosto į viešbutį metu keleiviams ir vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis higienos normų.
       • Pervežimo metu jauskitės saugiai – autobusas gali būti užpildytas tik 50 proc. ir sudarytos sąlygos laikytis saugaus atstumo.
       • Transporto priemonė reguliariai valoma ir vėdinama.

       Viešbučiai

       Bendrosios taisyklės:

       • Visi mūsų siūlomi viešbučiai užtikrina jūsų atostogų saugumą, turi tam reikalingus atsakingų šalies institucijų leidimus.
       • Viešbučiams rekomenduojama turėti informacinius lankstinukus su saugumo informacija išverstus į anglų, prancūzų ir vokiečių kalbas.
       • Pašaliniams asmenims, kurie nėra viešbučio svečiai, draudžiama patekti į viešbučio teritoriją.
       • Rekomenduojama naudotis laiptais, o ne liftu.
       • Viešbučio personalas privalo laikytis higienos reikalavimų (dažnas rankų plovimas), laikytis mažiausiai metro atstumu nuo klientų, vengti rankos paspaudimų, fizinio kontakto bei laikysis higienos taisyklių.
       • Keliautojui paprašius, viešbutis privalo suteikti asmenines apsaugos priemones (kaukes, pirštines).
       • Dažnai dezinfekuojami viešbučio registratūros stalai.
       • Dezinfekuojamos visos viešbučio kambarių raktų kortelės.
       • Dezinfekciniai skysčiai prieinami visose viešose erdvėse, prie kiekvienos erdvės įėjimo ir išėjimo.
       • Tam, kad būtų išlaikomas saugus atstumas, bendrosiose viešbučių patalpose, tokiose kaip registratūra, baldai išdėstomi taip, kad liktų kuo daugiau erdvės tinkamai laikytis atstumo laukiant eilėse.
       • Bent kartą per valandą valomi ir dezinfekuojami bendri tualetai, liftai, durų rankenos, turėklai, rankenėlės, telefonai, kompiuterių klaviatūros ir kiti dažnai liečiami paviršiai.
       • Viešbučiai privalo užtikrinti laisvų kambarių skaičių, jei reikėtų izoliuoti žmogų, kuriam nustatytas virusas.
       • Kiekvienas viešbutis, laikydamiesi BDAR, privalo nuolat atnaujinti darbuotojų ir visų viešbutyje esančių svečių duomenis, tam, kad identifikavus COVID-19 atvejį būtų galima susisiekti.

       Kambarių tvarkymas:

       • Tam, kad kambariai būtų kruopščiai išvalomi, dezinfekuojami ir išvėdinami natūralia ventiliacija, pailginimas išvykimo ir įsiregistravimo laikotarpis tarp viešnagių. Tiksli įsiregistravimo ir išsiregistravimo informacija bus pateikta prieš kelionę.
       • Siekiant sumažinti viešbučio svečių ir darbuotojų tiesioginį kontaktą, mažinamas kambarių valymo dažnumas.
       • Paklodžių, pagalvių užvalkalai ir rankšluosčiai pakeičiami tik su atskiru svečių prašymu.
       • Iš kambarių pašalinti daugkartinio naudojimo, ne pirmo būtinumo daiktai – meniu, žurnalai.
       • Televizoriaus ir oro kondicionieriaus valdymo pulteliai įdėti į vienkartinius dėklus.

       Restoranai ir kavinės:

       • Rekomenduojame dezinfekuoti rankas ateinant ir išeinant iš maitinimo vietos.
       • Viešbučio restoranuose bei baruose tarp staliukų išlaikomas rekomenduojamas saugus atstumas, kad klientai galėtų sėdėti išlaikydami 1,5 m atstumą.
       • Ribojamas kiekis žmonių prie vieno stalo – leidžiamos ne daugiau kaip 4 žmonių grupelės, ribojimas netaikomas šeimos nariams.
       • Vykdomas kuo dažnesnis vienkartinių rankšluosčių, staltiesių ir stalo įrankių, net nenaudotų, plovimas ir skalbimas, jei įmanoma, naudojami supakuoti stalo įrankiai ir vienkartinės staltiesės.

       „Viskas įskaičiuota“ maitinimo tipas:

       • „Viskas įskaičiuota“ maitinimo tipas yra leistinas, tačiau rekomenduojama maistą išdėstyti už skaidrios užtvaros ir jo tiekimą turėtų vykdyti darbuotojas, turintis kaukę ir pirštines.

       Vaikų žaidimų aikštelės:

       • Vaikų žaidimų aikštelėse reikalaujama laikytis saugaus atstumo ir higienos normų.
       • Žaidimų aikštelėse ribojamas vaikų skaičius, bet ribojimai netaikomi šeimos nariams.
       • Tikslesnės informacijos teiraukitės viešbučio darbuotojų.

       SPA centrai:

       • Į viešbučio SPA zonas įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę svečiai.
       • SPA svečiai ir personalas privalo laikytis saugaus socialinio atstumo.
       • Tikslesnės informacijos teiraukitės aptarnaujančio personalo.

       Baseinai ir paplūdimiai:

       • Viešbučio svečiams leidžiama naudotis tik lauko baseinais ir tik ribotam žmonių skaičiui.
       • Gultai tiek paplūdimyje, tiek prie baseinų sustatyti 2 m atstumu vienas nuo kito.
       • Gultus, kėdes, staliukus, skėčius nuo saulės rekomenduojama apdengti lengvai dezinfekuojamomis medžiagomis ir juos dezinfekuoti po kiekvieno svečio.

       Vandens parkai:

       • Vandens parkus ir vandens atrakcionus naudoti leidžiama laikantis saugaus atstumo reikalavimo.

       Renginiai:

       • Renginius rekomenduojama organizuoti lauke ir laikytis saugaus atstumo tarp dalyvių.

       Ekskursijos

       • Ekskursijų metu keleiviams ir vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis higienos normų.
       • Ekskursijos metu autobusas gali būti užpildytas tik 50 proc.
       • Keleiviams draudžiama sėdėti autobuso pirmoje eilėje, šalia vairuotojo.
       • Autobusai, kuriais organizuojamos ekskursijos, valomi kiekvieną dieną, tarp vairuotojų pamainų. Išsami transporto priemonės dezinfekcija vyksta kartą per savaitę.
       • Ekskursijų metu nerekomenduojama vienoje vietoje buriuotis daugiau nei 10 asmenų grupei.
       • Lankytinuose objektuose rekomenduojama laikytis saugaus socialinio atstumo ( 1,5 m)