NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas
Slapukų nustatymai

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Laukiantiems ar dar tik planuojantiems atostogas, vienoje vietoje pateikiame visą svarbiausią informaciją susijusią su saugumo reikalavimais keliaujant. Atsiradus naujoms ar papildomoms saugumo rekomendacijoms, informaciją atnaujinsime. Visų keliaujančių prašome būti sąmoningiems ir tiek vykstant į kitą šalį, tiek grįžus į Lietuvą laikytis visų rekomenduojamų saugumo reikalavimų.

Svarbi informacija vakcinuotiems ir persirgusiems keliautojams

Turkija (Antalija, Alanija/Gazipaša)

Nuo birželio 1 d. vykstant į Turkiją iš Lietuvos PGR testo nebereikia persirgusiems COVID-19 infekcija per paskutines 180 d. (ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus) ir pilnai paskiepytiems (kai nuo antrojo skiepo praėjo ne mažiau 14 d.) keliautojams.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Turkijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Graikija (Kreta, Rodas, Korfu, Kefalonija)

PGR testas neprivalomas vakcinuotiems, kai nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 dienų iki kelionės pradžios, ir persirgusiems, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad persirgimas buvo patvirtintas teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir nuo jo praėjo ne mažiau nei 2 mėnesiai ir ne daugiau kaip 9 mėnesiai iki atvykimo į Graikiją.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Graikijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Bulgarija (Varna, Burgasas)

Vakcinuotiems, kai nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 dienų iki kelionės pradžios, ir persirgusiems, kai nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo nuo 15 iki 180 dienų iki atvykimo į Bulgariją, PGR arba antigeno testas neprivalomas.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Bulgarijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Juodkalnija

Visi Lietuvos piliečiai gali be ribojimų atvykti į Juodkalniją – testavimo ir saviizoliacijos reikalavimas netaikomas.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Juodkalnijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Kroatija

Vakcinuotiems, kai nuo antrojo skiepo praėjo mažiausiai 14 dienų iki kelionės pradžios (jei asmuo buvo paskiepytas vakcina, kuria numatyta, kad užtenka vienos vakcinos dozės, skiepų pažymėjime turi būti nurodyta, jog ji yra gauta mažiausiai prieš 14 dienų iki atvykimo į pasienio postą dienos), ir persirgusiems keliautojams, turintiems pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra pasveikęs, ir išduotą ne anksčiau nei 11-ą dieną nuo teigiamo PGR ar greitojo antigeno testo gavimo ir ne senesnę nei 180 dienų, arba pažymą, patvirtinančią, kad asmuo per praėjusias 180 dienų yra pasveikęs ir po pasveikimo buvo paskiepytas mažiausiai viena vakcinos doze (ši išimtis galioja 6 mėnesius po paskiepijimo), PGR arba antigeno testas neprivalomas.

Vaikams iki 7-erių metų amžiaus, keliaujantiems kartu su tėvais ar globėjais, netaikomas reikalavimas pateikti neigiamą testą ir saviizoliuotis, jei tėvai ar globėjai turi skiepijimo pažymėjimą arba pažymą, kad pasveiko.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Kroatijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Tenerifė

PGR testas privalomas visiems (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Tenerifę. Išimčių persirgusiems ar vakcinuotiems nėra.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Tenerifės į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą

Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

Detalią informaciją atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą iš konkrečių užsienio šalių rasite pateiktą prie tų šalių informacijos keliaujantiems (atskirose skiltyse žemiau).

NVSC ANKETA

Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

COVID-19 TYRIMAS*

Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

Detalesnę informaciją apie COVID-19 tyrimo atlikimo vietas bei kainas poilsio kryptyse rasite prie konkrečių poilsio krypčių saugaus keliavimo informacijos.

SAVIIZOLIACIJA*

Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

* REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

 • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą (bet vaikams nuo 7 m iki 16 m reikalinga izoliacija neturint neigiamo tyrimo atsakymo);
  • vaikams iki 7 metų izoliacija netaikoma;
  • vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.
 • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
  • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
  • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
  • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
 • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
  • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
  • pagal pilną skiepijimo schemą,
  • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

 • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
 • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
 • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
 • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.

Informacija keliaujantiems į Tunisą (atnaujinta 2021 06 18)

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Tunisą, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

PRIEŠ KELIONĘ Į TUNISĄ

KELIAUTOJO ATVYKIMO FORMA

Visiems į Tunisą keliaujantiems asmenims yra privaloma iki atvykimo į šalį užpildyti Keliautojo atvykimo formą (angl. Traveller Entry Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją

Elektroninę formą reikia užpildyti https://app.e7mi.tn/language kiekvienam keliautojui (įskaitant vaikus), ją atsispausdinti ir pasirašyti. Atspausdintą ir pasirašytą formą reikės pateikti registracijos į skrydį metu ir atvykus į Tunisą.

Pildant Keliautojo atvykimo formą būtina nurodyti miestą ir viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Visi viešbučių Tunise adresai pateikiami ČIA.

Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

COVID-19 TYRIMAS IR JO ALTERNATYVOS

Visiems į Tunisą vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Tunisą yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas) su antspaudu ir gydytojo parašu, arba iš https://e-sveikata.lt su elektroniniu parašu (atspausdintas) anglų kalba.

72 val. PGR testui yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti pateikta ši informacija:

 • asmens vardas ir pavardė,
 • paso numeris ir/arba asmens kodas,
 • tyrimo data ir laikas,
 • oficialus laboratorijos pavadinimas ir kontaktinė informacija,
 • QR kodas arba gydytojo antspaudas ir parašas,
 • tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas (lotyniškais rašmenimis pažymėta „PCR“ ir neigiamas atsakymas („Negative“ arba „Not Detected“.).

COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

Išimtis dėl privalomo COVID-19 tyrimo taikoma:

 • vaikams iki 12 metų amžiaus,
 • pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutiniojo skiepijimo praėjo ne mažiau 14 dienų iki kelionės pradžios ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus.
  • Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo (su antspaudu ir parašu) ar iš https://e-sveikata.lt (su QR kodu) anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).
  • Dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų).
  • Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemą viena iš šių vakcinų: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Novavax, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.
 • persirgusiems asmenims, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad keliautojas sirgo ir pasveiko nuo COVID 19 viruso, o jo buvusi liga buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo testo rezultatu ir nuo jo praėjo ne daugiau kaip 6 mėnesiai, bet ne mažiau kaip 6 savaitės iki atvykimo į Tunisą.
  • Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta „PCR“ ir teigiamas atsakymas „Positive“ (šis faktas turi būti patvirtintas medicinos įstaigų išduota pažyma).
  • Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo su antspaudu ir parašu (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).

Keliautojai, negalintys pateikti vieno iš būtinų dokumentų (neigiamo PGR tyrimo sertifikato ar skiepijimo sertifikato, ar persirgimą įrodančių dokumentų) į lėktuvą nebus įleidžiami. Visi dokumentai turi būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas) anglų kalba.

Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę ir specialų „Antėja laboratorija“ pasiūlymą rasite ČIA.

DRAUDIMAS

Vykstantiems į Tunisą būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.

Atkreipiame dėmesį, kad Tuniso vyriausybė nėra įsipareigojųsi padengti sveikatos ar apgyvendinimo išlaidų asmeniui, kuris dėl kelionės metu patvirtinto teigiamo COVID-19 rezultato turi viešbutyje izoliuotis.

SAUGUMAS KELIONĖS METU

ATVYKIMO Į TUNISĄ TVARKA

Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukę. Keleiviams ir lankytojams, kurie nedėvės kaukės, bus draudžiama patekti į terminalą.

Oro uostuose prieš pasų kontrolę kiekvienam asmeniui patikrinama temperatūra. Jei įtariama, kad keleivis turi COVID-19, keleiviui paskiriamas karantinas izoliuotoje oro uosto vietoje, kol atliekamas greitasis COVID-19 testas. Testuojamam asmeniui be nustatytų neigiamų COVID-19 simptomų leidžiama išvykti iš oro uosto, laikantis nurodytų taisyklių.

INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

 • Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose viešose vietose ir saugaus atstumo laikymasis.
 • Turistai privalo laikytis drauge, organizuotose grupėse, bei laikytis sveikatos ir saugumo protokolų.

TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

Vykstantiems į Tunisą būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.

Tuniso vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais, ir nedengia jokių susijusių išlaidų (medicininių, apgyvendinimo, repatriacijos). Siūlome rinktis draudimą, kuris dengtų apgyvendinimo išlaidas izoliacijos atveju.

Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo.

„Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

 • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
 • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
 • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

REIKALAVIMAI GRĮŽTANTIEMS Į LIETUVĄ

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Tunisą yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

NVSC ANKETA

Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

COVID-19 TYRIMAS*

Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Tunise susitikimo metu.

 • Atstovai patars, kur ir kada, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką atlikti testą prieš grįžimą į Lietuvą. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikato kaina 55 EUR/asm.

SAVIIZOLIACIJA*

Visiems iš Tuniso į Lietuvą atvykstantiems ar grįžtantiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

Izoliacijos sąlygos:

  • galima pasivaikščioti lauke, bet nenutolti toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos ir privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose;
  • gyvenant su kitais asmenimis reikia izoliuotis atskirame kambaryje, tačiau kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia;
  • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.

  * Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:

       • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
        • vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą (bet vaikams nuo 7 m iki 16 m reikalinga izoliacija neturint neigiamo tyrimo atsakymo);
        • vaikams iki 7 metų izoliacija netaikoma;
        • vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.
       • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
        • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
        • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
        • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
       • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
        • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
        • pagal pilną skiepijimo schemą,
        • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

       • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
       • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
       • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
       • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

  Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.


  Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Novaturas nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Primygtinai rekomenduojame nuolatos sekti keliavimo informaciją, nes ji gali keistis. Turistas yra asmeniškai atsakingas už keliavimo reikalavimų išpildymą.


  Informacija keliaujantiems į Kroatiją (atnaujinta 2021 06 18)

  Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Kroatiją, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

  Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

  PRIEŠ KELIONĘ Į KROATIJĄ

  SVEIKATOS DEKLARACIJOS FORMA

  Visiems asmenims, keliaujantiems į Kroatiją, yra privaloma užpildyti Sveikatos deklaracijos formą (angl. Health declaration form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Elektroninę formą reikia užpildyti https://entercroatia.mup.hr/ prieš atvykstant į Kroatijos pasienį. Enter Croatia puslapyje yra galimybė įkelti neigiamą greitojo antigeno testo rezultatą (atkreipiame dėmesį, kad Juodkalnijoje antigeno testas nepripažįstamas) ar neigiamą PGR testo rezultatą

  Kiekvienas keliaujantis asmuo privalo pildyti formą atskirai. Kartu keliaujančios šeimos nariai pildo tik vieną formą. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

  Pildant formą būtina nurodyti Kroatijos regioną ir pilną viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Čia galite rasti viešbučių Kroatijoje adresus.

  Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą

  COVID-19 TYRIMAS IR JO ALTERNATYVOS

  Asmenims, vykstantiems į Kroatiją per Juodkalniją, yra privaloma turėti abiems šalims tinkamus įvažiavimo dokumentus, Juodkalnijos saugumo reikalavimus galite rasti ČIA.

  Asmenims vykstantiems į Kroatiją yra privaloma ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Kroatiją atlikti COVID 19 tyrimą PGR metodu arba ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į Kroatiją greitąjį antigeno testą ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Valandos yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

  COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas su antspaudu ir gydytojo parašu, arba iš https://e-sveikata.lt su elektroniniu parašu) anglų kalba. Jame privalo būti pateikta ši informacija:

  • asmens vardas ir pavardė,
  • asmens gimimo data,
  • paso numeris ir/arba asmens kodas,
  • oficialus laboratorijos pavadinimas, adresas ir kontaktinė informacija,
  • tyrimo data ir laikas,
  • tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas,
  • QR kodas ARBA antspaudas ir parašas.

  Registruotis tyrimui būtina iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. COVID-19 tyrimo metu reikia pateikti tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę. Daugiau informacijos apie COVID 19 tyrimą prieš kelionę ir specialų „Antėja laboratorija“ pasiūlymą rasite ČIA.

  Išimtis dėl privalomo COVID-19 tyrimo taikoma:

  • vaikams iki 12 metų amžiaus (skrendant į Juodkalniją vaikų amžius iki 5 metų,amžiaus, reikia vadovautis Juodkalnijos reikalavimais);
  • pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau 14 dienų iki kelionės pradžios ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo (su antspaudu ir gydytojo parašu) ar iš https://e-sveikata.lt (su elektroniniu gydytojo parašu) anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai liga buvo nustatyta PGR arba greitojo antigenų testo, galintiems pateikti pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra pasveikęs nuo SARS-COV-2 viruso infekcinės ligos. Tokia pažyma laikoma galiojančia, jei ji yra išduota ne anksčiau nei 11-ą dieną nuo teigiamo SARS-COV-2 PGR testo ar greitojo antigeno testo gavimo ir jei yra ne senesnė nei 180 dienų. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo su antspaudu ir parašu ar iš https://e-sveikata.lt su elektroniniu parašu anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).

  Skrendant į Juodkalniją ir važiuojant į Kroatiją – būtina turėti privalomus dokumentus, tinkančius ir įvažiavimui į Juodkalniją ir įvažiavimui į Kroatiją. Keliautojai, negalintys pateikti vieno iš būtinų dokumentų nebus įleidžiami į lėktuvą.

  DRAUDIMAS

  Vykstantiems į Kroatiją labai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.

  Keliaujantiems į Kroatiją ir apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) rekomenduojame su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies tvarka.

  JUODKALNIJOS – KROATIJOS SIENOS KIRTIMAS

  Jeigu klientai yra pilnai paskiepyti arba persirgę COVID-19 virusu – kertant sieną bus reikalaujama pateikti įrodymą, atitinkantą tos šalies, į kurią vykstama, įstatymus.

  Atkreipiame dėmesį:

   • Skrendant į Juodkalniją galioja Juodkalnijos saugumo ir įvažiavimo tvarka (taip pat ir grįžimui iš Juodkalnijos). Kertant sieną Juodkalnija – Kroatija reikia vadovautis tos šalies, į kurią vykstama, tvarka.

  SAUGUMAS KELIONĖS METU

   

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

    • Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose uždarose erdvėse.
    • Saugaus atstumo (2 m) laikymasis visose viešose vietose.
    • Barų ir restoranų terasų darbo laikas iki 19:00 val.
    • Būtina dažnai plauti rankas su muilu ar naudoti dezinfekcinį skystį.

  TEIGIAMO COVID 19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

  Kroatijos vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kuriems kelionės metu patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas, ir padengti jų apgyvendinimo išlaidas (specialiame, tam skirtame viešbutyje), tačiau maitinimo išlaidos turi būti padengtos pačių turistų. Sveikatos išlaidos susijusios su COVID-19 liga kryptyje – dengiamos pagal turisto turimą sveikatos išlaidų draudimą.

  Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

    • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
    • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
    • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

  REIKALAVIMAI GRĮŽTANTIEMS Į LIETUVĄ

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Kroatiją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti

  Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

  NVSC ANKETA

  Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, bet ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

  COVID-19 TYRIMAS*

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Kroatijoje susitikimo metu.

    • Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Tyrimo kaina PGR metodu yra ~80 EUR/asm, greitojo antigeno testo kaina yra ~35 EUR/asm + transporto išlaidos, kurios priklauso nuo atstumų. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.
    • Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką, PGR tyrimo kaina ~250 EUR/asm. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis „Novaturo“ atstovo susitikimo metu.

  SAVIIZOLIACIJA*

  Visiems iš Kroatijos į Lietuvą atvykstantiems ar grįžtantiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

  Izoliacijos sąlygos:

    • galima pasivaikščioti lauke, bet nenutolti toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos, ir privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose;
    • gyvenant su kitais asmenimis reikia izoliuotis atskirame kambaryje, tačiau kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia;
    • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.

  * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
   • vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą (bet vaikams nuo 7 m iki 16 m reikalinga izoliacija neturint neigiamo tyrimo atsakymo);
   • vaikams iki 7 metų izoliacija netaikoma;
   • vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
   • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
   • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
   • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
  • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
   • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
   • pagal pilną skiepijimo schemą,
   • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

  • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
  • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
  • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
  • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

  Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.


  Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Novaturas nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Primygtinai rekomenduojame nuolatos sekti keliavimo informaciją, nes ji gali keistis. Turistas yra asmeniškai atsakingas už keliavimo reikalavimų išpildymą.


  Informacija keliaujantiems į Juodkalniją (atnaujinta 2021 06 18)

  Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Juodkalniją, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

  Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

  Prieš kelionę į Juodkalniją

  COVID-19 TYRIMAS IR JO ALTERNATYVOS

  Lietuvos piliečiai gali be ribojimų atvykti į Juodkalniją – testavimo ir saviizoliacijos kryptyje reikalavimas netaikomas.

  Siekiant apsaugoti save ir kitus, keliautojams rekomenduojame atlikti COVID-19 tyrimą prieš skrydį ir gauti negiamą COVID-19 testo atsakymą.

  DRAUDIMAS

  Vykstantiems į Juodkalniją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų draudimą teiraukitės pas savo kelionių agentą.

   

  Saugumas kelionės metu

   

  ATVYKIMO Į JUODKALNIJĄ TVARKA

  Atvykusiems į Juodkalniją keliautojams oro uoste gali būti matuojama temperatūra bei atsitiktine tvarka atliekami COVID-19 testai.

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

  • Rekomenduojamas veido kaukės dėvėjimas uždarose erdvėse.
  • Viešose vietose tarp asmenų privalo būti išlaikytas saugus atstumas.
  • Nakties metu (nuo 00:00 iki 5:00) taikoma komendanto valanda. Naktiniai klubai, naktiniai barai ir diskotekos uždaryti.
  • Draudžiamas judėjimas tarp miestų savaitgaliais (nuo 00:00 penktadienį iki 5:00 pirmadienį). Ribojimas netaikomas organizuotoms ekskursijoms ir pervežimams tarp oro uostų ir viešbučių.
  • Prekybos centrai, galerijos, muziejai gali veikti iki 22:00 val. Kitos įvairios paslaugos gali būti teikiamos nuo 07:00 iki 00:00. Viešbučiai veikia.

   

  TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

  Vykstantiems į Juodkalniją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų draudimą teiraukitės pas savo kelionių agentą.

  Juodkalnijos vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kuriems kelionės metu patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir padengti jų apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas (užsakytame arba kitame paskirtame viešbutyje). Užsisakiusiems apgyvendinimą Juodkalnijoje be maitinimo ar su pusryčiais, karantino metu bus nemokamai suteikiamas maitinimas 2 k. per dieną, o užsisakiusiems pusryčius, pietus ir vakarienes ar aukštesnį maitinimo tipą, maitinimas bus suteikiamas 3 k. per dieną.

  Taip pat Juodkalnijos vyriausybė esant teigiamam COVID-19 tyrimo rezultatui apmoka visas sveikatos priežiūros, medicinos, gydymo ligoninėse ir maitinimo bei tyrimų išlaidas. Esant poreikiui padengiamos ir susirgusiųjų atvežimo į valstybines ligonines išlaidos.

  Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

  • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
  • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
  • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

   

  Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

   

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Juodkalniją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

  Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

   

  NVSC ANKETA

  Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, bet ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

   

  COVID-19 TYRIMAS*

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Juodkalnijoje susitikimo metu.

  • Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Valstybinėse ligoninėse ir klinikose PGR tyrimai turistams atliekami nemokamai, poilsiautojams telieka padengti transporto išlaidas, kurios priklauso nuo atstumų (kai kurias galima pasiekti pėsčiomis, iki kitų patogu nuvykti taksi). Nemokami tyrimai PGR metodu atliekami tiek pajutus simptomus, tiek dėl reikalavimų atlikti testą prieš grįžtant į Lietuvą.
  • Pageidaujant tyrimą galima atlikti ir privačiose laboratorijose. Tyrimo PGR metodu kaina privačiose laboratorijose yra ~50-80 EUR/asm. + transporto išlaidos, kurios priklauso nuo atstumų. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.
  • Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis „Novaturo“ atstovo susitikimo metu.

   

  SAVIIZOLIACIJA*

  Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

  Izoliacijos sąlygos:

  • galima pasivaikščioti lauke, bet nenutolti toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos ir privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose;
  • gyvenant su kitais asmenimis reikia izoliuotis atskirame kambaryje, tačiau kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia;
  • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.

   

  * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
   • vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą (bet vaikams nuo 7 m iki 16 m reikalinga izoliacija neturint neigiamo tyrimo atsakymo);
   • vaikams iki 7 metų izoliacija netaikoma;
   • vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
   • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
   • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
   • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
  • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
   • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
   • pagal pilną skiepijimo schemą,
   • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

  • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
  • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
  • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
  • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

  Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.


  Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Novaturas nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Primygtinai rekomenduojame nuolatos sekti keliavimo informaciją, nes ji gali keistis. Turistas yra asmeniškai atsakingas už keliavimo reikalavimų išpildymą.


  Informacija keliaujantiems į Bulgariją (atnaujinta 2021 06 18)

  Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Bulgariją, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

  Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

  Prieš kelionę į Bulgariją

   

  SVEIKATOS DEKLARACIJOS FORMA

  Visiems keliaujantiems į Bulgariją asmenims yra privaloma užpildyti Sveikatos deklaracijos formą (angl. Health declaration form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Deklaracijos forma turi būti atsispausdinama ir užpildoma prieš kelionę, o atvykus pateikiama Bulgarijoje oro uoste. Ją galite atsispausdinti ČIA.

  Pildant formą būtina nurodyti viešbučio Bulgarijoje, kuriame planuojama apsistoti, pavadinimą bei adresą, tačiau pakanka nurodyti tik kurorto ir viešbučio pavadinimus.

  Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

  COVID-19 TYRIMAS IR JO ALTERNATYVOS

  Visiems į Bulgariją vykstantiems ES šalių piliečiams (5 metų ir vyresniems asmenims) yra privaloma pateikti vieną iš šių dokumentų:

  • Sertifikatą, patvirtinantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, kai tyrimas buvo atliktas PGR metodu ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Bulgariją arba antigeno testu iš nosiaryklės ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į Bulgariją. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

  COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas) su antspaudu ir gydytojo parašu arba iš https://e-sveikata.lt su elektroniniu parašu anglų kalba. Jame privalo būti pateikta ši informacija:

  • asmens vardas ir pavardė,
  • paso numeris ir/arba asmens kodas,
  • tyrimo data ir laikas,
  • oficialus laboratorijos pavadinimas, adresas ir kontaktinė informacija,
  • tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas.

  Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. COVID-19 tyrimo metu reikia pateikti tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę ir specialų „Antėja laboratorija“ pasiūlymą rasite ČIA.

   

  • Skiepijimo sertifikatą, patvirtinantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepijimo iki kelionės pradžios praėjo ne mažiau nei 14 dienų. Sertifikate turi būti nurodyta: asmens duomenys (vardas, pavardė) lotyniškais rašmenimis, sutampantys su nurodytais asmens dokumente, su kuriuo vykstama į kelionę; gimimo data; skiepijimo datos, vakcinos prekinis pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis.
   • Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo su antspaudu ir gydytojo parašu ar iš https://e-sveikata.lt su elektroniniu parašu anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas). Dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų).
   • Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemą viena iš šių vakcinų: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik).
  • Persirgimą įrodantį sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą (su antspaudu ir gydytojo parašu), ar iš https://e-sveikata.lt su elektroniniu parašu anglų kalba, patvirtinantį, kad asmeniui diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 tyrimo PGR metodu ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo nuo 15 iki 180 dienų iki atvykimo į Bulgariją. Dokumente turi būti nurodyta: asmens duomenys (vardas, pavardė), sutampantys su nurodytais asmens dokumente, su kuriuo vykstama į kelionę; tyrimą atlikusios medicininės įstaigos duomenys (pavadinimas, adresas, kontaktiniai duomenys); tyrimo atlikimo data; rezultato informacija lotyniškais rašmenimis angliškai pažymėta „PCR“ (Polymerase chain reaction) arba RAT ir teigiamas atsakymas „Positive“.

  Keliautojai, negalintys pateikti vieno iš šių dokumentų į lėktuvą nebus įleidžiami.

  DRAUDIMAS

  Vykstantiems į Bulgariją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų draudimą teiraukitės pas savo kelionių agentą.

  Bulgarijos vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais, ir nedengia jokių susijusių išlaidų (medicininių, apgyvendinimo, repatriacijos). Todėl kiekvienam turistui primygtinai rekomenduojame įsigyti ir draudimą, kuris padengtų apgyvendinimo ir grįžimo išlaidas COVID-19 ligos atveju.

  Keliaujantiems į Bulgariją ir apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) rekomenduojame su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka.

   

  Saugumas kelionės metu

   

  ATVYKIMO Į BULGARIJĄ TVARKA

  Atvykusiems į Bulgariją keliautojams oro uoste gali būti matuojama temperatūra bei atsitiktine tvarka atliekami COVID-19 testai.

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

   

  • Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose uždarose erdvėse, įskaitant viešąjį transportą. Išimtis dėl kaukių dėvėjimo taikoma maitinimą ir gėrimus teikiančiose vietose.
  • Viešose vietose tarp asmenų privalo būti išlaikytas bent 1,5-2 m atstumas.
  • Restoranai, kavinės, parduotuvės veikia su tam tikrais lankytojų skaičiaus apribojimais. Restoranuose, baruose tarp staliukų išlaikomas 1,5 m atstumas.
  • Viešbučių registratūrose aptarnaujami vienu metu daugiausia 2 asmenys (išskyrus šeimos narius), privaloma laikytis 1,5 m atstumo ir dėvėti veido kaukes.
  • Paplūdimyje tarp skėčių turi būti išlaikomas 4 m2 plotas, kuriame vienu metu gali būti daugiausia 2 asmenys (išskyrus šeimos narius).

   

  TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

  Vykstantiems į Bulgariją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.

  Bulgarijos vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais, ir nedengia jokių susijusių išlaidų (medicininių, apgyvendinimo, repatriacijos).

  Pilną kelionės paketą užsisakiusiems keliautojams Bulgarijoje susirgus besimptome ar lengva COVID-19 forma, kai nebūtinas gydymas ligoninėje, tačiau privalomas karantinavimasis viešbutyje, keliautojais pasirūpins NOVATURAS ir suteiks jiems apgyvendinimą su maitinimu karantinavimosi laikotarpiu nemokamai. Apgyvendinimui izoliacijos metu pasiūlytas viešbutis, kategorija ar maitinimo tipas gali skirtis nuo keliautojo originaliai užsisakytų savo atostogoms. Ši sąlyga galioja 2021 m. birželio mėn. išvykimams.

  Asmeniui patvirtinus teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, kai yra reikalingas gydymas ligoninėje, gydymo ir susijusias išlaidas dengia keliautojas asmeninėmis lėšomis arba jo įsigytas draudimas.

  Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

  • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
  • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
  • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

   

  Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

   

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Bulgariją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

  Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

   

  NVSC ANKETA

  Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, bet ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

   

  COVID-19 TYRIMAS*

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Bulgarijoje susitikimo metu.

  • Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Tyrimo PGR metodu kaina yra ~60 EUR/asm. + transporto išlaidos, kurios priklauso nuo atstumų. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.
  • Poilsiaujantiems Grifid ir Sol tinklams priklausančiuose viešbučiuose yra galimybė atlikti COVID-19 tyrimą privatiems medicinos centrams priklausančiose mobiliose laboratorijose. Tyrimo kainos gali skirtis, daugiau informacijos teirautis viešbutyje arba susitikimo su atstovu metu.
  • Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis „Novaturo“ atstovo susitikimo metu.

   

  SAVIIZOLIACIJA*

  Nuo birželio 14 d. visiems iš Bulgarijos į Lietuvą atvykstantiems ar grįžtantiems Lietuvos piliečiams, turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (arba alternatyvą, t.y. persirgimą įrodantį dokumentą, arba skiepijimo dokumentus) izoliacija nebetaikoma.

  Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą (bet vaikams nuo 7 m iki 16 m reikalinga izoliacija neturint neigiamo tyrimo atsakymo);
  • vaikams iki 7 metų izoliacija netaikoma;
  • vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
   • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
   • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
   • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
  • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
   • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
   • pagal pilną skiepijimo schemą,
   • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

  • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
  • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
  • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
  • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

  Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.


  Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Novaturas nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Primygtinai rekomenduojame nuolatos sekti keliavimo informaciją, nes ji gali keistis. Turistas yra asmeniškai atsakingas už keliavimo reikalavimų išpildymą.


  Informacija keliaujantiems į Graikiją (atnaujinta 2021 06 18)

  Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Graikiją, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

  Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

  Prieš kelionę į Graikiją

  KELEIVIO LOKALIZAVIMO FORMA

  Visiems keliaujantiems į Graikiją asmenims yra privaloma užpildyti Keleivio lokalizavimo formą (angl. PLF – Passenger Locator form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Elektroninę formą reikia užpildyti https://travel.gov.gr/ per paskutines 48 val. iki skrydžio į Graikiją, bet likus ne mažiau nei 24 val. iki atvykimo į šalį.

  Kiekvienas keliaujantis asmuo privalo pildyti formą atskirai. Kartu keliaujančios šeimos nariai pildo tik vieną formą (pridedant visus vykstančius asmenis įskaitant vaikus ir kūdikius). Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

  Pildant formą būtina nurodyti Graikijos regioną ir pilną viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Čia galite rasti viešbučių Kretoje adresus, viešbučių Rode adresus, viešbučių Korfu adresusviešbučių Kefalonijoje adresus.

  Užpildžius Keleivio lokalizavimo formą yra atsiunčiamas patvirtinimas ir suformuojamas QR kodas, kurį privaloma pateikti atspausdintą ar parodyti mobiliajame telefone prie atvykimo vartų. Jei laiku ir sėkmingai užpildžius formą būtų negautas QR kodas iki kelionės pradžios, būtina reikia turėti atspausdintą ar mobiliajame telefone gautą patvirtinimo laišką. Taip pat patariama išsisaugoti visą užpildytą formą pdf formatu ir ją atsispausdinti ar turėti mobiliajame telefone. Be QR kodo keleiviai į lėktuvvą nebus įleidžiami.

   

  COVID-19 TYRIMAS IR JO ALTERNATYVOS

  Vykstantiems į Graikiją asmenims yra privaloma ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Graikiją atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

  COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti pateikta ši informacija:

  • asmens vardas ir pavardė,
  • paso numeris ir/arba asmens kodas,
  • tyrimo data ir laikas,
  • oficialus laboratorijos pavadinimas ir kontaktinė informacija,
  • tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas (lotyniškais rašmenimis pažymėta „PCR“ ir neigiamas atsakymas „Negative“.).

  Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. COVID-19 tyrimo metu reikia pateikti tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę ir specialų „Antėja laboratorija“ pasiūlymą rasite ČIA

  Išimtis dėl privalomo COVID-19 tyrimo taikoma:

  • vaikams iki 6 metų amžiaus,
  • pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepijimo praėjo ne mažiau 14 dienų iki kelionės pradžios ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus.
   • Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo ar iš https://e-sveikata.lt:
    • EU COVID skaitmeninis sertifikatas (anglų kalba);
    • oficialūs e-sveikatos išrašai anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas). Dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų).
   • Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemą viena iš šių vakcinų: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Novavax, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.
  • persirgusiems asmenims, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad persirgimas buvo patvirtintas teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo jo praėjo ne mažiau nei 2 mėnesiai ir ne daugiau kaip 9 mėnesiai iki atvykimo į Graikiją.
   • Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškais rašmenimis angliškai pažymėta PCR (Polymerase chain reaction) arba „RAT“ ir teigiamas atsakymas „Positive“.

   

  Keliautojai, negalintys pateikti vieno iš būtinų dokumentų (QR kodo ir PGR tyrimo sertifikato ar skiepijimo sertifikato ar persirgimą įrodančio dokumento) į lėktuvą nebus įleidžiami. Visi dokumentai (išskyrus QR kodą, kuris gali būti pateiktas telefono ekrane) turi būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas) anglų kalba.

   

  DRAUDIMAS 

  Vykstantiems į Graikiją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.

  Keliaujantiems į Graikiją ir apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) rekomenduojame su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Vykstantiems į Rodą Europos sveikatos draudimo kortelės turėjimas yra privalomas.

   

  Saugumas kelionės metu

   

  ATVYKIMO Į GRAIKIJĄ TVARKA

  Atvykus į Graikiją, rekomenduojama savo mobiliajame telefone įsidiegti „Visit Greece“ programėlę.

  Atvykusiems į Graikiją keliautojams oro uoste gali būti matuojama temperatūra bei atsitiktine tvarka nemokamai atliekamas greitasis COVID-19 PGR testas (net ir paskiepytiems asmenims, turintiems vakcinaciją įrodančius dokumentus).

  Nustačius teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, keliautojams bus privaloma 10 dienų izoliacija specialiuose karantino viešbučiuose mažiausiai 10-čiai dienų, o tuomet bus atliekamas pakartotinis tyrimas. Apgyvendinimas ir maitinimas karantino metu bus dengiamas Graikijos vyriausybės lėšomis.

   

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

  • Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose viešose vietose vyresniems nei 4 metai ir saugaus atstumo laikymasis.
  • Komendanto valanda galioja visomis dienomis nuo 00:30 iki 5:00.
  • Viešojo maitinimo įstaigos aptarnauja tik staliukus lauke (iki 00:15 val.). Prie vieno staliuko gali sėdėti ne daugiau nei 6 asmenys.
  • Privačiu automobiliu ar taksi gali važiuoti ne daugiau 3 asmenų: vairuotojas ir du keleiviai (netaikoma tos pačios šeimos nariams).

   

  TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

  Vykstantiems į Graikiją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.

  Vykstantiems į Rodą privaloma su savimi turėti galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę.

  Graikijos vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kuriems kelionės metu patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas:

  • Asmenys susirgę besimptome ar lengva COVID-19 forma, kai nebūtinas gydymas ligoninėje, karantinuojami specialiuose kambariuose (užsakytame arba kitame paskirtame viešbutyje) mažiausiai 10 dienų. Medicinines, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas dengia Graikijos vyriausybė.
  • Asmenims prireikus gydymo ligoninėje, transporto ir gydymo išlaidas taip pat dengia Graikijos vyriausybė. Kai kuriose valstybinėse ligoninėse nemokama medicininė pagalba gali būti teikiama tik turintiems galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), tad rekomenduojama ją turėti kelionėje su savimi.
  • Kartu keliaujantys asmenys nemokamai ištiriami dėl COVID-19 ir, neigiamo testo atveju, gali tęsti atostogas arba išvykti į Lietuvą, o teigiamo testo atveju taip pat karantinuojami Graikijos vyriausybės lėšomis.

  Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

  • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
  • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
  • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

   

  Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Graikiją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

  Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

   

  NVSC ANKETA

  Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, bet ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

   

  COVID-19 TYRIMAS*

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Graikijoje susitikimo metu.

  • Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Tyrimo kaina yra ~60 EUR/asm. ir gali skirtis priklausomai nuo poilsiui pasirinktos Graikijos salos + transporto išlaidos, kurios priklauso nuo atstumų. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.
  • Užsisakiusieji poilsį „Mitsis“ tinklo viešbučius Rodo saloje turės galimybę atlikti COVID-19 testą prieš grįžimą į Lietuvą atlikti COVID-19 PGR testą viešbučio teritorijoje tik už 25 EUR/asm.
  • Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis „Novaturo“ atstovo susitikimo metu.

   

  SAVIIZOLIACIJA*

  Nuo birželio 14 d. visiems iš Graikijos į Lietuvą atvykstantiems ar grįžtantiems Lietuvos piliečiams , turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (arba alternatyvą, t.y. persirgimą įrodantį dokumentą, arba skiepijimo dokumentus) izoliacija nebetaikoma.

  * Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:

       • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
        • vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą (bet vaikams nuo 7 m iki 16 m reikalinga izoliacija neturint neigiamo tyrimo atsakymo);
        • vaikams iki 7 metų izoliacija netaikoma;
        • vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.
       • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
        • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
        • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
        • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
       • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
        • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
        • pagal pilną skiepijimo schemą,
        • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

       • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
       • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
       • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
       • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

  Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.


  Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Novaturas nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Primygtinai rekomenduojame nuolatos sekti keliavimo informaciją, nes ji gali keistis. Turistas yra asmeniškai atsakingas už keliavimo reikalavimų išpildymą.


  Informacija keliaujantiems į Seišelius (atnaujinta 2021 06 18)

  Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Seišelius, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

  Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

  Prieš kelionę į Seišelius

  COVID-19 TYRIMAS

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami.

  COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti pateikta ši informacija:

  • asmens vardas ir pavardė,
  • paso numeris ir/arba asmens kodas,
  • tyrimo data ir laikas,
  • laboratorijos identifikavimo numeris ir kontaktinė informacija,
  • tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas.

  COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

  Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. COVID-19 tyrimą rekomenduojame atlikti „Antėja laboratorija“: užsisakydami „Novaturo“ kelionę ar skrydžio bilietus įsigykite papildomą paslaugą „COVID-19 tyrimas ir sertifikatas“ ir pasinaudokite specialiu pasiūlymu.

  DRAUDIMAS

  Į Seišelius vykstantiems turistams yra privaloma turėti galiojantį medicininių išlaidų draudimą visai viešnagės Seišeliuose trukmei. Rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų draudimą teiraukitės pas savo kelionių agentą.

  Seišelių vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais, ir nedengia jokių susijusių išlaidų (medicininių, apgyvendinimo, repatriacijos). Todėl kiekvienam turistui primygtinai rekomenduojame įsigyti ir draudimą, kuris padengtų apgyvendinimo ir grįžimo išlaidas COVID-19 ligos atveju.

  KELIONĖS SVEIKATOS FORMA

  Visiems į Seišelius vykstantiems asmenims, jau gavusiems COVID-19 tyrimo rezultatą ir įsigijusiems draudimą, prieš kelionę privaloma užpildyti Kelionės sveikatos formą (angl. Health Travel Authorisation), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Elektroninę formą reikia užpildyti https://seychelles.govtas.com/ kiekvienam keliautojui (už asmenis iki 18 m. formą pildo tėvai, globėjai arba kartu keliaujantys asmenys).

  Pildant Keliautojo sveikatos formą būtina:

  • pateikti kontaktinę ir asmens dokumento informaciją bei įkelti nuotrauką,
  • nurodyti skrydžio informaciją (skrydžio numerį, vietą lėktuve),
  • nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą (visi viešbučių Seišeliuose adresai pateikiami ČIA),
  • įkelti sertifikatą, patvirtinantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą,
  • pateikti debeto ar kredito mokėjimo kortelės informaciją,
  • sumokėti formos pateikimo mokestį (25 EUR/asm.; vaikams iki 12 m. – 5,4 EUR/asm.).

  SVARBU! Pildant formą būtina įsitikinti, kad visa įvesta informacija yra teisinga, nes po pateikimo jos ištaisyti nebus įmanoma. Tokiu atveju teks dar kartą pildyti formą ir sumokėti jos pateikimo mokestį. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

  Pateiktos formos peržiūrimos per 6 val. ar greičiau (jų statusą galima pasitikrinti https://seychelles.govtas.com/application-check), patvirtinimo atveju yra atsiunčiamas kodas.  Patvirtintą Kelionės sveikatos formą su kodu privaloma pateikti oro uoste registracijos į skrydį metu. Ji gali būti pateikiama atspausdinta, atsisiųsta į telefoną PDF formatu arba „Seychelles Travel Authorization” mobiliojoje programėlėje.

  Saugumas kelionės metu

  ATVYKIMO Į SEIŠELIUS TVARKA

  Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukę ir išlaikyti mažiausiai vieno metro atstumą tarp keliautojų ir oro uosto darbuotojų.

  Keliautojams gli būti matuojama kūno temperatūra ir tikrinama sveikata. Keliautojai, turintys kvėpavimo takų ligų, tokių kaip kosulys, sloga ar dusulys, simptomų, gali būti izoliuoti tyrimams. Jiems gali tekti pakartotinai atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu arba greitąjį antigeno testą oro uoste.

  Pervežimus į viešbučius vykdo sertifikuoti vežėjai, keliautojai viešuoju transportu naudotis negali.

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

  • Viešose vietose privaloma dėvėti veido kaukę ir naudoti rankų dezinfekavimo priemones.
  • Keliautojams leidžiama apsistoti tik sertifikuotuose viešbučiuose.
  • Keliautojams patariama laikytis higienos ir atstumo taisyklių, taip pat likti tik savo keliautojų rate, sumažinant kontaktą su kitais keliautojais.
  • Keliautojai turėtų kiek įmanoma vengti kontakto su vietiniais gyventojais, susibūrimų ir žmonių perpildytų vietų, tokių kaip turgūs.
  • Keliautojai, norintys vykti į ekskursijas ir pan., turėtų naudotis tik sertifikuotų paslaugų teikėjų paslaugomis.

  TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

  Į Seišelius vykstantiems turistams yra privaloma turėti galiojantį medicininių išlaidų draudimą visai viešnagės Seišeliuose trukmei. Papildomai kiekvienam turistui primygtinai rekomenduojame įsigyti ir draudimą, kuris padengtų apgyvendinimo ir grįžimo išlaidas COVID-19 ligos atveju.

  Keliautojai, kuriems pasireiškia simptomai, bus skubiai nukreipti į sveikatos priežiūros tarnybas. Jei bus nustatomas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas, keliautojas privalės izoliuotis iki pasveikimo šiomis sąlygomis:

  • jei tyrimo rezultatas yra teigiamas, bet nepasireiškia jokie COVID-19 ligos simptomai, keliautojai izoliuojami savo kambariuose, kol nuo izoliacijos juos atleis Visuomenės sveikatos tarnyba;
  • jei tyrimo rezultatas yra teigiamas ir pasireiškia COVID-19 ligos simptomai, Visuomenės sveikatos tarnybos reikalavimu keliautojai iki pasveikimo izoliuojami gydymo įstaigoje.

  Gydymo išlaidas ligoninėje ir apgyvendinimo viešbutyje išlaidas izoliacijos laikotarpiu (viršijančias planuojamų atostogų trukmę), dengia klientas asmeninėmis lėšomis arba jo įsigytas draudimas.

  Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą ir ieškos galimybių įsigijusiems keliones reguliariasiais skrydžiais arba tik skrydžio bilietus klientams po saviizoliacijos grįžti į Lietuvą kuo mažesniais kaštais ir/ar kuo patogesnėmis sąlygomis.

  Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Seišelius yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

  Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

  NVSC ANKETA

  Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

  COVID-19 TYRIMAS*

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ partnerių atstovai Seišeliuose.

  • Atstovai pageidaujantiems atlikti COVID-19 tyrimą padės jam užsiregistruoti: registracija tyrimui vykdoma susisiekus su Visuomenės sveikatos tarnyba el. paštu covid19test@health.gov.sc ar telefonu +248 4388410.
  • COVID-19 tyrimą PGR metodu galima atlikti valstybinėje ligoninėje ir privačiose klinikose. Tyrimo atlikti galima vykti viešbučio registratūroje iškviestu taksi arba užsisakius „Novaturo“ privatų pervežimą.
  • Už COVID-19 tyrimus mokama tiesiogiai ligoninei ar klinikai:
   • valstybinėje ligoninėje kaina asmeniui 2500 SCR, t.y. ~100 EUR; rezultatai gaunami per 48 val.;
   • privačiose klinikose kaina asmeniui 3500 SCR, t.y. ~165 EUR; rezultatai gaunami per 24 val.).
  • Asmenims vyresniems nei 65 m. ir jaunesniems nei 12 m. amžiaus COVID-19 tyrimas yra atliekamas nemokamai.
  • Tyrimo rezultatai atsiunčiami ištirtam asmeniui el. paštu.

  SAVIIZOLIACIJA*

  Nuo balandžio 26 d. visiems  iš Seišelių į Lietuvą atvykstantiems ar grįžtantiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija, kurios sąlygomis:

  • negalima išeiti pasivaikščioti į lauką;
  • negalima izoliuotis viename bute arba name kartu su nekeliavusiais šeimos nariais. Jei asmuo izoliuojasi su artimaisiais, tuomet izoliuotis tam pačiam laikui (nedarbingumas neišduodamas) reikia ir kartu gyvenantiems;
  • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.

  * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

  • tranzitu  per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • jaunesniems nei 16 metų amžiaus asmenims taikoma išimtis dėl COVID-19 tyrimo, tačiau izoliacija privaloma;
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
   • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
   • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
   • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
  • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
   • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
   • pagal pilną skiepijimo schemą,
   • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

  • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
  • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
  • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
  • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

  Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.


  Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Novaturas nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Primygtinai rekomenduojame nuolatos sekti keliavimo informaciją, nes ji gali keistis. Turistas yra asmeniškai atsakingas už keliavimo reikalavimų išpildymą.


  Informacija keliaujantiems į Turkiją (atnaujinta 2021 06 18)

  Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Turkiją, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

  Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

  Prieš kelionę į Turkiją

  KELEIVIO ATVYKIMO FORMA

  Nuo 2021 m. kovo 15 d. visiems į Turkiją keliaujantiems asmenims yra privaloma per paskutines 72 val. iki atvykimo į šalį užpildyti Keliautojo atvykimo formą (angl. Traveller Entry Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją.

  Elektroninę formą reikia užpildyti https://register.health.gov.tr/ kiekvienam keliautojui (įskaitant vaikus), ją užpildžius sugeneruojamas HES kodas. Formą reikia pateikti atspausdintą arba parodyti atsisiųstą telefone registracijos į skrydį metu.

  Pildant Keliautojo atvykimo formą būtina nurodyti miestą ir viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Miesto laukelyje turi būti įvesta ANTALYA, o visi viešbučių Turkijoje adresai pateikiami ČIA.

  Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

  COVID-19 TYRIMAS

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami.

  COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti pateikta ši informacija:

  • asmens vardas ir pavardė,
  • paso numeris ir/arba asmens kodas,
  • tyrimo data ir laikas,
  • oficialus laboratorijos pavadinimas ir kontaktinė informacija,
  • tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas (lotyniškais rašmenimis pažymėta „PCR“ ir neigiamas atsakymas („Negative“ arba „Not Detected“.).

  COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

  Išimtis dėl privalomo COVID-19 tyrimo taikoma:

  • vaikams iki 6 metų amžiaus,
  • pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepijimo praėjo ne mažiau 14 dienų iki kelionės pradžios ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus.
   • Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo (su antspaudu ir parašu) ar iš https://e-sveikata.lt (su elektroniniu parašu) anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).
   • Dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų).
   • Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemą viena iš šių vakcinų: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Novavax, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.
  • persirgusiems asmenims, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad keliautojas pasveiko nuo COVID 19 viruso, o jo buvusi liga buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo jo praėjo ne daugiau kaip 6 mėnesiai iki atvykimo į Turkiją. Reikalinga originali persirgimo pažyma iš gydytojo su antspaudu ir parašu arba iš https://e-sveikata.lt ištrauktas persirgimo dokumentas („Recovery certificate“). Jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas.
   • Persirgimo pažymoje turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta „PCR“ arba „RAT“ ir teigiamas atsakymas „Positive“.

  Keliautojai, negalintys pateikti vieno iš būtinų dokumentų (PGR ar RAT tyrimo sertifikato ar skiepijimo sertifikato, ar persirgimą įrodančių dokumentų) į lėktuvą nebus įleidžiami. Visi dokumentai turi būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas) anglų kalba.

  Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę ir specialų „Antėja laboratorija“ pasiūlymą rasite ČIA.

  DRAUDIMAS

  Vykstantiems į Turkiją būtinai rekomenduojame įsigyti Turkijos vyriausybės siūlomą COVID DRAUDIMĄ, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19.

  Atkreipiame dėmesį, kad neapsidraudusiems asmenims susirgus COVID-19 liga gydymo paslaugos teikiamos mokamai. Viešbučiai Turkijoje nėra įsipareigoti padengti apgyvendinimo išlaidų asmeniui, kuris dėl kelionės metu patvirtinto teigiamo COVID-19 rezultato turi viešbutyje izoliuotis ilgiau nei planuojamos atostogos.

  Rekomenduojama įsigyti šių rūšių draudimus:

  • Turistų apsaugos ir paramos draudimas (Tourist Protection and Support Insurance)
   Šis draudimas padengia apdraustojo gydymo ligoninėje išlaidas.
   Draudimas gali būti užsakomas 0-65 m. amžiaus asmenims ir galioja 30 d.
   Draudimo kaina nuo 15 EUR (priklausomai nuo pasirinktų sąlygų).
  • Apgyvendinimo paramos draudimas (Accommodation Support Insurance)
   Šis draudimas padengia apdraustojo apgyvendinimo pratęsimo išlaidas iki 100 EUR per dieną, maks. 15 dienų (iš viso 1500 EUR).
   Draudimas gali būti užsakomas 0-65 m. amžiaus asmenims ir galioja kelionės metu.
   Draudimo kaina nuo 43,50 EUR (priklausomai nuo pasirinktų sąlygų).

  Daugiau informacijos apie kiekvieną draudimo rūšį ir sąlygas galite rasti čia (anglų k.): https://tga.gov.tr/insurance/

  Draudimus galite užsakyti čia (anglų k.): https://www.covidinsurance4turkey.com/

  Šie draudimai nedengia apgyvendinimo išlaidų susirgusių keliautojų artimiesiems, taip pat keliautojų grąžinimo iš atostogų krypčių po saviizoliacijos išlaidų.

  Saugumas kelionės metu

  ATVYKIMO Į TURKIJĄ TVARKA

  Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukę. Keleiviams ir lankytojams, kurie nedėvės kaukės, bus draudžiama patekti į terminalą.

  Oro uostuose prieš pasų kontrolę kiekvienam asmeniui patikrinama temperatūra. Jei įtariama, kad keleivis turi COVID-19, keleiviui paskiriamas karantinas izoliuotoje oro uosto vietoje, kol atliekamas nemokamas COVID-19 testas. Testuojamam asmeniui be nustatytų neigiamų COVID-19 simptomų leidžiama išvykti iš oro uosto, laikantis nurodytų taisyklių. Testuojamas asmuo su sunkiais COVID-19 simptomais nuvežamas 2-iems valandoms į izoliacinę patalpą laukti PGR tyrimo rezultatų.

  Dėl koronaviruso mutacijų asmenys, prieš atvykstant į Turkiją, 10 dienų laikotarpyje lankęsi Pietų Afrikos Respublikoje, Brazilijoje ir Indijoje, turės laikytis privalomos izoliacijos pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką.

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

  • Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose viešose vietose ir saugaus atstumo laikymasis.
  • Turkijos piliečiams ir gyventojams taikoma komendanto valanda (darbo dienomis nuo 22:00 iki 5:00 ir savaitgalį nuo šeštadienio 22:00 iki pirmadienio 5:00). Turistams komendanto valanda netaikoma.
  • Visos maitinimo įstaigos (restoranai, kavinės, konditerijos, ir kt.) įsileis lankytojus, užtikrinant distanciją ir laikantis higienos reikalavimų, darbo valandos iki 21:00 visomis dienomis išskyrus sekmadienius.
  • Sporto salės, grožio centrai, pirtys, pramogų parkai, interneto kavinės, teatrai, kino teatrai, koncertų salės, kavinės ir barai dirbs kasdien išskyrus sekmadienius.

  TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

  Vykstantiems į Turkiją būtinai rekomenduojame įsigyti draudimą, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19. Daugiau informacijos apie Turkijos vyriausybės rekomenduojamus draudimus (anglų k.) rasite čia: https://www.covidinsurance4turkey.com/.

  Asmeniui susirgus besimptome ar lengva COVID-19 forma, kai nebūtinas gydymas ligoninėje, sudaromos sąlygos kelionės metu nemokamai karantinuotis viešbutyje, izoliacijai paskirtame kambaryje. Šiuos kambarius aptarnauja priskirtas viešbučio personalas, teikiamos valymo paslaugos, pristatomas maistai ir gėrimai.

  Kai kurie viešbučiai papildomai rūpinasi keliautojais ir tuo atveju, kai dėl teigiamo COVID-19 tyrimo ir privalomos izoliacijos jie negali išvykti pasibaigus numatytam atostogų laikui. Priklausomai nuo užimtumo, apgyvendinimą karantino metu jie suteikia nemokamai. Šių viešbučių sąrašą rasite ČIA.

  Atkreipiame dėmesį, kad viešbučių sprendimas padengti apgyvendinimo išlaidas asmeniui, kuriam dėl teigiamo COVID-19 rezultato tektų viešbutyje izoliuotis ilgiau nei planuojamos atostogos, priklauso nuo viešbučių politikos ir gali keistis be išankstinio pranešimo.

  Tuo atveju, jei pilną kelionės paketą įsigijusiam keliautojui dėl teigiamo COVID-19 ir privalomos izoliacijos užsisakytas viešbutis negalės užtikrinti nemokamo apgyvendinimo, keliautoju pasirūpins NOVATURAS ir suteiks keliautojui apgyvendinimą su maitinimu izoliacijos laikotarpiu nemokamai. Apgyvendinimui izoliacijos metu pasiūlytas viešbutis, kategorija ar maitinimo tipas gali skirtis nuo keliautojo originaliai užsisakytų savo atostogoms. Ši sąlyga galioja 2021 m. gegužės ir birželio išvykimams.

  Asmeniui patvirtinus teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, kai yra reikalingas gydymas ligoninėje, gydymo ir susijusias išlaidas dengia keliautojas asmeninėmis lėšomis arba jo įsigytas draudimas.

  Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

    • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
    • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
    • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos. 

  Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Turkiją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

  Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

  NVSC ANKETA

  Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

  COVID-19 TYRIMAS*

  <

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Turkijoje susitikimo metu.

    • Atstovai poilsiautojų patogumui suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina 30 EUR/asm.
    • Atstovai pageidaujantiems atlikti tyrimą savarankiškai padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją, pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.
    • Poilsiaujantiems Alanijos viešbučiuose taip pat yra galimybė patogiai savarankiškai atlikti testą Alanijos centre esančiose laboratorijose. Testavimo mašinos surenka mėginius ir siunčia į Antalijos laboratoriją 4 kartus per dieną. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 12-24 val. Tyrimo kaina ~25 EUR/asm. + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų).

  SAVIIZOLIACIJA*

  Nuo gegužės 17 d. visiems iš Turkijos į Lietuvą atvykstantiems ar grįžtantiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

  Izoliacijos sąlygos:

  • galima pasivaikščioti lauke, bet nenutolti toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos ir privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose;
  • gyvenant su kitais asmenimis reikia izoliuotis atskirame kambaryje, tačiau kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia;
  • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.

  * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
   • vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą (bet vaikams nuo 7 m iki 16 m reikalinga izoliacija neturint neigiamo tyrimo atsakymo);
   • vaikams iki 7 metų izoliacija netaikoma;
   • vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
   • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
   • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
   • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
  • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
   • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
   • pagal pilną skiepijimo schemą,
   • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

  • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
  • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
  • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
  • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

  Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.


  Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Novaturas nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Primygtinai rekomenduojame nuolatos sekti keliavimo informaciją, nes ji gali keistis. Turistas yra asmeniškai atsakingas už keliavimo reikalavimų išpildymą.


  Informacija keliaujantiems į Egiptą (atnaujinta 2021 06 18)

  Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Egiptą, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

  Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

  Prieš kelionę į Egiptą

  VISUOMENĖS SVEIKATOS FORMA

  Visiems į Egiptą keliaujantiems turistams (įskaitant vaikus), yra privaloma iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

  Užpildytą formą privaloma pateikti atvykimo oro uoste Egipte, todėl rekomenduojame ją atsispausdinti ir užpildyti iš anksto. Formą galite atsisiųsti ČIA.

  Pildant sveikatos formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau pakanka įvardinti užsisakyto viešbučio pavadinimą ir kurortą.

  COVID-19 TYRIMAS

  Visiems į Egiptą vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą.

  72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

  COVID-19 tyrimo sertifikatas privalo atitikti visus šiuos reikalavimus:

  • Išduotas anglų arba arabų kalba ir ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Egiptą.
  • Sertifikatas turi būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas).
  • Sertifikatas negali būti išrašytas ranka (ranka parengtas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
  • Ant sertifikato turi būti aiškiai matomas jį išdavusios laboratorijos antspaudas ir gydytojo parašas ARBA vandenženklis arba QR kodas, kuris rodo testo rezultatus oficialiame laboratorijos interneto puslapyje.
  • Parašas ant sertifikato turi būti originalus (elektroniniu parašu pasirašytas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
  • Sertifikate nurodyta klientų informacija turi būti aiški ir teisinga.

  Keliautojams, kurių turimas COVID-19 tyrimo sertifikatas neatitinka visų būtinų reikalavimų, bus privaloma papildomai atlikti testą laboratorijoje oro uoste už 30 USD/asm. (arba atitinkamą sumą kitomis valiutomis). Testo rezultatų 2-3 dienas būtina laukti izoliuojantis viešbučio kambaryje.

  COVID-19 tyrimą rekomenduojame atlikti „Antėja laboratorija“: užsisakydami „Novaturo“ kelionę ar skrydžio bilietus įsigykite papildomą paslaugą „COVID-19 tyrimas ir sertifikatas“ ir pasinaudokite specialiu pasiūlymu.

  Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

  COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

  DRAUDIMAS

  Vykstantiems į Egiptą būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų draudimą teiraukitės pas savo kelionių agentą. 

  Saugumas kelionės metu

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

  Privalomas veido kaukės dėvėjimas viešajame transporte ir visose uždarose erdvėse (viešbučių vidaus erdvėse, parduotuvėse ir t.t.). Atvirose erdvėse (gatvėse, paplūdimiuose, viešbučių teritorijose) veido kaukės dėvėjimas neprivalomas. Visuomet būtina laikytis saugaus atstumo.

  Viešbutyje

  • Kiekvieną kartą įeinant į viešbutį svečiams bus tikrinama temperatūra.
  • Bagažas prieš įsiregistruojant dezinfekuojamas.
  • Ant grindų išdėstyti ženklai nurodo būtiną išlaikyti fizinį atstumą.
  • Skatinamas elektroninis atsiskaitymas.
  • Maksimalus apgyvendinimas kambaryje galimas 2 suaugusiems ir 2 vaikams (iki 12 m. amžiaus).

  Restoranai (įskaitant viešbučiuose)

  • Eilių prie restoranų mažinimo tikslu gali būti vykdomos išankstinės registracijos (telefonu ar el. priemonėmis).
  • Kiekvieną kartą įeinant į restoraną svečiams bus tikrinama temperatūra.
  • Skatinamas elektroninis atsiskaitymas.
  • Pasirinktas maistas patiekiamas laikantis saugaus atstumo („served buffet“), savarankiškai to daryti neleidžiama.
  • Tarp stalų turi būti išlaikomas 2 m atstumas, tarp asmenų prie vieno stalo bent 1 m atstumas, daugiausia 6 asmenys prie vieno stalo.
  • Rekomenduojamas vienkartinių stalo įrankių naudojimas (kiek įmanoma).
  • Renginiai ir kaljano rūkymas restoranuose draudžiami.

  Viešbučių baseinai ir paplūdimiai

  • Baseinais ir paplūdimiais naudotis galima, tarp gultų turi būti išlaikomas 2 m atstumas.
  • Paplūdimio ir baseino rankšluosčiai pristatomi į kambarius.
  • Pramoginės veiklos pasiūla paplūdimiuose ir prie baseinų yra sumažinta.

  Sporto ir sveikatingumo klubai

  • Galima naudotis sūkurine vonia, sauna ir masažo paslaugomis.
  • Naudojimasis garinėmis pirtimis ir dušu sporto ir sveikatingumo klubuose draudžiamas.

  Šventės ir renginiai

  • Vakarėliai, socialiniai susibūrimai ir renginiai leidžiami atvirose viešbučių erdvėse, talpinant ne daugiau kaip 300 žmonių ir laikantis visų atsargumo priemonių, susijusių su higienos saugumu.
  • Susitikimai uždarose erdvėse ir konferencijos leidžiami, jei juose dalyvauja 50% salėje talpinamų asmenų ir ne daugiau kaip 150 dalyvių.

  Aktyvi ir pramoginė veikla

  • Išvykose ir įvairiose veiklose gali dalyvauti tik 50% bendro galimo dalyvių skaičiaus.
  • Gali būti tikrinama dalyvių temperatūra.
  • Privalomas veido kaukės dėvėjimas ir saugaus atstumo laikymasis.

  TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

  Vykstantiems į Egiptą būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų draudimą teiraukitės pas savo kelionių agentą.

  Egipto vyriausybė yra įsipareigojusi karantino metu padengti turistų apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas (užsakytame arba kitame paskirtame viešbutyje), o esant poreikiui ir gydymą valstybinėse ligoninėse iki pasveikimo. Kartu keliaujantys asmenys nemokamai ištiriami dėl COVID-19 ir, neigiamo testo atveju, gali tęsti atostogas arba išvykti į Lietuvą.

  Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

  • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
  • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
  • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

  Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Egiptą yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

  Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

  NVSC ANKETA

  Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

  COVID-19 TYRIMAS*

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Egipte susitikimo metu.

  • Atstovai poilsiautojų patogumui suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Tyrimo rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina Hurgados kurortuose 30 EUR/asm., Šarm aš Šeicho kurortuose - 45 EUR/asm.
  • Atstovai pageidaujantiems atlikti tyrimą savarankiškai padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją, pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį. Tyrimo rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo kaina ~30 USD/asm. + pervežimo kaina į abi puses ~15-25 USD/asm. (kainos priklauso nuo atstumų ir bus patikslintos „Novaturo“ atstovo susitikimo metu).

  SAVIIZOLIACIJA*

  Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

  * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • jaunesniems nei 16 metų amžiaus asmenims taikoma išimtis dėl COVID-19 tyrimo, tačiau izoliacija privaloma;
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
   • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
   • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
   • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
  • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
   • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
   • pagal pilną skiepijimo schemą,
   • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

  • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
  • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
  • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
  • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

  Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.


  Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Novaturas nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Primygtinai rekomenduojame nuolatos sekti keliavimo informaciją, nes ji gali keistis. Turistas yra asmeniškai atsakingas už keliavimo reikalavimų išpildymą.


  Informacija keliaujantiems į Maldyvus (atnaujinta 2021 06 18)

  Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Maldyvus, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

  Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

  Prieš kelionę į Maldyvus

  APGYVENDINIMO REZERVACIJOS DOKUMENTAS

  Turistai, atvykdami į Maldyvus, privalo su savimi turėti atspausdintą apgyvendinimo rezervaciją įrodantį dokumentą (Vaučerį). Be jo, kaip ir be kitų reikalaujamų dokumentų, turistai nebus įleidžiami į šalį.

  COVID-19 TYRIMAS

  Visiems į Maldyvus vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo vienerių metų) ne anksčiau nei likus 96 val. iki išvykimo iš Lietuvos yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti originalas, popierinės formos, anglų kalba.

  96 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami.

  COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti nurodyta:

  • Teisingi asmens vardas ir pavardė (sutapti su nurodytais pase),
  • Sertifikatą išdavusios laboratorijos pavadinimas ir adresas,
  • Atlikto tyrimo tipas įvardintas kaip PGR metodas,
  • Mėginio paėmimo data ir laikas,
  • Tyrimo rezultatas.

  COVID-19 tyrimą rekomenduojame atlikti „Antėja laboratorija“: užsisakydami „Novaturo“ kelionę ar skrydžio bilietus įsigykite papildomą paslaugą „COVID-19 tyrimas ir sertifikatas“ ir pasinaudokite specialiu pasiūlymu.

  Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

  COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

  KELIAUTOJO SVEIKATOS DEKLARACIJA

  Visiems turistams, keliaujantiems į Maldyvus, yra privaloma ne anksčiau nei likus 24 val. iki atvykimo į šalį užpildyti internetinę Keliautojo sveikatos deklaraciją (angl. Traveller Health Declaration). Formą užpildyti galite čia: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create

  Pildant Keliautojo sveikatos deklaraciją yra būtina:

  • įkelti asmens nuotrauką, kuri gali būti padaroma išmaniuoju telefonu, tačiau turi atitikti paso nuotraukai keliamus reikalavimus;
  • įkelti atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą patvirtinantį dokumentą;
  • nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Visą viešbučių Maldyvuose sąrašą su adresais rasite ČIA.

  DRAUDIMAS

  Maldyvų vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais. Rekomenduojama iš anksto įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas. Atvykus į Maldyvus galimybės įsigyti šį draudimą jau nebus. Draudimą galima užsisakyti internetu https://myallied.mv/type/inbound-allied/new

  Draudimo kaina: 25-45 USD/asm.

  Draudimo užsakymo laikas: ne vėliau kaip 24 val. iki kelionės pradžios.

  Pagrindinės draudžiamosios rizikos, įskaitant kilusias dėl COVID-19:

  • Izoliavimosi įstaigos išlaidos: 75-150 USD/dienai (daugiausia 14 dienų)
  • Skubi medicinos pagalba: 2000–3000 USD
  • Neatidėliotinos medicinos išlaidos: 75 000–100 000 USD
  • Palaikų repatrijavimas: 20 000 USD

  Saugumas kelionės metu

  ATVYKIMO Į MALDYVUS TVARKA

  Atvykus į Maldyvus, oro uoste Jums gali būti matuojama temperatūra bei atliktas COVID-19 testas. Testo rezultatų būtina laukti izoliuojantis viešbutyje.

  Atvykus į Maldyvus, rekomenduojama savo mobiliajame telefone įsidiegti „TraceEkee“ programėlę https://trace.hpa.gov.mv/index.html?lang=en 

  Turistams neleidžiama vykti į kitas Maldyvų salas ir sostinę Malę. Keliavimui tarp salų yra būtinas Turizmo ministerijos patvirtinimas, dėl kurio reikia kreiptis el. paštu splitstays@tourism.gov.mv 

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

  Atkreipiame dėmesį, kad prieš išvykstant iš viešbučių, kurie Maldyvuose turi oficialų svečių namų (angl. guesthouse) statusą, yra privaloma ne anksčiau nei likus 72 val. iki išvykimo iš Maldyvų atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu. Tyrimo kaina yra 100-200 USD/asm. Informacijos apie konkretaus viešbučio statusą ieškokite viešbučio aprašyme.

  TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

  Vykstantiems į Maldyvus būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas. Daugiau informacijos apie draudimo sąlygas anglų kalba rasite https://myallied.mv/type/inbound-allied/new.

  Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą ir ieškos galimybių įsigijusiems keliones reguliariasiais skrydžiais arba tik skrydžio bilietus klientams po saviizoliacijos grįžti į Lietuvą kuo mažesniais kaštais ir/ar kuo patogesnėmis sąlygomis.

  Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Maldyvus yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

  Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

  NVSC ANKETA

  Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

  COVID-19 TYRIMAS*

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ partnerių viešbučių atstovai Maldyvuose.

  • Poilsiautojų patogumui į didžiąją viešbučių dalį bus suorganizuotas laboratorijos atstovo atvykimas, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina 100-120 USD/asm.
  • Poilsiautojai, į kurių viešbučius laboratorijos atstovui nebus galimybės atvykti, bus atstovų nukreipiami į artimiausią kliniką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo kaina 85 USD/asm. + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų).

  SAVIIZOLIACIJA*

  Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

  * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • jaunesniems nei 16 metų amžiaus asmenims taikoma išimtis dėl COVID-19 tyrimo, tačiau izoliacija privaloma;
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
   • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
   • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
   • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
  • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
   • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
   • pagal pilną skiepijimo schemą,
   • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

  • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
  • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
  • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
  • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

  Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

  <

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.


  Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Novaturas nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Primygtinai rekomenduojame nuolatos sekti keliavimo informaciją, nes ji gali keistis. Turistas yra asmeniškai atsakingas už keliavimo reikalavimų išpildymą.


  Informacija keliaujantiems į JAE (atnaujinta 2021 06 18)

  Prieš kelionę į Jungtinius Arabų Emyratus

  APGYVENDINIMO REZERVACIJOS DOKUMENTAS IR ATGALINIS BILIETAS

  Turistai, atvykdami į Jungtinius Arabų Emyratus privalo su savimi turėti atspausdintą apgyvendinimo rezervaciją įrodantį dokumentą (vaučerį) bei atgalinį skrydį įrodantį dokumentą.

  SVEIKATOS DEKLARACIJOS FORMA

  Visiems turistams, keliaujantiems į Jungtinius Arabų Emyratus, reikės užpildyti Sveikatos deklaraciją formą (angl. Health Declaration Form), kurią rekomenduojame atsispausdinti ir užsipildyti iš anksto arba užpildysite atvykus.

  Formą atsisiųsti galite čia: https://c.ekstatic.net/ecl/documents/dubai-health-declaration-form.pdf 

  Pildant sveikatos deklaracijos formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau užteks nurodyti tik viešbučio pavadinimą, pilno adreso nėra būtina nurodyti.

  ĮSIPAREIGOJIMO FORMA

  Visiems turistams, keliaujantiems į Jungtinius Arabų Emyratus, reikės užpildyti Karantino įsipareigojimo formą (angl. Quarantine Undertaking Form), kurią rekomenduojame atsispausdinti ir užsipildyti iš anksto arba užpildysite atvykus.

  Formą atsisiųsti galite čia: https://c.ekstatic.net/ecl/documents/dubai-arrivals-quarantine-procedure-declaration-form-july.pdf

  COVID-19 TYRIMAS

  Visiems į Jungtinius Arabų Emyratus vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į JAE (būtina įvertinti galimą laiko skirtumą ir skrydžio trukmę) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti originalas, popierinės formos ir tik anglų arba arabų kalba.

  72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami.

  COVID-19 tyrimą rekomenduojame atlikti „Antėja laboratorija“: užsisakydami „Novaturo“ kelionę ar skrydžio bilietus įsigykite papildomą paslaugą „COVID-19 tyrimas ir sertifikatas“ ir pasinaudokite specialiu pasiūlymu.

  Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

  COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

  DRAUDIMAS

  Jungtinių Arabų Emyratų vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais. Dėl to turistas privalo turėti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas. Šį draudimą galite užsisakyti pas mus.

  Šį draudimą galite užsakyti pas mus už 28 Eur/asm. ne vėliau kaip 7 dienos iki kelionės pradžios. Norint užsisakyti draudimą reikia pateikti paso kopiją.

  Šis draudimas gali būti užsakomas 3 mėn.-69 m. amžiaus asmenims ir galioja tik JAE teritorijoje, t. y. neapima iki atvykimo į JAE ar po išvykimo iš JAE kilusių rizikų padengimo.

  Pagrindinės draudžiamosios rizikos, įskaitant kilusias dėl COVID-19:

  • Skubios medicinos pagalbos ir susijusios išlaidos: iki 150000 AED
  • Skubi medicininė evakuacija: 7500 AED
  • Apgyvendinimo išlaidos, jei patvirtinamas COVID-19: iki 350 AED/dienai/asm. (maks. 14 dienų)
  • Palaikų repatrijavimas: 10000 AED
  • Kelionės dokumentų praradimas: 500 AED

  Daugiau informacijos apie draudimo sąlygas anglų kalba rasite ČIA.

  Saugumas kelionės metu

  ATVYKIMO Į JAE TVARKA

  Atvykus į Jungtinius Arabų Emyratus Jums reikės pateikti:

  • užpildytą Sveikatos deklaracijos formą,
  • užpildytą Karantino įsipareigojimo formą,
  • neigiamo COVID-19 PGR tyrimo rezultato sertifikatą,
  • apgyvendinimo rezervacijos dokumentą,
  • atgalinį skrydžio bilietą,
  • medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas.

  Atvykus į Dabajų, oro uoste Jums gali būti atliktas COVID-19 testas. Testo rezultatų būtina laukti izoliuojantis viešbutyje.

  Atvykus į Dubajų, privaloma savo mobiliajame telefone įsidiegti „COVID19 – DXB“ programėlę - App iOS, Android.

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

  • Viešbučiuose apgyvendinimas neturi viršyti 70 % galimos apimties.
  • Asmenų skaičius prie viešbučių baseinų ir privačiuose paplūdimiuose neturi viršyti 70 % viso galimo asmenų skaičiaus.
  • Sporto, pramoginiuose bei uždarose erdvėse organizuojamuose sėdimuose renginiuose lankytojų skaičius neturi viršyti 50 %, o prekybos centruose – 70 % viso galimo lankytojų skaičiaus.
  • Maitinimo įstaigos gali veikti iki 1:00 val. nakties, paskutinis užsakymas gali būti priimamas iki 24:00.
  • Negalimas muzikos leidimas restoranuose, prie baseinų ir paplūdimiuose.
  • Šiuo laikotarpiu neveiks barai ir aludės.

  TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

  Visi į JAE atvykstantys turistai privalo turėti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas. Daugiau informacijos apie draudimo sąlygas anglų kalba rasite ČIA.

  Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą ir ieškos galimybių įsigijusiems keliones reguliariasiais skrydžiais arba tik skrydžio bilietus klientams po saviizoliacijos grįžti į Lietuvą kuo mažesniais kaštais ir/ar kuo patogesnėmis sąlygomis.

  Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Jungtinius Arabų Emyratus yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

  Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

  NVSC ANKETA

  Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

  COVID-19 TYRIMAS*

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ partnerių atstovai JAE susitikimo metu.

  • Poilsiaujantiems Dubajaus viešbučiuose pageidaujant bus organizuojamas laboratorijos atstovo atvykimas į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per ~24 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina 65 USD/asm.
  • Pageidaujantys atlikti tyrimą savarankiškai Dubajuje galės tai padaryti šiose laboratorijose. Tyrimo kainos yra apie 30-60 EUR/asm. (priklauso nuo pasirinktos laboratorijos) + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų).
  • Poilsiaujančius kitų emyratų viešbučiuose atstovai nukreips į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Dėl tyrimo kainos teirautis „Novaturo“ atstovo susitikimo metu.

  SAVIIZOLIACIJA*

  Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

  * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • jaunesniems nei 16 metų amžiaus asmenims taikoma išimtis dėl COVID-19 tyrimo, tačiau izoliacija privaloma;
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
   • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
   • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
   • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
  • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
   • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
   • pagal pilną skiepijimo schemą,
   • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

  • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
  • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
  • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
  • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

  Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.


  Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Novaturas nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Primygtinai rekomenduojame nuolatos sekti keliavimo informaciją, nes ji gali keistis. Turistas yra asmeniškai atsakingas už keliavimo reikalavimų išpildymą.


  Informacija keliaujantiems į Tenerifę (atnaujinta 2021 06 18)

  Prieš kelionę į Tenerifę

  VISUOMENĖS SVEIKATOS FORMA

  Visiems turistams, keliaujantiems į Tenerifę, yra privaloma per paskutines 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Form). Formą pasirinktinai galima pildyti vienam asmeniui (Individual FCS Form) arba keliems kartu keliaujantiems asmenims (Family/Group FCS Form).

  Forma pildoma internetinėje svetainėje https://www.spth.gob.es/  arba SpTH mobiliojoje programėlėje susikuriant asmeninę paskyrą ir pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją.

  Atkreipiame dėmesį, kad pildant formą yra prašoma nurodyti keleiviui priskirtą vietą lėktuve. Rekomenduojame iš anksto užsiregistruoti skrydžiui internetu ir sužinoti tikslią priskirtą sėdėjimo vietą (daugiau informacijos rasite ČIA) arba nurodyti formoje 99L vietą, o sužinojus konkrečią vietą atnaujinti informaciją formoje. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

  Sėkmingai užpildžius sveikatos formą keliautojui priskiriamas QR kodas, kurį prie atvykimo vartų bus privaloma pateikti atspausdintą arba parodyti mobiliajame telefone ar SpTH mobiliojoje programėlėje. Net pildant vieną formą keliems asmenims, QR kodas sugeneruojamas kiekvienam keliautojui. Po informacijos atnaujinimo formoje (jeigu tikslinama vieta lėktuve ar kt.), netrukus sugeneruojamas naujas QR kodas.

  Pildant sveikatos formą būtina nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Visi viešbučių Tenerifėje adresai pateikiami ČIA.

  COVID-19 TYRIMAS

  Visiems į Tenerifę vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Tenerifę (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami.

  COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti originalas, popierinės arba elektroninės formos, anglų arba ispanų kalba. Jame privalo būti pateikta ši informacija:

  • asmens vardas ir pavardė,
  • paso numeris ir/arba asmens kodas,
  • tyrimo data ir laikas,
  • oficialus laboratorijos pavadinimas, adresas ir kontaktinė informacija,
  • tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas.

  COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą (pasą/asmens tapatybės kortelę), kurį naudojote pildydami visuomenės sveikatos formą (FCS) – duomenys QR kode ir tyrimo rezultatus patvirtinančiame sertifikate privalo sutapti. Į kelionę taip pat būtina vykti su šiuo asmens dokumentu.

  Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę ir specialų „Antėja laboratorija“ pasiūlymą rasite ČIA.

  Saugumas kelionės metu

  ATVYKIMO Į TENERIFĘ TVARKA

  Atvykus į Tenerifę reikės praeiti sanitarinę kontrolę. Tam reikės pateikti priskirtą QR kodą, neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikatą, ir praeiti sveikatos patikrą, kur bus vertinama ar keleivis neturi matomų simptomų ir matuojama temperatūra.

  Neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikatą reikės pateikti ir įsikeliant į turistinio apgyvendinimo įstaigas Kanarų salose.

  Privaloma savo mobiliajame telefone įsidiegti „Radar COVID“ programėlę, kuri informuoja esant galimam kontaktui su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu, atsižvelgiant į buvimo vietą.

  Veido kaukę privaloma dėvėti visose viešose erdvėse.

  Kanarų salų vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis visais keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais. Vyriausybė padengs apgyvendinimo ir medicinines išlaidas.

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ 

  • Ribojamas žmonių judėjimas nuo 22:00 iki 6:00.
  • Viešoje ir privačioje erdvėje galima būriuotis ne didesnei nei 4 asmenų grupei, išskyrus kartu gyvenančius asmenis. Jei grupę sudaro tiek kartu gyvenantys, tiek kartu negyvenantys asmenys, jų skaičius negali viršyti 4 asmenų.
  • Maitinimo įstaigos gali veikti iki 22:00 val., tarp atskirų staliukų turi būti išlaikytas 2 metrų atstumas.
  • Maitinimo įstaigose prie vieno staliuko gali sėdėti ne daugiau nei 4 asmenys.
  • Sporto užsiėmimuose uždarose ir atvirose erdvėse, centruose, kur neįmanoma nuolat išlaikyti 2 metrų atstumą, gali dalyvauti ne daugiau nei 4 asmenys, įskaitant instruktorių.
  • Masiniai renginiai – festivaliai, šokiai po atviru dangumi, paradai, renginiai, kurių metu negalima tinkamai kontroliuoti dalyvių skaičiaus ir užtikrinti saugaus atstumo, negali būti rengiami.
  • Rekomenduojama vengti nebūtinų kelionių viešuoju transportu ar naudotis viešuoju transportu piko metu.
  • Nuo 2021 03 31 visiems asmenims nuo 6 metų amžiaus privaloma dėvėti veido kaukę visose viešose erdvėse, nepriklausomai nuo išlaikomo saugaus atstumo (įskaitant paplūdimyje, prie baseino ir pan.). Išimtis taikoma tik užsiimantiems individualiu sportu lauke ar turintiems sveikatos sutrikimų.

  TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

  Vykstantiems į Tenerifę būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų draudimą teiraukitės pas savo kelionių agentą.

  Kanarų salų vyriausybė rūpinasi COVID-19 draudimo neturinčiais turistais, kompensuoja jų gydymo išlaidas bei susirgusių ir kartu keliaujančių artimųjų apgyvendinimo (daugiausia 15 n.) išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į Tenerifę turistiniais tikslais ne ilgesniam nei 30 d. laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose.

  Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

  • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
  • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
  • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

  Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Ispaniją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

  Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

  NVSC ANKETA

  Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

  COVID-19 TYRIMAS*

  Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

  Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Tenerifėje susitikimo metu.

  • Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. PGR tyrimo kaina ~99 EUR/asm. / antigenų testo kaina ~30 EUR/asm. + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų). Tyrimo rezultatai gaunami per ~24 val.
  • Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis „Novaturo“ atstovo susitikimo metu.

  SAVIIZOLIACIJA*

  Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

  * REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • jaunesniems nei 16 metų amžiaus asmenims taikoma išimtis dėl COVID-19 tyrimo, tačiau izoliacija privaloma;
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai
   • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir
   • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą),
   • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (arba Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).
  • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai
   • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
   • pagal pilną skiepijimo schemą,
   • o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas arba Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Skirtingi vakcinų gamintojai nurodo skirtingas skiepijimo schemas:

  • Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 paroms po antros dozės.
  • Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
  • Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po skiepo.
  • Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.

  Pažymėtina, jog izoliacijos išimtis grįžusiems/atvykusiems iš užsienio yra taikoma tik tuomet, kai asmuo yra visiškai paskiepytas pagal patvirtintą vakcinos schemą. Apie tai, jog asmuo yra paskiepytas ir jam yra taikoma izoliacijos išimtis BŪTINA pažymėti pildant keliautojo anketą NVSC.

  Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu PGR arba ne seniau nei 48 val. RAT iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą.


  Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Novaturas nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Primygtinai rekomenduojame nuolatos sekti keliavimo informaciją, nes ji gali keistis. Turistas yra asmeniškai atsakingas už keliavimo reikalavimų išpildymą.


  Informacija dėl COVID-19 testo prieš kelionę

  COVID-19 TYRIMO POREIKIS

  Turistams, vykstantiems į užsienio šalis, pagal priimančioje šalyje galiojančią tvarką, gali būti privaloma iki kelionės pradžios atlikti COVID – 19 (KORONAVIRUSO) TYRIMĄ ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą.

  Esant poreikiui atlikti COVID – 19 (koronaviruso) tyrimą, yra svarbu laikytis priimančios šalies nustatytų reikalavimų dėl tyrimo atlikimo laiko (dažniausiai tam tikro valandų skaičiaus iki atvykimo į šalį) ir rezultatus įrodančio dokumento formos (dažniausiai reikalaujama sertifikato anglų kalba). Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

  COVID-19 TYRIMO ATLIKIMO LAIKAS

  Kuomet galioja reikalavimas COVID-19 tyrimą atlikti ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio, vėliausias tyrimo atlikimo laikas, kad būtų spėta prieš kelionę išduoti sertifikatą:

  • kai skrydis trečiadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas pirmadienį, sertifikatas bus išduotas antradienį.
  • kai skrydis ketvirtadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas antradienį, sertifikatas bus išduotas trečiadienį.
  • kai skrydis penktadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas trečiadienį, sertifikatas bus išduotas ketvirtadienį.
  • kai skrydis šeštadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas ketvirtadienį, sertifikatas bus išduotas penktadienį.
  • kai skrydis sekmadienį: o Vilniuje ir Kaune, kur laboratorijos dirba ir šeštadieniais, vėliausiai tyrimas gali būti atliktas penktadienį, sertifikatas bus išduotas šeštadienį. o kituose miestuose vėliausiai tyrimas gali būti atliktas ketvirtadienį, sertifikatas bus išduotas penktadienį (išimtiniais atvejais tyrimą galima atlikti penktadienį ryte, o sertifikatą gauti penktadienį vakare).

  REGISTRACIJA COVID-19 TYRIMUI

  Įprastai COVID–19 tyrimas atliekamas tik klientams iš anksto užsiregistravus telefonu, tyrimui registruojama eilės tvarka.

  Esant dideliam besiregistruojančių tyrimui asmenų skaičiui, tyrimas gali būti paskirtas tik po kelių dienų. Todėl labai SVARBU registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Mūsų klientų patogumui bendradarbiaujame su UAB „Medicina Practica“, rekomenduojame kreipiantis dėl tyrimo prisistatyti NOVATURO klientais ir nurodyti savo skrydžio datą.

  COVID-19 TYRIMO INFORMACIJA

  COVID-19 tyrimo nustatymas vyksta PGR metodu, kuomet tiriamoji medžiaga paimama iš abiejų nosies ertmių bei nuo tonzilių ir minkštojo gomurio.

  UAB „Medicina Practica“ laboratorijose šio tyrimo kaina 75 EUR + sertifikato kaina 5 EUR. Atsiskaitymas už tyrimą atliekamas atvykus į laboratoriją, jis galimas tik banko kortele.

  SVARBU:

  ·         Atvykdamas atlikti tyrimą, klientas privalo turėti būtent tą asmens dokumentą, su kuriuo jis vyks į kelionę.

  ·         Sertifikatas gali būti išduodamas lietuvių, rusų ir anglų kalbomis, mūsų klientams reikia pasirinkti sertifikatą anglų kalba.

  Daugiau infomacijos apie COVID-19 tyrimą rasite čia: https://medicinapractica.lt/svarbi-informacija-koronaviruso/

  Informacija keliaujantiems per Estiją

  • Asmenims, keliaujantiems iš Lietuvos per Estiją tranzitu į kitas šalis, judėjimo laisvės apribojimai ir reikalavimai 10 dienų izoliuotis ar atlikti COVID-19 testą nėra taikomi, kai jiems nepasireiškia jokie COVID-19 ligos simptomai bei į Estiją jie atvyksta tiesiogiai iš Lietuvos, Latvijos ar Suomijos teritorijos.
  • Talino oro uoste atsitiktine tvarka pasirinktiems keleiviams gali būti tikrinama temperatūra ir atliekami COVID-19 testai. Informaciją apie saugumo reikalavimus oro uoste galite rasti čia: https://www.tallinn-airport.ee/en/passengers/covid-19-faq/
  • Daugiau informacijos galite rasti Estijos Užsienio reikalų ministerijos https://vm.ee/en/information-countries-and-quarantine-requirements-passengers ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos https://keliauk.urm.lt/keliones-rekomendacijos/estija interneto puslapiuose.
  • Keliaujantiems iki Estijos per Latviją tranzitu bei pavežantiems ar vykstantiems pasiimti tranzitu per Latviją keliaujančių asmenų į/iš oro uostų ar uostų izoliuotis Latvijoje ar turėti atliktą testą neprivaloma. Vidinės Europos Sąjungos sienos Latvijoje su Lietuva ir Estija yra atviros. Daugiau informacijos galite rasti čia: https://lv.mfa.lt/lv/lt/news
  • Visi keliaujantys „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais iš Estijos (Talino oro uosto) su skrydžių bendrove „Smartlynx Airlines“, privalo užpildyti formą, pateikdami joje informaciją apie savo sveikatos būklę (Questionnaire of Health status). Formą galite rasti čia https://bit.ly/2CECRAv (EN). Formą reikia atsispausdinti ir užpildyti 2 egzemplioriais bei saugoti iki kelionės pabaigos, nes ją gali paprašyti pateikti tiek Talino oro uoste, tiek atvykus į paskirties oro uostą. Neužpildžiusiems formos iš anksto, ji bus pateikiama Talino oro uoste pildymui prieš skrydį.
  • Prieš kelionę būtina susipažinti ir jos metu vadovautis saugumo reikalavimais, galiojančiais oro uoste ir skrydžio metu. Ši informacija pateikiama „Smartlynx Airlines“ interneto svetainėje https://www.smartlynx.aero/passengers/before-the-flight/safe-travel-health-measures ir Saugios kelionės atmintinėje.

  Informacija keliaujantiems į ar per Latviją

  • Nuo 2021 m. sausio 25 d. vykstant į Latviją privaloma turėti neigiamą, ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą COVID-19 testą PGR metodu (sertifikatas EN, FR, DE, RU kalbomis arba lietuvių kalba, jei keliaujama tik iš Lietuvos į Latviją). 72 val. skaičiuojamos nuo mėginio paėmimo, o ne nuo testo rezultato paskelbimo datos
  • Testas yra privalomas visiems per Latviją žemės transportu keliaujantiems asmenims bei pavežantiems ar vykstantiems pasiimti tranzitu per Latviją keliaujančių asmenų.
  • Testas atvykstant į Latviją nebūtinas: keliaujantiems oro transportu tranzitu per Rygos oro uostą į kitas šalis (ne ilgiau nei 24 val. oro uosto tranzito zonoje laukiantiems jungiamojo skrydžio), vaikams iki 11 metų, vakcinuotiems asmenims, kurie gali tai įrodyti.
  • Visiems asmenims, vykstantiems į Latviją, privaloma ne anksčiau nei prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo užpildyti elektroninę anketos formą https://covidpass.lv/ ir išsisaugoti QR kodą. Kiekvienam suaugusiajam anketa turi būti pildoma atskirai, nepilnamečiams anketą užpildo tėvai arba teisėti globėjai. Asmuo anketoje turi nurodyti savo asmeninę ir kontaktinę informaciją, faktinės gyvenamosios vietos adresą, kur galima pasiekti asmenį, taip pat šalis ir išvykimo datas, kuriose asmuo per paskutines 14 dienų iki atvykimo į Latvijos Respubliką yra buvęs.
  • Vykstant privačiu automobiliu, testo arba medicininių dokumentų turėjimo faktą būtina pažymėti covidpass.lv anketoje, o keliaujantiems kitais būdais – pateikti keleivių pervežimo įmonės atstovui arba Latvijos pasienio ir policijos pareigūnams, jiems to pareikalavus.
  • Vykstantiems per Latviją tranzitu, kai įgyvendinami visi reikalavimai ir nepasireiškia COVID-19 simptomai, 10 dienų izoliacija nėra taikoma.
  • Visi keliaujantys „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais iš Latvijos (Rygos oro uosto) su skrydžių bendrove „Smartlynx Airlines“, privalo užpildyti formą, pateikdami joje informaciją apie savo sveikatos būklę (Questionnaire of Health status). Formą galite rasti čia https://bit.ly/2CECRAv  (EN) ir https://bit.ly/3aCSepL  (RU). Formą reikia atsispausdinti ir užpildyti 2 egzemplioriais bei saugoti iki kelionės pabaigos, nes ją gali paprašyti pateikti tiek Rygos oro uoste, tiek atvykus į paskirties oro uostą.
  • Prieš kelionę būtina susipažinti ir jos metu vadovautis saugumo reikalavimais, galiojančiais oro uoste ir skrydžio metu. Ši informacija pateikiama „Smartlynx Airlines“ interneto svetainėje ir Saugios kelionės atmintinėje.

  COVID PAUZĖ paslauga

  Nuo šiol suteikiame dar daugiau lankstumo ir užtikrintumo planuojant keliones. Su COVID PAUZĖ paslauga galėsite NEMOKAMAI atidėti poilsio kelionę, jei prieš atostogas Jums bus patvirtintas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas.

  • COVID PAUZĖ užtikrina galimybę vieną kartą keisti poilsio kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, kelionės kryptį ir/ar net sezoną.
  • Šia paslauga galima pasinaudoti iki kelionės pradžios likus ne mažiau nei 24 val., pateikiant teigiamą rezultatą patvirtinantį dokumentą ne vėliau nei per 24 val. nuo jo išdavimo.
  • Paslaugos kaina – 19 EUR/asm. (kūdikiams iki 2 metų amžiaus nemokama).
  • Paslauga gali būti užsakoma naujos kelionės rezervavimo metu ir pridedama prie anksčiau atlikto kelionės užsakymo, jei iki kelionės likę ne mažiau kaip 14 dienų.
  • Visas papildomos paslaugos COVID PAUZĖ sąlygas galite rasti ČIA.

  Prieš kelionę

  • Ruošdamiesi kelionei, pasirūpinkite apsauginėmis kaukėmis – jų prireiks skrydžio metu, dezinfekuojančiu skysčiu (ne didesnės nei 70 % alkoholio koncentracijos). Priemonių įsigyti galėsite ir oro uoste, taip pat ir skrydžio metu.
  • Įsitikinkite, kad nekarščiuojate ir neturite kitų, COVID-19 virusui būdingų simptomų.
  • Prieš kelionę rekomenduojame pasitikrinti naujausią informaciją dėl kelionių ir sienų apribojimų Europos Komisijos parengtoje internetinėje svetainėje, kurioje pateikiama informacija ir lietuvių kalba: https://reopen.europa.eu/en 

  Oro uostas

  Atvykimas į Vilniaus oro uostą:

  • Į oro uostą įleidžiami tik galiojantį bilietą turintys keleiviai. Prieš atvykdami į oro uostą, pasitikrinkite, ar nebuvo skrydžio pakeitimų.
  • Į Vilniaus oro uostą įleidžiami tik apsaugines kaukes dėvintys keleiviai, jas privaloma dėvėti nuolat.

  Vilniaus oro uoste:

  • Visi keleiviai, kol bus taikoma visiška pasienio kontrolė, privalės praeiti pasienio kontrolę.
  • Atvykimo ir išvykimo terminaluose keleiviams užtikrinamos rankų dezinfekavimo priemonės.
  • Vilniaus oro uoste yra sudaryta galimybė įsigyti asmens apsaugos priemonių.
  • Skirtingų skrydžių registracijos vietos yra išdėstomos maksimaliu atstumu viena nuo kitos.
  • Laukiantiems registracijos eilėje, rekomenduojama stovėti 1-2 metrų atstumu nuo kito žmogaus.
  • Organinio stiklo skydai yra įmontuoti ant registracijos stalų, saugumo patikrinimo vietose bei prie įlaipinimo vartų.
  • Terminalo patalpos, vežimėliai, horizontalūs ir vertikalūs paviršiai valomi dezinfekavimo priemonėmis.
  • Oro uosto darbuotojai keleivius pasitinka dėvėdami asmens apsaugos priemones.
  • Kas antra sėdimųjų suolų kėdė yra pažymėta kaip nenaudojama.

  Atnaujinti reikalavimai bagažui:

  • Rankiniame bagaže bus leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže - iki 2 l. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis.
  • Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.

  Atvykus į kitą oro uostą:

  • Priimančiųjų šalių oro uostuose keleiviams gali būti tikrinama temperatūra.
  • Visas judėjimas po oro uostą vyks taip, kad kiek įmanoma būtų užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis.
  • Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukes.

  Skrydis ir pervežimas į viešbutį

  Skrydis:

  • Įlaipinimas į lėktuvą bus pradedamas nuo paskutinių eilių, todėl keleiviai turės palaukti, kol jų grupė bus pakviesta įlaipinimui.
  • Keleiviai, lipdami į lėktuvą, privalo dėvėti veido kaukę, uždengiančią burną ir nosį.
  • Prieš skrydį, skrydžio metu ir po jo, visi keleiviai turi laikytis saugaus atstumo ir higienos normų.
  • Viso skrydžio metu tiek keleiviams, tiek skrydžio palydovams privaloma dėvėti apsaugines kaukes. Rekomenduojama rinktis medicinines, o ne daugkartinio naudojimo medžiagines kaukes.
  • Keleiviams karšti patiekalai bus tiekiami specialiose vakuuminėse pakuotėse.
  • Prieš tiekiant karštus patiekalus, keleiviams bus suteikta galimybė servetėle dezinfekuoti staliukus.
  • Skrydžio metu ribojamas keleivių judėjimas, kontroliuojama eilė prie tualetų.
  • Atlikus aptarnavimą, įgulos nariai kas 15 min. vykdys tualetų dezinfekaciją.
  • Skrydžio metu už prekes atsiskaityti rekomenduojama banko kortelėmis ( VISA/MASTERCARD).
  • Dėl sumažintos maitinimo pasiūlos skrydžio metu, rekomenduojame maistą užsisakyti iš anksto.
  • Skrydžio metu bus galima nusipirkti asmeninių higienos priemonių (kaukių, pirštinių, dezinfekcinio skysčio ar servetėlių).
  • Daugiau informacijos suteiks oro uostų darbuotojai ar skrydžių palydovai.
  • Mūsų organizuojamų kelionių aviacijos partneriai „GetJet Airlines“ rūpinasi keliautojų saugumu pagal Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūros rekomendacijas ir skrydžius vykdo pagal Saugumo protokolą, kurį galite rasti ČIA.

  Pervežimas į viešbutį:

  • Pervežimo iš oro uosto į viešbutį metu keleiviams ir vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis higienos normų.
  • Pervežimo metu jauskitės saugiai – autobusas gali būti užpildytas tik 50 proc. ir sudarytos sąlygos laikytis saugaus atstumo.
  • Transporto priemonė reguliariai valoma ir vėdinama.

  Viešbučiai

  Bendrosios taisyklės:

  • Visi mūsų siūlomi viešbučiai užtikrina jūsų atostogų saugumą, turi tam reikalingus atsakingų šalies institucijų leidimus.
  • Viešbučiams rekomenduojama turėti informacinius lankstinukus su saugumo informacija išverstus į anglų, prancūzų ir vokiečių kalbas.
  • Pašaliniams asmenims, kurie nėra viešbučio svečiai, draudžiama patekti į viešbučio teritoriją.
  • Rekomenduojama naudotis laiptais, o ne liftu.
  • Viešbučio personalas privalo laikytis higienos reikalavimų (dažnas rankų plovimas), laikytis mažiausiai metro atstumu nuo klientų, vengti rankos paspaudimų, fizinio kontakto bei laikysis higienos taisyklių.
  • Keliautojui paprašius, viešbutis privalo suteikti asmenines apsaugos priemones (kaukes, pirštines).
  • Dažnai dezinfekuojami viešbučio registratūros stalai.
  • Dezinfekuojamos visos viešbučio kambarių raktų kortelės.
  • Dezinfekciniai skysčiai prieinami visose viešose erdvėse, prie kiekvienos erdvės įėjimo ir išėjimo.
  • Tam, kad būtų išlaikomas saugus atstumas, bendrosiose viešbučių patalpose, tokiose kaip registratūra, baldai išdėstomi taip, kad liktų kuo daugiau erdvės tinkamai laikytis atstumo laukiant eilėse.
  • Bent kartą per valandą valomi ir dezinfekuojami bendri tualetai, liftai, durų rankenos, turėklai, rankenėlės, telefonai, kompiuterių klaviatūros ir kiti dažnai liečiami paviršiai.
  • Viešbučiai privalo užtikrinti laisvų kambarių skaičių, jei reikėtų izoliuoti žmogų, kuriam nustatytas virusas.
  • Kiekvienas viešbutis, laikydamiesi BDAR, privalo nuolat atnaujinti darbuotojų ir visų viešbutyje esančių svečių duomenis, tam, kad identifikavus COVID-19 atvejį būtų galima susisiekti.

  Kambarių tvarkymas:

  • Tam, kad kambariai būtų kruopščiai išvalomi, dezinfekuojami ir išvėdinami natūralia ventiliacija, pailginimas išvykimo ir įsiregistravimo laikotarpis tarp viešnagių. Tiksli įsiregistravimo ir išsiregistravimo informacija bus pateikta prieš kelionę.
  • Siekiant sumažinti viešbučio svečių ir darbuotojų tiesioginį kontaktą, mažinamas kambarių valymo dažnumas.
  • Paklodžių, pagalvių užvalkalai ir rankšluosčiai pakeičiami tik su atskiru svečių prašymu.
  • Iš kambarių pašalinti daugkartinio naudojimo, ne pirmo būtinumo daiktai – meniu, žurnalai.
  • Televizoriaus ir oro kondicionieriaus valdymo pulteliai įdėti į vienkartinius dėklus.

  Restoranai ir kavinės:

  • Rekomenduojame dezinfekuoti rankas ateinant ir išeinant iš maitinimo vietos.
  • Viešbučio restoranuose bei baruose tarp staliukų išlaikomas rekomenduojamas saugus atstumas, kad klientai galėtų sėdėti išlaikydami 1,5 m atstumą.
  • Ribojamas kiekis žmonių prie vieno stalo – leidžiamos ne daugiau kaip 4 žmonių grupelės, ribojimas netaikomas šeimos nariams.
  • Vykdomas kuo dažnesnis vienkartinių rankšluosčių, staltiesių ir stalo įrankių, net nenaudotų, plovimas ir skalbimas, jei įmanoma, naudojami supakuoti stalo įrankiai ir vienkartinės staltiesės.

  „Viskas įskaičiuota“ maitinimo tipas:

  • „Viskas įskaičiuota“ maitinimo tipas yra leistinas, tačiau rekomenduojama maistą išdėstyti už skaidrios užtvaros ir jo tiekimą turėtų vykdyti darbuotojas, turintis kaukę ir pirštines.

  Vaikų žaidimų aikštelės:

  • Vaikų žaidimų aikštelėse reikalaujama laikytis saugaus atstumo ir higienos normų.
  • Žaidimų aikštelėse ribojamas vaikų skaičius, bet ribojimai netaikomi šeimos nariams.
  • Tikslesnės informacijos teiraukitės viešbučio darbuotojų.

  SPA centrai:

  • Į viešbučio SPA zonas įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę svečiai.
  • SPA svečiai ir personalas privalo laikytis saugaus socialinio atstumo.
  • Tikslesnės informacijos teiraukitės aptarnaujančio personalo.

  Baseinai ir paplūdimiai:

  • Viešbučio svečiams leidžiama naudotis tik lauko baseinais ir tik ribotam žmonių skaičiui.
  • Gultai tiek paplūdimyje, tiek prie baseinų sustatyti 2 m atstumu vienas nuo kito.
  • Gultus, kėdes, staliukus, skėčius nuo saulės rekomenduojama apdengti lengvai dezinfekuojamomis medžiagomis ir juos dezinfekuoti po kiekvieno svečio.

  Vandens parkai:

  • Vandens parkus ir vandens atrakcionus naudoti leidžiama laikantis saugaus atstumo reikalavimo.

  Renginiai:

  • Renginius rekomenduojama organizuoti lauke ir laikytis saugaus atstumo tarp dalyvių.

  Ekskursijos

  • Ekskursijų metu keleiviams ir vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis higienos normų.
  • Ekskursijos metu autobusas gali būti užpildytas tik 50 proc.
  • Keleiviams draudžiama sėdėti autobuso pirmoje eilėje, šalia vairuotojo.
  • Autobusai, kuriais organizuojamos ekskursijos, valomi kiekvieną dieną, tarp vairuotojų pamainų. Išsami transporto priemonės dezinfekcija vyksta kartą per savaitę.
  • Ekskursijų metu nerekomenduojama vienoje vietoje buriuotis daugiau nei 10 asmenų grupei.
  • Lankytinuose objektuose rekomenduojama laikytis saugaus socialinio atstumo ( 1,5 m)