NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas
Slapukų nustatymai

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Laukiantiems atostogų, pateikiame informacijos apie saugumo priemones, taikomas oro uostuose, skrydžių ir pervežimų metu bei viešbučiuose. Atsiradus naujoms ar papildomoms saugumo rekomendacijoms, informaciją atnaujinsime. Prieš savo kelionę rekomenduojame papildomai pasitikrinti saugumo reikalavimus oficialioje viešbučio ar tos šalies, į kurią vykstate, internetinėje svetainėje. Visų keliaujančių prašome būti sąmoningiems ir tiek atvykus į kitą šalį, tiek grįžus į Lietuvą laikytis visų rekomenduojamų saugumo reikalavimų.

Nuo rugsėjo 15 dienos, visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą - QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę formą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

Pildyti NVSC anketą ČIA 

Informacija vykstantiems į Kiprą

 • Oficialių Kipro institucijų skelbiamų šalių sąraše Lietuva priskiriama A kategorijai. Tai reiškia, kad iš Lietuvos atvykstantiems keliautojams nėra taikomi jokie ribojimai, o grįžus iš šios salos neprivaloma saviizoliacija. Skrendant į Kiprą, COVID testas taip pat nėra reikalingas (informaciją atnaujinta 2020 09 23).
 • Visiems turistams, keliaujantiems į Kiprą, yra privaloma per paskutines 24 val. iki išvykimo gauti elektroninę Kipro skrydžio kortelę (angl. – Cyprus Flight pass). Šiai skrydžio kortelei gauti reikia susikurti asmeninę paskyrą internetinėje svetainėje: https://cyprusflightpass.gov.cy/ ir nurodyti asmeninę keliautojo informaciją, įvardinti šalis, kuriose keliautojas lankėsi per paskutines 14 d., patvirtinti, kad per 72 val. iki keliones keliautojas nejuto jokių koronavirusui būdingų simptomų. Teisingai užpildžius informaciją atsiunčiamas patvirtinimas su Kipro skrydžio kortele, kurią reikia pateikti Vilniaus oro uoste. Be šios kortelės keleiviai į skrydį nebus priimami. 
 • Atkreipiame dėmesį, kad atliekant registraciją Kipro skrydžio kortelei gauti reikia nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti Kipre, adresą. Visus viešbučių Kipre adresus rasite ČIA.
 • Kipro oro uoste atsitiktine tvarka pasirinktiems keleiviams gali būti atliekami COVID-19 testai. Testo rezultatai bus pateikti per valandą laiko, dėl to laukiant testo rezultatų nebus privaloma izoliacija. Kipro vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis visais keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto testo rezultatai yra teigiami, taip pat jų šeimos nariais ir artimaisiais. Vyriausybė padengs apgyvendinimo, maisto, gėrimų ir vaistų išlaidas.
 • Visą naujausią saugaus keliavimo informaciją rasite www.novaturas.lt. Prieš kelionę rekomenduojame papildomai pasitikrinti saugumo reikalavimus oficialioje viešbučio, į kurį vykstama, internetinėje svetainėje.

Informacija vykstantiems į Tunisą iš Rygos

 • Turistams į Tunisą atvykstantiems užsakomaisiais skrydžiais privaloma užpildyti formą, nurodant kontaktinę ir kelionės informaciją (Healthcare sheet). Ją rekomenduojama atsispausdinus užpildyti iš anksto ir pateikti skrydžio į Tunisą metu. Formas bus galima užpildyti ir lėktuve.
  Atsisiųsti formą
 • Visi keliaujantys „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais iš Latvijos (Rygos oro uosto) su skrydžių bendrove „Smartlynx Airlines“, privalo užpildyti formą, pateikdami joje informaciją apie savo sveikatos būklę (Questionnaire of Health status). Formą galite rasti čia https://bit.ly/2CECRAv (EN) ir https://bit.ly/3aCSepL (RU). Formą reikia atsispausdinti ir užpildyti 2 egzemplioriais bei saugoti iki kelionės pabaigos, nes ją gali paprašyti pateikti tiek Rygos oro uoste, tiek atvykus į paskirties oro uostą.
 • Prieš kelionę būtina susipažinti ir jos metu vadovautis saugumo reikalavimais, galiojančiais oro uoste ir skrydžio metu. Ši informacija pateikiama „Smartlynx Airlines“ interneto svetainėje ir Saugios kelionės atmintinėje.

Informacija keliaujantiems į ar per Latviją

 • Nuo 2020-07-16 Latvijoje renkami visų, keliaujančių į/per Latviją, duomenys apie per 14 d. lankytas šalis ir kontaktinę informaciją. Anketas keleiviams pateiks tarptautinius keleivių pervežimus vykdančios kompanijos arba Latvijos pareigūnai. Anketas galima rasti čia https://bit.ly/2B6J1Zs (EN) https://bit.ly/32t0I0O (RU), atsispausdintas ir užpildytas reikės pateikti to paprašiusiems Latvijos pareigūnams. Vykstant asmeniniu automobiliu anketas bus galima užpildyti kertant sieną, jei to paprašytų Latvijos sienos apsaugos pareigūnai.
 • Papildomai turistams iš Lietuvos, vykstantiems į kelionę „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais iš Latvijos, reikia užpildyti formą dėl Latvijos Respublikos nustatytos tvarkos ir saugumo reikalavimų laikymosi tranzito metu. Formą galite rasti čia https://bit.ly/3kZcDtW (EN) https://bit.ly/34a1YGR (RU).
 • Latvijos sprendimas rinkti keliaujančių į Latviją duomenis apie per 14 dienų lankytas šalis ir keliaujančiųjų kontaktinę informaciją neapriboja galimybės vykti į/per šią šalį, nebent asmuo per pastarąsias 14 d. lankėsi šalyse, kuriose sergamumas yra daugiau nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tuomet asmeniui yra privaloma saviizoliacija Lietuvoje. Vykstantiems per Latviją tranzitu šie apribojimai netaikomi.
 • Asmenims atvykusiems į Lietuvą iš/per stipriai viruso paveiktas šalis privaloma 14 d. saviizoliacija Lietuvoje. Keliaujantiems iš tokių šalių tranzitu per Latviją, izoliuotis Latvijoje nereikia, bet būtina laikytis visų saugumo priemonių ir vykstant į saviizoliacijos vietą nesilankyti viešose vietose. Keliauti saviizoliacijos laikotarpiu – draudžiama.
 • Lietuvos piliečiams, kurie grįžo į Lietuvą iš šalių, kuriose sergamumas viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, nepraėjus 14 d. nuo grįžimo iš tokių šalių į Lietuvą, į Latviją keliauti negalima (Latvija taiko privalomą saviizoliaciją grįžusiems iš tokių šalių).
 • Daugiau informacijos rasite čia: https://lv.mfa.lt/lv/lt/naujienos/aktuali-informacija-keliaujantiems-i-ar-per-latvija 
 • Visi keliaujantys „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais iš Latvijos (Rygos oro uosto) su skrydžių bendrove „Smartlynx Airlines“, privalo užpildyti formą, pateikdami joje informaciją apie savo sveikatos būklę (Questionnaire of Health status). Formą galite rasti čia https://bit.ly/2CECRAv (EN) ir https://bit.ly/3aCSepL (RU). Formą reikia atsispausdinti ir užpildyti 2 egzemplioriais bei saugoti iki kelionės pabaigos, nes ją gali paprašyti pateikti tiek Rygos oro uoste, tiek atvykus į paskirties oro uostą.
 • Prieš kelionę būtina susipažinti ir jos metu vadovautis saugumo reikalavimais, galiojančiais oro uoste ir skrydžio metu. Ši informacija pateikiama „Smartlynx Airlines“ interneto svetainėje ir Saugios kelionės atmintinėje.

Prieš kelionę

 • Vykstant į mūsų organizuojamas keliones Kretos bei Rodo salose Graikijoje ar Bulgarijoje, testo atlikti nereikia. Atvykus į Graikiją testas gali būti atliktas atrinkus keliautoją atsitiktine tvarka.
 • Ruošdamiesi kelionei, pasirūpinkite apsauginėmis kaukėmis – jų prireiks skrydžio metu, dezinfekuojančiu skysčiu (ne didesnės nei 70 % alkoholio koncentracijos). Priemonių įsigyti galėsite ir oro uoste, taip pat ir skrydžio metu.
 • Įsitikinkite, kad nekarščiuojate ir neturite kitų, COVID-19 virusui būdingų simptomų.
 • Prieš kelionę rekomenduojame pasitikrinti naujausią informaciją dėl kelionių ir sienų apribojimų Europos Komisijos parengtoje internetinėje svetainėje, kurioje pateikiama informacija ir lietuvių kalba: https://reopen.europa.eu/en 

Oro uostas

Atvykimas į Vilniaus oro uostą:

 • Į oro uostą įleidžiami tik galiojantį bilietą turintys keleiviai. Prieš atvykdami į oro uostą, pasitikrinkite, ar nebuvo skrydžio pakeitimų.
 • Į Vilniaus oro uostą įleidžiami tik apsaugines kaukes dėvintys keleiviai, jas privaloma dėvėti nuolat.

Vilniaus oro uoste:

 • Visi keleiviai, kol bus taikoma visiška pasienio kontrolė, privalės praeiti pasienio kontrolę.
 • Atvykimo ir išvykimo terminaluose keleiviams užtikrinamos rankų dezinfekavimo priemonės.
 • Vilniaus oro uoste yra sudaryta galimybė įsigyti asmens apsaugos priemonių.
 • Skirtingų skrydžių registracijos vietos yra išdėstomos maksimaliu atstumu viena nuo kitos.
 • Laukiantiems registracijos eilėje, rekomenduojama stovėti 1-2 metrų atstumu nuo kito žmogaus.
 • Organinio stiklo skydai yra įmontuoti ant registracijos stalų, saugumo patikrinimo vietose bei prie įlaipinimo vartų.
 • Terminalo patalpos, vežimėliai, horizontalūs ir vertikalūs paviršiai valomi dezinfekavimo priemonėmis.
 • Oro uosto darbuotojai keleivius pasitinka dėvėdami asmens apsaugos priemones.
 • Kas antra sėdimųjų suolų kėdė yra pažymėta kaip nenaudojama.

Atnaujinti reikalavimai bagažui:

 • Rankiniame bagaže bus leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže - iki 2 l. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis.
 • Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.

Atvykus į kitą oro uostą:

 • Priimančiųjų šalių oro uostuose keleiviams gali būti tikrinama temperatūra.
 • Visas judėjimas po oro uostą vyks taip, kad kiek įmanoma būtų užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis.
 • Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukes.
 • Kipro oro uoste atsitiktine tvarka pasirinktiems keleiviams gali būti atliekami COVID-19 testai. Kipro vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis visais keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto testo rezultatai yra teigiami, taip pat jų šeimos nariais ir artimaisiais. Vyriausybė padengs apgyvendinimo, maisto, gėrimų ir vaistų išlaidas.

Skrydis ir pervežimas į viešbutį

Skrydis:

  • Įlaipinimas į lėktuvą bus pradedamas nuo paskutinių eilių, todėl keleiviai turės palaukti, kol jų grupė bus pakviesta įlaipinimui.
  • Keleiviai, lipdami į lėktuvą, privalo dėvėti veido kaukę, uždengiančią burną ir nosį.
  • Prieš skrydį, skrydžio metu ir po jo, visi keleiviai turi laikytis saugaus atstumo ir higienos normų.
  • Viso skrydžio metu tiek keleiviams, tiek skrydžio palydovams privaloma dėvėti apsaugines kaukes. Rekomenduojama rinktis medicinines, o ne daugkartinio naudojimo medžiagines kaukes.
  • Keleiviams karšti patiekalai bus tiekiami specialiose vakuuminėse pakuotėse.
  • Prieš tiekiant karštus patiekalus, keleiviams bus suteikta galimybė servetėle dezinfekuoti staliukus.
  • Skrydžio metu ribojamas keleivių judėjimas, kontroliuojama eilė prie tualetų.
  • Atlikus aptarnavimą, įgulos nariai kas 15 min. vykdys tualetų dezinfekaciją.
  • Skrydžio metu už prekes atsiskaityti rekomenduojama banko kortelėmis ( VISA/MASTERCARD).
  • Dėl sumažintos maitinimo pasiūlos skrydžio metu, rekomenduojame maistą užsisakyti iš anksto.
  • Skrydžio metu bus galima nusipirkti asmeninių higienos priemonių (kaukių, pirštinių, dezinfekcinio skysčio ar servetėlių).
  • Daugiau informacijos suteiks oro uostų darbuotojai ar skrydžių palydovai.
  • Mūsų organizuojamų kelionių aviacijos partneriai „GetJet Airlines“ rūpinasi keliautojų saugumu pagal Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūros rekomendacijas ir skrydžius vykdo pagal Saugumo protokolą, kurį galite rasti ČIA.

Pervežimas į viešbutį:

  • Pervežimo iš oro uosto į viešbutį metu keleiviams ir vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis higienos normų.
  • Pervežimo metu jauskitės saugiai – autobusas gali būti užpildytas tik 50 proc. ir sudarytos sąlygos laikytis saugaus atstumo.
  • Transporto priemonė reguliariai valoma ir vėdinama.

Viešbučiai

Bendrosios taisyklės:

 • SVARBU: kai kurios viešbučio siūlomos paslaugos  (pavyzdžiui,  baseinai uždarose patalpose) gali neveikti arba naudojimasis jomis bus ribojamas dėl viešbučiams taikomų griežtų saugumo ir higienos reikalavimų. Detalesnės informacijos teiraukitės viešbučio registratūroje.
 • Visi mūsų siūlomi viešbučiai užtikrina jūsų atostogų saugumą, turi tam reikalingus atsakingų šalies institucijų leidimus.
 • Viešbučiams rekomenduojama turėti informacinius lankstinukus su saugumo informacija išverstus į anglų, prancūzų ir vokiečių kalbas.
 • Tunise visiems svečiams prieš patenkant į registratūrą bus matuojama temperatūra.
 • Pašaliniams asmenims, kurie nėra viešbučio svečiai, draudžiama patekti į viešbučio teritoriją.
 • Rekomenduojama naudotis laiptais, o ne liftu.
 • Viešbučio personalas privalo laikytis higienos reikalavimų (dažnas rankų plovimas), laikytis mažiausiai metro atstumu nuo klientų, vengti rankos paspaudimų, fizinio kontakto bei laikysis higienos taisyklių.
 • Keliautojui paprašius, viešbutis privalo suteikti asmenines apsaugos priemones (kaukes, pirštines).
 • Dažnai dezinfekuojami viešbučio registratūros stalai.
 • Dezinfekuojamos visos viešbučio kambarių raktų kortelės.
 • Dezinfekciniai skysčiai prieinami visose viešose erdvėse, prie kiekvienos erdvės įėjimo ir išėjimo.
 • Tam, kad būtų išlaikomas saugus atstumas, bendrosiose viešbučių patalpose, tokiose kaip registratūra, baldai išdėstomi taip, kad liktų kuo daugiau erdvės tinkamai laikytis atstumo laukiant eilėse.
 • Bent kartą per valandą valomi ir dezinfekuojami bendri tualetai, liftai, durų rankenos, turėklai, rankenėlės, telefonai, kompiuterių klaviatūros ir kiti dažnai liečiami paviršiai.
 • Dar prieš patenkant į viešbučius, Tunise yra dezinfekuojami svečių lagaminai.  
 • Viešbučiai privalo užtikrinti laisvų kambarių skaičių, jei reikėtų izoliuoti žmogų, kuriam nustatytas virusas.
 • Kiekvienas viešbutis, laikydamiesi BDAR, privalo nuolat atnaujinti darbuotojų ir visų viešbutyje esančių svečių duomenis, tam, kad identifikavus COVID-19 atvejį būtų galima susisiekti.

Restoranai ir kavinės:

 • Rekomenduojame dezinfekuoti rankas ateinant ir išeinant iš maitinimo vietos.
 • Viešbučio restoranuose bei baruose tarp staliukų išlaikomas rekomenduojamas saugus atstumas, kad klientai galėtų sėdėti išlaikydami 1,5 m atstumą.
 • Ribojamas kiekis žmonių vakarėliuose - leidžiamos ne daugiau kaip 10 žmonių grupelės.
 • Vykdomas kuo dažnesnis vienkartinių rankšluosčių, staltiesių ir stalo įrankių, net nenaudotų, plovimas ir skalbimas, jei įmanoma, naudojami supakuoti stalo įrankiai ir vienkartinės staltiesės.
 • Restorano meniu, kėdės, stalai, pipirinės, druskinės dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo.

Baseinai ir paplūdimiai:

 • Viešbučio svečiams leidžiama naudotis tik lauko baseinais ir tik ribotam žmonių skaičiui.
 • Gultai tiek paplūdimyje, tiek prie baseinų sustatyti 2 m atstumu vienas nuo kito.
 • Gultai, kėdės, staliukai, skėčiai nuo saulės yra dezinfekuojami po kiekvieno svečio.

Jei svečiui būtų įtariamas ar patvirtintas COVID-19 virusas:

 • Kipro vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis visais keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto testo rezultatai yra teigiami, taip pat jų šeimos nariais ir artimaisiais. Vyriausybė padengs apgyvendinimo, maisto, gėrimų ir vaistų išlaidas.

Ekskursijos

 • Ekskursijų metu keleiviams ir vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis higienos normų.
 • Kai kuriose šalyse (pvz. Graikijoje), ekskursijos metu autobusas gali būti užpildytas tik 50 proc. ir keleiviams draudžiama sėdėti autobuso pirmoje eilėje, šalia vairuotojo.
 • Autobusai, kuriais organizuojamos ekskursijos, valomi kiekvieną dieną, tarp vairuotojų pamainų. Išsami transporto priemonės dezinfekcija vyksta kartą per savaitę.
 • Ekskursijų metu nerekomenduojama vienoje vietoje buriuotis daugiau nei 10 asmenų grupei.
 • Lankytinuose objektuose rekomenduojama laikytis saugaus socialinio atstumo ( 1,5 m)

Pažintinės kelionės autobusu

 • Visiems keleiviams ir autobuso vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes.
 • Autobuso vairuotojas užtikrina, kad autobuse būtų dezinfekcinio skysčio, kuriuo galėtų naudotis visi keleiviai.
 • Visos organizuojamos kelionės atitinka atsakingų institucijų keliamus saugumo ir higienos reikalavimus.

Pažintinės kelionės lėktuvu

Atvykimas į oro uostą:

   • Į oro uostą įleidžiami tik apsaugines veido kaukes dėvintys keleiviai, jas privaloma dėvėti nuolat.
   • Į oro uostą įleidžiami keleiviai, praėję pirminės sveikatos patikrą, kurios metu užtikrinama kūno temperatūros kontrolė ir įvertinami simptomai.
   • Vykstant į keliones reguliariaisiais reisais, 2 val. 15 min. iki skrydžio kelionių vadovas pasitinka oro uoste prie įėjimo į išvykimo salę ir atiduoda bilietą arba įlaipinimo kortelę.
   • Vykstant į keliones užsakomaisiais reisais, kelionių vadovas pasitinka šalies, į kurią atvykstama, oro uoste.
   • Į oro uostą įleidžiami tik galiojantį bilietą (ar laipinimo kortelę) turintys keleiviai.
   • Rankiniame bagaže leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže – iki 2 litrų. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai – dezinfekcinis skystis. Pabrėžiama, kad išimtis taikoma tik dezinfekcinėms priemonėms, kitiems skysčiams reikalavimai išlieka tie patys. Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nėra galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.

Atvykus į kitą oro uostą:

   • Priimančiųjų šalių oro uostuose keleiviams gali būti tikrinama temperatūra.
   • Visas judėjimas oro uoste vyksta taip, kad kiek įmanoma būtų užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis.
   • Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukes.

Bendra informacija:

   • Vykstant į kelionę siūlome pasiimti kelias apsaugines veido kaukes ir dezinfekcinį skystį. Rekomenduojame šias apsaugos priemones kelionės metu visada turėti su savimi (rankinėje, kuprinėje ir pan.).
   • Šalies, į kurią vykstama, naujausias ir aktualiausias rekomendacijas ir reikalavimus pateikia kelionės vadovas pirmą kelionės dieną.

Draudimas

 • Visos mūsų kelionės yra vykdomos tik į tas šalis, į kurias Užsienio reikalų ministerija ir kitos atsakingos institucijos nėra pateikusios rekomendacijos nevykti. Dėl to į visas kryptis galioja tiek sveikatos, tiek neįvykusios kelionės draudimas.
 • Visiems keliautojams rekomenduojame įsigyti draudimą.  Draudikų duomenimis, jei apdraustasis vyksta į šalį, į kurią LR URM rekomendacijos nevykti nėra, tuomet draudimo apsauga galioja, įskaitant ir atvejus, kai apdraustasis suserga COVID-19 (koronavirusu). Daugiau informacijos apie mūsų partnerių siūlomą kelionės draudimą rasite ČIA.