NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas
Slapukų nustatymai

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Laukiantiems ar dar tik planuojantiems atostogas, vienoje vietoje pateikiame visą svarbiausią informaciją susijusią su saugumo reikalavimais keliaujant. Atsiradus naujoms ar papildomoms saugumo rekomendacijoms, informaciją atnaujinsime. Visų keliaujančių prašome būti sąmoningiems ir tiek vykstant į kitą šalį, tiek grįžus į Lietuvą laikytis visų rekomenduojamų saugumo reikalavimų.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą

Nuo rugsėjo 15 dienos, visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą - QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę formą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

Pildyti NVSC anketą ČIA 

Pagal nuo lapkričio 16 d. įsigaliojusį SAM įsakymą, visi keliautojai be išimties, atvykstantys iš Tenerifės, privalės pateikti ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš atvykimą į Lietuvą atliktą laboratorinį tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir gautą neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo užsiregistruoti tokiam tyrimui Lietuvoje. Tai galima padaryti paskambinus į Karštąją koronaviruso liniją numeriu 1808 arba į laboratorinius COVID-19 ligos tyrimus atliekančią įstaigą.

Kol bus gautas neigiamas tyrimo atsakymas, asmuo privalo izoliuotis.

Informacija keliaujantiems į Tenerifę

 • Visiems suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų amžiaus ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą
 • Visiems turistams, keliaujantiems į Tenerifę, yra privaloma likus ne daugiau nei 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. - public health form) internetinėje svetainėje: https://www.spth.gob.es/ ir nurodyti asmeninę keliautojo informaciją, įvardinti šalis, kuriose keliautojas lankėsi per paskutines 14 d. ir gauti QR kodą. Atkreipiame dėmesį, kad pildant sveikatos formą į Tenerifę reikia nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Juo rasite ČIA.

Informacija dėl COVID-19 testo prieš kelionę

Turistams, vykstantiems į užsienio šalis, pagal priimančioje šalyje galiojančią tvarką, gali būti privaloma iki kelionės pradžios atlikti COVID – 19 (KORONAVIRUSO) TYRIMĄ ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą.

Esant poreikiui atlikti COVID – 19 (koronaviruso) tyrimą, yra svarbu laikytis priimančios šalies nustatytų reikalavimų dėl tyrimo atlikimo laiko (dažniausiai tam tikro valandų skaičiaus iki atvykimo į šalį) ir rezultatus įrodančio dokumento formos (dažniausiai reikalaujama sertifikato anglų kalba). Įprastai COVID – 19 (koronaviruso) tyrimas atliekamas tik klientams iš anksto užsiregistravus telefonu.

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose tyrimo atlikimo laikas eilės tvarka gali būti paskirtas tik po kelių dienų, todėl raginame registruotis iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas kuo patogesnis tyrimo atlikimo laikas. Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės dėl testo pasidarymo laiku.

Vėliausias tyrimo atlikimo laikas, kad būtų spėta prieš kelionę išduoti sertifikatą:

  • kai skrydis trečiadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas pirmadienį, sertifikatas bus išduotas antradienį.
  • kai skrydis ketvirtadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas antradienį, sertifikatas bus išduotas trečiadienį.
  • kai skrydis penktadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas trečiadienį, sertifikatas bus išduotas ketvirtadienį.
  • kai skrydis šeštadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas ketvirtadienį, sertifikatas bus išduotas penktadienį.
  • kai skrydis sekmadienį: o Vilniuje ir Kaune, kur laboratorijos dirba ir šeštadieniais, vėliausiai tyrimas gali būti atliktas penktadienį, sertifikatas bus išduotas šeštadienį. o kituose miestuose vėliausiai tyrimas gali būti atliktas ketvirtadienį, sertifikatas bus išduotas penktadienį (išimtiniais atvejais tyrimą galima atlikti penktadienį ryte, o sertifikatą gauti penktadienį vakare).

COVID-19 (koronaviruso) tyrimo nustatymas vyksta PGR metodu, kuomet tiriamoji medžiaga paimama iš abiejų nosies ertmių bei nuo tonzilių ir minkštojo gomurio. Šio tyrimo kaina 75 EUR + sertifikato kaina 5 EUR. Atsiskaitymas už tyrimą atliekamas atvykus į laboratoriją, jis galimas tik banko kortele.

Informacija keliaujantiems per Estiją

 • Asmenims, keliaujantiems iš Lietuvos per Estiją tranzitu į kitas šalis, judėjimo laisvės apribojimai netaikomi, kai jiems nėra nustatytas kontaktas su sergančiu asmeniu ir nepasireiškia jokie COVID-19 ligos simptomai bei pastarąsias 14 dienų jie būna praleidę Lietuvos, Latvijos ar Suomijos teritorijoje ir atvyksta į Estiją tiesiogiai iš minėtų šalių.
 • Talino oro uoste atsitiktine tvarka pasirinktiems keleiviams gali būti tikrinama temperatūra ir atliekami COVID-19 testai. Informaciją apie saugumo reikalavimus oro uoste galite rasti čia: https://www.tallinn-airport.ee/en/passengers/covid-19-faq/ 
 • Daugiau informacijos galite rasti čia: https://vm.ee/en/information-countries-and-self-isolation-requirements-passengers
 • Visi keliaujantys „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais iš Estijos (Talino oro uosto) su skrydžių bendrove „Smartlynx Airlines“, privalo užpildyti formą, pateikdami joje informaciją apie savo sveikatos būklę (Questionnaire of Health status). Formą galite rasti čia https://bit.ly/2CECRAv (EN). Formą reikia atsispausdinti ir užpildyti 2 egzemplioriais bei saugoti iki kelionės pabaigos, nes ją gali paprašyti pateikti tiek Talino oro uoste, tiek atvykus į paskirties oro uostą.
 • Prieš kelionę būtina susipažinti ir jos metu vadovautis saugumo reikalavimais, galiojančiais oro uoste ir skrydžio metu. Ši informacija pateikiama „Smartlynx Airlines“ interneto svetainėje ir Saugios kelionės atmintinėje.

Informacija keliaujantiems į ar per Latviją

 • Nuo 2020 m. rugsėjo 19 d. į Latviją vykstantiems Lietuvos Respublikos piliečiams taikoma 10 dienų izoliacija. 10 dienų izoliacija netaikoma asmenims, tranzitu vykstantiems per Latvijos teritoriją, įskaitant atvykimą pavežant arba išvežant keleivį, atvykusį iš užsienio valstybių į Latvijos oro uostus, uostus, stotis  (rekomenduojama turėti vykstančiojo tranzitu per Latviją kelionės bilieto kopiją).
 • Nuo spalio 12 d. visiems asmenims, kertantiems Latvijos Respublikos sieną, privaloma užpildyti elektroninę anketos formą ir išsisaugoti QR kodą. Anketą privaloma užpildyti ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo.
 • Asmuo anketoje turi nurodyti savo vardą, pavardę, asmens kodą, kontaktinį telefono numerį ir faktinės gyvenamosios vietos adresą, kur galima pasiekti asmenį, taip pat šalis ir išvykimo datas, kuriose asmuo per paskutines 14 dienų iki atvykimo į Latvijos Respubliką yra buvęs. Kiekvienam suaugusiajam anketa turi būti pildoma atskirai, nepilnamečiams anketą užpildo tėvai arba teisėti globėjai. Anketą galite rasti čia https://covidpass.lv/.
 • Daugiau informacijos rasite čia: https://lv.mfa.lt/lv/lt/naujienos/aktuali-informacija-keliaujantiems-i-ar-per-latvija 
 • Visi keliaujantys „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais iš Latvijos (Rygos oro uosto) su skrydžių bendrove „Smartlynx Airlines“, privalo užpildyti formą, pateikdami joje informaciją apie savo sveikatos būklę (Questionnaire of Health status). Formą galite rasti čia https://bit.ly/2CECRAv (EN) ir https://bit.ly/3aCSepL (RU). Formą reikia atsispausdinti ir užpildyti 2 egzemplioriais bei saugoti iki kelionės pabaigos, nes ją gali paprašyti pateikti tiek Rygos oro uoste, tiek atvykus į paskirties oro uostą.
 • Prieš kelionę būtina susipažinti ir jos metu vadovautis saugumo reikalavimais, galiojančiais oro uoste ir skrydžio metu. Ši informacija pateikiama „Smartlynx Airlines“ interneto svetainėje ir Saugios kelionės atmintinėje.

COVID PAUZĖ paslauga

Nuo šiol suteikiame dar daugiau lankstumo ir užtikrintumo planuojant keliones. Su COVID PAUZĖ paslauga galėsite NEMOKAMAI atidėti poilsio kelionę, jei prieš atostogas Jums bus patvirtintas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas.

 • COVID PAUZĖ užtikrina galimybę vieną kartą keisti poilsio kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, kelionės kryptį ir/ar net sezoną.
 • šia paslauga galima pasinaudoti iki kelionės pradžios likus ne mažiau nei 24 val., pateikiant teigiamą rezultatą patvirtinantį dokumentą ne vėliau nei per 24 val. nuo jo išdavimo.
 • jei poilsio kelionę lėktuvu užsisakysite iki 2020 12 31, nemokama COVID PAUZĖ paslauga galios išvykimams iki 2022 m. žiemos sezono pabaigos!

Kelionių atidėjimas

Poilsinių kelionių keitimas

Klientams, kurių planuotos rugpjūčio–spalio kelionės neįvyks, rekomenduojame:

  • Nukelti savo kelionę į 2021 m. UŽ TĄ PAČIĄ KAINĄ (analogišką 2021 m. datą arba +/-3 d., jei 2021 m. tą pačią dieną išvykimo nėra)*.
  • Pasinaudoti kelionių kupono alternatyva ir rinktis bet kurią kitą „Novaturo“ siūlomą poilsio, pažintinę, egzotinę ar slidinėjimo kelionę ir pasinaudoti specialiu kelionių kupono pasiūlymu** ir pagerinta „Auksinės galimybės keisti kelionę“ sąlyga***.
  • Pasinaudoti kelionių kupono alternatyva ir rinktis „Novaturo“ siūlomą apgyvendinimo Baltijos šalyse paslaugą.
  • Susigrąžinti pinigus už dėl pandemijos ribojimų atšauktas keliones.

* Bendrosios rugsėjo kelionių keitimo UŽ TĄ PAČIĄ KAINĄ sąlygos: Kelionių keitimui už TĄ PAČIĄ KAINĄ galioja visos 2021 m. vasaros sezono išankstinių pardavimų privilegijos: mažiausios kainos garantija, nemokama „Auksinė galimybė keisti kelionę“, nemokamas keliautojo vardo ir pavardės keitimas, nemokama „Galimybė pasirinkti skrydį“ vykstant į Antaliją; Keitimas už TĄ PAČIĄ KAINĄ yra galimas išlaikant kelionės kryptį, viešbutį, kambario, apgyvendinimo ir maitinimo tipą, trukmę. Kelionės kaina bus perskaičiuojama tuo atveju, jei naujai pasirinktos kelionės išvykimo datos metu keičiasi vaiko amžiaus kategorija ar kelionės trukmė. Keitimai ta pačia kaina galimi, jei viešbutis turi galimybę patvirtinti kambarį naujai datai (upon hotel availability). 

*** Galimybė keisti poilsio kelionės planus likus vos 14 d. iki išvykimo Visiems šiais metais poilsio keliones jau įsigijusiems ir dar tik planuojantiems įsigyti klientams (t.y. išvykimams iki 2020 12 31) taikysime pagerintą „Auksinės galimybės keisti kelionę“ sąlygą – klientas turės galimybę vieną kartą pakeisti kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, maršrutą ir/ar sezoną nemokamai, likus ne mažiau kaip 14 d. iki išvykimo.

Norėdami sužinoti tinkamiausias kelionių alternatyvas ir detalias keitimo sąlygas, susisiekite su savo agentu ir jis Jums pasiūlys geriausių kelionės keitimo variantų.

Kelionių kuponas

Kelionių kuponas – geriausias pasirinkimas, jei dėl COVID-19 sukeltų apribojimų jūsų kelionė buvo atšaukta, o konkrečių atostogų planų dar neturite. Kelionių kuponas išduodamas sumai, kurią keliautojas sumokėjo kelionių agentūrai. Dėl kupono išdavimo prašome kreiptis į savo kelionių agentą.

Kodėl verta rinktis kelionių kuponą?

   • Kelionių kuponu keliautojai gali rinktis bet kurią kitą „Novaturo“ siūlomą poilsio, pažintinę, egzotinę ar slidinėjimo kelionę ir pasinaudoti specialiu kelionių kupono pasiūlymu** ir pagerinta „Auksinės galimybės keisti kelionę“ sąlyga***.
   • Pasinaudoti kelionių kupono alternatyva ir rinktis „Novaturo“ siūlomą apgyvendinimo Baltijos šalyse paslaugą.
   • Pasinaudoti kelionių kupono alternatyva ir rinktis „Novaturo“ siūlomą apgyvendinimo Baltijos šalyse paslaugą.
   • Kuponu nebūtina pasinaudoti iškart – jis galios iki 2021 liepos 1 d.
   • Kelionių kuponas prilygsta organizuotos kelionių sutarties dokumentui, todėl keliautojai dėl savo sumokėtų pinigų gali būti ramūs – jiems galioja kelionių organizatorių turimi draudimai ir bankų garantijos.
   • Panaudoti kelionių kuponą keliautojai gali toje pačioje kelionių agentūroje, kurioje jis buvo išduotas.

** KELIONIŲ KUPONO PASIŪLYMAS. Kelionės kuponas, išduotas iki 2020 m. spalio 31 d., naujai užsakomai poilsinei, pažintinei, egzotinei ar slidinėjimo kelionei suteikia 3 % nuolaidą. Nuolaida netaikoma apgyvendinimo Baltijos šalyse paslaugoms. Nuolaidos nesumuojamos.

*** Galimybė keisti poilsio kelionės planus likus vos 14 d. iki išvykimo Visiems šiais metais poilsio keliones jau įsigijusiems ir dar tik planuojantiems įsigyti klientams (t.y. išvykimams iki 2020 12 31) taikysime pagerintą „Auksinės galimybės keisti kelionę“ sąlygą – klientas turės galimybę vieną kartą pakeisti kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, maršrutą ir/ar sezoną nemokamai, likus ne mažiau kaip 14 d. iki išvykimo.

Prieš kelionę

 • Ruošdamiesi kelionei, pasirūpinkite apsauginėmis kaukėmis – jų prireiks skrydžio metu, dezinfekuojančiu skysčiu (ne didesnės nei 70 % alkoholio koncentracijos). Priemonių įsigyti galėsite ir oro uoste, taip pat ir skrydžio metu.
 • Įsitikinkite, kad nekarščiuojate ir neturite kitų, COVID-19 virusui būdingų simptomų.
 • Prieš kelionę rekomenduojame pasitikrinti naujausią informaciją dėl kelionių ir sienų apribojimų Europos Komisijos parengtoje internetinėje svetainėje, kurioje pateikiama informacija ir lietuvių kalba: https://reopen.europa.eu/en 

Oro uostas

Atvykimas į Vilniaus oro uostą:

 • Į oro uostą įleidžiami tik galiojantį bilietą turintys keleiviai. Prieš atvykdami į oro uostą, pasitikrinkite, ar nebuvo skrydžio pakeitimų.
 • Į Vilniaus oro uostą įleidžiami tik apsaugines kaukes dėvintys keleiviai, jas privaloma dėvėti nuolat.

Vilniaus oro uoste:

 • Visi keleiviai, kol bus taikoma visiška pasienio kontrolė, privalės praeiti pasienio kontrolę.
 • Atvykimo ir išvykimo terminaluose keleiviams užtikrinamos rankų dezinfekavimo priemonės.
 • Vilniaus oro uoste yra sudaryta galimybė įsigyti asmens apsaugos priemonių.
 • Skirtingų skrydžių registracijos vietos yra išdėstomos maksimaliu atstumu viena nuo kitos.
 • Laukiantiems registracijos eilėje, rekomenduojama stovėti 1-2 metrų atstumu nuo kito žmogaus.
 • Organinio stiklo skydai yra įmontuoti ant registracijos stalų, saugumo patikrinimo vietose bei prie įlaipinimo vartų.
 • Terminalo patalpos, vežimėliai, horizontalūs ir vertikalūs paviršiai valomi dezinfekavimo priemonėmis.
 • Oro uosto darbuotojai keleivius pasitinka dėvėdami asmens apsaugos priemones.
 • Kas antra sėdimųjų suolų kėdė yra pažymėta kaip nenaudojama.

Atnaujinti reikalavimai bagažui:

 • Rankiniame bagaže bus leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže - iki 2 l. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis.
 • Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.

Atvykus į kitą oro uostą:

 • Priimančiųjų šalių oro uostuose keleiviams gali būti tikrinama temperatūra.
 • Visas judėjimas po oro uostą vyks taip, kad kiek įmanoma būtų užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis.
 • Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukes.
 • Kipro oro uoste atsitiktine tvarka pasirinktiems keleiviams gali būti atliekami COVID-19 testai. Kipro vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis visais keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto testo rezultatai yra teigiami, taip pat jų šeimos nariais ir artimaisiais. Vyriausybė padengs apgyvendinimo, maisto, gėrimų ir vaistų išlaidas.

Skrydis ir pervežimas į viešbutį

Skrydis:

  • Įlaipinimas į lėktuvą bus pradedamas nuo paskutinių eilių, todėl keleiviai turės palaukti, kol jų grupė bus pakviesta įlaipinimui.
  • Keleiviai, lipdami į lėktuvą, privalo dėvėti veido kaukę, uždengiančią burną ir nosį.
  • Prieš skrydį, skrydžio metu ir po jo, visi keleiviai turi laikytis saugaus atstumo ir higienos normų.
  • Viso skrydžio metu tiek keleiviams, tiek skrydžio palydovams privaloma dėvėti apsaugines kaukes. Rekomenduojama rinktis medicinines, o ne daugkartinio naudojimo medžiagines kaukes.
  • Keleiviams karšti patiekalai bus tiekiami specialiose vakuuminėse pakuotėse.
  • Prieš tiekiant karštus patiekalus, keleiviams bus suteikta galimybė servetėle dezinfekuoti staliukus.
  • Skrydžio metu ribojamas keleivių judėjimas, kontroliuojama eilė prie tualetų.
  • Atlikus aptarnavimą, įgulos nariai kas 15 min. vykdys tualetų dezinfekaciją.
  • Skrydžio metu už prekes atsiskaityti rekomenduojama banko kortelėmis ( VISA/MASTERCARD).
  • Dėl sumažintos maitinimo pasiūlos skrydžio metu, rekomenduojame maistą užsisakyti iš anksto.
  • Skrydžio metu bus galima nusipirkti asmeninių higienos priemonių (kaukių, pirštinių, dezinfekcinio skysčio ar servetėlių).
  • Daugiau informacijos suteiks oro uostų darbuotojai ar skrydžių palydovai.
  • Mūsų organizuojamų kelionių aviacijos partneriai „GetJet Airlines“ rūpinasi keliautojų saugumu pagal Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūros rekomendacijas ir skrydžius vykdo pagal Saugumo protokolą, kurį galite rasti ČIA.

Pervežimas į viešbutį:

  • Pervežimo iš oro uosto į viešbutį metu keleiviams ir vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis higienos normų.
  • Pervežimo metu jauskitės saugiai – autobusas gali būti užpildytas tik 50 proc. ir sudarytos sąlygos laikytis saugaus atstumo.
  • Transporto priemonė reguliariai valoma ir vėdinama.

Viešbučiai

Bendrosios taisyklės:

 • SVARBU: kai kurios viešbučio siūlomos paslaugos  (pavyzdžiui,  baseinai uždarose patalpose) gali neveikti arba naudojimasis jomis bus ribojamas dėl viešbučiams taikomų griežtų saugumo ir higienos reikalavimų. Detalesnės informacijos teiraukitės viešbučio registratūroje.
 • Visi mūsų siūlomi viešbučiai užtikrina jūsų atostogų saugumą, turi tam reikalingus atsakingų šalies institucijų leidimus.
 • Viešbučiams rekomenduojama turėti informacinius lankstinukus su saugumo informacija išverstus į anglų, prancūzų ir vokiečių kalbas.
 • Tunise visiems svečiams prieš patenkant į registratūrą bus matuojama temperatūra.
 • Pašaliniams asmenims, kurie nėra viešbučio svečiai, draudžiama patekti į viešbučio teritoriją.
 • Rekomenduojama naudotis laiptais, o ne liftu.
 • Viešbučio personalas privalo laikytis higienos reikalavimų (dažnas rankų plovimas), laikytis mažiausiai metro atstumu nuo klientų, vengti rankos paspaudimų, fizinio kontakto bei laikysis higienos taisyklių.
 • Keliautojui paprašius, viešbutis privalo suteikti asmenines apsaugos priemones (kaukes, pirštines).
 • Dažnai dezinfekuojami viešbučio registratūros stalai.
 • Dezinfekuojamos visos viešbučio kambarių raktų kortelės.
 • Dezinfekciniai skysčiai prieinami visose viešose erdvėse, prie kiekvienos erdvės įėjimo ir išėjimo.
 • Tam, kad būtų išlaikomas saugus atstumas, bendrosiose viešbučių patalpose, tokiose kaip registratūra, baldai išdėstomi taip, kad liktų kuo daugiau erdvės tinkamai laikytis atstumo laukiant eilėse.
 • Bent kartą per valandą valomi ir dezinfekuojami bendri tualetai, liftai, durų rankenos, turėklai, rankenėlės, telefonai, kompiuterių klaviatūros ir kiti dažnai liečiami paviršiai.
 • Dar prieš patenkant į viešbučius, Tunise yra dezinfekuojami svečių lagaminai.  
 • Viešbučiai privalo užtikrinti laisvų kambarių skaičių, jei reikėtų izoliuoti žmogų, kuriam nustatytas virusas.
 • Kiekvienas viešbutis, laikydamiesi BDAR, privalo nuolat atnaujinti darbuotojų ir visų viešbutyje esančių svečių duomenis, tam, kad identifikavus COVID-19 atvejį būtų galima susisiekti.

Restoranai ir kavinės:

 • Rekomenduojame dezinfekuoti rankas ateinant ir išeinant iš maitinimo vietos.
 • Viešbučio restoranuose bei baruose tarp staliukų išlaikomas rekomenduojamas saugus atstumas, kad klientai galėtų sėdėti išlaikydami 1,5 m atstumą.
 • Ribojamas kiekis žmonių vakarėliuose - leidžiamos ne daugiau kaip 10 žmonių grupelės.
 • Vykdomas kuo dažnesnis vienkartinių rankšluosčių, staltiesių ir stalo įrankių, net nenaudotų, plovimas ir skalbimas, jei įmanoma, naudojami supakuoti stalo įrankiai ir vienkartinės staltiesės.
 • Restorano meniu, kėdės, stalai, pipirinės, druskinės dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo.
 • Limasolio kurorte visi barai ir restoranai veikia iki 22:30 val. 

Baseinai ir paplūdimiai:

 • Viešbučio svečiams leidžiama naudotis tik lauko baseinais ir tik ribotam žmonių skaičiui.
 • Gultai tiek paplūdimyje, tiek prie baseinų sustatyti 2 m atstumu vienas nuo kito.
 • Gultai, kėdės, staliukai, skėčiai nuo saulės yra dezinfekuojami po kiekvieno svečio.

Jei svečiui būtų įtariamas ar patvirtintas COVID-19 virusas:

 • Kipro vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis visais keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto testo rezultatai yra teigiami, taip pat jų šeimos nariais ir artimaisiais. Vyriausybė padengs apgyvendinimo, maisto, gėrimų ir vaistų išlaidas.

Ekskursijos

 • Ekskursijų metu keleiviams ir vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis higienos normų.
 • Kai kuriose šalyse (pvz. Graikijoje), ekskursijos metu autobusas gali būti užpildytas tik 50 proc. ir keleiviams draudžiama sėdėti autobuso pirmoje eilėje, šalia vairuotojo.
 • Autobusai, kuriais organizuojamos ekskursijos, valomi kiekvieną dieną, tarp vairuotojų pamainų. Išsami transporto priemonės dezinfekcija vyksta kartą per savaitę.
 • Ekskursijų metu nerekomenduojama vienoje vietoje buriuotis daugiau nei 10 asmenų grupei.
 • Lankytinuose objektuose rekomenduojama laikytis saugaus socialinio atstumo ( 1,5 m)

Pažintinės kelionės autobusu

 • Visiems keleiviams ir autobuso vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes.
 • Autobuso vairuotojas užtikrina, kad autobuse būtų dezinfekcinio skysčio, kuriuo galėtų naudotis visi keleiviai.
 • Visos organizuojamos kelionės atitinka atsakingų institucijų keliamus saugumo ir higienos reikalavimus.

Pažintinės kelionės lėktuvu

Atvykimas į oro uostą:

   • Į oro uostą įleidžiami tik apsaugines veido kaukes dėvintys keleiviai, jas privaloma dėvėti nuolat.
   • Į oro uostą įleidžiami keleiviai, praėję pirminės sveikatos patikrą, kurios metu užtikrinama kūno temperatūros kontrolė ir įvertinami simptomai.
   • Vykstant į keliones reguliariaisiais reisais, 2 val. 15 min. iki skrydžio kelionių vadovas pasitinka oro uoste prie įėjimo į išvykimo salę ir atiduoda bilietą arba įlaipinimo kortelę.
   • Vykstant į keliones užsakomaisiais reisais, kelionių vadovas pasitinka šalies, į kurią atvykstama, oro uoste.
   • Į oro uostą įleidžiami tik galiojantį bilietą (ar laipinimo kortelę) turintys keleiviai.
   • Rankiniame bagaže leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže – iki 2 litrų. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai – dezinfekcinis skystis. Pabrėžiama, kad išimtis taikoma tik dezinfekcinėms priemonėms, kitiems skysčiams reikalavimai išlieka tie patys. Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nėra galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.

Atvykus į kitą oro uostą:

   • Priimančiųjų šalių oro uostuose keleiviams gali būti tikrinama temperatūra.
   • Visas judėjimas oro uoste vyksta taip, kad kiek įmanoma būtų užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis.
   • Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukes.

Bendra informacija:

   • Vykstant į kelionę siūlome pasiimti kelias apsaugines veido kaukes ir dezinfekcinį skystį. Rekomenduojame šias apsaugos priemones kelionės metu visada turėti su savimi (rankinėje, kuprinėje ir pan.).
   • Šalies, į kurią vykstama, naujausias ir aktualiausias rekomendacijas ir reikalavimus pateikia kelionės vadovas pirmą kelionės dieną.

Draudimas

 • Visos mūsų kelionės yra vykdomos tik į tas šalis, į kurias Užsienio reikalų ministerija ir kitos atsakingos institucijos nėra pateikusios rekomendacijos nevykti. Dėl to į visas kryptis galioja tiek sveikatos, tiek neįvykusios kelionės draudimas.
 • Visiems keliautojams rekomenduojame įsigyti draudimą.  Draudikų duomenimis, jei apdraustasis vyksta į šalį, į kurią LR URM rekomendacijos nevykti nėra, tuomet draudimo apsauga galioja, įskaitant ir atvejus, kai apdraustasis suserga COVID-19 (koronavirusu). Daugiau informacijos apie mūsų partnerių siūlomą kelionės draudimą rasite ČIA.  

Naudingos nuorodos

Sergamumo rodikliai yra atnaujinami kasdien, juos sekti rekomenduojame čia: https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

Lietuvos paveiktų šalių sąrašas skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja nuo ateinančio pirmadienio, juos galite rasti čia: https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/operaciju-vadovo-sprendimai 

Kipro kategoriju atnaujinimą galite stebėti čia: https://www.hermesairports.com/covid-19