NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Tai trumpa, bet efektinga kelionė visai šeimai po Baltijos šalis ir Suomiją. Čia persipins įdomūs istorijos faktai, mieli ir linksmi pasakų personažai ir įtraukiantys mokslo atradimai. Kelionė autobusu per Latviją, Estiją ir Suomiją padarys jūsų šeimynišką ilgą savaitgalį vienu įsimintiniausių metuose.

Įspūdingas Talino laivų muziejus ir jaukus miesto senamiestis

Pirmasis kelionės tikslas Talinas ir jo moderni Laivų muziejaus ekspozicija. Tai viena geriausių vietų aplink visą Baltijos jūrą, kurioje galėsite išsamiai susipažinti su laivybos istorija, iš vidaus pamatyti povandeninį karo laivą, įsijausti į jūreivių kasdienybę. Dideliuose XX a. hidroplanų angaruose įrengtoje modernioje ekspozicijoje akcentuojama Estijos laivybos istorija, kuri pateikta išradingai ir įdomiai atrodo tokia pat didinga, kaip ir galingiausių jūrinių valstybių.

Pats muziejus įkurtas dar 1935 m. Talino pašonėje. Šioje teritorijoje buvo ir Rusijos caro Petro Didžiojo jūrų tvirtovė, todėl jau pati vieta per amžius sugėrusi daug jūros kvapo ir jūreivių istorijų. Dabar tai didžiausias ir populiariausias Estijos muziejus, kuriame akys blizgės ir jauniausiems kelionės dalyviams, ir jų tėveliams. Angaruose eksponuojamas 1937 m. sukonstruotas povandeninis karo laivas, jūrų lėktuvas, seniausias nuskendęs laivas rastas Estijos teritoriniuose vandenyse, buriniai laivai, valtys, jūrinės minos.

Šalia yra ir restoranas, kino salė, simuliacinių žaidimų kambarys, vaikų zona ir daug kitų įdomių erdvių. Priklausomai nuo metų laiko muziejus siūlo ir daugiau visokiausių proginių ekspozicijų bei atrakcijų.

O ir pats Talino senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą yra žymus savo gynybine siena, Hanzos sąjungos laikus menančiais pastatais ir bažnyčių bokštais. Čia išlikęs nuo viduramžių beveik nepakitęs gatvių tinklas, akmeniniai grindiniai, gynybinė siena. Patys Talino miestelėnai atvykėliams taip pat stengiasi sukurti šventę. Gatvėse daug persirengėlių, kurie sukurs viduramžių atmosferą, gausu restoranų ir puikių autentiškų vietų, kuriose galima išragauti Šiaurės šalių virtuvę. Skaniai pavalgę, nepamirškite apžiūrėti Tompėjos pilies, Šv. Marijos katedros, Lossi aikštės su Aleksandro Nevskio katedra, senos miesto rotušės, dominikonų vienuolyno pastatų.

Pasakiška linksmų nuotykių diena Suomijoje

Tereikia sėsti į keltą keliantį į Helsinkį ir labai greitai atsidursite salelėmis nusagstytoje Suomijos pakrantėje. Po intensyvios istorinės dienos viename seniausių Suomijos miestų Nantalyje verta pasinerti į nuotykius jauniausiems šeimos nariams.

Žymiausi Suomijos pasakų personažai – Troliai Mumiai. Toves Jannson sukurti muminukai užkariavo ne tik vaikų, bet ir tėvų širdis. Išminties perlai ir gerumas, kuriais dalinosi neįprasta šeimyna, pavergė milijonus žmonių. Dabar visą jų šalį galimą atrasti Nantalyje. Mėlynių spalvos penkių aukštų Muminuko namas, Muminuko mamos virtuvė, Snifo stovykla, Muminuko tėčio laivas – viskas bus tarsi pasakoje. Sutiksite ir patį Muminuką bei visą jo šeimyną.

Alternatyva šiai pasakų šaliai – Vaski nuotykių sala, kurioje ne tik susipažinsite su nuotykių istorijų herojais, bet jais tapsite ir patys. Penkiuose salos nuotykių pasauliuose vaikai galės dalyvauti piratų laivo užgrobime, šliuožti virve, žvejų kaimelyje iš arti pamatyti įvairius naminius gyvūnus, Atsiskyrėlio trobelėje plauti auksą, Medžiotojų stovykloje šaudyti iš lanko ar ieškoti kitų jaudinančių nuotykių kartu vykdydami galvą pasukti verčiančias užduotis.

Įspūdžių pilną dieną užbaigti verta Turku – senojoje Suomijos sostinėje. Nežinia ar išsidūkę jauniausi kelionės dalyviai benorės ilgų ekskursijų, todėl Turku mieste verta prisėsti pagrindinėje miesto aikštėje ir išgerti puodelį kavos, suvalgyti puikų suomišką desertą.

Helsinkis ir Suomijos mokslo Meka

Pakeliui atgal link Lietuvos – Suomijos sostinė Helsinkis. Ir kai reikia nuspręsti, ką smagaus jame nuveikti, visada iškyla pirma mintis – HEUREKOS mokslo centras. Tai interaktyvi ekspozicija, kur viską galima liesti rankomis ir išbandyti patiems.

„Vaizduotė, tai žmogaus supergalia“, - taip lankytojus pasitinka HEUREKOS mokslo centras. Šioje vietoje ekspozicijos keičiasi nuolat ir jos vienos už kitą įdomesnės, nuo gyvūnų anatomijos iki elektros miesto idėjos, nuo kariuomenės išradimų iki medicininių atradimų ir patarimų. Mokslo centre vyksta ir edukacinės programos, pasirodymai, vyksta įdomių su pasaulio pažinimu susijusių filmų peržiūros. Tai vieta, kuriai norėsite skirti mažiausiai pusdienį.

Toliau Helsinkio pramogų sąraše – atrakcionai. Tai 70 metų tradicijas puoselėjantis LINNANMAKI atrakcionų parkas, kuris suteiks nemažai adrenalino ir mažiems, ir dideliems. Čia įrengtos karuselės patiems mažiausiems, vyresni vaikai galės džiaugtis autodromu ar linksmaisiais kalneliais, o suaugusiems parengti atrakcionai privers pamiršti gravitaciją. Iš parko išeisite pilni adrenalino ir naujų jėgų dienos užbaigimui.

O po tokių nuotykių smagiausia pasinerti į jūrų pasaulį. Tai akvariumas ir jūrų muziejus, kuriame akis į akį susidursite su žuvimis ir jūrų gyvūnais gyvenančiais nuo Arkties iki tropinių vandenų. Čia taip pat gausu įvairių renginių, kiekvieną dieną nustatytos žuvų maitinimo valandos, įrengtos gamtos pažinimo ekspozicijos, vyksta turai su gidais. Šis didelis akvariumas sugers visą jūsų energiją sukauptą atrakcionų parke.

Prieš grįžtant namo – barono Miunchauzeno muziejus Latvijoje

Vaizdingame Latvijos pajūryje esančiame dvare yra įrengtas smagus muziejus barono Jeronimo Karlo Frydricho fon Miunchauzeno legendai. Pasakojama, kad šiame dvare baronas praleido šešis laimingiausius savo gyvenimo metus kartu su žmona Jakobina. Tai bus visos pasakiškos kelionės jaukus užbaigimas.

Kelionės vadovė Jolita Jankuvienė