NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Apie Portugaliją, kaip idiliškų atostogų kryptį, kalba vis daugiau lietuvaičių. Kodėl? Smaragdo spalvos vandenynas, vieni gražiausių balto smėlio paplūdimių Europoje, žydras dangus, akinantis pastatų baltumas, burnoje tirpstantis maistas ir smagūs vakarai. Tai – Algarvė. 

Į RYTUS AR Į VAKARUS?

Faro miestas Algarvės pakrantę dalija į dvi ryškiai besiskiriančias dalis. Į Vakarus nuo Faro – tarsi atvirukuose matyti vaizdai: maži užutėkiai ir įlankėlės, kurias supa keisčiausių formų uolos ir fantastiškos grotos. Į rytus nuo Faro iki pat Ispanijos sienos, netoli jūros kranto, gausu nedidelių smėlio salų, beveik susipynusių į ištisinę grandinę. Į jas galima nuplaukti keltais iš kiekvieno kurorto. Čia mažiau užsieniečių, gerai jaučiama autentiška Portugalijos dvasia, siūlomas visas vandens sporto pramogų spektras.

PAŽINK PORTUGALIJĄ

Lėtas fado dainų subalansuotas portugališkas gyvenimo ritmas – tai bene geriausia, ko gali išmokyti šios šalies kultūra. Mėgautis pasivaikščiojimais siauromis viduramžių gatvelėmis, alėjomis ir pakrantėmis, vakarienėmis šeimų valdomose restoranėliuose ar galinėtis su bangomis vandenyne – viskas išsipildo Algarvėje. Netgi yra plačiai paplitusi nuomonė – iš Algarvės žmonės išvyksta šventai įsitikinę, kad apsilankė Europos rojuje. Vietų ir miestų, kurie džiugina savo svetingumu, architektūra ir svajoklišku ritmu, Portugalijoje yra gana nemažai. Beje, jei nesate girdėję apie portveiną, sveikiname – atvykote į šio vyno gimtinę! 

FARAS

Tai – Algarvės regiono sostinė. Žengę keletą žingsnių nuo turistų pamėgtų gatvių susipažinsite su visai kitokiu miestu. Ramūs skverai ir medžiais apaugusios alėjos, kaldintos geležies dirbiniais dekoruoti namai, jachtų prieplauka upės žiotyse ir siaurų kanalų išraižyti paplūdimiai, kuriuose išdidžiai vaikštinėja gandrai – toks yra tikrasis Faro veidas. 

Beje, nors šis miestas savo teritorija yra gana kompatiškas, maisto kultūra ten itin išplėtota. Tik ką giliose vandenyse pagautos žuvys ir jūros gėrybės dominuoja daugelyje Faro restoranų, tačiau siūlomas tapas pasirinkimas taip pat džiugina gomurį. 

PORTIMAUNAS

Portimaunas yra antras pagal dydį miestas Algarvėje. Įsikūręs prie Rio Grandės upės, jis iki šiol yra žvejų miestas. Vaizdingiausia miesto dalis – uostas ir krantinė su lauko kavinėmis, žuvies restoranėliais. Portimaunas – dažna stotelė vykstant į platų ir vaizdingą Praja da Rošos paplūdimį. 

ALBUFEIRA

Albufeira – Algarvės poilsiautojų sostinė pačiame pakrantės centre. Centras yra prie pat pakrantės – čia paplūdimius galima pasiekti pėsčiomis per keletą minučių. Kelių kilometrų spinduliu aplink Albufeirą yra net 23 paplūdimiai, atskirti stačiomis uolomis. Albufeira – triukšmingas miestas, vakarais virstantis tikra pramogų sostine. Barai, restoranai ir naktiniai klubai pritraukia tūkstančius poilsiautojų. Istorinė miesto dalis buvo sugriauta žemės drebėjimo, tačiau išliko siaurų gatvelių, vingiuojančių tarp uolų ir baltų namų. Už keliolikos kilometrų nuo Albufeiros yra du visai šeimai skirti teminiai parkai – „Zoo Marine“ ir „Crazy World“. 

LAGOSAS IR SAGRESAS

Lagosas populiarus dėl savo paplūdimių ir fotogeniškų pakrančių su stačiomis uolomis, tačiau ten slypinti istorija intriguoja nė kiek ne mažiau. Lagoso mieste žmonės gyveno jau 2000 m. pr. Kr. Taip pat ten įvyko pirmasis pasaulyje vergų turgus. Apžiūrėjus Lagosą pro uolomis garsėjantį Ponta da Piedade, galima vykti tiesiai į buvusį tvirtovių miestą Sagresą. Ten lankomiausias taškas – į pietvakarius labiausiai nutolęs taškas Europoje Šv.Vincento iškyšulys. 

LISABONA

Poilsiaujant Algarvėje – nepraleiskite progos aplankyti vieną gražiausių Europos sostinių – Lisaboną. Kad šiame dideliame ir spalvingame mieste tarp daugybės galimybių neapsisuktų galva, pirmiausia siūlome aplankyti miesto centrą Baichą ir seniausią siauromis gatvelėmis išvagotą legendinę Lisabonos dalį – Alfamą. 

Viena populiariausių turistų atrakcijų Lisabonoje – pasivažinėjimas istoriniu tramvajumi. Geltonųjų tramvajų maršrutas prasuka pro senamiesčio gatvelių labirintą ir kelis žymiausius miesto taškus. Aplankius Lisabonos architektūrines įžymybes – Kristaus Karaliaus statulą, Belemo bokštą, Šv. Jeronimo vienuolyną, Atradimų monumentą – rekomenduojame nusėsti romantiškame Sao Pedro de Alcantara parke, o geriausias pasirinkimas vakarui – įsilieti į naktinį miesto gyvenimą. Žinokite, kad didžioji dalis naktinio judesio susitelkia Bairo Alto ir Alfamos rajonuose. 

PORTUGALIŠKI PAPLŪDIMIAI

Portugalijai priklausantys paplūdimiai tituluojami kaip vieni gražiausių Europoje, ir tikrai ne veltui. Visi jie yra gana platūs ir padengti puriu auksiniu smėliu. Taigi bet kurioje Algarvės dalyje ar aplink galima išgyventi pačią tikriausią atostogų idilę dienas leidžiant laiką paplūdimyje, temperatūrai kiek nukritus prabėgant krosą įspūdingu paplūdimiu, o anksti ryte saulę ir kitą atostogų dieną pasitikti praktikuojant jogą su vaizdu į vandenyną. 

KAIP PATIRTI VISKĄ?

Nėra vieno geriausio būdo pažinti Algarvės kraštą ir Portugaliją. Tai gali būti lėti pasivaikščiojimai, ilgi pietūs ir vakarienės puikiuose restoranuose. Naujos pažintys šurmuliuojančiuose naktiniuose klubuose. Žygiai po mišką, golfo partija, pirmasis bandymas išsilaikyti ant banglentės. Lepinimasis jūros bangomis ir saulės spinduliais aukštų uolų supamoje įlankoje. Galima bandyti pamatyti visus pagrindinius miestus ir patirti visas pramogas arba šiam kartui galima pasirinkti keletą su pažadu čia sugrįžti. 

VERTA ŽINOTI: 

  • Portugalija itin mėgstama kryptis tarp golfo mėgėjų. 
  • Karteiros kurortas Algarvėje tarp keliautojų populiarus dėl savo didelio turgaus, kuriame perkamos smulkmenos, suvenyrai, taip pat šviežūs maisto produktai. 
  • Ieškantys veiksmo būdami Algarvėje renkasi Albufeiroje. Čia daug klubų, kavinių, restoranėlių ir šurmuliuojančių turistų. 
  • Cabo da Roca – senovėje ši vieta buvo vadinama pasaulio pabaiga, o dabar – tiesiog labiausiai į Vakarus nutolusiu Europos žemyno tašku. 

KADA KELIAUTI Į ALGARVĘ?

Vasaros mėnesiais čia pakankamai ankšta dėl iš viso pasaulio sugūžėjusių turistų. Norint išvengti vidurvasario karščio, bet ir aplenkti sezonines liūtis, geriausia į Algarvę lėkti rugsėjį arba spalį. Tuomet vanduo jau/dar šiltas, o švelnus klimatas maloniai kutena kūną.

Susijusios kelionės

2019-10-20
7 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

7 nakvynės kaina asmeniui

nuo 445,00 €
2019-10-20
7 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

7 nakvynės kaina asmeniui

nuo 729,00 €
2019-10-20
7 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

7 nakvynės kaina asmeniui

nuo 445,00 €
2019-10-20
7 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

7 nakvynės kaina asmeniui

nuo 439,00 €
2019-10-20
7 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

7 nakvynės kaina asmeniui

nuo 655,00 €