NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Italija ir šokoladas! Ar gali būti geresnis derinys Jūsų kitai kelionei? Iš žymiojo Toskanos regiono šešėlio besivaduojantis Umbrijos regionas Italijoje gali Jus nustebinti daug kuo: čia vyksta kasmetinis didžiausias Europoje Umbrijos šokolado festivalis, čia kvapą užgniaužia itališki viduramžių miesteliai su jaukiais senamiesčiais, čia auga brangieji grybai trumai, veši vynuogynai, palankios sąlygos alyvuogių giraitėms. Tai vienintelis regionas Italijoje nesiribojantis su jūra ar neturintis sienos su kita valstybe. Todėl Umbriją galima pavadinti tikrąja žaliuojančia Italijos širdimi, kurioje sutelkta labai daug kultūrinio ir kulinarinio šalies paveldo.

Pakeliui į Italiją

Išvykę iš Lietuvos autobusu, pakeliui į Italiją turėsite galimybę pamatyti dalelę Austrijos. Šeštas pagal dydį Austrijos miestas Klagenfurtas. Miesto šurmuliu jis neprilygs Gracui ar sostinei Vienai, tačiau tai labai maloni vieta praleisti pusdienį. Šalia Klagenfurto tyvuliuoja kalnų ežeras ir rikiuojasi jaukūs kalnų miestukai. Klagerfurte yra didžiausias Austrijoje baseinų ir pirčių kompleksas, mieste esantis universitetas kiekvienais metais sutraukia daug jaunimo, čia gausu ir žalių erdvių bei parkų. Miesto centras taip pat nustebins renesansiniais pastatais ir fontanu skirtu drakonui. Taip pat akį čia traukia Klagerfurto rūmai, barokinė miesto katedra.

Regione aplink miestą susiformavusios labai geros sąlygos vynuogių auginimui. Todėl šis Austrijos regionas išsiskiria puikiais austriškais vynais, kuriuos būtina išragauti atsidūrus Klagenfurte.

Viduramžiais kvepiantys Gumbijus ir Asyžius

Gražiausi Umbrijos regiono miestai nenusileidžia didžiausiems Italijos bei Europos perlams. Vienas tokių Ingino kalno šlaite įsitaisęs Gumbijaus miestelis. Nuo bronzos amžiaus savo gimtadienį skaičiuojantis Gumbijus savo istorija ir architektūra gali prilygti žymiajam Asyžiui. Viduramžiais tai buvo vienas galingesnių Italijos miestų – iš čia į Kryžiaus žygius iškeliavo per tūkstantį riterių.

Dabar miestelis turi ir išlikusį senovinį romėnų teatrą, ir galingą XIV a. pilį, ir XIII a. katedrą. Tai čerpinių stogų miestas, kuriame lengva maloniai pasiklysti siaurose gatvelėse. Mieste gegužės 15 d. kiekvienais metais vyksta religinė šventė, kurios metu trys grupės spalvotai apsirengusių festivalio dalyvių iš pagrindinės aikštės neša šventųjų skulptūras. Šios improvizuotos lenktynės yra vienas išskirtiniausių regiono renginių.

O štai Asyžiau daugiau pristatinėti ir nereikia – tai viena įsimintiniausių Italijos vietų, kurioje gimė žymusis pranciškonų ordino įkūrėjas – Šv. Pranciškus Asyžietis. Jo vardo bazilika ir vienuolynas vienas pagrindinių traukos objektų mieste. Taip pat miestelyje turistus traukia pagrindinė Komunos aikštė, Šv. Klaros, Šv. Marijos angelų ir Šv. Damjano bažnyčios.

Viduramžiais Asyžius susiformavo kaip miestas tvirtovė, kurią juosia 5 km gynybinė siena su aštuoniais vartais. O labiausiai atvykėlius žavi viršukalnėje, 1147 m. aukštyje pastatyta tvirtovė, kurioje pavojaus atveju slėpdavosi miesto gyventojai, tvirtovėje buvo įrengtos šaudymo angos, tad įveikti ją įsibrovėliams buvo labai sunku.

Dabar visas Asyžiaus miestas ant kalvų sukuria pasakišką panoramą, atskleidžiančia Umbrijos regiono grožį.

Umbrijos sostinė Perudža ir šokolado festivalis

Pagrindinis kelionės tikslas – Perudža. Tai dar vienas viduramžių miestas ir regiono centras. Kaip ir daugelis Umbrijos miestų – Perudža įsitaisiusi ant kalvos prie slėnio, kur teka Tibro upė. Tai miestas, kurį pamėgsite iš karto – dėl jaukių viduramžiškų pastatų, atmosferos, restoranų ir šiltų bei jaukių viešų erdvių. Tereikia nuslysti viena gatvele į šoną ir galite pasijusti tarsi persikėlę kelis šimtus metų atgal. Antra vertus XXI a. Perudža vakarėlius mėgstančių universiteto žmonių miestas, kuriame nuolat dūzgia kavinės ir barai. Čia vasaromis vyksta vienas žymesnių Europoje džiazo festivalių.

Na, o smaližiams Perudžoje nuo 1993 m. rengiamas šokolado festivalis. Jis laikomas vienu geriausių visoje Europoje. Čia ne tik išvysite tonas šokolado vienoje vietoje, tačiau galėsite degustuoti, nusipirkti ir ištyrinėti įvairiausias šokolado rūšis. Perudžoje festivalio metu rasite šokolado su apelsinais, vyšniomis, mėtomis, riešutais, vanile, karamele, kokosais... Įrašykite patys ir atsakymas tikriausiai tiks! Pirmomis festivalio dienomis menininkai iš didelių šokolado kubų skaptuos skulptūras. Tad šioje vietoje tikrai nenuobodžiausite.

Kai jau visai Perudžoje apsals širdis – geriausiai nusikelti į Veneto regioną, kurio vynai garsėja visame pasaulyje. Vynas ir šokoladas – tai Italijos gėrybės, kurios užpildys visą kelionę maloniais potyriais. O jei dar gurkšnosite vyną nuostabaus Trazimeno ežero pakrantėje, tai atostogos įgaus daugybę romantiškų atspalvių.

Verona – romantikos sostinė Italijos šiaurėje

Kur geriau užbaigti romantišką kelionę, jei ne pačioje romantikos sostinėje Veronoje. W. Shakespeare'o dramos „Romeo ir Džiulieta“ išgarsintas miestas dabar sulaukia daugybės turistų norinčių pasižiūrėti į balkonėlį, kuriame stovėjo gražioji Džiulieta. Vis dėlto, Verona, tai Romos laikų miestas su puikiai išsilaikiusiu amfiteatru, senamiesčio pastatų smailėmis ir kasmetiniu operos festivaliu. Nesuskaičiuojama galybė Veronos bažnyčių kvies Jus užsukti vidun, o Veneto krašto vynai ir maistas tiekiamas kiekvienoje užeigoje ir restorane.

Autorius: Mykolas Vadišis