NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Rūpindamiesi keliautojų saugumu, savo veikloje vadovaujamės atsakingų institucijų informacija. Pagal naujausią Užsienio reikalų ministerijos ir Vyriausybės rekomendacijas dėl koronaviruso plitimo nevykti į užsienio šalis, suplanuotų kelionių iki balandžio 14 d. laikinai nevykdysime.

Visiems klientams, kurie artimiausiu metu planavo vykti atostogų, siūlome be jokių papildomų mokesčių keisti kelionių planus į vėlesnes datas.

Kelionių keitimas

Poilsinių kelionių keitimas 

Kelionių keitimas kovo 13 d. – balandžio 30 d. išvykimų laikotarpiu užsisakiusiems keliones

Jei jūsų kelionė užsakomaisiais Novaturo skrydžiais turėjo vykti kovo 13-balandžio 30 d. ir buvo atšaukta dėl URM rekomendacijų nevykti į užsienį, galite nemokamai pasikeisti kelionę į kitą, vėlesniam laikui už tą pačią kainą. Taip pat keičiant kelionę Jums papildomai pasiūlysime mažiausios kainos garantiją. Tai reiškia, kad jei Jūsų pasikeistos kelionės kaina ateityje keistųsi, mes įsipareigojame Jums sugrąžinti kainos skirtumą. Norėdami pasinaudoti šiuo privalumu, sužinoti detalias keitimo sąlygas ir laikotarpius į kuriuos galima keisti keliones, susisiekite su savo agentu iki balandžio 10 d., jis Jums pasiūlys geriausių kelionės keitimo variantų. Vėliau daromi keitimai bus atliekami pagal tą dieną galiojančias kainas.

Kelionių keitimas iki birželio 30 d. užsisakiusiems keliones

Suprasdami klientų nerimą dėl būsimų kelionių, siūlome dar lankstesnes kelionių keitimo sąlygas „Novaturo“ užsakomųjų skrydžių kelionėms. Visiems klientams, kurie yra įsigiję keliones išvykimams iki birželio 30 d., suteikiame nemokamą galimybę keisti planus ir rinktis bet kurią kitą mūsų kelionę. Išsirinkti atostogas klientai gali bet kada per šiuos metus, o pati kelionė gali vykti ir kitąmet.

Kelionės keitimo sąlygos:

  • Nemokamas keitimas taikomas išvykimams iki 2020 06 30.
  • Klientas apie kelionės keitimo poreikį būtinai turi informuoti likus ne mažiau nei 14 dienų iki keičiamos kelionės pradžios
  • Išsirinkti naują kelionę ir ją užsisakyti klientas galės iki 2020 12 31.
  • Sumokėta įmoka už kelionę užskaitoma bet kuriai kitai pasirinktai „Novaturo“ kelionei.
  • Naujai rezervacijai taikomos tos pačios apmokėjimo sąlygas, kokios buvo taikomos iki 2020 06 30 užsisakytai kelionei.

Pažintinių kelionių keitimas

Kelionių keitimas kovo 12 d. – gegužės 5 d. išvykimų laikotarpiu užsisakiusiems keliones

Jei jūsų pažintinė kelionė autobusu ar lėktuvu turėjo vykti kovo 12 - gegužės 5 d. ir buvo atšaukta, galite nemokamai pasikeisti į tokią pačią kelionę vėlesniam laikui, už tą pačią kainą. Norėdami pasinaudoti šiuo privalumu ir sužinoti detalias keitimo sąlygas, susisiekite su savo agentu iki gegužės 31 d. Vėliau daromi keitimai bus atliekami pagal tą dieną galiojančias kainas.

Kelionių keitimas iki gegužės 31 d. užsisakiusiems pažintines keliones autobusu ir lėktuvu

Suprasdami klientų nerimą dėl būsimų kelionių, siūlome dar lankstesnes kelionių keitimo sąlygas „Novaturo“ pažintinėms kelionėms autobusu ir lėktuvu. Visiems klientams, kurie yra įsigiję keliones išvykimams iki gegužės 31 d., suteikiame nemokamą galimybę keisti planus ir rinktis bet kurią kitą mūsų kelionę. Išsirinkti atostogas klientai gali bet kada per šiuos metus, o pati kelionė gali vykti ir kitąmet.

Kelionės keitimo sąlygos:

  • Nemokamas keitimas taikomas išvykimams iki 2020 05 31.
  • Klientas apie kelionės keitimo poreikį būtinai turi informuoti likus ne mažiau nei 14 dienų iki keičiamos kelionės pradžios.
  • Išsirinkti naują kelionę ir ją užsisakyti klientas galės iki 2020 12 31.
  • Sumokėta įmoka už kelionę užskaitoma bet kuriai kitai pasirinktai „Novaturo“ kelionei.
  • Naujai rezervacijai taikomos tos pačios apmokėjimo sąlygas, kokios buvo taikomos iki 2020 05 31 užsisakytai kelionei.

Egzotinių kelionių keitimas

Kelionių keitimas kovo 14 - balandžio 14 d. išvykimų laikotarpiu užsisakiusiems keliones

Jei jūsų egzotinė kelionė turėjo vykti kovo 14-balandžio 14 d., mes ją nemokamai pakeisime į kitą kelionę už tą pačią kainą, į tą pačią kryptį, viešbutį, kambario tipą ir trukmę išvykimams iki gruodžio 10 d. arba 2021 m. sausio 1-balandžio 16 d.

Jūs taip pat galite rinktis ir kitą egzotinę kelionę išvykimams iki 2021 m. balandžio 16 d., tuomet kelionės kaina bus perskaičiuojama pagal tos dienos kainą. Apsispręsti dėl kelionių planų keitimo visi klientai gali bet kada per šiuos metus. Jūsų sumokėta įmoka bus pritaikyta naujai pasirinktai egzotinei poilsio kelionei ir naujai atliktai rezervacijai bus taikomos tos pačios apmokėjimo sąlygos, kokios buvo taikomos kovo 14 – balandžio 16 d. laikotarpiu.

Kelionių keitimas gegužės 1-birželio 30 d. išvykimų laikotarpiu užsisakiusiems keliones

Kelionės šiuo laikotarpiu nėra atšauktos, bet suprasdami galimą žmonių nerimą, suteikiame lanksčias galimybes atostogų planus keisti. Keliones galite keisti į vėlesnes, bet grįžimas turėtų būti ne vėliau kaip iki 2021 m. vasario 28 d. Kelionės kaina bus perskaičiuojama pagal tą dieną galiojančias kainas. Kelionės kryptį galite keisti tik tam pačiam regionui, t.y., Seišelių kryptį galima keisti į Mauricijų ir Zanzibarą, Balio kryptį į Tailandą, Puketą arba Vietnamą. Apie norą keisti kelionę savo agentą informuokite iki gegužės 31 d. ir ne vėliau kaip 21 d. iki pirminės kelionės išvykimo datos. Naujai atliktai rezervacijai bus taikomos tos pačios apmokėjimo sąlygos, kokios buvo taikomos iki 2020 06 30 užsisakytai kelionei.

Gegužės 7 d. pradėsime 2021 m. žiemos sezono kelionių pardavimus ir galėsime pasiūlyti dar platesnį egzotinių krypčių pasirinkimą. Jei pageidaujate keisti kelionę, bet dar tiksliai nežinote savo pasirinkimo, svarbu apie ketinimą informuoti kelionių agentą (ne vėliau kaip 21 d. iki pirminės kelionės išvykimo), patį pasirinkimą galėsite patvirtinti ir vėliau, iki gegužės 31 d.

Dėl kelionių planų keitimo prašome susisiekti su savo kelionių agentu.

Kelionių atšaukimo sąlygos

Situacija neeilinė visame pasaulyje, visame turizmo versle nėra buvę panašaus atvejo, todėl šioje vietoje yra daug teisinio reguliavimo neapibrėžtumo. Dėl to vyksta daug diskusijų tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungos institucijose - kol kas ir mes patys neturime aiškaus atsakymo. Valstybinė vartotojų teisių tarnyba taip pat skatina ieškoti kompromiso - ieškoti galimybių atidėti kelionę vėlesniam laikui, pakeisti kelionės kryptį arba priimti kitokį kompensacijos pasiūlymą, t. y., ieškoti abiem šalims tinkamo sprendimo.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, sprendimus dėl pinigų grąžinimo klientams priimsime Lietuvos Respublikoje atšaukus ekstremalią situaciją (įskaitant karantino laikotarpį) ir URM rekomendacijas dėl kelionių į užsienio šalis nevykdymo, tačiau bet kuriuo atveju ne anksčiau nei 2020 m. balandžio 14 d. Suprasdami padėties rimtumą, žmonių prašome keliones atidėti ir vykti į užsienį tada, kai keliauti bus vėl saugu.

Kas sprendžia, į kokias šalis vykti saugu?

Šalis, į kurias laikinai patariama nevykti, skelbia Užsienio reikalų ministerija. Kviečiame sekti rekomendacijas: https://keliauk.urm.lt/lt/

Rūpindamiesi keliautojų saugumu, mes vadovaujamės atsakingų institucijų rekomendacijomis – Užsienio reikalų ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos. Mes taip taip pat nuolat bendraujame su savo partneriais užsienyje, gidais, dabar besiilsinčiais poilsiautojais.

Kuo skiriasi keliavimas su kelionių organizatoriumi ir savarankiškai?

Keliaudami su kelionių organizatoriumi, galite būti gerokai ramesnis, nes už jus atsakomybę neša būtent kelionių organizatorius. Tam bendrovės turi specialų finansinį rezervą, kuris būtų panaudotas nenumatytoms aplinkybėms spręsti. Bendrovės atsako už visą kelionės organizavimą ir keliautojais rūpinasi nuo išvažiavimo iki grįžimo namo.

Kuo skiriasi kelionių organizatorius ir kelionių agentūra?

Kelionių organizatoriai vykdo visą kelionių planavimą, organizavimą ir neša atsakomybę už keliautojus. Kelionių agentūra daugiausiai užsiima kelionių pardavimu. Jei įsigijote kelionę iš agentūros, būtinai pasidomėkite, kas yra jos organizatorius, nes būtent jis neša atsakomybę už jūsų atostogas.

Informacija dėl vasaros Tokijo olimpinių žaidynių

Kovo 24 dieną Tarptautinis Olimpinis Komitetas drauge su vasaros olimpinių žaidynių Tokijuje organizavimo komitetu pranešė, kad XXXII-osios vasaros olimpinės žaidynės Tokijuje yra atidedamos atsižvelgiant į Pasaulio Sveikatos Organizacijos rekomendacijas ir siekiant apsaugoti visų - atletų, olimpinių žaidynių organizatorių, bei visos tarptautinės visuomenės sveikatą. Vasaros olimpinės žaidynės Japonijos sostinėje bus surengtos 2021 metų liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.

Olimpinių žaidynių organizatoriai šiuo metu svarsto dėl atidėtų olimpinių žaidynių iškilusius klausimus ir prašo kantrybės bei supratimo, kol galės pateikti daugiau informacijos apie sprendimus ir planuojamus galimus pakeitimus. Kol kas viskas vyksta įprasta tvarka, laukiame Tokijo Olimpinių žaidynių organizavimo komiteto informacijos ir veiksmų plano. Kai turėsime iš organizatorių naujienų – pasidalinsime su Jumis.

Daugiau informacijos čia:

Naudingos nuorodos