NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Berlynas – vienas didžiausių Europos miestų, tai kunkuliuojanti Europos širdis, kurioje susiduria viskas kas geriausia iš Vakarų ir iš Rytų Europos bei viso pasaulio. Kultūriškai įvairus ir kosmopolitiškas miestas sutraukia daug turistų vasarą, tačiau žiemą čia taip pat yra ką nuveikti. Vokietijos sostinė šaltuoju metų laiku pasikeičia neatpažįstamai ir pražysta renginiais bei pirkinių nuolaidomis. Savaitgalio išvyka į šį miestą nuskaidrins Jūsų žiemos šventes. 

Gyvenimas persikelia į vidų 

Atvėsus orams didelė dalis Berlyno gyvenimo persikelia į pastatus – restoranus, kavines, barus, klubus, galerijas, teatrus, muziejus... Visi jie žiba jaukiomis šviesomis. Tad atvykus į Berlyną žiemą pirmiausiai reiktų ramiai prisėsti vienoje tradicinėje kavinėje ir kartu su kava ar karštu šokoladu suvalgyti štrudelio pyragaitį. Viena tokių kavinių alsuojanti Vienos dvasia vadinasi „Einstein“.

Berlyne rasite ir puikių restoranų, kurie turi Michelin žvaigždutes. Čia rasite viso pasaulio virtuvę – nuo tradicinės vokiškos iki azijietiškos, nuo greitų užkandžių iki improvizacinės šefų išmonės. Todėl nepraleiskite progos paieškoti sau tinkamiausio restorano internete ir po ekskursijos mieste į jį užsukti. 

Pasidomėkite ir atskirais Berlyno meno renginiais bei koncertais – galbūt būtent jūsų viešnagės savaitgalį vyks puikus renginys ar meno paroda. O Berlyne tokių renginių gausu visais metų laikais, visomis savaitės dienomis ir net įvairiu paros metu. 

Jei mieste vaikščioti žvarbu, visada galima užsukti į Berlyno tropinių augalų botanikos sodą. Oranžerijoje rasite gausybę žaliuojančių šiltų kraštų medžių ir gėlių, be to čia žiemą taip pat vyksta daugybė specialių renginių.

Kalėdinės Berlyno gatvės ir pirkiniai 

Antra vertus, nenorintys sėdėti šiltai viduje, Berlyno gatvėse gruodį atras tikrą Kalėdų šurmulį. Vokietijos sostinės gatvėse per žiemos šventes vyksta net 80 kalėdinių mugių! Apeikite bent kelias, sušilkite nuo kvapų, šviesų ir raudono kalėdinio vyno, nupirkite smagių suvenyrų namiškiams, o pakeliui dar apžiūrėsite ir visą miestą. 

Pakeliui apžiūrėsite žymiąją Aleksandro aikštę, Berlyno katedrą, Brandenburgo vartus, Holokausto aukų memorialą, naująjį Berlyno centrą – Potsdamo aikštę. Pastarojoje rasite didžiulį prekybos centrą, kuriame veikia per 140 parduotuvių. Visos jos šventiniu laikotarpiu žiba nuolaidomis ir pasiūlymais. Bet jei ir šioje vietoje nerasite to, ko ieškojote, tada Berlynas gali jums pasiūlyti dar vieną išskirtinį pirkinių rojaus variantą. 

Kurfürstendamm – tai bene žymiausia Berlyno parduotuvių alėja, kuri kartu su greta esančiomis gatvėmis sudaro apie 5 km ilgio apsipirkimo rojų! Netoliese Tauentzienstrasse gatvėje veikia 6 aukštų prekybos centras KaDeWe garsėja ne tik prekių gausa ir įvairove, bet delikatesų iš viso pasaulio pasiūla. 

Na, o jei pirkiniai Berlyne vis dėlto nesudomins, visada šiame mieste galėsite fantastiškai laiką praleisti miesto muziejuose, kurie ekspozicijos sąvoką dažniausiai pakelia į aukštesnį lygį. Berlyno muziejai, tai vietos, kur sustoja laikas, o po vienos parodos, norėsite nueiti ir į kitą. 

Kad kelionė namo neprailgtų, verta sustoti ir kaimyninės Lenkijos sostinėje – šis miestas pastaraisiais metais kyla tarsi feniksas iš pelenų ir gali nustebinti ne mažiau nei Berlynas.

Namo po savaitgalio Berlyne grįšite pailsėję, prasiblaškę ir dar labiau šventiškai nusiteikę. Tai miestas, į kurį verta pabėgti bet jau vienam savaitgaliui.

Kelionės vadovė: Aušra Vareikytė

Susijusios kelionės

Liko vietų
10+ vietų

2 dienos kaina asmeniui

nuo 189,00 €