NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Turkija – viena sėkmingiausių kurortus prie jūros išvysčiusių šalių pasaulyje. Antalija, Alanija, Kemeras – jau tapo mūsų atostogų sinonimais. Vis dėlto, Turkija turi kur kas daugiau kuo nustebinti nei tik puikūs paplūdimiai, geri viešbučiai ir šilta jūra. Nerkite į tikrąją Turkiją, kurioje persipynusios Europos ir Azijos musulmoniškų šalių civilizacijos. Išdidumas, drąsa, pasitikėjimas Dievu, gilios tradicijos per amžius buvo Turkijos identiteto pagrindas. Atrakinkite šią skrynią!

Kapadokija – unikalios gamtos ir kultūros atvirukas

Daugelis kelionių Turkijoje ir prasideda nuo kurortų. Ir dažniausiai visi renkasi ekskursiją į Kapadokiją – vieną unikaliausių centrinės Anatolijos vietų, žavinčią keistų ir įspūdingų formų vulkaninio tufo kalnais.

Pakeliui į Kapadokiją dar verta aplankyti Konijos miestą, garsėjantį religingais gyventojais ir mokymais. Čia buvo įsikūrusi „besisukančių“ dervišų brolija, vadinama Mevlevi vardu. Brolijos įkūrėjas tikėjo, kad muzika ir šokiu galima pasiekti ekstazinę meilės būseną ir pasiūlė būdą, kaip išvaduoti žmogų iš kasdienybės nerimo ir skausmo. Dabar dervišų šokis – tai vienas iš pasirodymų, kurį turėtų pamatyti kiekvienas atvykėlis. Kartu salėje medituoja ne tik atlikėjai, bet ir žiūrovai.

Atvykę į Kapadokiją tikrai pasijusite tarsi nusileidę į kitą planetą. Tai vieta, kurioje pasidarbavo ir gamta, ir žmonės. Pastarieji Kapadokijos kalnuose išrausė Derinkuyu ir Kaymakli požeminius miestus, kuriuose galėjo gyventi dešimtys tūkstančių žmonių. Įdomybių čia apstu – nuo senovinių šventyklų iki Fėjų ir Vaizduotės slėnių. Dabar Kapadokijosurvuose yra įkurta ir modernių viešbučių, virš viso slėnio kyla oro balionai ir viskas primena labiau sapną nei realybę. O jei dar užsuksite į dervišų pasirodymą – realus ir fantazijų pasaulis gali tikrai susilieti.

Šalia visų turistinių atrakcijų Kapadokijoje verta aplankyti ir Gioreme muziejų po atviru dangumi, žavintį puikiomis ankstyvosios krikščionybės bažnyčiomis ir vienuolynais.

Ankara – modernios ir didelės Turkijos sostinė

Keliaujant iš Kapadokijos į Ankarą pakeliui verta aplankyti Avanos miestelį, kuris garsėja keramikos tradicijomis, siekiančiomis dar hetitų laikus.

O dabartinė Turkijos sostinė Ankara įsikūrė pačioje šalies širdyje, Antalijos plokštumoje. Tai didelis, modernus miestas, kurio ištakos siekia helenistinę epochą, o šiais laikais susikerta visi svarbiausi tarptautiniai keliai ir geležinkeliai. Jis yra 938 m aukštyje virš jūros lygio. Dabar tai vienas svarbiausių komercinių ir pramoninių šalies miestų. Čia išvystyta mašinų, maisto, vilnos, odos, medienos pramonė. Yra penki universitetai.

Turkijos sostine miestas tapo 1923 m., kai jį čia iš Konstantinopolio perkėlė Mustafa Kemalis Atatiurkas. Dalį miesto architektai suplanavo sostinės reikmėms, bet jo branduolys liko istorinis. Pirmieji savo tvirtovę čia buvo pasistatę hetitai, vėliau miestą išplėtė frygai.

Keliautojus Ankaroje labiausiai domina Ankaros pilis ir senamiestis. Būtina mieste aplankyti ir „Anatolijos civilizacijų“ archeologijos muziejų, kuris pagal svarbą tenusileidžia Luvro muziejui Paryžiuje ir Britų muziejui Londone. Eksponatai Ankaros muziejuje patys įvairiausi – nuo paleolito akmens įrankių iki graikų ir romėnų skulptūrų.

Stambulas – miestas turintis tūkstančius veidų

Stambulą neabejotinai galima priskirti prie vieno įspūdingiausių pasaulio miestų – kartu su Roma, Atėnais ar moderniais Niujorku ir Tokijumi. Vis dėlto tokio istorinio, kultūrinio, religinio, architektūrinio svorio sunku rasti bet kur pasaulyje. Stambule kiekvienas sau ras veiklos – nuo turkiško maisto gurmanų iki istorijos tyrinėtojų, nuo mėgstančių apsipirkti iki norinčių atsipalaiduoti. Kosmopolitiškas, bet ir islamiškas, jaukus ir tvarkingas, bet neaprėpiamai didelis ir knibždantis – visi epitetai tinka Stambului. Šiam miestui ištyrinėti reikia net ne vienos savaitės, tad jei turite tik dieną ar kitą, vertėtų keliauti į patį centrą – Auksinį ragą.

Topkapi rūmai, kurie ilgiau nei 400 metų buvo oficiali sultonų rezidencija savo įdomybėmis gali pareikalauti viso pusdienio. Bizantiško meno šedevras Šv. Sofijos soboras, per amžius buvusi ir krikščionių, ir musulmonų šventykla, pagal kurią statėsi kiti bizantiškieji miestai ir šventovės. Greta stovinti Mėlynoji mečetė su savo šešias minaretais skelbia pasauliui apie Stambulo didybę. Tai tik keli objektai pačiame Stambulo centre, tačiau kiek visko dar yra pasisukus į šoną – laivai Bosforo sąsiauryje, vienas didžiausių pasaulyje dengtų turgų, kur rasite iš esmės visko, turkiško maisto restoranai, parduotuvės, svečių namai ir viešbučiai... Išsikrapštyti iš Stambulo laiku ir pagal kelionės planą gali būti keblu...

Legendinė Troja, antikinis Efesas ir nežemiškoji Pamukalė

Būtent Turkijoje, kaip manoma, yra legendinės Homero „Ilijadoje“ ir „Odisėjoje“ aprašytos Trojos griuvėsiai. Daugelis faktų (net ir tas pats Trojos arklys) balansuoja ant mito ir tikrovės ribos, tačiau šios istorijos apie didingus mūšius buvo populiarios ir Antikos laikais, ir dabar. Todėl apžiūrėti šį mitinį, bet tuo pačiu ir archeologinį objektą tikrai verta. Juo labiau, kad jis palyginus ne toli nutolęs nuo didžiojo Stambulo.

Artėjant atgal link Antalijos kurorto pakeliui yra dar vienas archeologinis stebuklas – Efesas. Tai didžiausias iki šių dienų išlikęs Antikinis miestas, įkurtas net daugiau nei prieš 3 tūkst. metų. Dabar jau apgriuvusiame mieste gausu Antikos žmonių palikimo – pirčių kompleksai, odeonas – mažas amfiteatras, didelis amfiteatras, aukštutinio miesto akropolio griuvėsiai, akvedukas, imperatoriaus Andriano fontanas, Heraklio vartai ir daug kitų įdomybių. Tai miestas, kuris savo išlikusių statinių gausa prilygsta Atėnams ir kitiems didingiausiems senovės palikimams.

Pamukelė – dar vienas Turkijos gamtos stebuklas. Tai mineralinės versmės, kurios per ilgą laiką suformavo pasakiškas balto kalcio terasas. Pamukalė išvertus reiškia – „medvilnės pilis“. Ir iš tiesų, iš toli šios 2,6 km ilgio ir 600 m pločio terasos atrodo kaip pasakiški medvilnės laukai. Šis darinys toks unikalus, kad 1988 m. buvo įtrauktas į UNESCOpasaulio paveldą. Žmonės karštose mineralinėse versmėse Pamukalė maudėsi jau prieš tūkstančius metų. Dabar tai saugoma teritorija, o gydomieji centrai įrengti šiek tiek atokiau.

Netoli Pamukalė yra ir dar vienas archeologinis objektas – Hierapolis. Tai didžiausias Turkijoje nekropolis ir puikiai išsilaikęs antikinis teatras. Čia išlikęs Kleopatros mineralinio vandens baseinas, kuriame temperatūra siekia apie 30 C šilumos. Manoma, kad šis baseinas galėjo būti šventas ir priklausyti Apolono šventyklos kompleksui.

Iš Pamukale vėl lengvai pasieksite žymiuosius Turkijos kurortus. Dabar mėgautis saule ir jūra bus galima daug ramiau. Juk didžiąją dalį geriausių Turkijos dalykų būsite pamatę ir išbandę.

Kelionės vadovas: Rytis Lozoraitis

Susijusios kelionės

Turkija iki - 10%
2019-05-03
7 dienos
Liko vietų
10+ vietų

7 dienos kaina asmeniui

nuo 899,10 €
999,00 €

Perbraukta kaina reiškia reguliarią kelionės kainą, apskaičiuotą pagal kelionių organizatoriaus užsienio partnerių, oro vežėjų ir kitų paslaugų teikėjų paslaugų kainas. Aktyviais kelionių organizatoriaus veiksmais organizuojant bendradarbiavimą su užsienio partneriais bei pasirinktos verslo vykdymo strategijos dėka klientams galime pasiūlyti įsigyti paslaugas mažesnėmis kainomis.

Sutaupote 99,90 €