NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Gurmanams ir linksmybių mėgėjams bent kartą gyvenime verta apsilankyti „Oktoberfest“ alaus festivalyje Vokietijoje. Į šį festivalį sutelpa visa Bavarijos regiono dvasia, tradicijos, linksmas žmonių būdas, o viską supa viduramžiški ir dailūs miestai.

Pirmoji stotelė – Niurnbergas

Tai istorinis Vokietijos miestas, garsėjantis savo senamiesčiu. Tai ir antras didžiausias Bavarijos regiono miestas, kuriame dabar susipina senovės paveldas ir naujųjų laikų pasiekimai. Niurnbergas – nemiegantis miestas, o lankytojų jis sulaukia ne tik vasarą, tačiau ir Kalėdų laikotarpiu, kai čia sužimba viena gražiausių Kalėdinių mugių Europoje.

Ilgus amžius Niurnbergas buvo nepaskelbta Šventosios Romos imperijos sostinė ir daugelio Vokietijos karalių rezidencija. Be to, čia gimė vienas žymiausių Vokietijos ir visos Europos dailininkų Albrechtas Dureris.

Antra vertus, tai miestas, kuriame Antrojo pasaulio karo metais buvo nacistinio rėžimo centras. Todėl Niurnbergas neišvengė didelio bombardavimo ir tūkstančių aukų. Po karo būtent Niurnberge buvo įsteigtas karo tribunolo teismas, kuriame buvo teisiami didžiausi karo nusikaltėliai.

Dabar šis miestas atsikratė savo praeities šešėlių, tačiau ir išlaikė istorinę dvasią. Tai ekonomiškai stiprus, restoranų ir kavinių pilnas miestas, kuris tikrai nustebins visus keliaujančius gilyn į Bavarijos sostinę Miuncheną.

Miunchenas – švenčiantis, jaukus, užburiantis

Bavarijos sostinei Miunchenui epitetų galima prilipdyti šimtus. Tai gražių pastatų ir aikščių pilnas miestas. Antra vertus, jame žmonės žino kaip leisti laisvalaikį. Miunchene gausu parkų, prie upės vasaros dienomis žmonės renkasi poilsiauti ir degintis, baruose nuolat vyksta renginiai ar futbolo transliacijos, aplinkui zuja naujausi traukiniai, žiba šviesos ir vasarą žydi gėlės. Unikalią vietą čiuožti banglente ant upės vilnių turi net miesto banglentininkai. Taigi, tai idilė, kurią mieste susikūrė Bavarijos žmonės.

Vis dėlto, per kasmetinį „Oktoberfest“ alaus festivalį miestą užplūsta šurmulys ir daugybė atvykėlių. 8000 žmonių talpinančiose palapinėse miestiečiai ir turistai iš viso pasaulio ragauja tradicinį vokišką alų, valgo autentiškas vokiškas dešreles ir siaučia iki paryčių. Ši šventė yra įtraukta net į Guinnesso rekordų knygą, kaip daugiausiai svečių sulaukianti šventė visame pasaulyje. Sudalyvauti joje bent kartą nori daugelis Europos ir pasaulio gyventojų.

Be alaus ir tradicinių dešrelių Minchenas dar žymus BMW markės automobiliais, visame pasaulyje žinomu futbolo klubu Miuncheno „Bayern“, senoviniais tramvajais, muziejais, parodomis, architektūros šedevrais ir parkais, kurių vienas net didesnis už Niujorko centrinį parką. Šiame mieste niekada nenuobodžiaus nei jaunesni, nei vyresni miestiečiai bei Miuncheno lankytojai.

Bambergas – upių uostas Bavarijoje

Smagią išvyką po Bavariją verta užbaigti Bamberge. Tai 72 tūkst. gyventojų turintis jaukus Vokietijos miestukas. Miestas įsikūręs ant septynių kalvų, todėl vadinamas „Vokietijos Roma“. Kaip ir daugelis kitų Vokietijos miestų – Bambergas turi įspūdingą senamiestį. Dar 902 m. šis miestas priklauso Bambergų dinastijai, tad garsios giminės tradicijos čia tęsiamos per amžius. Net 800 metų šis miestas buvo nepriklausomos kunigaikštystės sostine, todėl turi sostinėms būdingų bruožų – jaukų senamiestį, bažnyčių smailes ir išvystytas amatininkų dirbtuves. Prie miesto grožio prisidėjo ir tai, kad jis nenukentėjo per Antra pasaulinį karą. Daugelis Bambergo pastatų išliko tokie, kokie ir buvo pastatyti prieš šimtus metų. Senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą.

Be to, tai Reino-Maino-Dunojaus upių kelio uostas. Jame išvystyta elektrotechnikos, tekstilės, siuvimo, padangų, odos, avalynės, metalo gaminių, mašinų, porceliano pramonės. Gaminami fortepijonai. Įkurtas Bambergo universitetas, veikia astronomijos observatorija.

Studentai Bambergo gatvėms suteikia dar daugiau gyvumo ir džiaugsmo, o tradicinėse alaus daryklose verdamas alus traukia atvykėlius pasilinksminti miesto baruose ir kavinėse. Bambergas puikiai užbaigs Jūsų kelionę po vieną įspūdingiausių Vokietijos regionų – Bavariją.

 Kelionės vadovas: Mantas Karvelis