NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Pasibaigus vasariškoms pramogoms siūlome nepasiduoti rudeniškai darganai ir pratęsti linksmybes bei keliones su visa šeima. Juo labiau, kad rudenį daug Europos atrakcionų ir pramogų parkų neriasi iš kailio, kad suteiktų jums nepakartojamus įspūdžius. Rudens spalvomis pasipuošia ir Europos miestai, kuriuos keliaudami autobusu aplankysite pakeliui. Siūlome tris atostogų idėjas visai šeimai, kurios neužims labai daug laiko, bet praskaidrins rudenišką rutiną. 

Helovino šventė žymiausiame Italijos pramogų parke ir įstabiuose miestuose

Gardalendas – tai žymiausias Italijos pramogų parkas, kiekvienais metais sutraukiantis mases lankytojų. Čia sau tinkamų pramogų ras ir adrenalino mėgėjai, ir tenorintys linksmai praleisti laiką. Pirmiausiai Gardalendas garsėja savo atrakcionais, kurių čia yra įvairių lygių: net 6 ekstremalūs atrakcionai tikrai išjudins jus iš rudeniškos rutinos. Dar 26 paprastesni atrakcionai tiks ramesnių linksmų kalnelių ir sūpynių pasiilgusiems atostogautojams.

Be to, parke viskas suskirstyta į temines zonas – nuo stebuklingų kalnelių iki elfų šalies, nuo laukinių gyvūnų iki faraonų lobių paieškų. Todėl parkas pirmiausiai ilgam įsimins jauniausiems kelionės dalyviams. O kur dar Helovino šventė, per kurią Gardalendas prigalvoja papildomų pramogų! Atrakcionų parke šventės metu apsigyvens vaiduokliai, vampyrai ir kiti sutvėrimai, kurie sustiprins ir taip intensyvius kelionės įspūdžius.

Geriausia šios linksmybių kelionės dalis, kad pakeliui aplankysite net du įspūdingus Europos miestus – Austrijos sostinę Vieną ir per amžius išdailintą žymiąją Veneciją.

Viena – vienas didžiausių Europos miestų, garsėjantis imperatoriška dvasia ir architektūra, muziejų įvairove, audringu kultūriniu gyvenimu. Čia savo laiku gyveno ir kūrė tokie genijai, kaip Ludwigas van Bethovenas, W. A. Mozartas, Johannas Straussas, todėl opera ir klasikinė muzika jau seniai tapo Austrijos sostinės savasties dalimi.

Ištaigingoji Venecija pasaulyje dar garsesnė, nei Viena. Turtingas Italijos pirklių miestas šiais laikais tapo tarsi muziejumi po atviru dangumi, kuriame renkasi turistai iš viso pasaulio. Kanalų išraižytas ir tiltais susiūtas miestas stebina savo architektūriniais sprendimais, nuo Bizantijos imperijos laikų įgyta didybe ir grožiu. O kur dar Venecijos kultūrinis gyvenimas ir spalvoti festivaliai.

Rudens atostogos Europos parke ir Legolande Vokietijoje

Kita puiki galimybė linksmai praleisti rudens atostogas su vaikais – išvyka į Europos parką bei Legolandą Vokietijoje. Rusto miestelyje netoli sienos su Prancūzija esančiame Europos parke 100 he plote įrengta apie 100 atrakcionų, tad per vieną kelionę tikrai jų visų neišbandysite. Tai užkrečiantis savo nuotaika parkas, į kurį norėsis sugrįžti. Be to tai vietai, kur atrasite net 14 Europos šalių pristatančias erdves ir aplinkas. Nuo Islandijos iki Šveicarijos, nuo Ispanijos iki Graikijos.

Helovino šventės metu parkas pasipuošia moliūgais, čia susirenka visi „baisiausi“ pasakų personažai, vyksta teminės pramogos ir galima išbandyti gąsdinančius atrakcionus.

Sustiprinti visam kelionės įspūdžiui, dar verta aplankyti vokišką Legolandą, kuris niekuo nenusileidžia daniškajam. 26 futbolo aikščių plote atrasite visą magišką kaladėlių pasaulį – sumažinti miestų modeliai, žymiausi pastatai, pramogų zonos. Legolande taip pat veikia 4D kino teatras, kaladėlių gamykla. Vienas ikoniškiausių pasaulio vaikų žaidimų čia nušvis ryškiausiomis spalvomis. Legolande galėsite įsigyti ir įvairiausių konstruktorių – mažiausiems šeimos nariams ir vyresniems konstruotojams. LEGO kaladėlės konstravimo virusu užkrečia net suaugusius.
O miestas, kurį pakeliui verta aplankyti – ant septynių kalvų kaip ir Roma įsikūręs Bambergas. Tai vienas seniausių ir geriausiai per karo neramumus senamiestį išlaikiusių Vokietijos miestų. Todėl Bamberge architektūra ir tradiciniai pastatai nustebins ne mažiau nei Legolando statiniai.

Mokslo atradimai įdomiausiame Estijos mokslo centre

Norintiems trumpesnės ir artimesnės, bet ne mažiau įspūdingos kelionės – siūlome vieną geriausių Mokslo centrų Baltijos šalyse – AHHA mokslo centrą Tartų mieste. Tai naujas ypač interaktyvus Mokslo centras universitetų ir studentų mieste Tartu. Jam aplankyti užteks ilgesnio savaitgalio, o įspūdžiai truks ilgai.

AHHA mokslo centre pusdienis ar diena prabėgs kaip 15minučių. Čia galėsite pavažinėti dviračiu 8 metrų aukštyje įtemptu lynu, nusifotografuoti su sprogstančiu balionu, išbandyti savo koordinaciją, sužinoti viską apie elektromobilius, palyginti juos su vidaus degimo varikliais, pasigrožėti 6000 l akvariumu su Raudonosios jūros žuvimis ar net gyvu salėje esančiu skruzdėlynu.

Kosmoso mėgėjai čia daug laiko praleis sferiniame planetariume, kuriame pamatysite net ir mažiausias Paukščių tako žvaigždes, praskrisite pro planetas ir galaktikas. Ir jei dar bus mažai įspūdžių, jūsų lauks veidrodžių labirintas, meditacijos kokonai, skrydžių simuliatorius, energijos mašina, įvairiausios laboratorijos ir 4D kino salė.

Pakeliui namo būtina užsukti į Latvijos sostinę Rygą. Tai daugiausiai turistų sulaukiantis Baltijos šalių miestas. Didelė sostinė turi savitą senamiestį, kuriame taip pat daug konstrukcinių ir inžinerinių naujovių pralenkusių tuometį laiką. Rygoje veikia ir automobilių muziejus, kuriame surinkta nemaža kolekciją įvairiausių transporto priemonių. Visą miesto panoramą galima apžvelgti iš Rygos televizijos bokšto apžvalgos aikštelės. Šis bokštas pasitinka ir išlydi keliautojus iš Rygos. Galiausiai, tai jaukus miestas, kur Dauguvos upės pakrantėje galėsite pasidžiaugti nuo Baltijos jūros dvelkiančiu brizu ar suvalgyti skanų desertą vienoje iš daugelio jaukių senamiesčio kavinių.