NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

3 skrydžio valandos – tiek nedaug tenka „paaukoti“, kad įsilietumėte į sielą ir kūną atpalaiduojantį atostogų ritmą Turkijoje. Čia pasitiks saulės ir stebuklų kupina žemė, apsupta keturių jūrų, siūlanti visą gausybę malonių turkiškų dalykų.Geografiškai esanti dviejose žemynuose, šį atostogų šalis susirinkusi visa, kas geriausia iš abiejų kontinentų. Šalis vilioja svaiginančiu gamtos grožiu, vaizdingomis istorinėmis vietomis, spalvingais kurortais, skania virtuve ir nesibaigiančiomis pramogomis. Ir peizažai čia didingi: kalnai ir slėniai, ežerai, upės, kriokliai, auksiniai paplūdimiai. Galima gėrėtis, fotografuoti, žavėtis,„gaudyti“ bronzinį įdegį, išplaukti į jūrą,semtis įkvėpimo.

POILSIO MIRAŽAI

Šalis pasitinka ir retoriškai klausia, kokio poilsio ieškote?Jaukios paplūdimio juostos, apsuptos pušynų,  ramaus paplūdimio kampelio prie prabangaus viešbučio su „viskas įskaičiuota“ maitinimo sistema ar dūzgiančio kurortosu visa eile kavinukių šalimais? Ir ji pasirengusi suteikti viską. 

Populiari atostogų vieta, nes tinka: 

Naktinėtojams: šėlkite didžiausiuose ir triukšmingiausiuose naktiniuose klubuose, baruose judriuose Turkijos kurortuose.

Istorijos mylėtojams: grįžkite į romėnų laikus Efese, pajuskitę istorijos alsavimą Pamukalėje, Kapadokijoje, antikiniame Aspendose.

Nuotykių ieškotojams: leiskitės į aštrių pojūčių trasą sraunia kalnų upe plaustais ar pakilkite nuo žemės ir sklęskite parasparniu.

Šeimoms: apsistojus viešbutyje su „viskas įskaičiuota“ maitinimo sistema, nesukite galvos ir mėgaukitės visais atostogų malonumais su šeima.

Paplūdimio gerbėjams: lepinkitės saulės voniomis, ne ji čia – kaitri, ryški, garantuojanti puikų įdegį ir vitamino D atsargas. 

 SENIAUSIOS ISTORIJOS PASLAPTYS

Turkija – unikali, neaprėpiama ir neišsemiama, išsidėsčiusi tarp Europos, Azijos ir Vidurinių Rytų – pusiaukelėje tarp pusiaujo ir Šiaurės ašigalio. Tai ne tik aukštos klasės kurortų kraštas, jos kultūrinis ir istorinis paveldas pribloškia – kadaise šioje šalyje egzistavo ir savo pėdsakus paliko net 24 skirtingos tautos.

Stambulas – šalies perlas, savyje glaudžiantis žymiąją Mėlynąją mečetę, Šv. Sofijos soborą. Išskirtiniai Topkami rūmai – tai sultonų rezidencija, kurioje buvo gyvenama 400 metų su galybe sultonams priklausiančių lobių ir daugybe hareme vienu metu gyvanančių moterų. O dabar šis daugiakultūrinis megapolis – ir augantis miestas, atviras visiems.

Ieškantys pačių neįprasčiausių vietų, patraukite į cetrinę šalies dalį. Kapadokija – viena vaizdingiausių pasaulio vietų su neįprasčiausiomis kūgio formos kalvomis, sudėtingomis tunelių sistemomis, sudarančiomis ištisus požeminius miestus. Vienas iš jų yra 4 km² ploto - Kaimaklis.

Pamukalė – unikali vieta, žavinti mineralinių druskų kaskadomis, gydomaisiais terminiais šaltiniais ir II a. pr. Kr. romėnų įkurtu Hierapolio miestu. Įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą.

Romėnai paliko savo įnašą ir Antalijos regione: čia verta aplankyti romėnų amfiteatrą Aspendose ir tyrinėti senovinį Efesą. 

Įsimintinos atostogų dienos Marmaryje

Į Marmario uostą atplaukia didžiuliai kruiziniai laivai, iš čia keltu galima greitai ir patogiai pasiekti net Rodo salą. Nerimstantis Marmaris yra itin šiuolaikiškas ir patrauklus aktyvaus poilsio mėgėjams: ekskursijos, įvairios sporto šakos, prekybos centrai, miesto turgus, daugybė rafinuotų naktinio gyvenimo taškų. 

 Atostogaujant Marmaryje rekomenduojame:

 • Ikvėpti senovės Efese. Verta išanalizuoti išlikusius antikos pasaulio simbolius Efeso miesto gatvėse, aikštėse, šventyklose, pirtyse ir apžiūrėti Celcijaus bibliotekos fasadą.
 • Pamatyti logerhedus - didžiulius jūrinius vėžlius (caretta caretta), kurie pasiekia Marmario krantus net iš Pietų Afrikos.
 • Pasimėgauti saulės voniomis Kleopatros saloje. Ir išsimaudykite krištolo skaidrumo vandenyje, ten, kur maudėsi Kleopatra – juk apie jos svaiginantį grožį sklando legendos.
 • Susipažinti su Marmariu. Paklaidžioti Marmario senamiestyje, užklysti į Marmario pilį, kurios muziejus suskirstytas į 7 erdves: archeologijos, etnografijos, meno galerijas ir saugyklas.
 • Apsipirkti spalvingose turgavietėse (bazaar). Tik nepamirškite derėtis, derybos Turkijoje – neatsiejama tautos tradicija.
 • Aplankyti unikalius Likijos Karalių kapus. Jie iškalti uolose. Šiuos antkapius statė likiečiai Trojos karo metu.
 • Persikelti į Rodo salą. Keltu ją pasieksite itin greitai, atrasite gražiausias senamiesčio vietas.
 • Įamžinti romėnų miesto Hierapolio liekanas. Pamatant romėnų teatrą, Apolono šventyklą, pirtis, agorą – susirinkimų ir turgaus vietą.

Nepamirštami kelionės potyriai Antalijoje

Antalijos regionas – spalvingas, smagus, nepraradęs ir senovinio žavesio. Siūlantis pačius įvairiausius kurortus: atrasite ramių, tinkančiųidiliškam poilsiui, šurmuliuojančių su daugybe pasilinksminimo vietų bei kasmet augančių ir siūlančių itin prabangų poilsį. Kemere žavi miškingi kalnai, Laroje, Alanijoje ir Beleke – puikūs smėlio paplūdimiai, Sidėje – nepamirštami peizažai. 

Atostogaujant Antalijos regione rekomenduojame:

 • Išvysti pasakišką pasirodymą Aspendoso teatre. Čia rengiami nepamirštami šiuolaikinio šokio, baleto ir folkloro pasirodymai.
 • Atrasti paskendusį miestą – Kekovą. Tai unikalus gamtos ir istorijos sintezės miestas.
 • Pasiekti Graikijos Meiso salą. Nuo Turkijos krantų nutolusi vos porą kilometrų, Meiso sala stebina unikalia architektūra, įdomia istorija ir šiandieniniu gyvenimo būdu.
 • Užkilti iki miesto tvirtovės Alanijoje. Ant aukštos kalvos stūksanti, apjuosta šešių kilometrų gynybine siena, tvirtovė mena didingus laikus.
 • Įgauti įdegį karališkame Kleopatros paplūdimyje. Tai vienas gražiausių Alanijos paplūdimių, išsiskiriančių itin švelniu smėliu.
 • Pakilti į Tahtalio kalną Kemere 2365 m auštyje įamžinkite Tauro kalnus iš viršaus.
 • Įamžinti Sidės griuvėsius. Jie laikomi vieni seniausių ir įspūdingiausių.
 • Ilsėtis Žaliajame kanjone - tingiai grožėkitės nuostabiais Turkijos vaizdais, garsiąja Manavgato užtvanka plaukiojant turkio spalvos ežere.
 • Priartėti prie senovės vaikštant tarp baltų Pamukalės terasų ir kaskadų. 

SKONIŲ ĮVAIROVĖ

Apsilankiusieji šioje šalyje gerai žino, kad Turkijos virtuvė neapsiriboja tik kebabais – jos įvairovė ir žviežumas nustebintų ne vieną gurmaną. Tradiciškai pradedama nuo mezze – užkandžių stalo.Skanaujamos daržovės, humusas (avinžirnių piurė), įvairios salotos.Pagrindiniam patiekalui populiari vištiena, ėriena, jautiena, dažniausiai kepta ant griliaus ar troškinta su šviežiomis daržovėmis. Populiarūskofte– malta mėsa maišoma su specialiais prieskoniais ir formuojami norimos formos kepsneliai.Gözleme– ploni blyneliai su daržovių ar sūrio įdaru.Verta žinoti, kad duona yra neatsiejamas komponentas, ji valgoma visada ir su viskuo. Dėmesio verti ir vietiniai saldumynai - jie labai saldūs, gausiai pagardinti riešutais, medumi - verta paragauti baklavos. Rakė – nacionalinis anyžinis likeris, kuris yra nacionalinis turkų gėrimas. Prie jos derinami įvairūs užkandžiai.

Susijusios kelionės

2019-10-27
3 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

3 nakvynės kaina asmeniui

nuo 379,00 €
2019-10-31
3 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

3 nakvynės kaina asmeniui

nuo 365,00 €
2019-10-17
3 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

3 nakvynės kaina asmeniui

nuo 345,00 €
2019-10-17
3 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

3 nakvynės kaina asmeniui

nuo 359,00 €
2019-10-17
3 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

3 nakvynės kaina asmeniui

nuo 495,00 €
2019-04-02
3 nakvynės
Liko vietų
10+ vietų

3 nakvynės kaina asmeniui

nuo 435,00 €