NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

Dažnam lietuviui kaimyninės Lenkijos sostinė Varšuva ne tik kad nėra svajonių kelionės kryptis, bet apskritai, kelia vien nemalonias asociacijas. Juk veikti ten nėra ką: senamiestis mažas ir visas atstatytas, miestas negražus ir grubi sovietinė architektūra dominuoja, ypatingų pramogų nėra ir lenkiška virtuvė (kaip ir patys lenkai) gerai pažįstama bei niekuo neypatinga. Ir išvis – tai miestas, kurį, išvengus kamščių, reikia kaip galima greičiaus apvažiuoti, vykstant atostogų į Europą.

Tačiau tai klaidingas požiūris, visiškai neatitinkantis tikrovės. Varšuva didelis, daugiamilijoninis (skaičiuojant su visais priemiesčiais čia gyvena apie tris milijonus gyventojų), itin dinamiškas ir greit besikeičiantis miestas, visiems turintis ką pasiūlyti.

Antrojo pasaulinio karo metais Lenkijos sostinė buvo visiškai sugriauta. Iki karo klestėjusį ir net Rytų Europos Paryžiumi vadintą  miestą, A. Hitleris nusprendė nušluoti, bausdamas lenkų tautą už sukilimą. 1944 metų rugpjūtį prasidėjo Varšuvos sukilimas, siekiantis parodyti pasauliui, jog lenkai save suvokia kaip laisvą tautą ir yra pasiryžę ginklu iškovoti nepriklausomybę. Nacistinė Vokietija brutaliai numalšinusi sukilimą, ėmėsi žiaurių represijų. Ir taip stipriai nukentėjęs miestas, pradėtas naikinti, planingai griaunant kvartalą po kvartalo. Būtent todėl išlikę tik fragmentai senosios Varšuvos architektūros. Tačiau svarbiausia senamiesčio dalis atstatyta, tad kiekvienas gali šauniai pasivaikščioti Krakowskie Przedmiescie gatve pakeliui apžiūrėdamas Adomo Mickevičiaus paminklą, Lenkijos Prezidento rezidenciją, Karalių rūmus, Zigmanto III koloną ir pro miesto katedrą pasiekti senąją turgaus aikštę ir išlikusius miesto įtvirtinimus. Ties Karaliaus rūmais atsiveria puiki panorama į didingai tekančią Vyslą ir naujuosius miesto rajonus. Bet tai “standartinė”, visų jau nužiūrėta Varšuva. Tačiau jos yra daug daugiau.

Kas nori pažintį su miesto ir šalies istoriją pratęsti ir pagilinti savas žinias, būtinai turi apsilankyti net keliuose muziejuose. Varšuvos sukilimo muziejus – vienas moderniausių regione. Tai labai patraukliai ir iteraktyviai papasakota istorija, kuomet lankytojas gali ne tik per stiklą apžiūrėti istorinius artefaktus, bet pats įlįsti į kanalizacijos tunelį, per sienos plyšius stebėti ar nesiartina priešo kariai, o seno telefono ragelyje išklausyti išlikusių liudininkų pasakojimus. Į muziejaus patalpas įkeltas ne tikras lėktuvas! Muziejus pakeri net ir tuos, kurie muziejams ir šiaip istorijai, jaučia nedidelę alergiją. Norintys ramesnės pažinties su lenkų kultūra gali apsilankyti Frederiko Šopeno moziejuje. Viskas taip pat interaktyvu, labai daug muzikos ir itin estetiška. O ant muziejaus stogo įrengtas puikus sodas. Tačiau paskutinis mados klyksmas, tai Koperniko mokslo centras. Tai visiškai nauja erdvė, kurioje savo kailiu gali pajusti kaip dreba žemė, kokia jėga smaugia smauglys, kas vyksta žmogaus organizme virškinimo proceso metu ir dar daug daugiau. Šiuo metu, šis muziejus yra vienas didžiausių turistų traukos centrų visame regione.

Norintys pramogauti, mieste taip pat nenuobodžiaus. Lenkija garsėja savo teatro kultūrą ir kinu, o Varšuvai to netrūksta. Garsiausių Lenkijos ir pasaulio režisierių spektakliai sutraukia minias, todėl bilietu reiktu rūpintis iš anksto. Tačiau daug ir nedidelių, bet puikiai dirbančių trupių. O lenkišku kinu gali mėgautis net ir nemokantys kalbos: centre veikiančiame kinoteatre naujausi ir klasikiniai lenkų filmai rodomi ir su angliškais subtitrais. Bet prakalbus apie pramogas, svarbiausia, jog tai miestas, kuris niekada nemiega. Net ir eilinę darbo dieną veikia daugybė kavinių (meskit iš galvos mitus, apie prastą lenkišką kavą), barų ir naktinių klubų. Vienuose galima degustuoti mažų bravorėlių alų, kituose siūlo sočius tradicinius valgius net ir ketvirtą ryto, o trečiuose iki paryčių galima klausytis gyvos muzikos. Mieste veikia net keli džiazo ir bliuzo klubai, netrūksta liaudies muzikos, o vietinis jaunimas didžiuojasi repo kultūrą, kuri šiame mieste klesti. Linksmybių ištroškusieji, privalo aplankyti šalia Foksal gatvės esantį nedidelių bariukų kvartalą, kur galima ne tik patirti kaip linksminasi mūsų kaimynai, bet ir paragauti puikaus vietnamietiško maisto. Taip, Varšuvoje gyvena didelė vietnamiečių bendruomenė, siūlanti skanų ir pigų maistą.

Ir taip, šiandien Varšuva lietuviams nėra brangus miestas. Todėl norintys čia gali puikiai shopintis. Ir nebūtina pirkti pigias lenkiškas dešras. Mieste daug prekybos centrų, su visais vakarietiškais prekiniais ženklais. Tačiau lenkų dizaino mokykla labai stipri ir jaunųjų dizainerių darbai išskirtiniai. Tad ieškantys kažko ypatingo, galės nusiaubti butikus, kurių taip pat netrūksta.

Varšuva puikus, modernus, greitas miestas, savo atmosfera šiek tiek primenantis Londoną. Miestas siūlo daug, tačiau neprislegia savo dydžiu. Todėl jame gerai jaučiasi ir užkietėję miestiečiai, ir mažesnes erdves mėgstantieji.Net ir gamtos mylėtojai čia ras fantastiškus parkus.Tad važiuokime į Varšuvą ir pagaliau atraskime šį miestą.

Kelionės vadovas: Vladas Liepuonius

Susijusios kelionės

Lenkijos sostinė Varšuva iki - 15%
2019-04-06
1 diena
Liko vietų
10+ vietų

1 diena kaina asmeniui

nuo 84,15 €
99,00 €

Perbraukta kaina reiškia reguliarią kelionės kainą, apskaičiuotą pagal kelionių organizatoriaus užsienio partnerių, oro vežėjų ir kitų paslaugų teikėjų paslaugų kainas. Aktyviais kelionių organizatoriaus veiksmais organizuojant bendradarbiavimą su užsienio partneriais bei pasirinktos verslo vykdymo strategijos dėka klientams galime pasiūlyti įsigyti paslaugas mažesnėmis kainomis.

Sutaupote 14,85 €