NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas
Slapukų nustatymai

Mūsų misija – pakviesti, sutelkti ir suteikti galimybę mums visiems prisidėti prie modernaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro sukūrimo. Šią misiją su dideliu džiaugsmu vykdysime ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje.

PADĖTI PAPRASTA!

  • Pirkdami „Novaturo“ kelionę internetu ar kelionių agentūroje turėsite galimybę prisidėti prie Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro statybų projekto 3, 5 ar 10 eurų savanoriška socialinės atsakomybės įmoka.
  • Surinktos lėšos bus pervedamos Lietuvos jūrų muziejui, reabilitacijos centro statybų projektui įgyvendinti.
Pasiūlymas galioja
2019-09-042021-09-01
Akcijos sąlygos

Kartu su Lietuvos jūrų muziejumi kviečiame prisidėti prie Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro statybų projekto. Padėkime Baltijos ruoniams grįžti į tikruosius savo namus – jūrą! Lietuvoje iki šiol nėra specialios įstaigos, kurioje gyvūnai būtų gydomi, slaugomi ir išmokomi gyventi laisvėje, nors turime apie 90 kilometrų ilgio Baltijos jūros liniją. Baltijos jūros ruoniai gydomi Lenkijoje, Vokietijoje, o Lietuvoje tokios „ligoninės“ nėra. Žvejodami, vykdydami kitą ūkinę veiklą Baltijos jūroje ir jos pakrantėse, turime prisiimti atsakomybę ir už jūros gyventojus. Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos jūrų muziejumi jau paklojo tvirtus pamatus reabilitacijos centro statyboms. Tačiau turimų lėšų nepakanka.

 

Projekto naujienos

 

Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras

Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre bus užtikrinama ne tik gyvūnų reabilitacija, bet bus plėtojama ir mokslinė tiriamoji veikla, padedanti geriau suprasti laukinių gyvūnų ekologiją, biologiją ir etologiją, sprendžiama, kaip gerinti gyvūnų apsaugą jūroje. Kol kas tyrimai atliekami netinkamomis sąlygomis arba mokslininkai yra priversti juos vykdyti užsienyje. Tokius tyrimų ir reabilitacijos centrus turi dauguma civilizuotų jūrinių pasaulio valstybių. Dabar ir Lietuva prisijungs prie jų. Baltijos jūros reabilitacijos centras galės priimti gyvūnus jau po poros metų.

Projekto vertė yra didesnė nei 3 mln. Eur, iš kurių 1,3 ml. EUR Eur skiriama iš Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto, o likusią 1,7 mln. Eur sumą dar reikia surinkti. 

Dabar ruoniukai priežiūrai ir gydymui nėra specialių patalpų. Gyvūnai gydomi viename iš Lietuvos jūrų muziejaus administracinio pastato kabinetų, įrengus jame dvi vonias. Specialistai jais rūpinasi kiaurą parą.

 

Apie projektą

Projekto trukmė: 2019-2021 m.

Projekto tikslas: surinkti lėšas Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui įkurti.

Šalių įsipareigojimai: 

  • „Novaturas“ įsipareigoja visas surinktas lėšas paramai pervesti Lietuvos jūrų muziejui.
  • Lietuvos jūrų muziejus įsipareigoja gautas paramos lėšas panaudoti projekto įgyvendinimui.
  • Abi šalys savo įsipareigojimus vykdo neatlygintinai.