NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas

2008 m. užmegzta graži partnerystė su „Neregėtos Lietuvos“ projekto autoriumi Mariumi Jovaiša. Lygiai tais pačiais metais išleistas pirmasis „Neregėtos Lietuvos“ albumas. Žinia apie fotoalbumą apskriejo ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį. Albumas „Neregėta Lietuva“ išverstas į 11 kalbų, o nuotraukų parodos surengtos beveik 40 valstybių. Už nuopelnus Lietuvos įvaizdžio kūrimui ir turizmo plėtrai autorius M. Jovaiša apdovanotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir prezidento. „Novaturo“ komanda džiaugiasi partneryste, kuri padeda skleisti gražią ir patriotišką žinią apie mūsų visų mylimą šalį – Lietuvą.

Į „Neregėtos Lietuvos“ turą su „Novaturu“ keliausite naujausiu „Novaturo“ autobusu ir pasimėgausite išskirtine ekskursine bei pramogine programa. Neabejojame, jog kiekvienas iš Jūsų iš šios kelionės parsiveš neužmirštamų įspūdžių ir gražiausių nuotraukų, papildysiančių asmeninį albumą. Ši unikali programa bus organizuojama tik 2020-aisiais, todėl nepraleiskite progos tapti išskirtinės ekskursijos dalyviu!

Svarbi informacija:

  • NEMOKAMA įsimintina kelionė!
  • Kelionė skirta tik „Novaturo“ keliautojams, įsigijusiems 2020 vasaros sezono pažintinę kelionę autobusu ar lėktuvu.
  • Galimybė rinktis iš 2 kelionės datų.
  • Programa kokios dar nebuvo!
  • Užpildykite registracijos formą – įveskite savo duomenis ir užsakymo numerį.
  • 2020 05 23 kelionės registracija ČIA
  • 2020 05 24 kelionės registracija ČIA
Pasiūlymas galioja
2020-03-162020-04-30
Akcijos sąlygos

Kelionės programa

Keliaujate į Anykščių kraštą. Sakoma, kad jis – aukštaičių istorijos ir kultūros lobynas, kuriame dera gamta, istorija, kultūra. Pirmasis sustojimas – Rubikių apžvalgos bokštas, nuo kurio aikštelės atsiveria vaizdas į Anykščių rajono kraštovaizdį: įspūdingą Rubikių ežerą su 16 salų. Toliau kelionę tęsiate į *Burbiškio dvaro rūmus, kurie vaizdingame Anykštos upės kairiajame krante iš tolo akį patraukia stilingais rūmais, užburiančiais subtilumu ir elegancija. Grakščiai prigludęs parkas, kuriame išlikę daugiau kaip 30 rūšių medžių bei krūmų, įsilieja į kraštovaizdžio peizažą lyg išpuoselėta ramybės oazė. Rūmai pastatyti 1853 metais Lietuvos – Lenkijos didikų Venclovavičių giminės, tebėra vieni gražiausių Anykščių krašte. Ekskursijos po dvarą metu išgirstate Burbiškio dvaro ir jo apylinkių istoriją, išvystate dvaro kambarius, sales ar tiesiog pasėdite kurį laiką dvare veikusios pradinės mokyklos suole. Susipažįstate su dvariškių gyvenimo istorijomis ir „paskalomis”, aplankote apžvalgos bokštą bei kitas įspūdingas dvaro erdves (dvaras nėra muziejus ir interjerą galima apžiūrėti tik ekskursijų metu). Apie 12:00 val. atvykstate į Anykščius. Apžiūrite įspūdingais vitražais puoštą Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Tai – aukščiausia dvinavė bažnyčia Lietuvoje (79 m aukščio bokštai). Viename iš bažnyčios bokštų įrengta *apžvalgos aikštelė. Užkopę į viršų atsiduriate tiesiai po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui atsiveria Šventosios upės slėnio panorama. Laisvas laikas pietums. Po pietų vykstate į *Arklio muziejų, kur autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje susipažįstate su mūsų etninės kultūros simbolio – duonos – keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutinka ir už stalo pasodina gaspadinė, papasakoja apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinote apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažįstate su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam suteikiama nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepa duonelė, aplankote Arklio muziejų. Pasiėmę savo iškeptos duonos kepalėlį, toliau vykstate pasivaikščioti medžių viršūnėmis. Anykščių šilelyje vinguriuojantis *medžių lajų takas, vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje, veda į 21 metro aukštį, kylate nuo žemės iki medžių viršūnių, o nuo apžvalgos bokšto, kuris yra 36 metrų aukštyje, išvystate apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožite Šventosios upės vingiais. Čia pat, prie lajų tako, stūkso lankomiausias akmuo Lietuvoje – Puntukas. Tai – antras pagal dydį akmuo po Barstyčių akmens. Aplankę Anykščių šilelį, išvykstate Vilniaus link. Vakare, apie 20 val. grįžtate į Vilnių.

Papildomos išlaidos:

Bilietai į žvaigždute (*) pažymėtus lankomus objektus (~14 EUR asmeniui) ir pietūs.