Taormina, Taormina Maras
Taormina dalijama į dvi dalis – istorinį miesto centrą, esantį ant Tauro kalno, ir Taormina Maro kurortinę dalį, įsikūrusią kalno papėdėje, apie 65 km nuo Katanijos oro uosto.
Taormina Maras – tai nenusakomo grožio Jonijos jūros pakrantė su įlankėlėmis ir iškyšuliais, apaugusi jūros vėjų glostomais kaktusais ir oleandrais. Čia senovinėse vilose įsikūrę prabangūs viešbučiai, nuostabiose įlankėlėse tarp uolų išsimėtę puikūs smėlio paplūdimiai. Nuo aukštų uolėtų krantų atsiveria pasakiški peizažai: žydras dangus, smaragdinė jūra, kalnai, uolos ir slėniuose skęstančios alyvmedžių ir citrusinių vaismedžių giraitės. Atrodo, kad patekai į šventę, kurioje dalyvauja visi norintys. Jūsų laukia vaišingos kavinukės po atviru dangumi, svaiginantis gėlių aromatas, skambios itališkos melodijos, svetingi ir draugiški žmonės.
Už nedidelį mokestį funikulieriumi iš papėdės paplūdimio galima pasiekti Taorminos senamiestį. Funikulierius veikia iki vėlyvo vakaro netoli pagrindinės autobusų stotelės. Geras susisiekimas traukiniu su Katanija arba Mesina. Įdomi Taorminos miesto architektūra: graikų, romėnų, arabų, normanų statiniai, jaukūs viešbutėliai, gausybė kavinukių. Taorminoje siūlome aplankyti II a. pr. Kr. pastatytą teatrą, nuo kurio tribūnų atsiveria Etnos ugnikalnio didybė; pasivaikščioti po buvusius privačius (dabar miestui priklausančius) viešuosius sodus. Jaukiuose restoranėliuose galima pasimėgauti Sicilijos virtuvės patiekalais, paskanauti jūrų gėrybių patiekalų, migdolinių saldėsių.
Džardinis-Naksas
Tai bene populiariausias Sicilijos kurortas, įsikūręs 60 km nuo Katanijos oro uosto. Kurortą pamėgo tiek jaunimas, tiek šeimos. Džardinis-Naksas kartu su netoli esančia Taormina pritraukia maždaug pusę visų į Siciliją atvykstančių pailsėti turistų. Vasarą gyvenimas miestelio gatvėse tiesiog kunkuliuoja. Gyvas ir jaukus kurortas vilioja ilgais gerai prižiūrimais smėlio ir uolėtais paplūdimiais. Čia gausu mažų parduotuvėlių, barų ir restoranėlių, siūlančių itališkos virtuvės skanumynų. Garsi ir miestelio istorija. VIII a. pr. Kr. pirmieji į Siciliją įžengę graikai apsistojo šiose vietovėse. Naksas buvo pirmoji Graikijos kolonija Sicilijoje. Išvertus iš siciliečių kalbos, „Giardini Naxos“ reiškia „Naksos citrusinių vaisių sodas“. Ilgą laiką miestelis priklausė Taorminos bendruomenei ir tik 1847 m. gavo autonomiją. XVIII a. viduryje į Džardinį-Naksą atvyko pirmieji poilsiautojai, nors daugeliui gyventojų žvejyba buvo ir yra vienas pagrindinių pragyvenimo šaltinių.
Įdomiausi miestelio monumentai: viduramžių Schiso pilis, Vignazza bokštas, Archeologijos parkas, užimantis 21 ha plotą, archeologinių radinių muziejus.
Iš Džardinio-Nakso autobusu, taksi arba nuomotu automobiliu patogu nuvykti į vos už 5 km esančią Taorminą.
Forsa Dargras / Marina Dagras
Forsa Dagras – mažas ramus miestelis, priklausantis Mesinos provincijai. Žavus kurortas įsikūręs ant stačios 420 m uolos. Nuo Taorminos nutolęs apie 10 km, nuo Katanijos oro uosto – apie 70 km. Už 3 km nuo centro, netoli uolėtos pakrantės, išsidėsčiusi Marina Dagro kurortinė zona. Tai vieta, mėgstantiems ramų ir romantišką poilsį. Nuo aukštos uolos atsiveria nuostabi panorama: smaragdinė jūra, kalnai, uolėti skardžiai. Forsa Dagro miestelyje gyvena tik apie 1000 gyventojų. Pirmąkart rašytiniuose šaltiniuose Dagro miestelis paminėtas 1117 m, kai normanų grafas Rodžeras II slėnį padovanojo graikų bazilijonų vienuoliams, gyvenusiems Šv. Petro ir Pauliaus vienuolyne. Pavadinimas kilo nuo upės Agro, o Forsa – nuo karališkosios šeimos, kuri, įsigijusi miestelį, suteikė jam naujas administracines teises. Miestelyje yra trys bažnyčios. Viena žymiausių – XVI amžiaus barokinė „Chiesa Madre“ bažnyčia, kurioje stovi marmurinė šv. Katerinos iš Aleksandrijos statula. Didingą miestelio praeitį mena viduramžių pilies griuvėsiai. Netoli miestelio, jaukiame gamtos prieglobstyje, Agro upė įteka į Jonijos jūrą.
Letojanis
Tai dar vienas populiarus kurortas prie Jonijos jūros, apie 5 km iki Taorminos ir apie 68 km iki Katanijos oro uosto. Miesto pavadinimas – tai lotynų ir arabų žodžių mišinys: lotyniškas žodis „Laetum“ reiškia „turtingas“, o arabų „Ayn“ – „šaltinis“.
Išlikę nedaug informacijos apie šio mažo miestelio atsiradimą, bet yra žinoma, kad iki XVIII a. vidurio jis buvo šalia esančio Galodoro miesto jurisdikcijoje. XIX a. jis pradėjo sparčiai vystytis. 1880 m. buvo įvesta teisinė lygybė su Galodoru. 1908 m. žemės drebėjimas suniokojo kai kuriuos miestelio pastatus, bet jie vėliau buvo atstatyti. 1952 m. miestelis tapo nepriklausomas.
Letojanio kurortas atgyja vasarą, kai čia atvyksta poilsiautojų iš įvairių šalių. Pagrindinė alėja nusidriekusi palei smėlėtą paplūdimį. Joje rasite daug barų ir restoranų, parduotuvėlių. Miestelio aikštė su lauko kavinėmis yra pagrindinė susitikimų vieta, kur galima pasimėgauti itališka kava ir šviežiais nuostabaus skonio ledais. Poilsiautojų kurorte laukia ne tik puikūs paplūdimiai, bet ir įvairūs kultūros renginiai.
Kurorte yra išlikę keletas istorinių paminklų: miesto rotušė, neogotikinio stiliaus Šv. Juozapo bažnyčia, atstatyta 1929 m.
Čefalu, Kampofeličė di Ročela
Populiarus istorinis miestelis Čefalu įsikūręs apie 50 km į rytus nuo Sicilijos sostinės Palermo, 170 km nuo Katanijos oro uosto.
Čefalu puošia galvos formos stati didelė Rokos uola, ant kurios kadaise stovėjo deivės Dianos šventykla, ir viena puikiausių normanų katedrų Sicilijoje. Ši uola – ne tik unikalus gamtovaizdis, tai tarsi miesto simbolis. Vakariniame Rokos uolos šlaite archeologai randa antikos laikų liekanų.
Dabar Čefalu kurortiniame mieste yra apie 13 500 nuolatinių gyventojų. Populiariausias, išsiskiriantis viso miesto statinys – dvibokštė Normanų katedra.
Čefalu regionas garsėja puikiais paplūdimiais, kuriuos skalauja Tirėnų jūra. Populiariausias miesto smėlio paplūdimys Lungomare, išsidėstęs pačiame senamiestyje, netoli laivų prieplaukos. Capo Playa driekiasi per Kampofeličės di Ročelos kurortinę zoną. Vietomis smėlio, vietomis smulkaus žvyro paplūdimys dėl vėjuotumo puikiai tinkamas ir buriavimo mėgėjams. Mazaforno smėlio ir uolų paplūdimyje atsiveria gražios panoramos. Kaldura – laukinis ramus smėlio paplūdimys, esantis mažoje įlankėlėje šalia žavingo Kaluros iškyšulio.
Apie 15 km į vakarus nuo Čefalu kurorto nutolęs Palermo provincijos miestelis – Kampofeličė di Ročela. Nedidelis ir jaukus kurortas įsikūręs ant kalvos. Čia galima pasigrožėti architektūros paminklais, kerinčia gamta ir nuostabiais paplūdimiais.
Iki šių dienų išlikusios XVII a. katedra, viešųjų ryšių centras ir pagrindinė miesto planavimo vieta, bokštas-pilis, ir keletas arabų forto gamyklų liekanų.