NOVATURAS
Anksčiau žiūrėta
Norų sąrašas
Novaturo vertinimas
Slapukų nustatymai

nuo
Sutaupote

Perbraukta kaina reiškia reguliarią kelionės kainą, apskaičiuotą pagal kelionių organizatoriaus užsienio partnerių, oro vežėjų ir kitų paslaugų teikėjų paslaugų kainas. Aktyviais kelionių organizatoriaus veiksmais organizuojant bendradarbiavimą su užsienio partneriais bei pasirinktos verslo vykdymo strategijos dėka klientams galime pasiūlyti įsigyti paslaugas mažesnėmis kainomis.

Avansinė įmoka:

Nėra galimybės užsakyti

nuo

Perbraukta kaina reiškia reguliarią kelionės kainą, apskaičiuotą pagal kelionių organizatoriaus užsienio partnerių, oro vežėjų ir kitų paslaugų teikėjų paslaugų kainas. Aktyviais kelionių organizatoriaus veiksmais organizuojant bendradarbiavimą su užsienio partneriais bei pasirinktos verslo vykdymo strategijos dėka klientams galime pasiūlyti įsigyti paslaugas mažesnėmis kainomis.

Sutaupote
Avansinė įmoka:

Kelionių eksperto komentaras

 • Viešbutis įsikūręs ramioje, miškų supamoje teritorijoje, netoli Nemuno kilpos.
 • Erdviuose (24-45 kv. m) kambariuose patogu apsistoti šeimoms su vaikais, o taip pat poroms.
 • Viešbutis garsėja Kneppo sveikatos filosofija, skatinančia puoselėti kūno ir sielos harmoniją.
 • Paslaugos ir pramogos bet kurios amžiaus grupės svečiams.
 • Viešbutyje galima rinktis iš daugybės SPA procedūrų, dalis kurių remiasi Kneippo filosofija.
 • Jaukus ir elegantiškas restoranas kviečia svečius mėgautis gardžiu maistu ir Kneippo sodo bei pušynų vaizdais už lango.

Pasirinkti datą ir kainą

Pagal pasirinktą datą pasiūlymų nerasta.
Keiskite paieškos sąlygas arba peržiūrėkite mūsų pasiūlymus kitoms datoms.

Kambario tipas
Maitinimo tipas
Geriausias pasiūlymas
Skrydis iš Apie skrydį
Geriausias pasiūlymas
Nėra galimybės užsakyti
Nėra galimybės užsakyti

Skrydis iš Apie skrydį
Geriausias pasiūlymas
Nėra galimybės užsakyti
Nėra galimybės užsakyti

Išsami kelionės informacija

Apie Viešbutį

Apie Viešbutį

Vieta

 • Atstumas iki upės pakrantės yra apie 200 m (Nemuno)
 • Atstumas iki kurorto centro yra apie 3,2 km (Birštono)

Viešbutis

 • Kambarių skaičius – 150
 • Pagrindinis restoranas
 • Baras (mokama)
 • Konferencijų salės – 5 (mokama)
 • Kino salė
 • Bevielis internetas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Dengtas baseinas
 • Viešbučio kategorija šalyje – 4*

Aktyvus poilsis

 • Biliardas (mokama)
 • Stalo tenisas (mokama)
 • Masažas (mokama)
 • Sūkurinis baseinas – 2 (mokama)
 • Garinė pirtis (mokama)
 • Sauna (mokama)
 •  Viešbutyje yra sveikatingumo centras (mokama)

Vaikams

 • Lovelės kūdikiams (pagal atskirą užklausimą)

Pastabos

 • Maistas ir gėrimai viešbučio restoranuose, kavinėse ir baruose, išvardintuose viešbučio aprašyme, yra tiekiami viešbučio administracijos nustatyta tvarka ir yra mokami priklausomai nuo užsisakyto maitinimo tipo
 • Kurorto mokesčiai mokami atvykus
 • Viešbučio aprašyme pateikta informacija bei viešbučio teikiamų paslaugų sąrašas, laikas ir jų kainoraštis gali keistis
 • Oficialus viešbučio tinklalapis: www.royal-spa.lt
 • Viešbučio interneto svetainėje pateiktą informaciją ruošia ir atnaujina viešbučio administracija. NOVATURAS neatsako už viešbučio interneto svetainėje patalpintą informaciją

Aprašymo tikslinimo istorija

Šalis

Atostogos Lietuvoje

Žinant kokia Lietuva yra nedidelė, ji neįtikėtinai universali kalbant apie atostogas. Čia galima rinktis efektyvų apsilankymą dienos SPA, arba ilgesnį pasilepinimą SPA procedūromis ramiame, vaizdingame kurorte. Unikali Lietuvos gamta yra nuostabi gydomoji priemonė – prie jūros pasitinkantys pušynai, grynas oras žaliuojančiuose miškuose. Šalis apdovanota tankiais miškais, švariais ežerais bei upėmis, parkais ir miestuose įsikūrusiomis žaliomis erdvėmis, kuriomis galima mėgautis karštą dieną, oro ir vandens kokybė yra puiki – užterštumas yra vienas mažiausių Europoje. Atostogos Lietuvoje yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori poilsiauti čia ir dabar, nori suderinti kokybišką poilsį su kultūrinio paveldo pažinimu, atrasti naujus skonius, nors trumpam nusikelti į senesnius laikus ar palepinti savo kūną gerai vertinamuose SPA.


Žemaitija

Žemaitija – etninis regionas dabartinėje Šiaurės vakarų Lietuvoje iš kitų regionu išsiskiriantis visuomet savo autentiką labai saugojusiais, bei savo kilme besididžiuojančiais Lietuvos gyventojais. Keliaujant po Žemaitiją dvarai bei muziejai pasakos jums apie žemaičių kultūrą bei tradicijas nuo seniausių laikų, o aplink stūksantys piliakalniai primins kadaise čia stovėjusias pilis ir visa tai supanti Žemaitijos gamta, įkvėps prisiminti senovės mitus ir legendas.

Kraštovaizdis. Šis kraštas labai kalvotas, gerokai daugiau pelkių, glūdumų ir gūdumų. Vaizdingiausi Žemaitijos plotai – tarp Telšių ir Šilalės iškylančios kalvos su greta tyvuliuojančiais Germanto, Lūksto, Biržulio ežerais. Žemaitijoje randasi mitais ir legendomis apipinti aukštesnieji Lietuvos kalnai, tokie kaip Šatrija ar Medvėgalis.

Kulinarinis paveldas. Žemaitijos regiono išskirtinumą rodo iš esmės tik jiems būdingi tradiciniai valgiai: kastinys, kruštinė ar pusmarškonė košė, cibulynė, spirgynė, šutinys, kanapių taboka, kanapinis pienas, kanapių rasalas. Žemaičių virtuvėje patiekalus populiaru gardinti kmynais.

Išskirtinumai. Žemaičiai neretai apibūdinami, kaip orūs, užsispyrę bei narsūs žmonės, kurie labai didžiuojasi savo kraštu ir noriai apie jį pasakoja kitiems. Šio krašto architektūra viena mažiausiai paliestų sovietmečio reformų, dėl to čia galima rasti autentiškų religinių statinių, ieškoti originalių talentingų kalvių kūrinių.

Ką pamatyti. Žemaitijos nacionaliniame parke kaip niekur kitur Lietuvoje gausu archeologinių bei mitologinių paminklų. Rekomenduojama nepraleisti progos apsilankyti Žemaitijos sostinėje Telšiuose ir pažinti miestą įsikūrusį ant septynių kalvų. Viešint šiame krašte verta aplankyti ir paslaptingąjį Šatrijos kalną bei nepravažiuoti pro naujai atgimusią Biržuvėnų dvaro sodybą.


Dzūkija

Dzūkijos etnografinis regionas yra Lietuvos pietrytinėje dalyje ir dar dažnai vadinamas Dainava. Šis kraštas būtų sunkiai atpažįstamas be savo skambių dainų, miškų, grybų, uogų bei įstabaus kraštovaizdžio.

Kraštovaizdis. Dzūkija labai miškingas regionas ir gali pasigirti itin švariu oru. Jam tenka labai graži Lietuvos kraštovaizdžio dalis. Dzūkijos teritorijoje yra didžiausias šalies miškų masyvas – Dainavos giria ir plyti didžiausia Lietuvos teritorijoje esanti pelkė – Čepkelių raistas, o Medininkų aukštumoje yra aukščiausia Lietuvos vieta – Aukštojo kalva. Tad neverta abejoti, kad dzūkai tikrai gali didžiuotis savo gamta.

Kulinarinis paveldas. Dzūkų virtuvė neįsivaizduojama be grybų patiekalų, tokių kaip grybienė, marinuoti grybai, troškinti kelmučiai, bandelės su grybais. Taip pat tradicinėje dzūkų virtuvėje sutinkama grikinė boba, ant kopūstų lapų kepti blynai, raugintų kopūstų barščiai, šiuškės, prėskučiai, spanguolių kisielius.

Išskirtinumai. Dzūkai pagal gyvensenos ypatumus, tradicinės kultūros bruožus, charakterio savybes skirstomi į šilų, laukų ir Užnemunės dzūkus. Sakoma, jog ryškiausios dzūkų charakterio savybės – draugiškumas ir svetingumas, tačiau priduriama, kad tas draugiškumas baigiasi ten, kur prasideda grybai: tikras dzūkas niekada neišduos, kur grybai dygsta.

Ką pamatyti. Dzūkijos nacionalinis parkas vis dažniau vilioja Lietuvos gyventojus mėgstančius aktyvų poilsį gamtoje. Keliautojus pėsčiomis, dviračiais ir baidarėmis vilioja pažintis su etnografiniais kaimais, architektūros ir gamtos paminklais, grybais bei uogomis turtingi miškai, pačios srauniausios upės Lietuvoje. Visus vandens procedūrų ir pramogų mėgėjus kviečia Lietuvos SPA sostinė – Druskininkai.


Aukštaitija

Aukštaitija tai pats didžiausias ir nesuklysime pasakydami, kad ir pats įvairiausias Lietuvos etnografinis regionas, kurį norint pajusti tikrai neužtenka kelių savaitgalio dienų. Regionas užima rytinę bei šiaurės rytinę Lietuvos dalis ir pasižymi žaliuojančiais miškais, spalvingomis kalvomis, upių vingiais bei ežerais.

Kraštovaizdis. Vaizdingiausios Aukštaitijos vietos galima sutikti regiono rytuose – čia nuo Zarasų pro Ignaliną ir Molėtus iki Dubingių nusidriekęs didysis ežerynas su gausybe vaizdingų ežerų. Be įspūdingų vandens telkinių, Aukštaitija tikrai gali didžiuotis ir kvapą gniaužiančiomis kalvomis, istoriją menančiais piliakalniais, legendine Labanoro giria ar seniausiu Lietuvoje Stelmužės ąžuolu, o šiaurė Aukštaitijos dalis itin garsėja karstinėmis įgriuvomis, kurios tikrai vertos pamatymo.

Kulinarinis paveldas. Tikras aukštaičių virtuvės pasididžiavimas – miltiniai patiekalai, tačiau šio regiono populiariausi gaminiai, plačiai vartojami ir visoje Lietuvoje – ruginė duona, blynai, virtiniai, koldūnai, baltas sūris. Be blynų, pagardintų įvairiais priedais, aukštaičiai visada pasižymėjo ir šiandien populiariais konditerijos gaminiais – burnoje tirpstančios aukštaitiškos spurgos, žagarėliai ar mielinės tešlos bandelės su svogūnais bei lašiniais.

Išskirtinumai. Aukštaičiai garsėja darbštumu ir išradingumu – lipdo, drožia, mezga, pina. Šio regiono žmonės taip pat žinomi ir savo unikaliomis senovinėmis dainomis – sutartinėmis, kurios įtrauktos net ir į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.

Ką pamatyti. Atostogaujant Aukštaitijoje tikrai verta nepraleisti galimybės išsimaudyti giliausiame Lietuvos ežere ar perplaukti patį ilgiausią, nepatingėti užlipti bent ant vieno iš daugybės šiame regione esančių piliakalnių, apsilankyti observatorijoje ir galvoti norus stebint krentančias žvaigždes, paklaidžioti Labanoro girioje ar išmėginti kelionę siauruku.


Suvalkija

Sūduva, Suvalkija, kitaip vadinama Užnemune, – tai Lietuvos dalis, esanti kairiajame Nemuno krante, pietų-pietvakarių Lietuvos dalyje. Jos gyventojai vadinami suvalkiečiais, sūduviais, užnemuniečiais. Suvalkija (Sūduva) – tai regionas esantis pietų-pietvakarių Lietuvos dalyje.

Kraštovaizdis. Suvalkija įsikūrusi prie Lenkijos sienos, kairiajame Nemuno krante. Šis Lietuvos regionas pasižymi lygumomis ir besidriekiančiais Šešupės, Rausvės ir Širvintos upių slėniais. Tačiau Vištyčio regioniniame parke yra ir aukštų kalvų, bei žaliuojančių mišku.

Kulinarinis paveldas. Suvalkiečių virtuvės išskirtinumas – mėsos gaminiai: naminis skilandis, rūkyti kumpiai, dešros. Šio regiono virtuvė garsėja neįprastais maisto deriniais – barščiai su auselėmis, antis kepama su vyšniomis, meduoliai pagaminti iš aitriųjų miltų, veršienos kumpis keptas su krienais. Suvalkiečių virtuvė neįsivaizduojama ir be bulvinių patiekalų: šaltanosių, švilpikų, didžkukulių su varške ar grybų įdaru, vėdarų.

Išskirtinumai. Nors iš suvalkiečių dažnai pasišaipoma, kad linkę viską skaičiuoti, jie patys tai neigia. Netgi įsižeistų šykštuoliais pavadinti. Suvalkiečiai moka pinti įspūdingus šiaudinius sodus, drožinėja medį, audžia juostas, kuria šiuolaikinio meno projektus. Iš Suvalkijos kilo cepelinai, kurie vėliau tapo Lietuvos nacionaliniu patiekalu.

Ką nuveikti. Lankantis Suvalkijoje verta neaplenkti krašto dvarų, kurių šiame regione daugiau nei kitur Lietuvoje. Tai naujam gyvenimui prikeltos vietos, kur šiai dienai vyksta koncertai, įvairūs renginiai, parodos.


Mažoji Lietuva

Mažoji Lietuva, tai unikalus, mažiausias Lietuvos etnografinis regionas, kuriam priskiriamos bene unikaliausios šalies vietos – Kuršių nerija, Nemuno delta, Rusnės miestelis, išskirtinis Minijos kaimas, Ventės ragas. Nors vokiška kultūra ir suteikia šiam kraštui unikalumo ir išskirtinumo, tačiau neretai Mažoji Lietuva yra siejama su Žemaitijos regionu.

Kraštovaizdis. Vaizdingiausia Mažosios Lietuvos vieta yra Kuršių nerija, garsėjanti smėlio kopomis, pušynais, pajūrio ruožu, nuostabia pamario krantine ir senaisiais kaimais. Dėmesio verta ir Nemuno delta žavinti pamario nendrynais, Kuršių mariomis ir vaizdingąja Rusne.

Kulinarinis paveldas. Mažosios Lietuvos virtuvė neįsivaizduojama be šių pagrindinių patiekalų – neskustos bulvės, burokėliai, rauginti kopūstai ir mirkalai: su kanapėmis, spirgučiais. Šio regiono gyventojai garsėja mokantys gerai ruošti mėsą – avis, kiaules, žąsis. Šiai dienai Mažojoje Lietuvoje karaliauja žuvys. Lankantis šiame krašte būtina paragauti žuvienės, vietinių išvirtos ant upės kranto.

Išskirtinumai. Antrojo pasaulinio karo metais Mažoji Lietuva buvo laikomas vokiečių kraštu, karo pabaigoje sugriautas ir siaubingai suniokotas miestas, šiai dienai tarsi naujai atgimęs ir puoselėjantis savo tradicijas ir kviečiantis pažinti skaudžią šio krašto istoriją, papročius ir gyvenimo būdą. Niekur kitur Lietuvoje nesutiksite geresnių laivų statytojų, ar tinklų pynėjų, nei šiame krašte. Nėra ko stebėti, kadangi būtent čia pagaunama daugiausiai žuvų ir verdama bene skaniausia žuvienė.

Ką nuveikti. Mažosios Lietuvos regionas garsėja unikaliu nacionaliniu parku – Kuršių nerija, kuris Europoje dar vadinamas vienintele dykuma Europoje. Ne veltui šis gamtos perlas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Didžioji dalis Kuršių Nerijos paplūdimių turi mėlyną vėliavą. Atostogaujant Mažojoje Lietuvoje verta aplankyti ir Senąjį Rusnės miestą, Mingės kaimą, kurio pagrindinė gatvė yra upė, Ventės ragą su ornitologine stotimi. apžiūrėti senuosius uostus ir švyturius, mažiau žinomus, bet ne mažiau įspūdingus dvarus. Jei mėgstate vandens sportą – keliaukite į Svencelę, kur puikios sąlygos išmėginti jėgos aitvarus.

Kurortai

Druskininkai

Druskininkai yra seniausias ir didžiausias Lietuvos kurortas, veikiantis ištisus metus. Itin švarus oras, stulbinančio grožio gamta, vieni geriausių šalies SPA centrų, įdomios pramogos visais metų laikais, galimybė mėgautis mineraliniu vandeniu tiesiai iš natūralių šaltinių, gydomojo purvo vonios – atostogas Druskininkuose puiki vieta norintiems susigrąžinti gerą savijautą ir turėti nepamirštamą poilsį su visa šeima. Dzūkijoje įsikūręs kurortas taip pat garsėja mineralinio vandens gydomosiomis galiomis, kurios vertinamos ne tik Lietuvos poilsiautojų, bet ir užsieniečių. Šio miesto mineraliniai vandenys gydo, stiprina imunitetą, jaunina, atpalaiduoja, gerina savijautą. Druskininkai taip pat yra ir žaliausias šalies kurortas bei galintis pasigirti bene tyriausiu oru Lietuvoje. Miestą supa šimtamečiai pušynai, miesto centre žaliuoja medžiai. Atostogaujant šiame kurorte verta išmėginti vis labiau populiarėjančią miško terapiją – laikas praleistas pušynuose įrengtuose pasivaikščiojimo bei dviračių takuose padės sumažinti stresą, įtampą, atsipalaiduoti bei pakelti nuotaiką.


Birštonas

Birštonas tai vienas seniausių ir gražiausių Lietuvos kurortų, atostogautojus užburiantis nepakartojama gamta, Nemuno kilpų vingiais bei atpalaiduojančia bei gydančia atmosfera. Tai unikalių sveikatos paslaugų kurortas, apdovanotas natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu ir sveikatai palankiu klimatu. Birštone taikoma unikali Kneipo filosofija, kuri remiasi penkių elementų sistema: judėjimo terapija, vaistažolių terapija, vandens terapija, harmonijos terapija bei sveikos mitybos. Pačiame šalies centre įsikūręs Birštono kurortas, yra ideali atostogų kryptis, ieškantiems aukštos kokybės ir išskirtinio dėmesio sveikai gyvensenai. Šiandien atostogauti Birštone vilioja modernios sanatorijos, kokybiškos SPA centrų paslaugos, svetingi viešbučiai, restoranai, aktyvaus laisvalaikio galimybės ir įsimintini renginiai. Kurortui taip pat būdingas išskirtinis, unikalus, aukšto lygio kultūrinis gyvenimas.


Neringa

Neringa tai kopų apsuptyje įsikūręs, vienas gražiausių Lietuvos kurortų. Jau nuo seno Kuršių nerija yra gerai žinoma kaip vasaros atostogų kryptis. Atostogauti Neringoje turistus traukia unikali Kuršių nerijos gamtos, jūros, pasakiškų smėlio kopų kuriama harmonija, savita architektūra, senos žvejų sodybos, jaukūs kaimeliai bei nuostabi marių pakrantė. Šis gamtos stebuklas 2000 metais buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šiame krašte puikiai išplėtotas turizmas neleidžia atostogautojams nuobodžiauti. Čia veiklos ras tiek aktyvų, tiek pasyvų poilsį vertinantys turistai. Dieną pasilepinus saulės spinduliais bei jūros ošimu viename iš Mėlynąja vėliava įvertintų paplūdimių, vėliau galima pasivažinėti nuo Nidos iki Klaipėdos nutiestu dviračių taku – visose Kuršių nerijos gyvenvietėse veikia dviračių nuomos punktai. Neringa ideali vieta ir vandens pramogų mėgėjams – Kuršių mariomis galima plaukioti burlentėmis, jachtomis, vandens dviračiais, kateriais bei senosiomis kuršių žvejų valtimis – kurėnais. Dėl nuostabių saulėlydžių, atostogas Neringoje dažnai renkasi ir romantikos mėgėjai.


Palanga

Beveik šimtą kilometrų besidriekiančio Lietuvos pajūrio centras – Palanga. Tai vienas populiariausių, jei ne pats populiariausias pajūrio kurortas Lietuvoje. Nors tai ne tik lietuvių poilsiautojų minias pritraukiantis, ganėtinai triukšmingas miestas, tačiau dažnai Palanga asocijuojasi ir su jūros ošimu, pušų aromatu bei smėliu po kojomis. Šiame kurorte kiekvienas randa sau tinkamą būdą pailsėti ir pasilinksminti. Palanga tarsi turi du gyvenimus – niekada nesibaigiančių vakarėlių sostinė vasara ir ramybės oazė žiemą. Atostogautojai tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio šį pajūrio kurortą renkasi dėl nuostabaus Baltijos jūros kraštovaizdžio, sveikatinimo paslaugų bei didelio pramogų pasirinkimo. Dėl to pirmenybę atostogoms Palangoje dažnai teikia ir poilsiaujantys su visa šeima.


Anykščiai

Atvykusius į Anykščius žavi per miesto centrą vingiuojanti Šventosios upė ir gaivus Anykščių šilelio oras. Šis kurortas yra laikomas tikra Lietuvos literatūros gimtine, čia kūrė trys istoriniai mūsų šalies rašytojai Antanas Baranauskas, Antanas Vienuolis ir Jonas Biliūnas. Tačiau į Anykščius atostogautojus traukia ne tik literatūrinis paveldas, bet ir nuostabus kraštovaizdis – visai šalia miesto tyvuliuoja beveik 1000 ha ploto Rubikių ežeras, turintis net 16 salų ir kurį juosia trys dėmesio verti piliakalniai. Vakarinėje kurorto dalyje stūkso, antras pagal dydį Lietuvoje, žymusis Puntuko akmuo. Visi Anykščių kurorte ir jo apylinkėse esantys lankytini objektai yra lengvai pasiekiami, tinkantys išvykoms su visa šeima, įrengtos poilsio aikštelės.

Lajų takas

Norite bent kiek pasijusti paukščiu? Keliaukite į šalia Anykščių įsikūrusį Lajų taką, būtent jis suteiks galimybę pasijusti tarsi skirstumėt medžių viršūnėmis – iki 21 m aukščio pakylantis, 300 m medžių lajų lygyje vinguriuojantis takas. Takas baigiasi 34 m aukščio apžvalgos bokštu, iš kurio atsiveria Šventosios upės vingiai bei nuostabi Anykščių šilelio panorama. Lajų takas yra vienas žymiausių pasivaikščiojimo takų ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

Ką pamatyti?

Lankytinos vietos


Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas

Vos už 5 kilometrų nuo Druskininkų esančiame Naujasodės kaime, ant Ratnyčėlės upelio kranto yra vieno geriausių Dzūkijos skulptorių Antano Česnulio sodyba su skulptūrų parku. Menininkas per 40 savo kūrybos metų sukūrė daugybę kūrinių iš medžio, kurių didžiąją daugumą galima išvysti būtent šiame parke. Čia pamatysite malūną, Rūpintojėlių sieną, tautosakos personažus ir daugybę kitų skirtingų, gyvybingų ir unikalių medžio kūrinių. Česnulio parkas nuolat papildomas naujais skulptoriaus darbais, todėl kiekvieną kartą atvykus galima atrasti kažką naujo, nematyto.


Kneipo sodas

Vienas iš dalykų kuo vilioja atostogos Birštone, tai nemokamos pramogos. Viena tokių – Kneipo sodas, esantis pačiame miesto centre. Tai takas, įrengtas remiantis vokiečių dvasininko Sebastiano Kneipo sveikatos gerinimo filosofija, kuri skirta grūdinti kūną, stiprinti organizmą, sielą bei imuninę sistemą. Jei tik lauke šilta, nepraleiskite galimybės numesti batus į šoną ir praeiti šiuo taku per žolę, smėlį, pušų kankorėžius, įmerkti pėdas į mineralinio vandens baseiną, o rankas panardinti į specialų fontaną.


Parnidžio kopa ir saulės laikrodis – kalendorius

Atostogaujant Neringoje rekomenduojama nepraleisti galimybės apsilankyti ant didelį įspūdį paliekančios Parnidžio kopos, kuri stūkso visai šalia Nidos. Nuostabi panorama atsiveria nuo didžiulės nejudrios kopos, iškilusios 53 metrus, kurią puošia saulės laikrodis – kalendorius. Jį sudaro rato formos aikštelė su puslankiu iškilusiomis nedidelėmis pakopomis, kurios žymi valandas. Šios aikštelės centre stovi 13,8 m. aukščio šlifuoto akmens obeliskas, nuo kurio krintantis šešėlis ir tampa laikrodžio rodykle. Parnidžio kopa yra vienintelė tokia vieta mūsų šalyje, kur galima regėti, kaip saulė teka iš vandens ir į vandenį nusileidžia.


Birutės parkas

Jaukus poilsis Palangoje neįsivaizduojamas ne tik be jūros, bet ir be pasivaikščiojimo vienu iš gražiausių parkų Šiaurės Europoje – Birutės parku. Palangos perlu vadinama vieta garsėja meistriškai išvedžiotais takais, tilteliais vedančiais per tvenkinius, aikštelėse įrengtais gėlynais. Parko viduryje, dar 1897 metais buvo pastatyti neorenesansinio stiliaus rūmai, kuriuose šiai dienai veikia garsusis Gintaro muziejus. Šis parkas tai puiki vieta jaukiam ir ramiam laikui su šeima ar romantiškam pasivaikščiojimui dviese.


Trakų pilis

Ramiame Galvės ežero vandenyje atsispindintys gražuoliai Trakų pilies bokštai yra tarsi Lietuvos vizitinė kortelė. Kadaise salos pilis buvo viena stipriausių gynybinių tvirtovių bei viena iš svarbiausių reprezentacinių vietų. Čia svečiavosi viduramžių pasiuntiniai, kunigaikščiai, karalius Jogaila. 1962 metais restauruotoje, Galvės ežero saloje stovinčioje pilyje dabar įrengtos mūsų didingą istoriją menančios ekspozicijos, veikia parodos, vyksta koncertai, festivaliai, organizuojamos interakatyvios amatų dienos, nukeliančios į viduramžių laikus. Įspūdinga Galvės ežero saloje stovinti pilis niekuomet nenustos traukti tiek užsienio, tiek ir Lietuvos keliautojų – kasmet šią pilį aplanko tūkstančiai lankytojų.


Pakruojo dvaras

Tai pats didžiausias restauruotas tokio pobūdžio ansamblio Lietuvoje, kurį sudaro net 47 statiniai ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausia saugoma dvaro sodyba. Daugeliui šis dvaro kompleksas yra girdėtas iš legenda tapusių Tado Blindos žygių, kilusių būtent šiame krašte. Dvaro didžiausias išskirtinumas, greičiausiai, yra net ne jo dydis, bet kiekvieną savaitgalį atgyjanti istorija ir tampanti gyva patirtimi – šeštadieniais ir sekmadieniais čia veikia “Gyvasis muziejus”, kuris nukelia į XIX a. pab. gyvenimą. Dvare organizuojamos edukacinės programos, kuriuose teatralizuotai ir įtraukiančiai supažindinama su tradiciniais amatais: pas dvaro bitininką liejamos žvakės, atliekami dvaro ūkio darbai, kerpamos avys ir veliama vilna, galima susipažinti su kalvio amatu, svečiuojamasi pas malūnininką, dvaro gaspadinę ir patį baroną. Kiekvienas lankytojas gali pasijusti tikru dvariškiu.


Lajų takas

Norite bent kiek pasijusti paukščiu? Keliaukite į šalia Anykščių įsikūrusį Lajų taką, būtent jis suteiks galimybę pasijusti tarsi skirstumėt medžių viršūnėmis – iki 21 m aukščio pakylantis, 300 m medžių lajų lygyje vinguriuojantis takas. Takas baigiasi 34 m aukščio apžvalgos bokštu, iš kurio atsiveria Šventosios upės vingiai bei nuostabi Anykščių šilelio panorama. Lajų takas yra vienas žymiausių pasivaikščiojimo takų ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

Ekskursijos

Apie Viešbutį

Vieta

 • Atstumas iki upės pakrantės yra apie 200 m (Nemuno)
 • Atstumas iki kurorto centro yra apie 3,2 km (Birštono)

Viešbutis

 • Kambarių skaičius – 150
 • Pagrindinis restoranas
 • Baras (mokama)
 • Konferencijų salės – 5 (mokama)
 • Kino salė
 • Bevielis internetas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Dengtas baseinas
 • Viešbučio kategorija šalyje – 4*

Aktyvus poilsis

 • Biliardas (mokama)
 • Stalo tenisas (mokama)
 • Masažas (mokama)
 • Sūkurinis baseinas – 2 (mokama)
 • Garinė pirtis (mokama)
 • Sauna (mokama)
 •  Viešbutyje yra sveikatingumo centras (mokama)

Vaikams

 • Lovelės kūdikiams (pagal atskirą užklausimą)

Pastabos

 • Maistas ir gėrimai viešbučio restoranuose, kavinėse ir baruose, išvardintuose viešbučio aprašyme, yra tiekiami viešbučio administracijos nustatyta tvarka ir yra mokami priklausomai nuo užsisakyto maitinimo tipo
 • Kurorto mokesčiai mokami atvykus
 • Viešbučio aprašyme pateikta informacija bei viešbučio teikiamų paslaugų sąrašas, laikas ir jų kainoraštis gali keistis
 • Oficialus viešbučio tinklalapis: www.royal-spa.lt
 • Viešbučio interneto svetainėje pateiktą informaciją ruošia ir atnaujina viešbučio administracija. NOVATURAS neatsako už viešbučio interneto svetainėje patalpintą informaciją

Aprašymo tikslinimo istorija

Atostogos Lietuvoje

Žinant kokia Lietuva yra nedidelė, ji neįtikėtinai universali kalbant apie atostogas. Čia galima rinktis efektyvų apsilankymą dienos SPA, arba ilgesnį pasilepinimą SPA procedūromis ramiame, vaizdingame kurorte. Unikali Lietuvos gamta yra nuostabi gydomoji priemonė – prie jūros pasitinkantys pušynai, grynas oras žaliuojančiuose miškuose. Šalis apdovanota tankiais miškais, švariais ežerais bei upėmis, parkais ir miestuose įsikūrusiomis žaliomis erdvėmis, kuriomis galima mėgautis karštą dieną, oro ir vandens kokybė yra puiki – užterštumas yra vienas mažiausių Europoje. Atostogos Lietuvoje yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori poilsiauti čia ir dabar, nori suderinti kokybišką poilsį su kultūrinio paveldo pažinimu, atrasti naujus skonius, nors trumpam nusikelti į senesnius laikus ar palepinti savo kūną gerai vertinamuose SPA.


Žemaitija

Žemaitija – etninis regionas dabartinėje Šiaurės vakarų Lietuvoje iš kitų regionu išsiskiriantis visuomet savo autentiką labai saugojusiais, bei savo kilme besididžiuojančiais Lietuvos gyventojais. Keliaujant po Žemaitiją dvarai bei muziejai pasakos jums apie žemaičių kultūrą bei tradicijas nuo seniausių laikų, o aplink stūksantys piliakalniai primins kadaise čia stovėjusias pilis ir visa tai supanti Žemaitijos gamta, įkvėps prisiminti senovės mitus ir legendas.

Kraštovaizdis. Šis kraštas labai kalvotas, gerokai daugiau pelkių, glūdumų ir gūdumų. Vaizdingiausi Žemaitijos plotai – tarp Telšių ir Šilalės iškylančios kalvos su greta tyvuliuojančiais Germanto, Lūksto, Biržulio ežerais. Žemaitijoje randasi mitais ir legendomis apipinti aukštesnieji Lietuvos kalnai, tokie kaip Šatrija ar Medvėgalis.

Kulinarinis paveldas. Žemaitijos regiono išskirtinumą rodo iš esmės tik jiems būdingi tradiciniai valgiai: kastinys, kruštinė ar pusmarškonė košė, cibulynė, spirgynė, šutinys, kanapių taboka, kanapinis pienas, kanapių rasalas. Žemaičių virtuvėje patiekalus populiaru gardinti kmynais.

Išskirtinumai. Žemaičiai neretai apibūdinami, kaip orūs, užsispyrę bei narsūs žmonės, kurie labai didžiuojasi savo kraštu ir noriai apie jį pasakoja kitiems. Šio krašto architektūra viena mažiausiai paliestų sovietmečio reformų, dėl to čia galima rasti autentiškų religinių statinių, ieškoti originalių talentingų kalvių kūrinių.

Ką pamatyti. Žemaitijos nacionaliniame parke kaip niekur kitur Lietuvoje gausu archeologinių bei mitologinių paminklų. Rekomenduojama nepraleisti progos apsilankyti Žemaitijos sostinėje Telšiuose ir pažinti miestą įsikūrusį ant septynių kalvų. Viešint šiame krašte verta aplankyti ir paslaptingąjį Šatrijos kalną bei nepravažiuoti pro naujai atgimusią Biržuvėnų dvaro sodybą.


Dzūkija

Dzūkijos etnografinis regionas yra Lietuvos pietrytinėje dalyje ir dar dažnai vadinamas Dainava. Šis kraštas būtų sunkiai atpažįstamas be savo skambių dainų, miškų, grybų, uogų bei įstabaus kraštovaizdžio.

Kraštovaizdis. Dzūkija labai miškingas regionas ir gali pasigirti itin švariu oru. Jam tenka labai graži Lietuvos kraštovaizdžio dalis. Dzūkijos teritorijoje yra didžiausias šalies miškų masyvas – Dainavos giria ir plyti didžiausia Lietuvos teritorijoje esanti pelkė – Čepkelių raistas, o Medininkų aukštumoje yra aukščiausia Lietuvos vieta – Aukštojo kalva. Tad neverta abejoti, kad dzūkai tikrai gali didžiuotis savo gamta.

Kulinarinis paveldas. Dzūkų virtuvė neįsivaizduojama be grybų patiekalų, tokių kaip grybienė, marinuoti grybai, troškinti kelmučiai, bandelės su grybais. Taip pat tradicinėje dzūkų virtuvėje sutinkama grikinė boba, ant kopūstų lapų kepti blynai, raugintų kopūstų barščiai, šiuškės, prėskučiai, spanguolių kisielius.

Išskirtinumai. Dzūkai pagal gyvensenos ypatumus, tradicinės kultūros bruožus, charakterio savybes skirstomi į šilų, laukų ir Užnemunės dzūkus. Sakoma, jog ryškiausios dzūkų charakterio savybės – draugiškumas ir svetingumas, tačiau priduriama, kad tas draugiškumas baigiasi ten, kur prasideda grybai: tikras dzūkas niekada neišduos, kur grybai dygsta.

Ką pamatyti. Dzūkijos nacionalinis parkas vis dažniau vilioja Lietuvos gyventojus mėgstančius aktyvų poilsį gamtoje. Keliautojus pėsčiomis, dviračiais ir baidarėmis vilioja pažintis su etnografiniais kaimais, architektūros ir gamtos paminklais, grybais bei uogomis turtingi miškai, pačios srauniausios upės Lietuvoje. Visus vandens procedūrų ir pramogų mėgėjus kviečia Lietuvos SPA sostinė – Druskininkai.


Aukštaitija

Aukštaitija tai pats didžiausias ir nesuklysime pasakydami, kad ir pats įvairiausias Lietuvos etnografinis regionas, kurį norint pajusti tikrai neužtenka kelių savaitgalio dienų. Regionas užima rytinę bei šiaurės rytinę Lietuvos dalis ir pasižymi žaliuojančiais miškais, spalvingomis kalvomis, upių vingiais bei ežerais.

Kraštovaizdis. Vaizdingiausios Aukštaitijos vietos galima sutikti regiono rytuose – čia nuo Zarasų pro Ignaliną ir Molėtus iki Dubingių nusidriekęs didysis ežerynas su gausybe vaizdingų ežerų. Be įspūdingų vandens telkinių, Aukštaitija tikrai gali didžiuotis ir kvapą gniaužiančiomis kalvomis, istoriją menančiais piliakalniais, legendine Labanoro giria ar seniausiu Lietuvoje Stelmužės ąžuolu, o šiaurė Aukštaitijos dalis itin garsėja karstinėmis įgriuvomis, kurios tikrai vertos pamatymo.

Kulinarinis paveldas. Tikras aukštaičių virtuvės pasididžiavimas – miltiniai patiekalai, tačiau šio regiono populiariausi gaminiai, plačiai vartojami ir visoje Lietuvoje – ruginė duona, blynai, virtiniai, koldūnai, baltas sūris. Be blynų, pagardintų įvairiais priedais, aukštaičiai visada pasižymėjo ir šiandien populiariais konditerijos gaminiais – burnoje tirpstančios aukštaitiškos spurgos, žagarėliai ar mielinės tešlos bandelės su svogūnais bei lašiniais.

Išskirtinumai. Aukštaičiai garsėja darbštumu ir išradingumu – lipdo, drožia, mezga, pina. Šio regiono žmonės taip pat žinomi ir savo unikaliomis senovinėmis dainomis – sutartinėmis, kurios įtrauktos net ir į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.

Ką pamatyti. Atostogaujant Aukštaitijoje tikrai verta nepraleisti galimybės išsimaudyti giliausiame Lietuvos ežere ar perplaukti patį ilgiausią, nepatingėti užlipti bent ant vieno iš daugybės šiame regione esančių piliakalnių, apsilankyti observatorijoje ir galvoti norus stebint krentančias žvaigždes, paklaidžioti Labanoro girioje ar išmėginti kelionę siauruku.


Suvalkija

Sūduva, Suvalkija, kitaip vadinama Užnemune, – tai Lietuvos dalis, esanti kairiajame Nemuno krante, pietų-pietvakarių Lietuvos dalyje. Jos gyventojai vadinami suvalkiečiais, sūduviais, užnemuniečiais. Suvalkija (Sūduva) – tai regionas esantis pietų-pietvakarių Lietuvos dalyje.

Kraštovaizdis. Suvalkija įsikūrusi prie Lenkijos sienos, kairiajame Nemuno krante. Šis Lietuvos regionas pasižymi lygumomis ir besidriekiančiais Šešupės, Rausvės ir Širvintos upių slėniais. Tačiau Vištyčio regioniniame parke yra ir aukštų kalvų, bei žaliuojančių mišku.

Kulinarinis paveldas. Suvalkiečių virtuvės išskirtinumas – mėsos gaminiai: naminis skilandis, rūkyti kumpiai, dešros. Šio regiono virtuvė garsėja neįprastais maisto deriniais – barščiai su auselėmis, antis kepama su vyšniomis, meduoliai pagaminti iš aitriųjų miltų, veršienos kumpis keptas su krienais. Suvalkiečių virtuvė neįsivaizduojama ir be bulvinių patiekalų: šaltanosių, švilpikų, didžkukulių su varške ar grybų įdaru, vėdarų.

Išskirtinumai. Nors iš suvalkiečių dažnai pasišaipoma, kad linkę viską skaičiuoti, jie patys tai neigia. Netgi įsižeistų šykštuoliais pavadinti. Suvalkiečiai moka pinti įspūdingus šiaudinius sodus, drožinėja medį, audžia juostas, kuria šiuolaikinio meno projektus. Iš Suvalkijos kilo cepelinai, kurie vėliau tapo Lietuvos nacionaliniu patiekalu.

Ką nuveikti. Lankantis Suvalkijoje verta neaplenkti krašto dvarų, kurių šiame regione daugiau nei kitur Lietuvoje. Tai naujam gyvenimui prikeltos vietos, kur šiai dienai vyksta koncertai, įvairūs renginiai, parodos.


Mažoji Lietuva

Mažoji Lietuva, tai unikalus, mažiausias Lietuvos etnografinis regionas, kuriam priskiriamos bene unikaliausios šalies vietos – Kuršių nerija, Nemuno delta, Rusnės miestelis, išskirtinis Minijos kaimas, Ventės ragas. Nors vokiška kultūra ir suteikia šiam kraštui unikalumo ir išskirtinumo, tačiau neretai Mažoji Lietuva yra siejama su Žemaitijos regionu.

Kraštovaizdis. Vaizdingiausia Mažosios Lietuvos vieta yra Kuršių nerija, garsėjanti smėlio kopomis, pušynais, pajūrio ruožu, nuostabia pamario krantine ir senaisiais kaimais. Dėmesio verta ir Nemuno delta žavinti pamario nendrynais, Kuršių mariomis ir vaizdingąja Rusne.

Kulinarinis paveldas. Mažosios Lietuvos virtuvė neįsivaizduojama be šių pagrindinių patiekalų – neskustos bulvės, burokėliai, rauginti kopūstai ir mirkalai: su kanapėmis, spirgučiais. Šio regiono gyventojai garsėja mokantys gerai ruošti mėsą – avis, kiaules, žąsis. Šiai dienai Mažojoje Lietuvoje karaliauja žuvys. Lankantis šiame krašte būtina paragauti žuvienės, vietinių išvirtos ant upės kranto.

Išskirtinumai. Antrojo pasaulinio karo metais Mažoji Lietuva buvo laikomas vokiečių kraštu, karo pabaigoje sugriautas ir siaubingai suniokotas miestas, šiai dienai tarsi naujai atgimęs ir puoselėjantis savo tradicijas ir kviečiantis pažinti skaudžią šio krašto istoriją, papročius ir gyvenimo būdą. Niekur kitur Lietuvoje nesutiksite geresnių laivų statytojų, ar tinklų pynėjų, nei šiame krašte. Nėra ko stebėti, kadangi būtent čia pagaunama daugiausiai žuvų ir verdama bene skaniausia žuvienė.

Ką nuveikti. Mažosios Lietuvos regionas garsėja unikaliu nacionaliniu parku – Kuršių nerija, kuris Europoje dar vadinamas vienintele dykuma Europoje. Ne veltui šis gamtos perlas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Didžioji dalis Kuršių Nerijos paplūdimių turi mėlyną vėliavą. Atostogaujant Mažojoje Lietuvoje verta aplankyti ir Senąjį Rusnės miestą, Mingės kaimą, kurio pagrindinė gatvė yra upė, Ventės ragą su ornitologine stotimi. apžiūrėti senuosius uostus ir švyturius, mažiau žinomus, bet ne mažiau įspūdingus dvarus. Jei mėgstate vandens sportą – keliaukite į Svencelę, kur puikios sąlygos išmėginti jėgos aitvarus.

Druskininkai

Druskininkai yra seniausias ir didžiausias Lietuvos kurortas, veikiantis ištisus metus. Itin švarus oras, stulbinančio grožio gamta, vieni geriausių šalies SPA centrų, įdomios pramogos visais metų laikais, galimybė mėgautis mineraliniu vandeniu tiesiai iš natūralių šaltinių, gydomojo purvo vonios – atostogas Druskininkuose puiki vieta norintiems susigrąžinti gerą savijautą ir turėti nepamirštamą poilsį su visa šeima. Dzūkijoje įsikūręs kurortas taip pat garsėja mineralinio vandens gydomosiomis galiomis, kurios vertinamos ne tik Lietuvos poilsiautojų, bet ir užsieniečių. Šio miesto mineraliniai vandenys gydo, stiprina imunitetą, jaunina, atpalaiduoja, gerina savijautą. Druskininkai taip pat yra ir žaliausias šalies kurortas bei galintis pasigirti bene tyriausiu oru Lietuvoje. Miestą supa šimtamečiai pušynai, miesto centre žaliuoja medžiai. Atostogaujant šiame kurorte verta išmėginti vis labiau populiarėjančią miško terapiją – laikas praleistas pušynuose įrengtuose pasivaikščiojimo bei dviračių takuose padės sumažinti stresą, įtampą, atsipalaiduoti bei pakelti nuotaiką.


Birštonas

Birštonas tai vienas seniausių ir gražiausių Lietuvos kurortų, atostogautojus užburiantis nepakartojama gamta, Nemuno kilpų vingiais bei atpalaiduojančia bei gydančia atmosfera. Tai unikalių sveikatos paslaugų kurortas, apdovanotas natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu ir sveikatai palankiu klimatu. Birštone taikoma unikali Kneipo filosofija, kuri remiasi penkių elementų sistema: judėjimo terapija, vaistažolių terapija, vandens terapija, harmonijos terapija bei sveikos mitybos. Pačiame šalies centre įsikūręs Birštono kurortas, yra ideali atostogų kryptis, ieškantiems aukštos kokybės ir išskirtinio dėmesio sveikai gyvensenai. Šiandien atostogauti Birštone vilioja modernios sanatorijos, kokybiškos SPA centrų paslaugos, svetingi viešbučiai, restoranai, aktyvaus laisvalaikio galimybės ir įsimintini renginiai. Kurortui taip pat būdingas išskirtinis, unikalus, aukšto lygio kultūrinis gyvenimas.


Neringa

Neringa tai kopų apsuptyje įsikūręs, vienas gražiausių Lietuvos kurortų. Jau nuo seno Kuršių nerija yra gerai žinoma kaip vasaros atostogų kryptis. Atostogauti Neringoje turistus traukia unikali Kuršių nerijos gamtos, jūros, pasakiškų smėlio kopų kuriama harmonija, savita architektūra, senos žvejų sodybos, jaukūs kaimeliai bei nuostabi marių pakrantė. Šis gamtos stebuklas 2000 metais buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šiame krašte puikiai išplėtotas turizmas neleidžia atostogautojams nuobodžiauti. Čia veiklos ras tiek aktyvų, tiek pasyvų poilsį vertinantys turistai. Dieną pasilepinus saulės spinduliais bei jūros ošimu viename iš Mėlynąja vėliava įvertintų paplūdimių, vėliau galima pasivažinėti nuo Nidos iki Klaipėdos nutiestu dviračių taku – visose Kuršių nerijos gyvenvietėse veikia dviračių nuomos punktai. Neringa ideali vieta ir vandens pramogų mėgėjams – Kuršių mariomis galima plaukioti burlentėmis, jachtomis, vandens dviračiais, kateriais bei senosiomis kuršių žvejų valtimis – kurėnais. Dėl nuostabių saulėlydžių, atostogas Neringoje dažnai renkasi ir romantikos mėgėjai.


Palanga

Beveik šimtą kilometrų besidriekiančio Lietuvos pajūrio centras – Palanga. Tai vienas populiariausių, jei ne pats populiariausias pajūrio kurortas Lietuvoje. Nors tai ne tik lietuvių poilsiautojų minias pritraukiantis, ganėtinai triukšmingas miestas, tačiau dažnai Palanga asocijuojasi ir su jūros ošimu, pušų aromatu bei smėliu po kojomis. Šiame kurorte kiekvienas randa sau tinkamą būdą pailsėti ir pasilinksminti. Palanga tarsi turi du gyvenimus – niekada nesibaigiančių vakarėlių sostinė vasara ir ramybės oazė žiemą. Atostogautojai tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio šį pajūrio kurortą renkasi dėl nuostabaus Baltijos jūros kraštovaizdžio, sveikatinimo paslaugų bei didelio pramogų pasirinkimo. Dėl to pirmenybę atostogoms Palangoje dažnai teikia ir poilsiaujantys su visa šeima.


Anykščiai

Atvykusius į Anykščius žavi per miesto centrą vingiuojanti Šventosios upė ir gaivus Anykščių šilelio oras. Šis kurortas yra laikomas tikra Lietuvos literatūros gimtine, čia kūrė trys istoriniai mūsų šalies rašytojai Antanas Baranauskas, Antanas Vienuolis ir Jonas Biliūnas. Tačiau į Anykščius atostogautojus traukia ne tik literatūrinis paveldas, bet ir nuostabus kraštovaizdis – visai šalia miesto tyvuliuoja beveik 1000 ha ploto Rubikių ežeras, turintis net 16 salų ir kurį juosia trys dėmesio verti piliakalniai. Vakarinėje kurorto dalyje stūkso, antras pagal dydį Lietuvoje, žymusis Puntuko akmuo. Visi Anykščių kurorte ir jo apylinkėse esantys lankytini objektai yra lengvai pasiekiami, tinkantys išvykoms su visa šeima, įrengtos poilsio aikštelės.

Lajų takas

Norite bent kiek pasijusti paukščiu? Keliaukite į šalia Anykščių įsikūrusį Lajų taką, būtent jis suteiks galimybę pasijusti tarsi skirstumėt medžių viršūnėmis – iki 21 m aukščio pakylantis, 300 m medžių lajų lygyje vinguriuojantis takas. Takas baigiasi 34 m aukščio apžvalgos bokštu, iš kurio atsiveria Šventosios upės vingiai bei nuostabi Anykščių šilelio panorama. Lajų takas yra vienas žymiausių pasivaikščiojimo takų ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

Lankytinos vietos


Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas

Vos už 5 kilometrų nuo Druskininkų esančiame Naujasodės kaime, ant Ratnyčėlės upelio kranto yra vieno geriausių Dzūkijos skulptorių Antano Česnulio sodyba su skulptūrų parku. Menininkas per 40 savo kūrybos metų sukūrė daugybę kūrinių iš medžio, kurių didžiąją daugumą galima išvysti būtent šiame parke. Čia pamatysite malūną, Rūpintojėlių sieną, tautosakos personažus ir daugybę kitų skirtingų, gyvybingų ir unikalių medžio kūrinių. Česnulio parkas nuolat papildomas naujais skulptoriaus darbais, todėl kiekvieną kartą atvykus galima atrasti kažką naujo, nematyto.


Kneipo sodas

Vienas iš dalykų kuo vilioja atostogos Birštone, tai nemokamos pramogos. Viena tokių – Kneipo sodas, esantis pačiame miesto centre. Tai takas, įrengtas remiantis vokiečių dvasininko Sebastiano Kneipo sveikatos gerinimo filosofija, kuri skirta grūdinti kūną, stiprinti organizmą, sielą bei imuninę sistemą. Jei tik lauke šilta, nepraleiskite galimybės numesti batus į šoną ir praeiti šiuo taku per žolę, smėlį, pušų kankorėžius, įmerkti pėdas į mineralinio vandens baseiną, o rankas panardinti į specialų fontaną.


Parnidžio kopa ir saulės laikrodis – kalendorius

Atostogaujant Neringoje rekomenduojama nepraleisti galimybės apsilankyti ant didelį įspūdį paliekančios Parnidžio kopos, kuri stūkso visai šalia Nidos. Nuostabi panorama atsiveria nuo didžiulės nejudrios kopos, iškilusios 53 metrus, kurią puošia saulės laikrodis – kalendorius. Jį sudaro rato formos aikštelė su puslankiu iškilusiomis nedidelėmis pakopomis, kurios žymi valandas. Šios aikštelės centre stovi 13,8 m. aukščio šlifuoto akmens obeliskas, nuo kurio krintantis šešėlis ir tampa laikrodžio rodykle. Parnidžio kopa yra vienintelė tokia vieta mūsų šalyje, kur galima regėti, kaip saulė teka iš vandens ir į vandenį nusileidžia.


Birutės parkas

Jaukus poilsis Palangoje neįsivaizduojamas ne tik be jūros, bet ir be pasivaikščiojimo vienu iš gražiausių parkų Šiaurės Europoje – Birutės parku. Palangos perlu vadinama vieta garsėja meistriškai išvedžiotais takais, tilteliais vedančiais per tvenkinius, aikštelėse įrengtais gėlynais. Parko viduryje, dar 1897 metais buvo pastatyti neorenesansinio stiliaus rūmai, kuriuose šiai dienai veikia garsusis Gintaro muziejus. Šis parkas tai puiki vieta jaukiam ir ramiam laikui su šeima ar romantiškam pasivaikščiojimui dviese.


Trakų pilis

Ramiame Galvės ežero vandenyje atsispindintys gražuoliai Trakų pilies bokštai yra tarsi Lietuvos vizitinė kortelė. Kadaise salos pilis buvo viena stipriausių gynybinių tvirtovių bei viena iš svarbiausių reprezentacinių vietų. Čia svečiavosi viduramžių pasiuntiniai, kunigaikščiai, karalius Jogaila. 1962 metais restauruotoje, Galvės ežero saloje stovinčioje pilyje dabar įrengtos mūsų didingą istoriją menančios ekspozicijos, veikia parodos, vyksta koncertai, festivaliai, organizuojamos interakatyvios amatų dienos, nukeliančios į viduramžių laikus. Įspūdinga Galvės ežero saloje stovinti pilis niekuomet nenustos traukti tiek užsienio, tiek ir Lietuvos keliautojų – kasmet šią pilį aplanko tūkstančiai lankytojų.


Pakruojo dvaras

Tai pats didžiausias restauruotas tokio pobūdžio ansamblio Lietuvoje, kurį sudaro net 47 statiniai ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausia saugoma dvaro sodyba. Daugeliui šis dvaro kompleksas yra girdėtas iš legenda tapusių Tado Blindos žygių, kilusių būtent šiame krašte. Dvaro didžiausias išskirtinumas, greičiausiai, yra net ne jo dydis, bet kiekvieną savaitgalį atgyjanti istorija ir tampanti gyva patirtimi – šeštadieniais ir sekmadieniais čia veikia “Gyvasis muziejus”, kuris nukelia į XIX a. pab. gyvenimą. Dvare organizuojamos edukacinės programos, kuriuose teatralizuotai ir įtraukiančiai supažindinama su tradiciniais amatais: pas dvaro bitininką liejamos žvakės, atliekami dvaro ūkio darbai, kerpamos avys ir veliama vilna, galima susipažinti su kalvio amatu, svečiuojamasi pas malūnininką, dvaro gaspadinę ir patį baroną. Kiekvienas lankytojas gali pasijusti tikru dvariškiu.


Lajų takas

Norite bent kiek pasijusti paukščiu? Keliaukite į šalia Anykščių įsikūrusį Lajų taką, būtent jis suteiks galimybę pasijusti tarsi skirstumėt medžių viršūnėmis – iki 21 m aukščio pakylantis, 300 m medžių lajų lygyje vinguriuojantis takas. Takas baigiasi 34 m aukščio apžvalgos bokštu, iš kurio atsiveria Šventosios upės vingiai bei nuostabi Anykščių šilelio panorama. Lajų takas yra vienas žymiausių pasivaikščiojimo takų ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

Atsiliepimai